Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

mona12071
11. únor 2010

tak z tohoto mi je pekne na grcku vazdne nechapem to

a to co tu pisete o dudloch a kociaroch preboha ved to sa neda zrovnavat mne to pripada ako keby tie miminka braly ako kuse handru to nema nic spolocne zo zdravim rozumom

ikarkulka
11. únor 2010

dagino, to je jasný, že většina dětí nemá dudlík, když jim rostou druhé zuby. ale teoreticky, pokud by ho měly, tak jim je může poničit. proč ses na to tedy ptala? 😀

keminek
11. únor 2010

karkulko, fakt nelze srovnávat kočár a létání a bazírovat na přirozenosti a nepřirozenosti do detailu. U kočárku o nic nejde, vyspí se tam mimčo také dobře, jako v šátku. Navíc se může rozvalovat a já mám kam dát věci. Dá se v něm mimi pohoupat, na což je zvyklé z bříška. Zavinuté tam může pohodlně spinkat. Kombinace šátku a kočárku je ideální. Kočárek má oproti šátku své výhody (regulace teploty, krytí atd.). Děti se nás neumějí držet jako opičátka, takže nějak to řešit musíme a kočár není nic proti zdravému rozumu. A pocitově se mi nepříčí ani kočár ani šátek. Ale létání se drtivé většině lidí příčí, tak na tom něco bude.

zuzi118
11. únor 2010

Neviem ci to tu uz niekto daval, ak ano sorry za duplicitu:

http://video.mail.ru/mail/neiki/2/4.html?liked=1

http://video.mail.ru/mail/elena200568/17/28.html

Ja neviem, ale toto prirovnavat k dudlom ci plavaniu... no kazdy ako uzna za vhodne.

keminek
11. únor 2010

aleachim, já to zvládnu posoudit sama 😉 Jako většina.. kdybychom nezvládli, tak bychom to jako lidstvo daleko nedotáhli. denně něco posuzujeme. Ale na světě se vymýšlí kravin.. obřízka ženská třeba, různé rituály, támhle zas ženy v holičičím věku násilím vykrmujou, aby byly tlusté a vdaly se. Jako ano, lidi jsou blbí, stádní, agresivní atd. Nicméně tohle, o čem se tady bavíme, dokážu opravdu posoudit sama.

Nedokážu posoudit např. míru vlivu výfukových zplodin na globální oteplování. Ale dokážu říct, že výfukové zplodiny jsou svinstvo jak pro živé tvory, tak dlouhodobě pro celou planetu jako takovou.

A gymnastika, artisté.. to taky není OK. Ani u předškoláků. Taky je to nepřirozené, je to riskantní, úrazové a vede to k tomu, že se brzy fyzicky odrovnají. Není to zdravý pohyb. Je to zhovadilost. V Číně to vedou s dětmi do extrému, oddělují je od rodin a rodina očekává, že dítě nezklame 😖 A tohle je to samé. Kdo držel v ruce malé miminko, chová se k němu s citem, nedělá nic prudkého. Až postupně si dovolí rychlejší pohyby, rutinu.. Opravdu pro začátek zcela stačí pasení koníčků. Začínají takhle úplně všechny děti po celém světě. Létat u toho netřeba. Je fajn, že většina lidí cítí hranici únosnosti a normálnosti. Např. i maminky, co většinou šátkují, mají doma kočárek. Hodně maminek s kočárkem má šátek. Ale létání je jim proti srsti všem.

mona12071
11. únor 2010

zuzi-pozrela som si par sekund a nedokazem na to pozerat je to strasne

ikarkulka
11. únor 2010

keminku, na tom, že se drtivé většině létání příčí, je jen to, že se příčí drtivé většině. ne vždycky je názor většiny ten pravý.
čímž ho nezpochybňuju, jen říkám, že většina má taky názor, že kočárek je ok. a přitom podle někoho není přirozený, podle jiného zase není přirozené létání.
já jsem nesrovnávala "škodlivost" těch dvou věci. jen jsem zas a znova poukazovala na to, že každý má na každou jednotlivou věc jiný názor.

mona12071
11. únor 2010

ikarkulka-prepac ale ja som tak znechutena ako si toto niekto moze zastavat nakolko kazdy vidi ako je to detom neprijemne a vraj plac je normalny preboha ked som vydela ako ich tocia a co na to ich klby ved to je tyranie

keminek
11. únor 2010

karkulko, jistě jsi pochopila, že to myslím tak, že to většina lidí přiozeně (od přírody) vnímá jako nepřirozené. Víš, že chci mít přirozený = normální porod i pobyt v porodnici. Tak, jak to cítím, že je to správné. Tzn. ať se mi do něj nehrabou zdravotníci, když běží sám, jak má. A úplně stejné je to s tím létáním.
Ještě musím upozornit, že já nemám ráda stádné chování a názory (nenázory), v TV nesleduji béčkové seriály a nečtu žádný bulvár.. jako většina (ačkoliv naštěstí asi ne úplně drtivá). Takže toto chápu. Když mluvím o přirozeném chování, tak ne ve smyslu většinového názoru stáda, ale ve smyslu přirozeného vnímání a jednání živého tvora. Ono se všechno hůř vysvětluje, když je to napsáno takhle někde na monitoru, pak je to zbytečně zdlouhavé. Ale tak s tím se nic moc dělat nedá, než snažit se psát výstižně a druhá strana zároveň musí mít určitou úroveň chápání, pak se to ještě nějak dá s přihmouřenym vokem.

dagina
11. únor 2010

Ikarkul, skoro žádné malé dítě s mléčnými zuby nemá křivé zuby.
Nikdo netvrdí,že kočárky jsou OK.

mona12071, jj, už tohle video tu bylo.... 😠

keminek
11. únor 2010

karkulko, fakt.. tohle je tak do očí a srdce bijící, že tady nejde o to, že každý má obecně na cokoliv jiný názor. Létat s miminky většina maminek nebude, ať jsou z jakéhokoliv kouta světa. Ale najdou se výjimky a těm to bude připadat zajímavé a veselé, protože bla bla bla. Ale to mě vcelku nezajímá, rozhodně se k nim nepřidám a posílení svalů se bude dít přirozeně a budovat důvěra též, nemusím kvůli tomu dělat psí kusy.

nikes
11. únor 2010

Tak Dagi, já znám v mém okolí 3 prcky s mléčnými zoubky, co mají křivé zuby. Naše malá měla dudlík do 11 měsíců, což je docela dost dlouho, ale naštěstí nemá křivé zuby. Ale později, pokud bude po mně, tak je nejspíš křivé mít bude ☹

ikarkulka
11. únor 2010

keminku, já ti rozumím. a taky s dítětem létat nebudu. i když nikdy neříkej nikdy. 😀 ale zatím to mám tak, že mě to neláká. z důvodů, které jsem psala v některém ze svých předchozích příspěvků.

keminek
11. únor 2010

karkul, já vím, že jseš taky proti, protože i ty máš zdravý rozum, zatím 😀

jaa
11. únor 2010

Tak jen pro zajímavost...Srovnávat miminka a opice se tak nějak moc nedá...Opice,at je jakkoli velká,tak porodí mládě max 1 kg velké a člověk většinou mezi 3-4 kg.Opice svá mládata tahá za nohy a za ocas,do té doby,než se osamostatní.Ale rozdíl je ve váze.Malá opice má ,než se osamostatní třeba 4kg.Dítě 10kg.Tudíž zátěž na kouby je trochu rozdílná.... 😉
Jinak, já coby 15 letá před lety viděla v Tv vysílání o tzv.létání dětí v Rusku..Ukazovali to tam ,jako raritu...Ale jednalo se jen o děti artistů a cirkusáků,kde je už po generace tělo těchto lidí na to nastaveno.Nikoli děti běžných lidí...navíc před samotným létáním se tělo dítěte nejdříve pomalu rozcvičuje a protahuje a až pak se přistupuje k samotnému létání.A,dělají to jen proto,aby jim zpevnili svaly a zvykli vnitří ucho na rotace ap..
Já jsem matkou 16 měs.dítěte a sam bych to s ním neprovozovala.Ale je to věc každého,co se svým dítětem dělá a jak se staví k výchově ap...On až čas za pár let ukáže ,jestli má či nemá následky.. 🙂

arietiska
11. únor 2010

Ikarkulko: přípravná gymnastika je prospěšná pro každý sport a pro tělo. Nezdravá je až se začne dělat vrcholově! A přípravka gymnastiky je nejdříve od 3 let, často až od 4 let. Nikdo tam nikomu neničí klouby, naopak jde o zpevnění svalstva, dobrého držení těla atd. dělají se kotouli, placky apod. cviky. Nikdo se tam neláme vejpůl. Tělo se začne huntovat až ve starším věku, tak jako při každém sportu který je dělán vrcholově.

Proto tady často zní: létání je pro cirkusáky, kteří huntují ty děti už od narození, aby jim šlo následně dělat nemožné co nedokáže jen tak někdo. O hadích ženách ani mluvit nebudu, ty si nechávají i vyřezávat žebra. Tak laskavě nesrovnávej nesrovnatelný.

arietiska
11. únor 2010

A srovnávat kouřící maminku venku mimo dosah dítěte /huntující max. sama sebe/, dudlíky, nosítka, spaní v postýlkách s lítáním to akorát ukazuje na to kdo může jít do takového kurzu. Max. ....

arietiska
11. únor 2010

Ikarkulko, já nechápu, že ti ty pohyby přijdou i z ruského videa v pohodě!? Ty si asi nikdy nedělala žádný sport, že?

paulla
11. únor 2010

arietisko, až bude mít ikarkulka svého malého růžového drobečka, tak jí to ruský video v pohodě nepřijde, až si na tom místě představí své dítě.

arietiska
11. únor 2010

V Rusku je sport na nejhorší a nejlepší úrovni! Proč asi mají nejlepší gymnasti, artisty atd. Všichni sportovci ví, jak tvrdé poměry tam co se kolem sportu dějí jsou. A taky všichni ví, že jde o těžký biznis! A kdo je uznávaný sportovec, je uznavaný nejen mezi lidmi, ale i v rodině. Rodiče se tam často snaží z dětí něco mít. A, že tam vzniklo létání tojen dokazuje! Sport tam není o zábavě, ale o tvrdé disciplíně, kdy je nutno se více bát trenéra jak toho, že se zabiju. Jejich létání je dle mého prostě pomoc od mala uvolnit co se dá ... dle tam absolutně nejde o nějaké souznění dítě x matka a už vůbec ne o odbourání prdíků a zlepšit spaní.
Jako kdo by neusnul po takovým cvičení! A to má být normální? Tady nadhazujete dudlíky... 😖

editah222
11. únor 2010

Mě připadá létání miminek děsné, ale moje tchýně stejně tak umírá a dostává málem infarkt, když vidí záběry z plavání miminek - hlavně toho polévání a následného potápění. 🙂
Nejsme opice ani ryby. 😉 I když to je asi blbé přirovnání, protože opice s opičkama nelétají.

carodejnica
11. únor 2010

Pozrela som si tie videá a nemám slov...
Hovorte si čo chcete, odbočujte k dudlíkom, kočárikom, noseniu a podobne.... ale keby toto tzv. lietanie robil niekto na mojej 7,5-mesačnej dcére, tak animálna matka vo mne vypení a ja by som ho vlastnoručne doškriabala a dohrýzla ! 😠

arietiska
11. únor 2010

paulla: já myslím, že ani nejde o to mít nebo nemít dítě, jde o to se na to video pořádně podívat! Na to, že vykroucet rameno nemůže být nic zdravý, musí dojít snad každej ... ale asi ne¨, což mě fakt udivuje.

Opravdu by mě zajímalo zda ti co to tady hají jsou sportovci??? Se mně totiž nechce věřit, že někdo kdo má se sportem zkušenosti, by v tom viděl pozitiva.

lenkavano
11. únor 2010

holky nemá cenu se s ikarkulkou dohadovat 😒

aponchie
11. únor 2010

s tim sportem v rusku je to pravda..jak rikame z ruska nic dobreho nikdy neprislo no Dostojevsky jak nekdo oponoval 😀 jinak je to drina a drina viz balet rusky..ja si taky myslim,ze tam se nikdo nemaze s nikym natoz s detma nechchi je hazet do jednoho pytle,ale vesmes je to takovej tvrdej narod..kamoska je z ukraini a rikala,ze je stastna,ze zije u nas ne kvuli bide to taky samozrejme,ale v rusku bydlela a rikala des same nasili tvrde praktiky mafie v nemocnici o chovani nemuze byt ani rec nebavime se o moskve kde se kumuluji rusti zbohatlici ..takze mi prijde zvlastni,ze by milujici ruske maminky neco takoveho delali a pak mrskaly detma v nemocnici jak s masem a chovali se opacne taky si myslim,ze je to hlavne na to aby decka meli prupravu ke cviceni do budoucna a v cesku se to trochu upravilo aby to nevypadalo drasticky reklo se,ze je to o souzneni a prdikoch pac jinak by na to nikdo nemohl pristoupit jen tak a je to..

arietiska
11. únor 2010

Já se nedohaduju, já jen např. hájím sportovní gymnastiku přípravnou pro děti! To ví totiž i fotbalista jak je prospěšná!

romana29
11. únor 2010

Ještě jsem chtěla napsat, že když můj viděl v televizi tu reportáž - rychle jsem ho zavolala a říkám, podívej, co někdo dělá s dítětem a on se díval a pak říká, ale však to není u nás... no bohužel je to i u nás.

jinak taky se mi zdá, že tu je už diskuze mimo téma....tak rádo se to maže v jiných tématech a najednou, když diskutuje adminka, je to v pořádku, protože od tématu odbočuje ona.
Berte mě prosím s rezervou, protože já jsem na to mazání příspěvků s přívlastkem - odbočuje od tématu absolutně háklivá a pěním, když to někde vidím 🙄

lenkavano
11. únor 2010

romanko to chce klid,taky jsem se divila že mě nesmazaly. 😉
jinak dnes mám tatku doma a tak jsem mu to pustila a jeho reakce byla uražení ruk těm kr....,okamžité odebrání no a plno jiných komentářů to tady ani nemůžu psát,byla bych vulgární.... 😝

kveluse
11. únor 2010

ikarkulko, jak poznáš na 3-týdenním miminku jeho povahu?