Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

paulla
11. únor 2010

Aliance dětského plavání na svých stránkách píše, že chystá vyjádření k baby létání do 14.2. , tj. do neděle, takže uvidíme co nového napíšou

aponchie
11. únor 2010

pamatujete na film kdopak to mluvi?jak tam to miminko v brisku jako mluvilo a jak se narodiloa kricelo a mluvilo jakoby za sebe?honeem kd eje kdo podte sem mami vem me drz me pevne nevim co to je bojim se nechci prekonavat strach kdyz budu u sve mamy bude mi nejlepe a nechchi zadne pokusy abych bych rychleji adaptovany nac taky projdu si samo vsim pomalu postupne nenasilne jak ja samo budu chtit nechci at me nekdo zveda do vzduchu ,ale presto si zvyknu musim ma matka to chce delat tak musim i ja..

arietiska
11. únor 2010

Prosím holky, mně teď nějak ulítla info. Ta paní B má nějakou licenci na to lítání??? A jestli jo, na jakým základě ji ju někdo vydal??? Je to někde?

berenika39
11. únor 2010
paulla
11. únor 2010

arietiska - na svých stránkách píše o povolení k podnikání akorát toto:

Od roku 2001 má Baby club Plaváček ochrannou známku Úřadu průmyslového vlastnictví, v roce 2006 jsme získaly akreditaci MŠMT pro školení lektorek plavání dětí a v roce 2010 vznikl Baby club Plaváček s.r.o.

paveljanik
11. únor 2010

Tak jsem si zase po celém dni v práci a pak hraní s dcerou přečetl, co se tu od včerjší noci změnilo a nestačím se divit. Rozhodně se víc a víc přikláním k tomu ,že skupina kolem létání je asi opravdu zfanatizovaná pokud už umí i dýchat pod vodou. 😖 Licenci na létání myslím nemá, má jen papír, že může vést cvičení s dětmi a náš stát nezkoumá co se pod tím skrývá☹

berus
11. únor 2010

Tak jsem se po pár dnech znovu pokusila podívat na video bez emocí. Nejde to 😔
Nechápu, v čem je lítání miminku prospěšný. Připojuji se k názoru, že jsou ti prckové jak králíci, že je to celý takový divný, brutální, perverzní.... Nesouhlasím s tím, nikdy bych to svému milovanému dítěti neudělala.
Můj syn má přece vědět, že mi může věřit, že se na mě může spolehnout, a to mu můžu dokázat třeba tím, že ho chytím, až bude skákat z nějaké zíďky, nebo ho budu držet, až bude balancovat na obrubníku. Rozhodně mi nepřijde smysluplné dokazovat důvěru létáním.

Jen prostě pořád nedokážu pochopit ženský, co se do toho kurzu přihlásí. Je to dobou?! Je to tím, že se na nás ze všech stran valí, že jsme na mateřský a musíme se dětem plně věnovat? Musíme rozvíjet všechny jejich smysly, nenechat je se nudit?

Jakmile nechodím na plavání, do MC nebo na lítání, jsem špatná matka?! Jsem špatná, protože jsem mu na Vánoce nekoupila smysly rozvíjející hračku, ale pitomej blikací balón, který mu nic nedá (kromě asi půl hodinových záchvatů smíchu 😀 )

Proto se ty ženský nechají zblbnout, zastře jim to rozum a jdou bezhlavě vyzkoušet všechno?

Můj táta mi vždycky říkal, že se mám řídit tím, že co sama nemám ráda, nemám činit jiným!
Ač se mnou nikdo nelétal, instinktivně tuším, že by se mi to vážně vůbec nelíbilo, takže takhle trápit svoje dítě nebudu!
A těm paním, co to praktikují, bych přála,aby měly možnost si to vyzkoušet a teprve pak do toho nutit svoje děti!

shaula
11. únor 2010

Jé, čau Pavle, vidím, že tě diskuze zaujala, když ses kvůli ní registroval 😀 Vítám tě. 😉 Jinak souhlasím, taky jsem to tak pochopila. A s dětmi cvičí, takže vlastně "nic neporušuje".

paveljanik
11. únor 2010

Berus. Možná to je opravdu dobou, všichni se tak nějak snažíme co nejvíce věnovat dítěti abychom něco nezameškali. Mnozí do kurzu šli ze zvědavosti a jak někde někdo psal, davová psychoza je silná a člověk náhle začne dělat i to co by normálně neudělal. Prostě v davu se zdá vše jiné a pokud je vůdce davu šikovný, dav pro něj klidně i zabije! 😢

paulla
11. únor 2010

nejvíc mě pobavila reakce od xxxx k dýchání pod vodou:

oni tam tak dlouho holotropně dýchají, až jim všem narostou žábry...
😀 😀

paveljanik
11. únor 2010

Ahoj Evi! Když tu teď jsi musím Tě pokárat za fotku ... diskriminuješ jednoho z těch Zvých dvou prcků, protože tam máš jen Davču nebo Marťu a druhý na fotečce není🙂 ---- omlouvám se adminovi za odběhnutí od tématu 😀

Bohužel v našem státě opravdu nic neporušuje a asi nikdy ani nic porušovat nebude, protože jak tak sleduji veškeré dění kolem, mám starch ,že opravdu neexistuje žádný právní důvod jak to zakázat 😢

berus
11. únor 2010

Máme možnost být doma s dítětem 4 roky, toho času je spousta a rozhodně se to dá vyplnit jinak... kreslení, stavění hradů z písků, pouštění a výroba draků... sakra, vždyť my taky tak vyrostli a nemám pocit, že bych díky nelétání byla ochuzená 😝

aponchie
11. únor 2010

ja mam zkusenost u prvni dcery kdyz sem delala aktivity ,ze po case se nekterym mamkam prestalo libit nebo uz nechteli ,ale kvuli kamaradkam zustavali ..nektere deti nesnaseli cviceni na balonech a presto se dla chodit cvicit a mamky se smali pili kafco debatovali intelektualne ,ale nebylo to tak silene jak ted..ted s odstupem 5let vidim jak silenej boom nastal naprosto ve vsem..nechodim plavat nechodim cvicit ani jinak blbnout a decko netrpi ani ja ne a kdyby zadny kurz nebyl tak se vubec nic nicmene treba plavani si myslim,ze je fajn,ale takove jak se delalo u nas hrani ve vode postupne seznamovani polevani cakani a ne sup pod vodu..to mi pripomina dedu uvazal babi pneumatiku kolem pasu a hodil ju do vody a uc s eplavat drsna metoda ,ale na dospele proc ne

nety
11. únor 2010

Vždyt je to fakt celý nesmysl,člověk si podmaňuje vodní říši 😉
Ta dotyčná si asi plete pojmy,ano může vydržet nedýchat pod vodou,ale ne se nadechnout 😠

arietiska
11. únor 2010

Fůha, vypadá to tak jak píše Pavel ... pak je dobře, že se to zkoumá a mělo by to být nepovoleno.

paveljanik
11. únor 2010

Tenkrát se o létání nevědělo a jak jsme psal, pokud paní S. je zdatnou vůdkyní a dle svého vystoupení v událostech komentářích je to (a teĎ mne snad nikdo za můj názor nebude kamenovat) fanatik, který umí jen milým hláskem obluzovat nikoliv argumentovat.

aponchie
11. únor 2010

kuknete na fotky co maji na plavaciku za poslenich par let z tech pobytu leckdy to vypada fajn tak nevim proc to nici takovym priblblym letanim o kterem sama vi prd jedna pani asistentka povidala...

arietiska
11. únor 2010

Skákala jsem 7 let závodně do vody, jak mně by se hodilo umět se nadechnout v 5m pod vodou po dopadu než jsem vyplavala. 😀

paveljanik
11. únor 2010

Jo a Evi..opravdu mě to chytlo...od pondělního večera nedělám nic jiného než že se to sanžím pochopit, komunikuji s kolegyněmi v oboru, snažím se diskutovat se zastánci aby mi vysvětlili přínosy, aler prostě stále víc upadám v bezmoc nad omezenosti některých zmanipulovaných (jako například Ti co dýchají pod vodou)

K dýchání pod vodou ... než někdo opět začne, že vše nové je odsuzováno aniž je to vyzkoušeno .... tohle vážně nejde, je to proti přírodě a jestli někdo opravdu dýchá plnohodnotně pood vodou je to kouzelník a já se skláním až k zemi, odevzdávám titul a jdu žít do lesa, protože se blíží konec světa. 😎

aponchie
11. únor 2010

😀

aponchie
11. únor 2010

spis si neco vsugerujes nebo nekdo tobe a mas ten pocit,ze dychas pod vodou ne ,ze pod ni fakticky dychas

berus
11. únor 2010

vím, že trochu odbočuju,jen mi prostě nejde na rozum proč? proč to dělají 😔
nechodíme plavat, nechodíme do MC, stejně tak nějak instinktivně víc kamarádím s ženskýma, co mají děti, takže v kolektivu malej je, a právě... dosta často se mi stalo, proč nechodíme na cvičení, právě to plavání
každý si poslední dobou myslí, že když s prckem nikam nechodíš, nic neprovozuješ, jen se na mateřský flákáš...
pak se vlastně nedivím těm paním, že jdou zkusit všechno... na úkor koho ale??!!!!!

shaula
11. únor 2010

Pavle - 😀 😀 😀 Taky mám pocit, že nic jiného poslední 3 dny na netu nedělám, než že čtu různé zdroje o plavání... A nechápu čím dál víc... 😖
No nic, jdu chrnět, dobrou.

berus
11. únor 2010

jo a dýchání pod vodou mě fakt pobavilo 😝

berus
11. únor 2010

taky nedělám nic jinýho, než že hledám a diskutuju... a vážně jsem nenašla jěště něco, co by bylo pro

shaula
11. únor 2010

Ještě mě napadlo - možná by tu paní měli potopit tak na půl hodiny, pak uvidíme, jestli umí pod vodou skutečně dýchat 😀

aponchie
11. únor 2010

berus taky se s tim setkavam,ze jako ty nechodis tam a tam?jakoby to mela byt nejaka prestiz ci co 😀

shaula
11. únor 2010

Jéžiš, oprava: čtu různé zdroje o "létání" ne o "plavání"... Ach jo, vážně už jdu spát, už mi to nemyslí...

paveljanik
11. únor 2010

Berus...a to je ten velký zakopaný pes, za vším je byznys a davová psychoza, prostě se toho využívá a kdo nejde s davem je vždy divný a bohužel i v mateřství. Udělal se z toho velký bum a bylo. J8 bohužel musel taky manželku krotit, protože se snažila vyzkoušet vše a dělat vše, nevím asi je to zakořeněno v lidském myšlení☹

berenika39
11. únor 2010

včera byl na čt2 (jiný prostor 😀 ) zajímavej dokument - Dítě jako Bůh.
O tom, jak dneska je moderní s dětmi "kurzovat", co všechno maminky s dětmi absolvují. Zůstala mi z toho jedna myšlenka - ano, investujte do svých dětí - ale EMOCE.

Doufám, že myšleno bylo pozitivní.