Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

mywiel
4. čer 2010

A uz len také blaboly ze to pomaha na cirkulaciu krvi naco dietatu treba dopomahat k cirkulacii krvi to akoze sama ta krv by necirkulovala ci ako?! 😠 😕 🙄

berenika39
4. čer 2010

jinak o licenci helen doron jsem se zajímala, je to taková pálka, že se mi protočily panenky, a navíc bych nemohla dělat něco, o čem jsem přesvědčená, že není smysluplné, pořád je to ale o tom, že to přinejmenším tomu dítěti nic neudělá, pokud tam ten 3měsíční kojenec nechytí rýmu....s létáním žádná jiná aktivita, at už zbytečná nebo prospěšná, nejde srovnávat. ani náhodou.

lantana
4. čer 2010

@berenika39 Jé to není výčitka! 😅 , to je jen konstatování, že to vidím stejně! 😉

berenika39
4. čer 2010

jasně, v pohodě, známe se 😉 😉 😉 .
@lantana

ivet121
4. čer 2010

@elephant Tak ja som mala svoje deti pre 30 rokmi, nikto nam nekazal davat 3 mes. pomarancovu štavu, a nikdy a nikto nezakazoval kojit a davat Feminar! Mam 1,5 rocneho vnuka a viem aj mnohe veci porovnat.

berenika39
4. čer 2010

mimo téma, ted byl v televizi nějaký rozhovor o kursu pro babičky, jak je naučí těm všem novotám, aby neradily mladým maminkám špatné věci, aby je neučily to, o čem se dneska už ví, že by dětem mohlo do budoucna ublížit, tak to je něco, co smysl má....

elephant
4. čer 2010

@shaula Díky za zastanie. 🙂

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
berenika39
4. čer 2010

@ivet121 to bych si dovolila oponovat, protože mmůj 21letý syn je odchovaný přesně na té pomerančové štávě, sunaru a piškotech, pudincích a krupici, sezení s polštáři před půlrokem a div se, je alergik a má záda v pytli. to sem ale moc nepatří, to není o létání....

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
berenika39
4. čer 2010

@miskag125 tak to máš kliku, ne všechny babičky jsou takové 😉 , znám jich plno, kterým by ten kurs prospěl....

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elephant
4. čer 2010

@beruska2x Píšeš: "elephant pokud ti toto veli materske pudy tak jsi zrejme opice z vice % nez my vsechny ostatni"

K čomu to ako patrí? Naposledy som písala, že lietanie má podľa mňa viac negatív ako pozitív, a teda ho neschvaľujem. A že sa snažím chovať slušne. Mám tomu rozumieť tak, že ty lietanie schvaľuješ a snažíš sa vyjadrovať vulgárne, pretože sa potom cítiš viac človekom? 😉 😀

kubaka
4. čer 2010

ivett - mů brácha je odchovaný na Sunaru slazeným medem a světe div se, je takový alergig, že v dětství nevytáhl nos z bytu celé jaro, pač se dusit a měl náběh na astma 😖 Mě kojili jen do 3 měsíců a celé dětství jsme prostonala.

Moje děti byly výhradně kojené do 6 měsíců, do roka sortiment potravin velmi šetně a střídmě, takže přestože starší syn má taky pylovou alergii, projevuje se jen sáknutím z nosu - a představte si - jak teď první rok chodí na gymnázium -Radotín mimo sídliště, tak tou změnou prostředí letos neměl potíže naprosto vůbec žádné a mohl být bez léků- zajímavý poznatek !!!!!
Oba kluci veškeré choroby procházejí s těmi nejmírnějšími příznaky, včetně mononukleozy - žádné komplikace, jen velké uzliny. Díky bohu za ty dary.
Patří to sem okrajově - že dětství se projeví až v dospělosti. to se ukazuje na naší (a bereničině 😀 ) generaci. Z toho pak lze odvodit v principu spousta další současných rozhodnutí.

beruska2x
4. čer 2010

ano, čas je potreba. Práve preto ma tak rozčuľuje to, že sa vo svete lieta už minimálne 10 rokov, a stále nikto nebol schopný o tom urobiť seriózny výskum. Logicky sa mi potom ponúka otázka, že ten humbuk okolo toho je niečím podložený, či nie je zbytočne prehnaný s cieľom uškodiť niekomu z nejakých úplne iných dôvodov, než je lietanie...
@elephant

lantana
4. čer 2010

Psala jsem i o tom, zda jsme opravdu tak zdegenerovaní, že potřebujeme "metody" a vůbec nějaké lektory na "napojování se" na vlastní dítě? Myslím, že každá máma, která svoje dítě miluje je s ním sakra "propojená" přirozeně (je jedno jak tomu kdo říká, každá to známe ten nepřenosný obrovský pocit lásky, mateřského strachu a...- ani se to nedá přece nedá popsat!).

Kecy o přirozenosti v kurzu, který ji vlastně zpochybňuje a jde v podstatě proti ní? Spíš adrenalinově duchovní "dynamická gymnastika" s dětmi - pro rodiče. (Hlavně u miminek tuto "metodu" odsuzuji - když neudrží hlavičku, neuzavřená fontanelka. U větších dětí mi to tak nebezpečné nepřipadá, ale stále je to pravidelné zatěžování kloubů...)

luciabah
4. čer 2010

ahojte

takze ja som tiez videla rozne reportáže o lietani a ani mne sa to nepaci, pravdu povediac som zostala sokovana. a zaujimalo by ma, ako naozaj zasahuje na vyvoj dietata, na jeho klbiky, na mozog, srdiecko. takze ak niektora najdete nejaky clanok, relaciu na to zamerane, rada si pozriem, precitam.
ad elephant... baby preco sa do nej obuvate, toto je diskusia a nie propaganda nejakeho nazoru a kazdy by mal suhlasit. kazdy ma nazor ...teda mal by mat svoj vlastny.
ad pomarancovy dzus v 3 mesiacoch... no nieco na tom bude, kedze mna napchavali s file a podobnymi vecami a bolo to vtedy normalne
ad nazor na lekarov... aj oni sa ucia, aj medicina sa vyvija, tazke nezazlievam

elephant
4. čer 2010

@beruska2x nechápem, ako si do toho dokázala zakomponovať moje materské pudy 😀 keďže som nepísala ani to, že tomu verím. To bolo čisto akademické zamyslenie 🙂

kalo
4. čer 2010

Musím napsat, protože tohle téma mě rozpaluje do běla 🙄 Těm maminkám, je asi líto, že mají zdravé dítě...Kdyby s ním musely od narození 4x denně cvičit Vojtovku a fakt makat, aby jejich dítě bylo Ok, tak by s ním ve volných chvílích určitě netočily nad hlavou, jak s kusem hadu... 😠 😠 😠 😠 Radši už sem koukat nebudu 🙂

m.a.r.t.i.n.a
4. čer 2010

Baby, videla som tú reportáž a tiež som bola zdesená ! 😨
Nejdem tu rozpisovať o tom, ako sa može dieťatko vyšmyknúť alebo ako všade prízvukujú,že bábatkám treba držať hlavičku a tuto im lieta kade tade, ale v živote by som to ani len nevyskúšala. Zle sa mi už len na to pozeralo ! 😕

atrami
4. čer 2010

Dúfam, že túto tému čoskoro zavrú, veľmi skoro sa to zvrtne k urážkam a k hádkam. Ja som jednoznačne proti! To zrovna možu deti posadiť na kolotoč.
Ale je to na každej žene, nazvať matkou sa nehodí, lebo matka, ktorá si váži toho, že má zdravé dieťa toto nedovolí.

lantana
4. čer 2010

@atrami Já doufám že ne, ale je to tak citlivé a emoce vyvolávající, že se snad reakcím nemůže nikdo divit.
Doporučuji se prokousat celou diskusí, kdo chce informace, samozřejmě, že je plná i těch emotivních reakcí. Reportáže o tomto cvičení proběhly už dříve, ovšem víceméně bez většího ohlasu, zřejmě i proto, že pořady neměly takovou sledovanost, možná ovšem také z toho důvodu, že se to dělo (a bohužel stále děje) legálně "nadzvihávací" reportáž proběhla v ČR kolem 8.2.2010, kde vyšlo najevo, že ci kdo provozuje za konkrétní činnost s dětmi se až tak nesleduje ☹, při udělování potřebných povolení a lékaři se zděsili - možná ne všichni, ale zatím oficiálně nevystoupil žádný, který by tuto činnost podpořil. Od té doby se to nějak táhne, proběhlo distancování se od praktik pí Kolářové-Sudíkové Aliancí dětského plavání, Česká pediatrická komora vydala své stanovisko a šetří to Policie, údajně na základě trestního oznámení.

hena55
4. čer 2010

nedalo mi nezareagovat. elephant chapem co tych chces povedat. Mne sa to lietane tiez nepaci a tiez by som sa na to nikdy nedala. Presne je to o tom ze kooooopec mudrych rad sa casom meni. Aj s prvym prikrmom aj so vsetkym. Nehovorim ze sa to da porovnat s tym lietanim ale ide o to ci za x rokov nebudu zas lekari tvrdit nieco ine. Apropo moja mama je psycholog a ak je dieta fiksovane na jedno miesto a jedneho cloveka ktory s nim hovori inym jazykom je to OK. A Helen Doron sa na to zameriava. Takze mam zas rada vyjadrenia ludi ktori tam ani raz neboli a mudruju. Moja mala tam chodi a dvojrocne deti tam skvele hovoria anglicky. Takze aj pozitivny vysledok tam vidim.A hudobnu mame tiez a strasne sa tam tesi. A este mame ine aktivity na ktore chodime od 5 mesiaca a mam doma spokojne dieta a spokojna som aj ja. Po lietani netuzim ale tie osocovania na elephant boli doooost nechutne.

erikasadek
4. čer 2010

KRISTE vy ste od lietania presli ku strave?? 😀

pred 30 rokmi boli pomarance len podpultove, a len pred vianocami .. a na deda mraza ako mandarinky.. tazko mohol niekto doporucit. 😀 😀

tiez mam pocit ze s ato tu zvrhlo a poriadne; 😒

za seba poviem len jedno lietanie babetiek povazujem za neskutocne debilne, a matky ktore sa nato daju tak uvazujem ci vobec rozmyslaju co robia..
na buduci rok niekto pride s ideou podme deti zavesit a natahovat na skripci , lebo budu pekne rast a nebudu mat takto koliky. mam pocit ze je to poriadne utiahnute kao idea, ale niekolko trafenych by sa nato urcite dalo.; uz lne kvoli tomu ze je to novinka;. 😠 😠

hmla
4. čer 2010

Ahojte,
dnes som mala tú "česť" pozrieť si , čo si niektorí predstavajú pod pojmom lietanie bábätiek.Prečítala som si celý článok a pozrela aj videá , ktoré boli ako príloha a po chvíli som to musela zrušiť.Je neaozaj strašné , ako niekto môže zaobchadzať tak so svojím dieťatom , ako keby to bola nejaká babika . Je mi ľúto tých malých dieťatok , ktoré sa stávajú obeťami ich mám 😠

kubaka
4. čer 2010

hena - jenže ty rady se nemění jen tak z legrace, ale tím, že se prohlubuje vědění, střádají se poznatky a hlavně dneska není nic poplatné režimu. Když se ví, jak vznikají potravinové alergie, nikdo už nebude doporučovat pomerančové šťávy atd.
Když se ví o traumatech z dětství, nikdo kdo to ví, nebude dítě nechat vyřvávat v postýlce a věšet hlavou dolů křičící.
Ono nakonec stačí pár jednoduchých principů, kterých když se držím, oddělím zrno od plev -zachovat tělesné a duševní zdraví dítěte, respektovat jeho vůli a dát mu volnost v seberealizaci. Jednoduše řečeno, nekecat mu zas tak moc do soukromí a nezanášet ho schematismem dřív, než ho společnost sváže sama.

Že dvouleté děti hovoří v kurzech "skvěle" anglicky? 😀 To jako mluví v souvětích, vyjadřují pocity, představy? Mluví takhle dítě i normálně? Skvěle?
Sorry, je vůbec úspěch, že dvouleté dítě mluví alespoň srozumitelně a jednodušše mateřskou řečí. Náš malý druhorozený nemluvil česky skoro do tří let - hádám, že i kdyby se Helen Doron rozkrájela na kousíčky, vsadím se, že by z něj anglické slovíčko nevypáčila. Zeptej se jakéhokoliv učitele jazyků - udělala jsem to několikrát nezávisle - všichni se dali do smíchu, že to znají a je to totální kravina. Od třech měsíců učit kojence anglicky a platit za to... Když se začne s výukou v pěti šesti letech - děti se během pár týdnů naučí úplně to samé. 😝 😝

hena55
4. čer 2010

OK toto je sice trosku ina tema.kubaka Jasne ze sa naucia. Staci ist na par meiacov do zahranicia a naucia sa.Tieto kurzy su drahe, je to biznis ale nech sudi ten kto to vyskusal. Nic zle to tym detom nedava prave naopak. Ja som to tiez odsudzovala. Ze to skodi, zatazuje atd. ale zmenila som nazor.Otvorili kurz vo vchode kde byvam tak som to skusila. A ano dvojrocna zacina prve slova hovorit po slovenky a pomenuva aj v ang. Ale to teraz neriesme. Lietanie babatiek je aj podla mna chore ale je pravda aj to ze nazory lekarov sa menia. U nas na Sk sa zacina teraz lepok davat detom do 7 mesiaca a tiez sa tvrdilo ze je sa nema do roka. Takze kto sa ma uz v tom celom vyznat. Lietanie je kravina ale bohvie co sa zisti za x rokov.......ale tiez nechapem moc tym pozitivam. Len som chcela trosku branit elephant pretoze ona tiez nehovorila o tom ze je to pozitivne a vsetci sa do nej pustili ako keby bola instruktorka toho.

warholette
4. čer 2010

tiez si myslim ze ste sa do @elephant nechutne pustili len preto, ze chcela vidiet dokazy ucinnosti lietania babatiek. ja to neschvalujem, ale rovnako neschvalujem ani vase nadavky a urazky. ktora z vas je taka dokonala, ze si moze dovolit hodnotit ostatne takym hrubym sposobom? ked tak silno oponujete lietaniu babatiek, chodte protestovat pred centrum, kde sa kurz kona, a nie nadavat ludom, ktori sa na nieco pytaju.
inak k tym hematotom a podobne, kto niky svoje dieta nevyhodil do vzduchu? ktory otec sa nikdy nesantil so svojim dietatom tak, ze ho vyhadzoval a chytal? kto nikdy s dietatom nerobil "lietadlo"? toto vsetko som zazila, ked som bola mala, a bolo to povazovane za normalne. a ked lekari proti tomu nikdy neprotestovali, preco by sa mamicky na kurzy lietania nehlasili tiez? robit podobne kusy s novorodencom je nebezpecne, ale zjavne sa stale najdu mamicky, ktorym sa to paci. a elephant sa len zaujimala o to, preco...

vlastovka385
4. čer 2010

@miskag125 Ještě se vrátím k tomu plavání a potápění, můžete mi někdo vysvětlit, k čemu je to potápění dětí pod vodu dobré? S malým chodím na bazén sama, bez instruktorů, vodu miluje, brečí jenom, když je čas jít domů 🙂 , ale pod vodu jsem ho nikdy nepotápěla, nevidím v tom smysl, ale ráda se nechám poučit.

mywiel
4. čer 2010

@warholette je rozdiel vyhadzovat dvojrocné dieta do vzduchu ktoré ma z toho zabavu a smeje sa pritom a robit krkolomné kusky s novorodencom co ledva drzi hlavicku a pritom place o dusu takze sa sa tu porovnava nieco co je neporovnatelné. Tie videa su sokujuce a normalna matka nepotrebuje hladat studie o tom ci to moze byt malému dietatu prospesné, staci zdravy rozum. 🙄