Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

marecek4
12. led 2011

však jsem napsala-je létání a létání,my s malým teda tak blbneme asi od půl roku,ale je to ,chlap,ve srovnání třeba s kamarádčiným prckem,který je sice o dva měsíce mladší ,ale je takový drobunký a křehký-s tím bych si to netroufla pomalu ani teď,a rozhodně teda neděláme takové věci jak na těch videích,ale opravdu jen to přehazování,pak vyhazování nad hlavu-kdy vzhledem k výšce stropů pomalu neopustí náruč-každý zná své dítko a ví co si může dovolit a na co si taky troufne,co mi vykládá máma o mně co se mnou dělala ve dvou letech-fuj,se divím,že jsem to přežila,ale jí to taky tehdy přišlo normální a mně se to líbilo-uklízela v tělocvičně a nechávala mě houpat s na kruzích-samotnou mě rozhoupala a já se držela,než to uklidila tak třeba třikrát,vůbec nebrala v potaz,že bych se třeba pustila, mě jímá hrůza jenom z té představy,a můžu říct,že kruhy byly moje nej i ve škole

mataharyy
12. led 2011

@eloana Abych pravdu řekla tak v podstatě oni nemjí odpověď na to proč to dítě pláče... Teda tak říkají že je to upjatost společnosti a všeobecný strach z neznámého, který má i dospělej, protože jsme společnost "zdegenerovaná" a neumíme vybočit ze stáda a odsuzujeme ty co tak učiní a nejdou slepě jako ovce na porážku... A ten novorozenec pláče právě proto že se "osvobozuje" od stáda, nebo nevím jak to říct, už si doslovně nepamatuji jak to tam říkali, ale v podstatě pointa byla stejná 😖 Dumám kolik bylo tomu miminku které tam bylo jako modelové, ale víc jak měsíc určitě ne... Jináč ano viděla jsem děti které u toho nepláčou, ale spokojený mi tedy taky nepřišli, spíš rezignovaný... Řekla bych že ze začátku brečeli a když po pár létáních zjistili že to nepomáhá, že rodiče stejně nepomůžou tak to vzdali... nebo alespoň tak mi to přišlo u spousty těch dětí, byla tam jedna holčička, které se to asi opravdu líbilo, mohli jí být tak tři a ta opravdu chodila a vyžadovala aby s ní házeli... Jak říká můj manžel "První rok je nejhorší, pak si člověk zvykne". Krutě bych to přirovnala k domácímu týrání, když tě někdo začne týrat, snažíš se bránit, když to nepomáhá, tak se snažíš to nevnímat a po čase už to bereš jako součást života, prostě rezignuješ (v hodně případech) a u těch dětí myslím že je to dost podobné, po pár měsících/letech už to berou jako normální a opravdu se jim to může líbit... Mě teda krom samotného lítání, přijde dost šílený kde se to provádí, spousta lidí má za sebou skříně, stůl, radiátor... jeden úkrok a je hotovo, navíc nejlepší jsou rodič i dítě nahý... Takže krom toho že dítě díky odporu vzduchu sotva lape po dechu, v očích smrt, klouby do všech stran, tak mu podle mého musí být ještě hrozná zima... 😕 Tohle mi přijde jak drsnej postup jak udělat z dítěte v cirkusu hadí ženu... Ty děti pak muej mít jináč rozvolněné klouby 😖

eloana
12. led 2011

@mataharyy jezis no tak to je fakt desny... to je sekta jak vysita.....jeste bych treba dokazala pochopit kdyz neco delaji s letym ditetem, ale s malym miminkem,ktere nedrzi hlavicku nic no des
ja zas videla v objektivu jak nekde v rusku kdyz se dite narodi, tak mu prodluzuji prenatalni vyvoj a maj ho zabalene v nejake kolebce -dirky na moc a stolici -vubec ho nechovaji je ve tme a davaji mu jist -a z te kolebky ho mesice nevyndaji az za 3 mesice- tak ot je zas druhy sileny extrem

mataharyy
12. led 2011

@eloana Já mám dojem že v Rusku mají samé "zajímavé" věci, asi cvičej nejodolnější armádu světa, pač dítě které přežije takové hokus pokus už musí zákonitě přežít vše 😅

mitote
12. led 2011

jo o tom ze je rodic a dite nahe jsem taky slysela, vlastne i kolegyne syna na ltani vysvlece vzd yuplne do naha

mataharyy
12. led 2011

@mitote jo to je "nejlepší" já teda neviděla krom těch dětí nikoho kdo by byl nahej víc jak do půl pasu (většinou tatínkové)... Tuším i na to delfínkování, co ta paní zaváděla se chodilo do naha, ale to si nejsem jistá, toho jsem se opravdu nezůčastnila a ani to nemám v plánu, vlastně raději už nemám v plánu poznávat další "bezva" kratochvíle 😅

mitote
12. led 2011

@mataharyy pro me je to proste sekta, vymyte mozky, uz to ma denne vic jak pul roku vedle sebe a nazor nezmenim 😀 hlavne i proto ze ty lidi co to provozuji znam docela dost dobre osobne a nechapu jejich mysleni a chovani, absolutne v zadnem smeru

jarunka111
12. led 2011

júúúúj, pozerala som to a skoro som sa povracala, ako sa mi točilo 😖 Oni nie sú normálni!!!!!! Ani neviem, čo k tomu dodať, veď je to strašné a ešte sú rodičia, čo za to zaplatia? Dúfam, že toto týranie niekto aj potrestá, ale skôr ako sa niektorému dieťaťu niečo stane!!!! ☹ Sú to psychopati 😠

mataharyy
12. led 2011

@mitote Nedivím se ti, já taky nechápu jak celkem normální člověk se může nechat ukecat k takové hovadině 🙄 No a ještě mít někoho kdo to do krve obhajuje někde poblíž, tak ho asi přerazím... Taky tě překvapila ta, až dětská, zarputilost když o tom mluví a obhajují to? Já nechápala a přitom to ve většině jsou opravdu vzdělaný lidi, nepůsobějí na první pohled jako lehce zmanipulovatelné osobnosti, nebo lidi bez špetky zdravého rozumu, teda pravda jen do chvíle než vidíš co jsou schopný podstoupit a sranda ty co znám se sami o sebe dost bojí, ale s dětma provozují toto... 😅

mitote
12. led 2011

@mataharyy oni tak ziji, psala sjem to vyse, neuznavaji kocarek, ze dite se musi nosit na matce do 2 let, taky mimi ma spat s rodici v postlei dokud samo neodejde, neob zasadne jen bezplenkova metoda, litani. atd... je toho milion. Oni i porad chodi k nejake vestkyni, ktera jimrika jak vsichni krome nich maji v sobe negativni energii, moji predchudkyni pry vyhodili proto, ze se dozvedlei, ze v minulem zivote byla matkou te kolegyne-manzelsky sefa, o cloveku ktery se treba rozvadi reknou ze je nacuclej negativnienergii a ze vzdy rozhodi celou spolecnost apod...no uznej je tohle normalni?

mataharyy
12. led 2011

@mitote Já nejsem proti všemu novému/alternativnímu, používáme látkovky máme i šátek, ale teda oni jsou asi docela extrém... Dokonalá ukázka toho, že všeho moc škodí 😀 Jen teda jejich děti lituji, ty musejí dostávat jinou školu do života 😖

mitote
12. led 2011

@mataharyy: je alternativni a alternativni, ja proti satkovani taky nic nemam, ale vseho moc skodi...jo a jeste jsem zapomnela dodat ze neuznavaji skoni system a ze budou ucit dite doma do konce zakladky, zadna skolka, skola, nic...

mataharyy
12. led 2011

@mitote No nebo by je mohli dát do WŠ a je mi jasný odkud vítr vane 😀 ty děti budou nešťastné 🤐

mitote
12. led 2011

@mataharyy co to je WŠ?

mataharyy
12. led 2011

@mitote waldorfská škola

mitote
12. led 2011

@mataharyy: no ja nechapu, hele oni vlastni firmu co vzdelava ucitele v cinnostnim uceni, ale odmitaji dat dite do skoly jakehokoliv typu 😲

mataharyy
12. led 2011

@mitote to jim asi reklamu neudělá... 😅 a ty jsi učitelka?

kubaka
12. led 2011

@mitote
Waldorfská škola -alternativný výukový systém - lehce diskutabilní a založený dost na náboženství. Prosakují názory, že je to jedna velká sektářká diktatura 😢 nemám osobní zkušenost.
čtu to, co psala
@mataharyy a je to prostě tak, fanatismus je nebezpečný ať se projevuje v čemkoliv. To arogantní povýšenectví s "negativní" energií mě taky dokáže nadzvednout ze židle - "my jsme ti osvícení,vy ti chudáci, červi, co nic nechápou a jen rozsévají negativní energii.". ble ble

mitote
12. led 2011

@mataharyy IP 😉

@kubaka ano ano, presne to mam denne v praci

mataharyy
12. led 2011

@kubaka bohužel mám tu osobní zkušenost, jináč bych si to netroufla přiřadit k této sortě lidí... 😅

kubaka
12. led 2011

@mataharyy hm, tak já jsem si to taky tak nějak myslela - bohužel jsem doufala, že je to něčím nové a přínosné. 😖

mitote
12. led 2011

no holky, ja si proste myslim, ze by se meli hlavne pouzivat a delat veci, kor u miminek, ktere jsou lekarsky nebo nejakymi testy podlozeny, ze jsou nezavadne nebo vhodne...

mataharyy
12. led 2011

@kubaka Přínosů jsem moc nezaznamenala a to jsem tam trčela šest let 😖 Pokud mohu doporučit děti tam opravdu nedávej, pokud nechceš být patolízal a do budoucna se z toho nezbláznit, tak se od nich držet daleko, ještě možná jejich školka, ale s tou zkušenost nemám 😉
@mitote jo souhlasím a to i když ne ve všem souhlasím s doktorama, ale tohle nejen že je proti rozumu, ale proti všem "výhružkám" syndromu třeseného dítěte... 🙄

mitote
12. led 2011

@mataharyy asi tak... nerikam jako verit lekarum, spsie vysledkum testu a tomu co je vyzkousene, ne ze budu tricet let cekat jestli me dite skonci po litani v invaidnim

mataharyy
12. led 2011

@mitote Tady je opravdu největší malér, že takové spolky nejsou ničím kontrolované, což je opravdu problém, zvlášť když jde o děti... Pak se stává to že pedofil je vedoucí dětského tábora, nebo že samozvaná lektorka učí lidi jak létat s miminkama 😖

mitote
12. led 2011

@mataharyy presne tak... i kdyz ja jsem se nedavno docetla ze jsem lobbista, to uz jsem psala vyse, protoze neuznavam aby pojistovny hradily vsechny lecitele i samany, ze si pry clovek ma pravo vybrat, kdo ho bude jak lecit 😀 😀 😀 jsem lobbista, hec hec 😀

majdula
12. led 2011

@mataharyy Bacha, pedofilove byvaji prave ti nejlepsi vedouci detskych taboru 😉 vzdyt si vem treba jen takovyho Foglara...
ale samozrejme to nesmi byt zaroven agresivni nebo nejak psychopatickej jedinec.

mataharyy
12. led 2011

@mitote No vidíš, jsi asi první lobbista se kterým mluvím 😀

mataharyy
12. led 2011

@majdula no ale o těch se veřejnost nedoví, většinou se mluví jen o těch psychopatickejch, na které jsem narážela 😉 Ale v konečném důsledku jsem tím chtěla říct jen to že by se mělo více koukat na to komu svěřujeme blaho vlastních dětí a ne jen slepě věřit každému kdo tvrdí že je to převratné a dokonalé 🙂

mitote
12. led 2011

@mataharyy: amen 😀