Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

poletucha
16. únor 2010

aponchie-tak ten dopis z 11:00 ☹ ☹ ☹ ...fakt se mi chce brecet

meleri
16. únor 2010

já bych nejradši jedno takové děťátko adoptovala a starala se o něho, je fakt nespravedlivé že někdo má děti ani neví jak a tak se k nim chová a ten co by chtěl tak nic...
je mi z toho dopláče.. 😢

berenika39
16. únor 2010

Jednoznačně není věc rodičů, co dělají se svým dítětem. Dítě je člověk jako každý jiný a má (i v Ústavě to píšou 😀 ) svoje práva.
Třeba tohle je dobrý odkaz:

http://www.cpkp.cz/evropskyobcan/manual/dite.htm

Ale myslet si, že dítě je moje a já můžu co chci, je nesmysl.

aponchie
16. únor 2010

to je jak kdyz slysim kdyz uz nekdo nevi co by rekl tak se ohani ja jsem preci matka vim co delam pro sve dite a myslim to dobre v nekterych diskuzich se mi to tady stalo hodnekrat ve jmenu delame to nej pro deti tak nas nechte 😝 tykalo se to jinych veci teda,ale princip je stejny..ne neni treba si svoje pocinani obhajovat na ukor deti kdyz uz nekdo neco dela,ze se pro to rozhodl tak si ma za tim stat a nepouzivat ten nejsnadnejsi cil a to dite k zastreni cehokoliv ..

lenkavano
16. únor 2010

apon ale to co tam s těmi dětmi provádějí to nemůže obhájit žádná matka žádným způsobem. ☹
'

aponchie
16. únor 2010

jak vidis tak muze vzdyt se obhajuji ne? 😀

kubaka
16. únor 2010

lenkavano - ☹ sugesce a autosugesce je silná zbraň. zmanipulovaný člověk je schopen obhájit před sebou jakékoliv zvěrstvo, které páchá na druhých i dokonce na vlastních dětech. Je to tak silné, že selže i mateřský instinkt. Názorný příklad je Kuřimská kauza. Taky ta matka sadisticky týraných kluků tvrdila, "přeci bych svému dítěti vědomě neublížila". To je zaříkavadlo, které ale právě vůbec nic neznamená. Stejně bezvýznamné je i ono "přeci každá matka ví, co je pro její dítě nejlepší". To může platit tak akorát v mezích kdy dítě spí a co rádo jí a čeho se bojí, kdy mu je zima atd. Ale pokud dítě topím, ono modrá, omdlévá, nedýchá, točím s ním kolem hlavy a ono pláče nebo už ani plakat nemůže, protože nedokáže popadnout dech, rozhazuje v úleku rukama a taková matka bude pořád tvrdit, že "ví, co je pro její dítě dobré" - tak je vidět, že tyhle matky mají asi takový smysl pro Dobré a Špatné jako rakouský Fritzl, co věznil dceru 24 let pro "její dobro". (kauzu určitě znáte všechny,že)

to je psychologie člověka ☹ Vyžívat se v násilí na druhých, kochat se utrpením a vidět v něm něco vznešeného, očišťujícího. Středověk v tom vedl na celé čáře. Totéž dělá ten ruský šaman a po jeho vzoru si ten kotlík sadismu smíchaného s mysticismem převařila po svém Blanka S.

shaula
16. únor 2010

Pročetla jsem si první stránku příspěvků v diskuzi, na kterou tu dával odkaz Paveljanik včera v 18.55 ( http://www.ct24.cz/o-cem-se-mluvi/80429-kolarov... ) - některé příspěvky fakt stojí za přečtení - tak jsou demagogické, fanatické, "duchovní" apod. Prostě my odpůrci jsme přízemní krysy bez špetky duchovna 😀 (to už je moje formulace 😀 ).

kubaka
16. únor 2010

shaula - dobrá formulace : tak se pozná fanatismus - my jsme ti vědoucí, vy nevěřící přízemní červi. díváme se na vás shovívavě, protože vy necítíte a nejste obdaření "duchovní" okem jako my" - to je taky moje formulace. Je to pořád stejná písnička, kterou slyšíme ve všech "duchařský" tématech. Jak přes kopírák 😀

shaula
16. únor 2010

Kubaka - jo jo, přesně tak, tvoje formulace je mnohem výstižnější než moje 😀 😀 😀

lenkavano
16. únor 2010

kubaka máš pravdu,je to prostě tak. ☹

ava
16. únor 2010

já si pořád myslela, že tohle je téma o létání letadlem. Netušila jsem, jaké HRŮZY se dějí v dnešní době, kdy je tolik dostupných informací pro všechny! K tomu nelze nic říct....obrací se mi žaludek

paveljanik
17. únor 2010

Tak jsem právě zjistil, že veškerá česká videa s létáním, byla odstraněna nebo skryta, tak aby nebyly veřejně prezentovány ... to by mě zajímalo proč? Vždyť je to tak bezpečná metoda☹ Dnes jsem to konzultoval s fyzioterapeutkou i pediatričkou a obě se tvářily dosti nazlobeně ... tak kde jsou ti doktoři, co létají a schvalují to☹

shaula
17. únor 2010

Paveljanik - myslíš ze stránek Plaváčku nebo odkudkoli? Asi paní Sudíková vydala pokyn ke stažení 😀

paveljanik
17. únor 2010

z youtoube .. ze všech serveru, na kterých byly různá domácí videa ... kdo ví kdo dal pokyn☹

jenovefa
17. únor 2010

Ahoj všichni zhnusení, už přes týden mi to celé leží v hlavě, viděla jsem jen ta 2 videa, o která poprosil Paveljanik na asi 40. stránce. Snesla jsem nejdřív pár sekund té scénky, kde žena zkouší rozsah ramenního kloubu miminka. Podobné stopy mi v hlavě zůstaly jen po neúmyslném přepnutí TV na reportáž o přípravě pokrmů v Číně (z koček). Za pár nocí jsem pročetla na internetu snad vše. Příspěvky lidí, kteří to provozují si jsou v něčem podobné. Zde na MK někdo psal (pardon, že nelistuji a nehledám nick), že před létáním dítě 2 hod večer brečelo a teď si zalítá a je klid. Nějaký otec si zas pochvaloval pocit, že dříve neuměl dítě chytit, že se jako bál... Zato teď - moje interpretace - mimi snese dost. To je skvělý výsledek, ne? Už nemusím mít pocit, že nejsem schopná/schopen mimi v klidu uspat či držet v náručí. myslím, že zvlášť mužům je pocit neschopnosti dost nepříjemný. Jaký to asi je pocit, když zjistím, že mohu mimi vlastně čapnout téměř za cokoliv a je to vlastně v jeho prospěch? ☹ Paní Sudíková mluví o důležitém pocitu matky - vy přece cítíte, že je to dobře... Ano, po cvičení tohoto typu se jako po každém jiném vyplavují endorfiny! Ale to jsou jen mé úvahy, kterými nudím... Že videa mizí je, myslím, skvělý výsledek! Třeba si ti "lidé" uvědomili, že se nechali zblbnout, a třeba se stydí, nechtějí být poznáni. Snad. Každopádně, VŠICHNI APELUJTE NA DOKTORY, se kterými jste ve styku, ať se k tomu vyjadřují, je přece milión časopisů! Myslím, že za popularitou takových mučících praktik stojí fakt, že lidé "hledají" způsoby, jak na mimi, a když normální způsoby nefungují, uchýlí se k "zaručeným" metodám. Kdo si pročetl tak kolem srpna téma "Každé dieťa se vie naučiť spát" si nemohl nevšimnout, jak nějaké matky zjišťovaly jen intervaly, ve kterých chodit koukat na plačící miminko... Hlavně se nenechat moc dlouho obtěžovat. A najednou se objeví létání, sláva... ☹
Na ty "kurzy" asi nechodí lidé s úmyslem týrat miminko, ale pak už je pozdě, pocit nadvlády na tím tělíčkem a slibované dosažení krásneho vztahu je zaslepí. Končim, pardon za vykecávku...

kubinkov
18. únor 2010

Taky jsem ta videa chtěla vidět, abych mohla být objektivní. Abych pochopila, jak to je pro dítě prospěšné. A nikde nic. 😒 Tak snad pochopili něco aktéři videí.

jenovefa
18. únor 2010

Kubinkov, zde odkaz ze zmiňované 40. stránky MK od Lenkavano. Zde to stále funguje... 😠

http://video.mail.ru/mail/elena200568/17/28.html
http://video.mail.ru/mail/weste-tens/74/630.htm...

kveluse
18. únor 2010

Ahoj,

neřešme to, ať se veřejnost nevyjadřuje a nebouří, ať si doktoři hledí svých pacientů a dejme na paní Sudíkovou, že je to v pořádku. Nechme rodiče, kterým se to líbí, ať si dělají, co chtějí, vždyť jsou to "jejich děti". A třeba to jednou, za 100 let například, bude povinné cvičení. Možná budou muset létat už porodní asistentky a doktoři, jen co vytáhnou miminko z břicha matky. Ale co, za 100 let my už tu nebudeme...... ☹

Moc děkuju těm, kteří stále vyhledáváte a vkládáte nové informace. nemám na to moc času, ale zároveň se od tohoto tématu nemohu odtrhnout.... bohužel, lituju, že vůbec tato diskuze a jí podobné musely vzniknout....

kubaka
18. únor 2010

jenovefa - skvěle napsáno - výstižné je hlavně to, že neschopní rodiče potřebují cítit nadvládu na bezbranným tělíčkem, kterého se přestanou bát dotknout. Tyhle tyranské metody - jako uspávání podle Estevilla v tebou zmi'novaném tématu - jsou právě pro ty, co si nevědí rady a selhává jim cit a instinkt, takže se chytnou čehokoliv zrůdného, co se prezentuje jako prospěšné a úspěšné.. Abych se zbavil strachu sáhnout na novorozeně, tak není nic jednoduššího, než si s ním poházet jako s mičudou - mičuda to vydrží. Hlavně že je tatínek spokojený...

lenkavano
18. únor 2010

kubaka právě proto nechápu jak mohou mít takoví lidé děti a nezměním názor v tom že by jim měli být odebrány už jenom z důvodu ohrožování zdraví těch dětí. 😒
ještě by mě zajímalo jestli se s tím už něco dělají co se týče policie a tak.

meleri
18. únor 2010

taky by mě zajímalo jestli to už nějak řeší....

lucinkac25
18. únor 2010

mne takhle rodice vykloubili rameno, kdyz jsem byla mala... a to me jen lehce houpali tak, ze me kazdej drzel za jednu ruku. takze v poradku a bezpecny to urcite nebude.

paveljanik
18. únor 2010

Ahoj!
Ty dva odkazy na ruská videa fungují, ale české videa se ztrácejí, ale neřekl bych že proto, že si rodiče uvědomili, že dělají něco špatně, spíše naopak, ale to není důležité.
Důležité je vyjádření české pediatrické společnosti:

Stanovisko České pediatrické společnosti a Odborné společnosti praktických dětských lékařů k problematice „tak zvaného létání kojenců a batolat“

Obě odborné společnosti upozorňují rodiče, že „tak zvané létání kojenců a batolat“, které bylo v posledních týdnech opakovaně prezentováno a diskutováno ve veřejných sdělovacích prostředcích, je pohybovou aktivitou, která je pro děti této věkové skupiny jednoznačně riziková. Rychlá změna směru pohybu a velká odstředivá síla při takovém typu „cvičení“ mohou způsobit řadu drobných či větších poranění s dlouhodobými či trvalými následky, které se mohou projevit i po delší době.

Nejčastější rizika event. přímo poškození, která mohou nastat při „tak zvaném létání“:

1. drobná i větší krvácení mezi mozkem a mozkovnou (lebním krytem)
2. nitrooční krvácení do cév sítnice s přechodným event. trvalým poškozením zraku
3. poškození kloubního vaziva a růstové chrupavky dlouhých kostí následkem nadměrného zatížení při držení dítěte pouze za jednu končetinu při prudkých pohybech a rotaci. Existuje i riziko poškození pouzdra velkých kloubů s následnou poruchou hybnosti a zvyšuje se i riziko úrazů při budoucích sportovních aktivitách dítěte.
4. prudké pohyby v oblasti krční páteře jsou rizikové ve smyslu možných drobných poranění, která mohou být patrná až v pozdějším věku a projevit se poruchou hybnosti této části páteři, bolestmi hlavy, atd.
5. existuje reálné riziko vysmeknutí dítěte při prudkých manévrech s následkem těžkého úrazu

Závěr:
Metoda „ tzv. létání kojenců a batolat“patří mezi nestandardní postupy a neexistují žádné důkazy o prospěšnosti tohoto typu „cvičení“. Charakter a způsob provádění naopak představují pro děti značná zdravotní rizika.
Jsme přesvědčeni, že obě pediatrické společnosti mají dostatek argumentů, aby apelovali na rodiče, kteří jsou zodpovědní za zdraví a normální vývoj svých dětí. Prosíme je tedy, aby tento způsob pohybových aktivit se svými dětmi neprováděli. Pokud budou v této činnosti pokračovat, měli by si být vědomi především morální, ale i právní odpovědnosti za možné poškození zdravotního stavu svých dětí.

kubaka
18. únor 2010

Mě by taky zajímalo, co by na toto řekli i psychologové - co tyto "šoky" zanechají na dítěti. Nabízí se celá škála traumat a děsů. Švagrová psycholožka koukla na jedno video, vůbec nevěřila, že tohle je někdo schopen provozovat a první co řekla, že ty děti zažívají obrovské trauma - zvlášť ty nejmenší, co netuší, co se to s nimi děje. Musí prožívat obrovskou bezmoc, frustraci z toho, že nikdo nevyslyší jejich protest atd...

arietiska
18. únor 2010

http://slama.blog.idnes.cz/c/123254/Letani-deti... tady máš kubako článek ... "Létání dětí" je hazardem i z psychologického hlediska ....

aurecon
18. únor 2010

pavel: To už je oficiální? Kde jsi to našel? Škoda, že je diskuze na plaváčkovi zavřená a nejde to tam hodit.

arietiska
18. únor 2010

pavel je na facebooku ... stop létání miminek, tam jsou tyhle informace!

lenkavano
18. únor 2010

teda to je vážně hrozný ☹

shaula
18. únor 2010

Obávám se, že stejně příznivci toto zamítnou s tím, že takhle rychle se odborníci nemohli pořádně s metodou seznámit a tak zamítavé stanovisko vydali čistě "pro jistotu" 😠 🙄 Myslím, že ty zabedněné zaryté praktikující nepřesvědčí nic... Možná tak kdyby se jejich dítě při létání zranilo. A možná ani to ne, pak by prohlásili, že nejde o chybu metody jako takové, ale o chybné provedení cviku... 🙄