Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

mywiel
4. čer 2010

Elephant vsak su u vas kurzy tak co si nejdes zalietat s detmi? 😅 😕 🤐

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
beruska2x
4. čer 2010

me prijde ze lidi jsou uz uplne blbi bez vlastniho nazoru, to fakt potrebujete na vsechno studii odborniku na xy stran kdyz staci pouzit vlastni hlavu, matersky pud a city?

za chvili se budou delat studie jak chodit na WC ne 😝 😀

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
meleri
4. čer 2010

no mi se nelíbí nic co je v dnešní době modou...tedy ani namáčení či potápění malých kojenců, ani lekce angličtiny pro kojence, ani hodiny hudby pro roční děti, ani létání prostě je to všecko s prominutím pytlovina!

mywiel
4. čer 2010

Staci zdravy selsky rozum a nie je o com... 🙄 😉

luciaanna
4. čer 2010

Otrasné, mali by to oficiálne zakázať 😠 , a veľmi sa čudujem rodičom, ktorý sa na to dali, podľa mňa tým ohrozujú zdravie svojho drobca ☹ .
Nikdy, nikdy v živote by ma nikto na také niečo nenahovoril.

meleri
4. čer 2010

jo a proč? protože jde jen o to jak z rodičů vytřískat prachy!

mywiel
4. čer 2010

Meleri 100 bodov lekce anglictiny pro kojence 😀 je to fakt ze uz to niektori rodicia prehanaju decko tlacia do veci len aby mohli povedat aké je vyspelé a co uz vsetko vie... 🙄

elephant
4. čer 2010

@miskag125 Čo to tu splietam o pomarančovej šťave? Spýtaj sa mamy! To sa doporučovalo v 3 mesiacoch ako prvý príkrm pred 30 rokmi. Tiež sa doporučovalo nekojiť, pretože sme mali predsa skvelý feminar, nie?

(Pre istotu ZNOVU napíšem, že lietanie neobhajujem, s deťmi som nelietala ani to nechcem nikomu doporučovať.) Holky ja fakt nechápem, aké ste ľahko ovládateľné. Vám stačí jedno emotívne podfarbené video, kde dieťa plače, a už bežíte na pomoc proti fiktívnemu nepriateľovi. Prečo spomínate trasenie dieťaťa? Hlavičku v záklone? Hematómy? Ako to súvisí s lietaním? Boli ste sa niekedy na lekcii pozrieť? Čítala som vyjadrenia rodičov, ktorí chodili, a tí písali o veľmi šetrnom zaobchádzaní. I jedno šialené video tatínka s miminom som videla, ale trasenie tam veru nebolo. (Kĺby ale zrejme trpeli, a to je hlavné, prečo sa mi lietanie nepáči)

Znovu hovorím, dajte si tú prácu a miesto nadávania rodičom či lektorke si dohľadajte, či existujú štúdie dokazujúce škodlivosť lietanie, a tie potom sem pošlite. Urobíte tak oveľa väčšiu službu než nadávkami a neustálym opakovať argumentu "veď to predsa vidím... a na to stačí selský rozum..."

mywiel
4. čer 2010

To video teda setrné nie je a nepotrebujem sa ist tam pozriet aby som videla ze je to totalna blbost a vytrieskanie penazi z Cechov a Slovakov lebo inde sa to uchytit ani nemoze. 🙄 😔

elephant
4. čer 2010

@mywiel prečo by som na kurzy chodila? Lietani sa mi nepáči, nijako ma neoslovilo.

mywiel
4. čer 2010

Elephant fakt nechapem ako mozes uvazovat ze takéto zaobchadzanie s malymi detmi im moze byt v niecom prospesné... 🙄 😕

nis
4. čer 2010

mno ja cetla, bohuzel uznevim kde jinak bych pridala odkaz, ze letani "vynalezli" cirkusove rodiny aby meli deti pekne povlené klouby a predvadeli lepsi cisla. Zda se mi to dost pravdepodobne....tak kdo chce mit z ditete hadi zenu tak o muze rozocit. Smutne ze se najdou jedinci co potrebuji studiie na prokazani skodlivosti, problemy s povolenym kloubnim pouzdrem se pak tahnou cely zivot. Zjistit ze se mnou nekdo letal tak mu pekne podekuju.

mywiel
4. čer 2010

Proste ja si nepotrebujem hladat nejaké studie aby som videla ze je to blbost a dost nebezpecna a sektarstvo co si niekto v Rusku vymyslel metodu a tu na tom zaraba a oblbuje rodicov... 🙄 🤐

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elephant
4. čer 2010

@mywiel kde som to písala? (prospešné tvrdia, že snáď pri svalovom napätí či čom to je, ja si ale myslím, že to preťaženie kĺbov za to nestojí, ak chceš poznať detailnejšie môj názor... 🙂)

silvia.t
4. čer 2010

@elephant Komisia českého ministerstva zdravotníctva zložená z odborníkov v odbore neonatológia, pediatria, praktické lekárstvo pre deti a dorast, sociálna pediatria, detská neurológia, ortopédia, rehabilitácia, očné lekárstvo, otorinolaryngológia, psychiatria a súdne lekárstvo uvádza: "Zmena rýchlosti tela vyvolaná prudkým zrýchlením a spomalením môže vyvolať zmeny v lebečnej dutine. Môže dôjsť k poraneniu ciev s následným krvácaním do mozgu, ale aj k poraneniu nervových vlákien. Tiež môže dôjsť k poškodeniu zraku, kĺbov a psychiky dieťaťa."

Pri "lietaní" sú deti ohrozené rovnako, ako keď nimi niekto prudko zatrasie. Teda ako pri syndróme traseného dieťaťa. Je to aktivita, pri ktorej mnohé deti plačú, odmietajú ju. Podľa českých lekárov ide zo strany rodičov o nebezpečné konanie na úkor dieťaťa, nerešpektovanie jeho práv. Naznačujú dokonca, že môže ísť o trestný čin. " Nie je totiž možné vylúčiť naplnenie skutkovej podstaty trestného činu ublíženia na zdraví z nedbanlivosti. Lietanie dojčiat a batoliat patrí medzi neštandardné postupy, ktoré nerešpektujú princípy vývojovej kineziológie. Neexistujú žiadne dôkazy o prospešnosti tohto typu pohybovej aktivity. Tieto praktiky je možné považovať za nefyziologické, neopodstatnené a s ohľadom na ich rizikovosť za zdraviu škodlivé. Považujeme ich za úplne nevhodné, vysoko rizikové, až hraničiace s týraním detí," uzatvára rezort zdravotníctva.

elephant
4. čer 2010

@miskag125 tak ty sa nevieš ovládať a ja mám prestať písať 😀

berenika39
4. čer 2010

elephant, prof. Janda z České pediatr.společnosti o tom všem mluvil, na Markýze, pořad Palba,
třesení - je tam, když se rychle mění polohy, hlavičku má kojenec neúměrně velkou ke svému tělu a jak se při pohybu blembá neovladatelně sem tam, má to efekt naprosto stejný jako třesení. prasknout céva může, aniž by to bylo hned poznad, krvácení drobné s neprojeví okamžitě. hlavička se do záklonu při těch pohybech dostává opakovaně, prostě jak je těžká, zaostává za pohybem těla a při letu nahoru je tělo napřed, pak hlava - záklon jak vyšitý. to všechno je vidět na každém videu, nemluvě o přetížení při letu dolů. prostě - cetrifuga je pro děti od dvanácti let.

meleri
4. čer 2010

rusi jsou drsnáci....viděli ste to video kde se těhotné ženské, tak v 32 tt koupou v zimě v jezeře a jejich batolata lezou po čtyřech nahé ve sněhu? tam se asi taková metoda hodí....i když mě to nadruhou stranu překvapuje, protože mám několik kamarádek rusek a ty jsou strašně něžné a toto by nikdy s děckem nedělaly...

jo v dnešní době už se fakt neví co by....přitom bohatě stačí park plný trávy a stromů a pískoviště a pár děcek k tomu....nebo krosna a šup do lesa...

arietiska
4. čer 2010

elephant : to je furt jen a jen dokola. No v ČR už létání bohužel utichlo a jsem ráda, že na Slovensku se to opět řeší.
Vrať se na začátek diskuze a přečti si ji... takových videí, studií a já nevím čeho všeho už se našlo a vložilo do diskuze. Je toho tolik, že inteligent létat prostě nezačne.

shaula
4. čer 2010

@kejtty To ruské video je jedno z těch naprosto šílených, extrémně zátěžových. Dlužno říci, že létání podle paní K-S je jemnější a není takto dovedené do extrému. Což ale nijak nesnižuje fakt, že i tak je podle mého názoru pro malá miminka naprosto nevhodné a potenciálně nebezpečné.
Rusové ale s těmi dětmi opravdu provádějí šílené věci - z tohoto videa bych soudila, že matka je nějaká cirkusačka, která se tímto snaží dítěti rozvolnit klouby a zvýšit jeho kloubní rozsah, aby bylo ohebnější - usuzuji tak z těch cviků, kde mu při poloze na předloktí zalamuje ručičky podle mě až tolik, kolik to jde a ještě několikrát zapumpuje. Zde přítomní zdravotníci mě možná opraví, ale takový pocit z toho videa mám.
Paní K-S nejde až takto do extrému, nicméně základ je podobný. 😖

Holky, Elephant se snaží na to mít jen nezaujatý pohled, což jí slouží ke cti. Má pravdu v tom, že studie prokazující potenciální škodlivost neexistuje (stále doufám, že jen PROZATÍM), nicméně stejně tak neexistuje studie prokazující prospěšnost a hlavně nezávadnost. A proto každému člověku uvažujícímu zdravým rozumem musí být jasné, že ta potenciální rizika (která vidí i naprostý laik při prvních záběrech) absolutně nevyváží pochybné přínosy této "metody".
Jenomže létání neprovozují racionálně uvažující lidé, ale lidé emotivní, věřící na psychobláboly typu čakry a podobně, kteří se potřebují napojit na vesmírnou pravdu a podobné nesmysly... A ti jakékoli logické argumenty nevezmou, takže i když se časem snad objeví studie prokazující potenciální škodlivost, jim to bude úplně jedno a budou létat dál, protože oni CÍTÍ a VÍ... 😖

beruska2x
4. čer 2010

@elephant studie nejsou prokazatelne proto ze na t je treb acas, nasledky se muzou ukazat az treba po 10ti, 15ti letech, tak douho se jeste u nas ani nelita, proto nejdou studie prokazatelne... nikdo si z odborniku netroufa rict co to s detma jejich psych. stavem udela za par let....

treseni, zaklon, hematomy - protoze to se tam deje, to jsou rizika ktera jsou zjevna, podivej se nejen na Sudikovou ale taky na nazor nejakeho DR 😉

berenika39
4. čer 2010

@silvia.t , napsaly jsme totéž, jsem ráda, že to jako důkaz bude dostatečné pro
@elephant

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elephant
4. čer 2010

@silvia.t to vyjadrenie som čítala, a musím povedať, že ma veľmi sklamalo. Nebolo podlažené absolútne ničím, iba dojmami, názormi....

Keď niekto chce bojovať za zákaz lietania, nech to robí, a ja ho možno dokonca i podporím, ale preboha nech to robí profesionálne! Môžem súhlasiť s každým, ktorému sa lietanie nepáči, ale musí to robiť slušne. Keď otvorím modrého koníka, chcem si čítať ako kultivovaný človek, a nie výplach kanálu.

silvia.t
4. čer 2010

@elephant ja neviem či si taka blaba alebo čo??? no zdravy človek veri slovam lekarov a ked sa ich tolko zhodlo ze je to nebezpecne ,tak to nebezpecne asi je !!!!

shaula
4. čer 2010

@elephant Hlavičku v záklonu tady holky uváděly, protože na některých videích a fotkách prokazatelně v záklonu JE! Přestože paní Blanka tvrdí něco jiného...