Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

martimarti
8. únor 2010

Alctko, víš, jsem si jistá, že maminky, které tohle praktikují jsou přesvědčené, že dělají svému dítěti dobře., to je jasné, žádná matka nechce dělat svému miminku zle. Ale jak probůh přišel někdo na to, že zrovna tohle je přínosné, to by mne zajímalo. Já vycházím z toho, že už samotný příchod na svět musí být pro dítě děsný stres, z tepla mateřského lůna někam do cizího neznámého světa ☹ Proto když si přečtu v jedné z paralelně běžících diskuzí, že nějaká matka začala létat s třídenním// /!!!ano čtete správně ☹ / miminkem, tak mne jímá hrůza. Jak může někoho napadnout svléknout několikadenní miminko do naha a začít s ním provádět takové pohyby ☹ ☹ Jako je mi jasné, že kurz probíhá postupně, asi na to jdou pomalu a hned napoprvé s ním nezačnou točit, ale stejně... ☹ ☹ ☹ já myslím, že několikatýdenní nebo nedejbůh několikadenní dětičky prostě jsou tímto deprivované a stresované ☹ ☹

cervenec
8. únor 2010

Je mi z toho zle 😖 , to co bylo v reportáži at už zrychlený nebo ne ,bych prostě svýmu dítěti neudělala ☹ husinu mám ještě teď ,když si na to vzpomenu 😔 přesně jsem si říkala,jak by se to líbilo těm dospělým,kdyby to stejný prováděl někdo s nima 😠 ze srdce bych jim ten zážitek z létání přála 😠

marrei
8. únor 2010

Hm, madame Sudíková je na webu www.plavacek-deti.cz, mají tam i vzkazník - od včerejška se jim pěkně zaplnil 😀 😀

kamikadze
8. únor 2010

A co otcove tech deti? Ti vedeli, kam s nima jejich matky chodi a co s nima provadeji? Muj muz by mne zato asi taky prohodil, ale oknem.

aponchie
8. únor 2010

no nekteri tatinci tam byli asi

kocicinka
8. únor 2010

Natočit to oficiálně by nešlo, instruktorka by k tomu nedala souhlas. Sestříhané to muselo být, protože ta "seance" trvá jinak 3 hodiny.
Mě to přišlo objektivní, protože se tam vyjádřila jak instruktorka, tak maminka, tak odborníci.
Kdyby několikaměsíční děti..... Chodí tam i několikadenní, na jejich webu se píše, že je to vhodné od narození.
Fakt by mmě zajímalo, jak to může připadat někomu přirozené. Dítě je děloze zmáčknuté,chráněné, proto jim dělá tak dobře být zavinutí, kdepak nějaké házení vzduchem😠 a ještě nazí...
Byla jsem na poradně psychomotorického vývoje v tom samém A centru, kde se toto provozuje a jiná lektorka před tím létáním důrazně varovala, kvůli riziku prasknutí cévy v mozku, které se může zajizvit a projevit negativně i později. Docela by mě zajímalo, jestli A centrum nese nějakou zodpovědnost za to, o se tam učí.....

fafetka
8. únor 2010

jj-můj muž na koukal s otevřenou pusou 😀 a pak mi řek že ať si kluka masíruju,ať si látkuju,ať si chodím na plavání ať si klidně zkouším bezplenkování ale jednou jedinkrát by mně napadlo vzít jeho drahouška za nohy hlavou dolů-a nemusela bych s ním ani "pohupovat"a zláme mi obě ruce 😀

aleachim
8. únor 2010

holky, já bych alčátko nestavěla do role, že ona to schvaluje a proto by měla na vše odpovědět. Chtěla jen říct, než začneme soudit, měli bychom si o tom víc zjistit. No, ale za sebe říkám, že víc už znát nepotřebuji. Do toho bych rozhodně nešla a ty matky absolutně nechápu.

aponchie
8. únor 2010

z Ruska nikd ynic dobreho neprislo 😎

berenika39
8. únor 2010

alcatko, já osobně beru i jinej názor než je ten můj...o tom to není a je dobře, že máš s tím nějakou zkušenost - byt zprostředkovanou. Celý divný je to v tom, že se to děje jakoby potajmu, bez odkazů na původ té metody, bez posvěcení odborníků, natáčet se musí skrytě a tak. Hrozí obrovský nebezpečí, že to někdo zkusí pod vedením "rádoby lektorky" a něco se stane - a stát se rozhodně může, to mi jikdo nevymluví.
Přeci ten strach, že mimču to manipulování ublíží, musí převážit....

marrei
8. únor 2010

Faf - 😀 😀 😀

kocicinka
8. únor 2010

Mě tedy stačila ta reportáž a pláč miminek, to mluví za vše. Já malého masíruji a plavu s ním, líbí se mu to a ani u jednoho nikdy neplakal. Kdyby plakal, nikdy bych to s ním nedělala!

lenkavano
8. únor 2010

kocicinka panebože 3hodinové týrání,to je hrůza,odpovědnost určitě nenesou ,když to tutlají.
fefetka ted jsem nluvila smanželem,mrkne na to v práci,ale reakce bude určitě podobná reakci tvého muže možná ještě horší.

lenkavano
8. únor 2010

fafetka 😉

aponchie
8. únor 2010

marti dobrej clanek

dorinek
8. únor 2010

Reportáž jsem shlédla a kromě toho, že mi to přijde dost nebezpečné, tak jsem vůbec nepochopila, co to má těm dětem přinést za pozitivum ?? Cvičení by podle mě mělo dítě rozvíjet ( posílení svalů, motorika) a mělo by to mimčo bavit (tzn. cvičení hrou) Ale podle řevu se teda miminka moc nebavila. Musí zažívat spíš pocity hrůzy a nejistoty, když se tak propadají do prázdna. A ty trhavý a točivý pohyby musí být dost záhul na klouby. O nějakým nitrolebním krvácení snad radši ani nemluvit ☹ Miminek je mi líto a maminek ostatně taky, když se nedokážou řídit vlastním rozumem a citem (copak neslyší jak ty děti řvou??) a dělaj svým dětem tohle. ☹ ☹ Myslím, že existuje mnohem vhodnějších a bezpečnějších aktivit pro děti ☹

kocicinka
8. únor 2010

Mě na to taky upozornil muž, protože ví, že do Ačka chodíme. Ono i spousta jiných aktivit je v Ačku takových na kontroverzních. Hodně propagují domácí porody, všechny porodnice jsou špatné atd..... Já jsem taky taková alternativnější- látkuju, nosím v šátku atd., ale všechno dělám tak, aby se to malému líbilo

fafetka
8. únor 2010

aponchie-souhlas 😀

aleachim-nikdo Alcatko nesoudí a ani nechce aby na vše odpovídala,spíš jsme zvědavé,když někoho takového osobně zná.Ale nezlob se na mně i po vysvětlení mám na tu věc stejný názor.Negativní.Tohle je podle mně prostě o zdraví.a naprosto souhlasím s berenikou39-ta mi teda mluví z duše.

meleri
8. únor 2010

přečtěte si ten druhý odkaz od Uyvony ze včerejška, je to z Emimina, je tam diskuze, píše tam jakási borka Zdenka která na to šla, jak to bylo...a že pak ještě dlouhou dobu po tom syn řval jenom při zvedání... 😖
takže za blbost se platí!!!

aleachim
8. únor 2010

fafetka, všk jsem taky psala, že já ani víc info nepotřebuji, je to prostě hazard se životem dítěte.

glumy
8. únor 2010

Ježiš, tak jsem se mrkla na ten facebook a malem jsem se rozbrecela a to nejsem zadna cita. Chudaci deti 🙄 Jak to ty matky muzou delat, vzdyt ti deti u toho desne rvou☹

fafetka
8. únor 2010

kocicnka a vůbec všechny maminky tady-vždyť jsme dospělé!Máme občanku a každá se řídíme hlavně srdcem když se jedná o ty naše miloušky.Každá po nějaké době rozezná pláč svého miminka-kdy pláče hlady,kdy strachy kdy bolestí,kdy tím že je unavené...no ty děti v reportáži nebyly moje,ale úplně mi vstávaly chlupy na rukou z toho zoufalého pláče ☹ a já teda zas takvelká alternativka nejsem,páč jsem taky dost líná a k tomu i bojavá,takže rodili jsme v klasické porodnici a bylo to super!nelátkujeme páč jsem lenoch,ale masírujeme a plánujeme plavčo,ale plavání pod vodou se teda bojím 😀 do toho asi nepůjdeme.A to to oč běží.Alternativní metody jo.Proč ne?Ale proboha s citem a rozumem a hlavně ohledem na to dítě proboha!

lenkavano
8. únor 2010

marti ten článek je super vystihuje vše.

fafetka
8. únor 2010

omluva za překlepy 😀 jsem nějaká rozrušená 😀

lenkavano
8. únor 2010

faf to jsme z tohohle zvěrstva asi všechny. 😠

aleachim
8. únor 2010

meleri, to co tam napsala ta holka, popírá, co psala alčátko, že nikdo nepůjde přes mrtvoli. Tady měla matka jasné pochyby, dítko plakalo jak divé a přesto to dokončila.

makak21
8. únor 2010

Viděla jsem a hrůza, bylo mi špatně 🤐 😔 A to jsem neměla zapnutý zvuk a neslyšela ten pláč 😲

Ale musím říct, že je fajn (i když kvůli otřesnému tématu) jednou číst diskuzi bez hádek a hlavně v jednotném duchu 😉

lenkavano
8. únor 2010

aleachim byla zřejmě zfanatizovaná.ani bych se nedivila.

lenkavano
8. únor 2010

makak ještě nekřič 😉