Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

aponchie
10. únor 2010

dnes uz asi 10x je vznesen dotaz jak se dite zbavi rymy pri letani a nikdo neni schopen odpovedet jak je to mozne????proc na tak jednoduchou otazku neni jednoducha odpoved? 😝

senja
10. únor 2010

http://video.mail.ru/mail/elena200568/17/28.html
Jinak tech videi je hafo. Je videt, ze nektere alternativni matky to praktikuji, ale vetsina to nedava, nebo ma stejny nazor jako tady holky na diskuzi.
Mezi komentari je jedna mamina, ktera to se svym deckem dela. Nekdo ji napada, ona se brani, ze s jejim mrnetem to provadi odbornik.
Reakce typu: To se chystate do cirkusu?!
To je strasne! Proc tyrate to dite?
Nebo: Asi je hodne zdrave, ale nemohu na to koukat, je to hrozne.
Svemu decku bych to neudelala.
To jste dobra, ze to dokazete, ja - ne.
Vzdyt je to tyrani!
Ta mamina utrhne miminku koncetiny!
Zajimalo by mne, zda se neboji zpusobit poskozeni mozku nebo jinych organu.
atd.
Proste skoro to same, co tady, jen s tim rozdilem, ze hodne lidi je s tim vice obeznameno nez tadyu nas jen podle jedineho drastickeho videa s nejakou "vrcholovou radobycvicitelkou", ktera rovnou predvadi maximum, ne bezpecnejsi zakladni cviky.
Uz vidim jak nejake ruske prestehovalkyne tu organizuji zivnost na takove veci, jako Thajky na masaze. To je teprve ten horor 😢

ikarkulka
10. únor 2010

ty jo, nedá mi to 😀

lenkavano, opět mám pocit, že neumíš číst. o rusku jsem nepsala ve spojitosti s tebou, stejně tak jsem nenapsala, že jsi mimoň.

pro ostatní - kde jsem srovnávala vojtovku jako takovou s létáním jako takovým? nikde! jen jsem napsala, že co je pro vás neznámé a děti u toho brečí (tedy za předpokladu, že byste o vojtovce opravdu nikdy neslyšely a neměly ani páru a někde viděly nějakou ukázku, což jsem ale jasně napsala - je mi jasné, že o vojtovce existuje spousta info, to jsem nezpochybnila, jen jsem uvedla příklad a vyjádřila jsem se srozumitelně), působí vždycky divně, šíleně. než do toho proniknete. pak zjistíte, jo je to dobrý (vojtovka), ne je to blbost (létání dejme tomu). ale prvotní šok a neznalost může způsobit dojem, že je to týrání.

a to je fakt všechno. evidentně je u některých problém už na prvním stupni základní školy (čtení), a pak to pro mě dál ztrácí smysl.

senja
10. únor 2010

aleachim Ne, to jsem jen prirovnala ja, ze se to nejak tak vnima temi stoupenci, jinak zadne z videi, ani to ceske jsem nevidela, nezvladla bych to psychicky. To ceske jsem videla jen prvni 3 vteriny bez zvuku.

arietiska
10. únor 2010

senja: hodnotím snahu zjistit něco. 🙂 Zase mně to dostává tam kde jsem byla, že i ti cirkusáci to dělali jinak, tak že mě to ani nevadilo. Kdybych já to našla...

morusa
10. únor 2010

Jsem skoukla to video ruský, to tahání za ruce mě uplně bolí, neskutečný 😒 ale to se může člověk opakovat pořád dokola, kéž se to dotáhne dokonce a policie na paní Blanku podá žalobu..

aleachim
10. únor 2010

senja, díky, za info.

lenkavano
10. únor 2010

ikarkulka evidentně patříš mezi lidi co rádi provokují.je to nyní naposledy co na tebe reaguju.jsi provokatérka jak prase a věčně se snažíš vyvolávat konflikty.jednou snad dospěješ.

lenkavano
10. únor 2010

a nezapomen mě smazat,bože udělali kozla zahradníkem 😖

shaula
10. únor 2010

Senja - mrkla jsem na to video, a tohle jsem jako jedno z mála ani nebyla schopná dokoukat... Tahle to provádí očividně "neodborně" a nešetrně, dítěti málem vykloubila ruce, TŘESE S NÍM (a pak že při tomhle létání s miminem netřesou 🙄 ), atd. atd....
Poté, co čtu příspěvky příznivců, jsem párkrát měla takové stavy jako že bych i byla ochotná připustit, že to může mít cosi pozitivního (ovšem převáženého možnými negativními důsledky), ale stačí si pustit podobné video a ty stavy mě vždycky rychle přejdou 😀

kocicinka
10. únor 2010

Aponchie- bych se vsadila, že ti na to nikdo neodpoví. Jako toto mi už přijde fakt mimo. Já bych řekla, že jak je to miminko nahé, tak si spíš to nachlazení přivolá.
Ta Jana z té diskuze mě neuvěřitelně vytáčela. A ta hláška, že by se měla diskutující Sylvie jako zodpovědná matka odstěhovat z Ostravy to mě dostalo.

shaula
10. únor 2010

Kocicinka - jo, taky jsem jí na to napsala, že to fakt přehnala. To už bylo do nebe volající... 🙄

aponchie
10. únor 2010

z toho videa mi hrozne vadilo hlavou dolu drzela za nohy 00.25sec tak trese tim deckem to neni mozne tohle delat preci at mi tohle nekdo vyvrati,ze to nevadi mozecku 3tydenniho decka ty vado ja delam aktivne yogu ,ale tohle je mimo misu

aleachim
10. únor 2010

senja, a všimla jsi si, jaké má to dítě svaly na břiše? Vypadá to hrozně nepřirozeně. Je mi z toho zle.

aleachim
10. únor 2010

ne z těch svalů, z toho cvičení, ja je nutí dělat něco, co není pro tak malé dítě přirozené, jak jim krotí ručičky, jak je tahají za nohy a oni vysí hlavou dolů. Nic z toho není přirozené ani pro dospělého člověka natož pro děťátko.

kubaka
10. únor 2010

ikarkulka - ty máš problém zaujmut stanovisku ke zřejmému. Jestliže by mi někdo vzal novorozeně, pověsil ho hlavou dolů a drže ho za jednu nohu s ním točil nad hlavou, tak co víc potřebuju vědět, abych pochopila, že když u toho dítě vříská a rozhazuje rukama v úlekovém reflexu, že je to týrání? Myslíš, že pediatři, neurologové, kteří jen na videu uvidí to co viděli nedokážou rovnou říct, že je to principiálně nesmysl?
Znásilnění bude vždycky znásilněním a nemusím u toho být - splňuje-li to kritérie pro to, co se klasifikuje jako znásilnění. Vražda je vražda. Sám pediatr říkal, že už při pohledu na to cvičení se nabízí podezření z týrání dětí. Jemu, odborníkovi to stačilo - tobě ale ne. I policie se tím zabývá. Vyšetřoval snad někdo z policie Vojtovu metodu z podezření z týrání?
Potřebuješ to zkusit na vlastní kůži, abys mohla vyslovit jasné stanovisko?
Paní lítačka se vyjádřila dost zřetelně v televizi a už jen dojem z její osoby a způsobu argumentace byl odpuzující.

Tahle zrůdnost nemá s rehabilitační Vojtovou metodou společného ani Ň. Lítačka se vyjádřila, že to má pomoci k lepšímu pocitu z mateřstí., kolice. Vojtovka se snaží o to, aby se reflexně rozpohybovaly konkrétní nefunkční svaly u dítěte. Je to systematická, detailně rozpracovaná metoda zaměřená na přesně ohraničené problémy . (tady je to od koliky po lepší pocit mateřství, což spolu nijak nesouvisí a je to demagogické). Děti u ní pláčí právě proto, že je to nutí do pohybu, se kterým mají problém, nelíbí se jim to, ale rozpohybují se. U lítání děti pláčí prý proto, že je to pro ně nové a neznají to. Až si zvyknou, plakat přestanou (silně pochybuju ale budiž) Takže smysl létání je jen přinutit děti, aby něco měly rády, zlomit jejich nechuťa hrůzu. Vnucuje se jim něco, o čem někdo rozhodl, že se jim to má líbit . Děti rezignují. Podobně jako když pláčí samy v postýlce a nikdo je nevyslyší. Propadnou apatii a rezignaci. Ještě se nvyjádřil žádný psycholog, to by mě taky zajímalo, co to dělá s jejich důvěrou v dobrou matku.

dvojka
10. únor 2010

no já když na to koukám,tak vždy trnu jestli jim to dítě nevyklouzne

aponchie
10. únor 2010

hura ..mam odpoved od Blanky 😎

samanela
10. únor 2010

Taky si říkám, ať si každý dělá, co chce, ale tohle je opravdu moc.Není to dlouhodobě vyzkoušeno,nejsou známy následky, které tohle může způsobit.Samozřejmě se můžou projevit až za 10 let...i dýl.Tohle, co jsem viděla ve zprávách, bych nedávala do spojení s "třesením".To dítě letí švihem a letí v rychlosti a ve stejné poloze.věřím tomu, že to dítě při tom opravdu nějak necloumá.Já s tím ale nesouhlasím a nechápu, co z toho může dítě asi tak mít za zážitek, když přitom řve...za prvé bych se bála, když to dítě je ve stresu, že se zalkne nebo pozvrací a nedej bože zadáví vlastními zvratky.starší děti zase z toho můžou mít obrovský stres do budoucna... a za třetí tam hrozí porucha mozku.nedávno nám na škole vysvětlovali, jak ani tokové to hej,rup nahoru,kdy je dítě násilně vyhozeno do vzduchu,může toto způsobit,takže já jsem proti.ne kvůli vykloubení nožiček, to není zdaleka to nejhorší a ani to při tom si myslím nehrozí

shaula
10. únor 2010

Holky, toto je taky síla, tady jde jasně hlavička DO ZÁKLONU, ať mi nikdo neříká, že ne! Slepá nejsem!

https://www.youtube.com/watch?v=lamQYgXWZCg
martimarti
10. únor 2010

Lenkavano /18:15/ to už trošku přeháníš, ne?

lenkavano
10. únor 2010

myslím že ikarkulka hned po narození miminka poběží na lítačku aby se přesvědčila o tom co my už víme,ale je taky možné že se jí tam zalíbí 😒

aponchie
10. únor 2010

ja nemohu vystat to rotovani v ramennim kloubu to mi hlava nebere kdyz to maji tak vyglojdane uz tak mladi aby se jim to nevyhazovalo ve stari samo od sebe

lenkavano
10. únor 2010

marti nepřeháním napsala jsem jen to co si myslím a vím že to není jen můj názor a to se to netýká ani tohoto tématu.jestli se to nějak dotklo tebe ikdyž nevím z jakého důvodu tak promin.

kubaka
10. únor 2010

jistě - běžně se všěechno nové zkoumá 20 let, trvá nejméně celou generaci nasbírat výsledky , Věda zkoumá z dlouhodobého hlediska - aby byl závěr vůbec nějak průkazný. ...Ona tvrdí tak arogantní nesmysl, že ona výzkum nepotřebuje, že ona vidí ty spokojené děti. To je opravdu vrchol narcismu.

dvojka
10. únor 2010

Shaula-takový krásný batole.Očividně se mu to i líbilo,já jsem taky nechápavá-pořád nevim co je prospěchem tohoto cirkusáckýho cvičení 😕 😅 😕

Apo-jo???? 😕 A co?

martimarti
10. únor 2010

Lenkavano...už na to kašli, jako proč se do ní furt navážíš? 😕 😕

aleachim
10. únor 2010

shaula, tomu tam ta hlavička taky pěkně lítá do všech stran..... no, bude to velmi prospěšná metoda 😠 😖

shaula
10. únor 2010

Jestli budou lékaři váhat s prohlášením této metody za škodlivou a potencálně nebezpečnou, ať požádají osazenstvo Modrého koníka o pár odkazů na filmečky, myslím, že pak váhat nebudou 😀

lenkavano
10. únor 2010

martijá do ní?co pořád máš?kubaka ji píše to samé akorát že třeba slušněji ale v principu je to stejné.já to prostě nechápu ,její reakce,copak je slepá?četla jsi ted co holky popisujou pode mnou?je to normální?a někdo by se tam šel podívat aby viděl v čem ta metoda spočívá.sama jsi matka dokázala bys tam stát vedle ženské která pohazuje s dítětem jak s hadrem?já ne.ale ikarkulka zřejmě ano no a to je asi ten problém.kdybych byla jedinná kdo ji tu oponuje tak neřeknu ani slovo.