Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

zuzanka.h
7. čer 2010

No tak na toto už vôbec nemám slov....

katkaromi
7. čer 2010

ano, aj tymto detom sa to evidentne pacilo. dufam, a som o tom presvedcena, ze na kazdeho raz dojde, raz sa im to vrati.

katkaromi
7. čer 2010

ake pozitivum ideme hladat v tomto?

ani3012
7. čer 2010

že budú bohaté a zdravé ? 😀 😝

brumdinka
7. čer 2010

tak s tím, že je to sekta plně souhlasim a t apoznámka na barvu pleti byla vážně mimo mísu 😝

katka - no oni lidi jsou dost praštěný takže by mě vůbec nepřekvapilo, kdyby někdo hledal pozitivum v tom, že se budou vyhazovat děti z okna 😔

emmka3
7. čer 2010

to, ze sa to detom paci, neznamena, ze to nebude mat nasledky 😖 aj mojmu synovi sa paci liest na stol, stolicku ale ked z nej spadne, bude plakat ... to len ako priklad ... osobne v tomto nevidim ziadny prinos, a ze odburavanie strachu rodicov??? chore ... kazdy rodic sa boji o svoje dieta, to je prirodzene, ci je male alebo uz dospele ...

ani3012
7. čer 2010

@emmka3 ja yb som povedala,že čím je staršie,tým sa viac bojím 😔

emmka3
7. čer 2010

@ani3012 ... ja este neviem posudit, ale myslim, ze aj u nas to tak bude ...

lantana
7. čer 2010

@elephant Já to sleduji od té reportáže na ČT, tedy cca 5 měsíců. Viděla jsem reportáže s paní K-S, četla jsem její vyjádření, reakce, i diskuse, kde se vyjadřovali lidé toto se svými dětmi praktikující. Je mi líto, ale "sektoidně" to opravdu působí. Tomu cvičení je dodáván duchovní rozměr a to prostě určitý typ lidí oslovuje. (Na svých stránkách má paní magistra článek o škodlivosti očkování, či odkazy na organizace, které podporují mj. porody doma, jako alternativu - možná pro ta "škatulka".)
Opět zdůrazním, že nepochybuji o tom, že matky, které "létání" praktikují, svoje děti milují a věří, že pro ně dělají to nejlepší, věří tomu jistě i paní magistra. Pokud se jedná skutečně (a já to tak prostě vidím, nezlobte se na mě) o prvky z gymnastiky, která s sebou prostě následky na pohybovém ústrojí nese a to může potvrdí každý kdo jí dělal (ačkoli začal později, ale začal v době když byl ještě "ve vývinu") a samozřejmě lékaři, fyzioterapeuti, potom je opravdu "úlet", pokud to někdo propaguje jako propojování s vesmírem, prohlubování důvěry k rodičům, jako metodu odbourávající strach z manipulace, atd.
Že se dítě, dle slov paní magistry z TV, "vyprdí" a že při tom mají rodiče blažené pocity, je pro mne opravdu velmi málo, protože jinak žádná pozitva v pravidelném provozování této činnosti s miminky nespatřuji. Instinkt a selský rozum mi říká jednoznačné "NE", protože to, dle mého, jde "proti vývoji". Přijde mi logické, dítě neposazovat, dokud to samo nezvládne, nenutit do stoje, či chození , pokud nezačne samo apod. Proč ho mám cíleně "vyvěšovat" za nohy a ruce, či s ním takto "cvičit", když ještě neudrží hlavičku, nemá uzavřenou fontanelu a ještě se ani samo nepřetočí? V tom prostě nevidím pozitiva žádná. Zpevňování svalů? Opět, proč? Pokud miminko např. preferuje jen jednu stranu, potom je na místě použít např. Vojtovku, kdy dítě ale leží! a já ho tlakem na určitá místa vlastně nutím, aby samo zapojovalo svaly, které je potřeba zapojit - šetrnost a účinnost prokázána. Ale proč je potřeba "posilovat a zpevňovat" a vůbec nějak urychlovat vývoj?

mywiel
7. čer 2010

Je logické ze ziadne pozitivum tam nie je a hlavne tyrat si takto dieta ked place a ma strach co sa s nim deje.... 🙄 je to fakt sektra lebo matky su tak zlbnuté ze este veria ze sa na dieta pri tomto napojili... 🙄 😝

kubaka
7. čer 2010

ad @lantana - napsala to naprosto výstižně. zvláště pak poslední větu o tom, "Proč je potřeba posilovat a zpevňovat a vůbec urychlovat vývoj?" To je zásadní a veliká chyba proti přírodě. Vývoj dítěte jde přesně ruku v ruce s jeho schopnostmi. takže akorát přesně to, co je schopno dělat samo - začne se přetáčet, plazit, zvedat na ruce (pivotovat) -zvedat na kolínka, lézt,stoupat si, sednout si a nakonec chodit - to je jediný přirozený a tudíž žádoucí postup. Postupně si zpevňuje ty které konkrétní svaly, aby je mohlo použít a zapojit do další etapy.

Nezlobte se na mě, ale to samé platí i pro potápění dětí - proč??? nedospěje snad k potápění v době, kdy se naučí samo plavat - jako volní aktivitu? pak přirozeně přijde potápění - z legrace, z vlastní vůle. Proč bych měla považovat za nutné učit to kojence, který nemá ponětí, co vlastně dělá? chodit taky začne každé dítě a dospěje k tomu samo.

Vždycky je nutné se ptát "proč" je to nutné, dobré, žádoucí to či ono provozovat - je to oprávněné, prostě "čemu to prospívá" - staré latinské přísloví.

Celý "smysl " téhle aktivity a jak se předkládají její pozitivy je otočený naruby. Nejdřív si stanoví aktivitu a pak hledá důvody, k čemu by to mohlo být dobré a vymýšlí pseudoproblémy (trauma z porodu např.) na které její metoda zabírá. Ovšem už se nepočítá s tím, jaká traumata získají kojenci právě "létáním". To je jen ospravedlňování něčeho, co se rozhodla provozovat. Zvláš't když se to obalí módním duchovnem a vesmírem, tak se na to určité tipy přírodovyznavačů prostě nechají ulovit. Je to trend a z toho je dobrý byznys. Bohužel.
Spojovat s vesmírem 😀 se nepotřebuju, každé mimino se normální člověk naučí brát do ruky a na prdíky stačí pomasírovat bříško a zacvičit nožičkami. 😝

mendelka
7. čer 2010

No, myslím,že už k tomu nemám čo dodať.Toto so svojimi deťmi nerobia ani zvieratá.Vyzerá to ako pokusy na deťoch.Nemám na to žalúdok.A to nie som žiadna rozmaznaná citlivka.

lantana
8. čer 2010

@kubaka ano, je to, takové přesvědčování "věřícího" o tom, že je na jeho víře něco špatně. Vy nevíte, necítíte, nerozumíte tomu - nechte mě/nás být. Teď je to "hra s argumenty". Na jedné straně lékař, který je proti - tedy negatvní, v pozici toho "necítícího, nevědomého" a pozitivní paní magistra, která "ví"... Sama přislíbila (20. února 2010, lze najít na jejích stránkách), že připraví komplexní studii a dokáže, jak ji všichni napadají bezdůvodně a případně podá žalobu na náhradu škody. Necháme se překvapit.
Pokud k tomu ovšem odborníci nepřistoupí způsobem, že se tam budou chodit dívat a studii budou dělat bez ní (dle jejích slov ona ke spolupráci připravena je) jen na základě videí, které mají k dispozici, bude to použito proti nim s tím, že je udělaná špatně. A myslím, že to k tomu spěje.

Teď lehce odbočím: mnoho z věcí považovaných za "alternativních", je o zkušenostech, informacích, o tom čemu (komu) chceme věřit. Např: kdo má špatný zážitek z porodnice, bude třeba chtít další dítě porodit doma, kdo zažil předem nezjistitelnou komplikaci po ukázkovém těhotenství a normálně probíhajícím porodu, kdy byl ohrožen na životě sám (nebo dítě), bude mít tendenci před porodem doma varovat. Kdo nemá osobní zkušenost, bude se přiklánět k tomu, co je mu bližší, podle zkušeností blízkých či známých ze svého okolí, či podle informací, které si o tom sežene. Ovlivňuje nás x věcí, rodinou počínaje. Já ovšem považuji za špatné, pokud je to spíš o emocích (a někdy až fanatismu), než o střízlivém nadhledu, kde je to o zdraví, tak o odborném názoru. (Mojí kamarádce, když naznačila, že má pocit, že její porod nemusel být "císařem", řekla jedna mediálně známá aktivistka, že je možné, že si lékař chtěl "ulehčit práci", že mu možná končila směna...., vzala bych jí příručkou WHO po hubě! Jak si může někdo, kdo ani nemá lékařské vzdělání a nemá žádné bližší informace o důvodech,proč byl CŘ proveden, dovolit tohle říct? To už je opravdu extrém, a ač si v žádném případě lékaře neidealizuji, tak se nedivím že na podobné "aktivistky" někteří pohlížejí s despektem.)

kubaka
8. čer 2010

@lantana - jsi moje mozková krevní skupina 🙂
Kam se vytratilo kritické myšlení (sběr informací, analýza, logika, hloubka, relevantnost) a objektivní pohled na svět okolo sebe.
Zvlášť te´d mám pocit, že zažívá vzestup hysterická emoconalita ve všech podobách a druhá půlka mozku si vzala dovolenou. Když není rovnováha, nic dobrého z toho nevzchází...

berenika39
8. čer 2010

@kubaka souvisí to se životním stylem, dobou, jsme bombardováni reklamou,bulvárem, informacemi, které mají za cíl nalákat diváky,čtenáře - logicky nemůžou být objektivní, musí být takové, aby se zalíbily a podchytily většinu - stádo. z toho logicky vyplývá, že je snazší se vézt a nechat se krmit, člověk se nemusí moc snažit, má hlavu jak pátrací balon a připadá si chytrý jak rádio. přemýšlet soudně o tom, co je možné,nemožné, rozumné, nerozumné, zdravé, nezdravé, vkusné,nevkusné...to je moc práce. zpohodlněli jsme vlivem doby.

lantana
8. čer 2010

@kubaka 😉
Přesně. Dřív tolik informací nebylo, teď jsou jich mraky, ale zase nevíme co s nimi... 😅 Ale vážně, je to o té rovnováze. Doufám, že svoje děti vedu tak, aby těm extrémům uměly odolávat. 😉

lantana
8. čer 2010

@berenika39 A pak nastupují různí guru a "propojovači s vemírem", aby nás od toho konzumního za malý poplatek očistili...

majka2
8. čer 2010

hrôza čo i len na to pomyslieť. veď na spevňovanie a neviem čo sú predsa cviky čo naordinuje lekár. Keď môj malý mal 9 mesiacov tak keď lozil používal len jednu stranu jednu ruku a nohu, druhú stranu len občas chodila som sním na cvičenia do nemocnice kde pekne ležkal a sestrička ma učila cviky ako nôžku pritiahnúť k ručičke ... vžiadnom prípade nie dolu hlavou keby to spravila s mojim synom tak som chopná ju tam na mieste zabiť 😠 .
Je toľko rodičov čo sa narodí postihnuté dieťa zrejme tý čo dovolia robiť tieto cirkusové premety chcú mať doma asi postihnuté dieťa alebo si myslia že by sa ho mohli takto zbaviť lebo smrť je tam na dosah. Ked sa narodí bábätko človek sa ho bojí aj chytiť aby mu neublížil hlavne hlavičku treba riadne chytiť a niekto si dovolí sním robiť takéto veci ved by som ju zavrela nie do basy ale do USTAVU PSYCHYCKY NARUSENYCH LUDI a tých rodičov čo robia takéto veci s vlastnými deťmi tiež zobrala by som im ich a ich zavrela a zbavila svojprávnosti čakatelia na adopciu by sa tým deťom veľmi potešili.

atrami
8. čer 2010

Nerozumiem ako sa može niekto k tomuto postaviť pozitívne!
V minulosti tu bolo video, ktoré tu zverejnil otecko dieťatka. Bolo so sestričkou, ktorá necitlivo manipulovala s novorodencom. To bolo rečí aká to je sadistka a teraz niekto povie lietanie je IN a názor sa zrazu zmení 😒
Kam sa podel zdravý rozum.

erytrea
8. čer 2010

niekto tu pisal, zevraj sa to tomu malemu pacilo...... no to isto, prave naopak, bolo chuda v soku ze nedokazalo ani len zaplakat alebo zareagovat na to co sa s nim deje..... kazdy si je zodpovedny sam za svoje dieta aj to co s nim robi, takze kludne matky si vyhadzujte svoje deti trieskajte s nimi o stenu a dvere vsak preco nie, mozno nakoniec sa zisti ze to tym malickym chudatkam robi dobre na koliku a co ja viem na co este!!!!!!! som ZHROZENA!!!!!! mali by sa kompetentní zamysliet a riesit tento problem aby tie psychopatky nenakazili zdravo mysliace matky este aj tu u nas!!!!!!!!!

elephant
8. čer 2010

@lantana Ja som do toho v reportážiach duchovno nepostrehla zapájať, takže k tomu sa nebudem vyjadrovať.
@kubaka Súhlasím s tým, čo si písala, že zrejme najprv "vynašli" lietanie, a potom až na to vymýšľali, na čo to pomáha...

Fakt by ma zaujímali výsledka nejakého seriózneho výskumu, hlavne to, ako to pôsobí na kĺby, podľa mňa to musí byť "pecka".

Tak trochu off topic, prečo vás "duchovno" tak vytáča? Veď všetci veriaci vrátane kresťanov v duchovno veria, veria, že človek je telo a duša...

ani3012
8. čer 2010

@erytrea

a ty si to video,čo sem vložila @zuzanka.h 6. jún o 23:19 , videla až do konca? Ja si stojím za tým,že sa to malému páčilo, tak láskavo čítaj všetko poriadne. Ja po tom 3,5 minútovom "lietaní" vidím usmiateho chlapca.

http://www.mojevideo.sk/video/1c27/letecky_vycv...

a pro tých,čo im to nepáli: som proti tomu,nepáči sa mi to .to len aby ste sa do mňa neobúvali a plne súhlasím s
@lantana
@berenika39
@kubaka

lantana
8. čer 2010

@elephant Já jsem právě psala, že jsem o tom viděla a četla víc, proto jsem se Ti snažila nastínit, proč to na někoho působí jako sekta, každý se prostě vyjadřuje i podle toho, kolik má o tom informací.
Co se týče duchovna (vyjadřuji se k tomu, protože jsem se o něm zmiňovala), nevytáčí mne, ať si každý věří čemu chce, ale vadí mi, když jde o manipulaci s použitím duchovna a nesnáším fanatismus.

kubaka
8. čer 2010

elef - je duchovno a "pseudoduchovno" v tom kýčovitém, laciném, povrchním slova smyslu, kterého je všude okolo mraky - všichni ti vyznavači, guru, propojovači s vesmírem atd.ezoterika - to je duchovní kýč.V duchovno nelze věřit.

off topic
Mohu mít bohatý duševní život, zážitky, umět vnímat sebe, druhé lidi, mít schopnost prožít krásné věci - ambivalenci krásy a veškerou různorodost. Nedojímat se pozlátkem, nesnažit se povznést se někam výše nad ostatní, nabýt dojmu že jsem lepší a vím víc - ale přijmout i všechno to negativní, co v nás je jako přirozenou součást bytí - kdyby nebylo zlo, nebylo by jak odlišit dobro. Kdyby nebyli lidé chamtiví, nenávistní, nebylo by jak definovat šlechetnost a lásku. Už jsem to jednou citovala a nevím, proč mi to vymazali - - Milan Kundera napsal metaforickou definici kýče: "Kýč je krása zbavená hovna". Ralita zbavená ambivalence. Kýčovýtý může být způsob života, myšlení i víra - proto píšu "duchovno" v uvozovkách a myslím to opravdu pejorativně. To je můj pohled, netvrdím, že to někdo nemůže vyjádřit jinak. 😉
zajímá mě tohle téma kýče, krásy, hlavně z estetického hlediska, ovšem ono to lehce přechází do reálného života. Jestli znáte film Americká krása - to je úžasná ukázka to, co je opravdu "krásné" "duševní" - ve filmu je celá paleta negativních vlastností lidí, přízemnosti, ubohosti, zoufalství, nízkých pohnutek, ale tak samozřejmě skloubené s láskou, vroucností - je to přesně ta mixáž, kdy cítíme, že všechno tohle dělá člověka člověkem a je to dohromady krásné, protože je to dokonalé a nedá se to oddělit, .pokud nechcem zničit přirozenost. ten film je krásný a oduševnělý, protože nic nelakuje na růžovo, neukazuje lepší bytosti, hlavní hrdina, zoufalec a trapák umírá, ale š´tastný a vyrovnaný, smířený a obohacený.

berenika - jo, souhlasím - je to přesně tak.

elephant
8. čer 2010

@kubaka i @lantana Ako som už písala, o tom lietaní a kurzoch neviem všetko (to lantana, ak to fakt sleduje už mesiace, vie toho určite viac), tak ani neviem, čo tam o duchovne hovorili, a teda neviem, čo si pod tým "pseudoduchovnom" mám predstaviť. (Asi som žiadneho pseudoduchovného človeka ešte nestretla.) Každopádne mi ale stále vadí nazývať ľudí okolo toho sektou (v tom pejoratívnom zmysle slova). Predsalen si pod sektou predstavujem niečo iné, niekoho, kam keď zapadneš, tak ťa oddelia od rodiny, nenechajú odísť, prípadne pripravia o všetky prostriedky atď., viete čo myslím.

OT

@kubaka K tomu, čo si písala o gýči. Rozumiem, ale mám na to trochu iný názor. Resp. odlíšovať gýč od skutočnej krásy si nedovolím, každý má hranicu inde.... a teda - je tam vôbec nejaká? Ale to je na inú debatu 😉 😀

shaula
8. čer 2010

@elephant Ona sekta nemusí své ovečky zbavovat majetku a rodiny, stačí, když je zbavuje svobodné vůle a rozumného uvažování (v tomto duchu vnímám slovo "sekta" já, ale nevylučuju, že někdo na to bude mít jiný náhled). A příznivci praktikující létání skutečně trochu "sektoidně" působí - už tím povzneseným chováním "já VÍM, vy přízemní ovce to prostě pochopit nemůžete", pak tím, jak všichni téměř doslova omílají pořád totéž, co zní i z úst paní Blanky K-S - a všichni téměř stejnými slovy! Nošení bílých hábitů (stačí se podívat na fotogalerii na Plaváčkovi), nahota na veřejných pobytech (foto tamtéž), zbavování stresu z porodu potápěním (nebo spíše topením), to, že je s létajícími dětmi nadále v kontaktu (proč, i po letech? S několika bych to pochopila, tam, kde si s rodiči sednou, stanou se kamarády, ale s většinou?!),... Prostě určité prvky tam skutečně nacházím.

kubaka
8. čer 2010

elephant - ano, je už docela dobře definováno co je kýč a krása - není to až tak subjektivní a je opravdu hranice. Je to popsáno např v Dějinách umění, v esejích různých uměnovědců - dá se to odlišit a je v tom docela jasno co je co. Ovšem líbit se mi může naprosto cokoliv - to jsou dvě odlišné věci, co se komu líbí je čistě jeho věc. to s obecnou definicí kýče nijak nekoliduje. Kýč je kýč a můžu to vědět a může se mi úspěšně líbit 😉 a nemám s tím žádný problém.
Sekta má taky svá pravidla, kterými se vyznačuje. Vždycky tam jde o vymývání mozků, fanatickou víru nikoliv vědění, popř. pseudovědění, kult jednoho člověka, jehož postoje a názory se nekriticky přebírají. je tam absence individuality, vládne tam absolutismus a heslo - kdo není s námi, je proti nám.

vlastovka385
8. čer 2010

@kubaka S tím potápěním mi mluvíš z duše. Já se schválně tady na MK, když se někdo chlubí, jak se jeho miminko naučilo krásně potápět, ptám, proč ho to vlastně učí, jaký smysl to má. Zatím mi nikdo nedokázal adekvátně odpovědět. Argumenty typu aby se nebálo vody neberu, to ho můžu naučit i bez potápění, aby se nenadechlo, když mu jde voda přes obličej, tak to je myslím vrozený instinkt. Já si na to odpovím sama. Protože je teďka strašně moderní dělat nějaké aktivity s dětmi a hlavně se tím chlubit před ostatníma maminkama. Aby mi bylo rozuměno, já nemám nic proti aktivitám, ale některé maminky fakt nezapojují mozek a dělají s dětmi totální blbosti, protože to řekne instruktorka nebo proto, že to dělá sousedka, kamarádka atd. A jsme opět u toho kritického myšlení 😉 .

adajar
8. čer 2010

vlastovka potapeni se uci aby kdyz ti nahodou dite spadne dovody aby umelo zadrzet dech a zachranilo se ti dite,.

fabienamata
8. čer 2010

Chore matky,co to robia z detmi ,totalne zmagorene.......... je to neludsky sposob zaobchadzania s detmi. Chudatka male.