Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

meleri
5. bře 2010

kubaka,

hm tak je to teda jak jsem si myslela.

já zatím nevrážím peníze do ničeho.. 😅 ale chtěla bych s ním zajít do loutkového divadla...kdyby tak dávali něco jenom na půl hodky nebo hodinku..zbožnuje hudbu, chce furt bouchat to piána, brouka si už několik melodií, tak si myslím že by se mu to líbilo.

kubaka
5. bře 2010

meleri - dobře děláš - vyjde to na stejno. 😅 😝 holčičku máš tak maličkou, že si bohatě vystačí s tebou a bytem, pískovištěm, knížkami, vyprávěnými pohádkami...
Náš mladej naprosto zásadně odmítal jakékoliv učení čehokoliv - je to svobodná bytost , která když řekne Ne - tak prostě ne. Sám má nápadů habaděj. Neumí jedinou říkanku, písničku - nic. Prostě ho to nezajímalo.
První byl úplná encyklopedie básniček, písniček už v roce a půl a vystačili jsme si s tím taky úplně sami. Na to není potřeba žádný drahý kurz. to zvládne každá průměrná matka.
Pokud zrovna nechceš někam vypadnout a pokecat s ostatníma matkama. To pak ano. 😉

shaula
5. bře 2010

Holky, nespletly jste si diskuzi? Tohle se řeší v tématu Nechodím na žádný kurz 😀

zelmirka1
5. bře 2010

plavanie deticiek zacalo byt velmi modne a je vela firiem ktore to robia, zial nie vsetky to vedia robit spravne.
Ja som za plavanie /jasne ze neplavaju, len sa hraju vo vode a zvykaju si na nu/, ale pohyb vo vode je pre dietatko velmi prirodzeny, pamata si ze bolo 9 mesiacov v brusku vo vode a celkove je toto velmi fajn pohyb, ktory rozvija mnohe zmysly, verte tomu.
Ale vela instruktorov si vymysleli potapanie a to je ten problem ktory moze neskor vyvolat prave odpor k vode. Dieta sa ma dostat pod vodu formou hry, napr. ked skace za maminou, ponori sa pre hracku, spliecha okolo seba a ani nevnima ze ma vodu vsade...je strasne dolezite sledovat dietatko co sa mu paci, neobstoji tvrdenie ze moze plakat a zvykne si, proste ide o to ze hranie vo vode musi byt pre dieta prijemne, nie stresujuce. Zial to mnohi instruktori nevedia, ale urcite by som nezatratila pohyb vo vode s detickami.

paveljanik
5. bře 2010

Shaulo máš pravdu, ale ono se to tak nějak všeobecně změnilo🙂))

Jinka je pravda, že je každého věc, do čeho vráží peníze, mě jen šlo o to, že mnohé maminy prostě musejí chodit do všech kurzů. Nemám nic proti plavání, ani proti hudebce, jen mám blbý pocit z matek, které to všechno musejí mít najednou. Asi jsem to blbě napsal, ale prostě jsem dorazil domů a měl jsem takový pocit, tak jsem to musel někam napsat🙂 Omlouvám se a teĎ už budu psát jen k tématu🙂

berenika39
6. bře 2010

pavel, kukni do batolat, je tam fajn téma (nechodím na žádný kurs, jsem divná?), tam to pochopíš, je to ted všechno úplně jinak, a názory se logicky různí.

vrátím se k sudíkové, na tom plaváčku za ně mluví i hláška na homepage:
diskuse byla zastavena, svoje příspěvky mohou MAMINKY,KTERÉ MAJÍ ZKUŠENOST S LÉTÁNÍM, psát na email...

Ani slovo o diskusi, že by mohl psát i někdo jiný, než spřízněnec....

haniani
6. bře 2010

Pavle a Shaulo - jsem se po čase podívala na BC a musím říct, že obdivuji vaši výdrž 🙂 už dávno je jasné, že tu komunitu tam nezviklá nikdo a nic.
Asi každý si někdy "postavíme hlavu" ale kdyby aspoň připustili, že pokud se mýlí ti, co jsou proti(nevylučuji, třeba za pár let to bude běžné cvičení 😒 ), tak nic neriskují - dítě vyroste v pohodě i bez létání, ale pokud se mýlí zastánce či dokonce praktikující, tak rizika raději ani nedomýšlím 😖

Zkrátka "létání" je jednoznačně příležitost řídit se jinak ne úplně pozitivním příslovím: "Kdo nic nedělá(nelétá), nic nezkazí" 🙂

petrunka01
6. bře 2010

Ahoj..čtu to tu občas,ale nepřispívám,nemá to moc cenu,vše už bylo řečeno (napsáno).našla jsme tenhle článek,pokud už tu není odkaz
http://ona.idnes.cz/miminka-letaji-dal-odborny-...

arietiska
8. bře 2010

😖 http://www.novinky.cz/krimi/194152-kojenec-mel-... kestli taky nelítali ...tak nějak si představuju, že by vypadalo co by asi říkali, kdyby se něco stalo ...

lantana
9. bře 2010

arietiska - tohle je zbytečné, v tomhle hrůzném případě rozhodně šlo o týrání! Rodiče, kteří s dětmi "létají" nechtějí svému dítěti ublížit, naopak, chtějí to nejlepší a prostě věří, že tohle je to pravé. Nicméně si myslím, že kdyby (a to opravdu NIKOMU nepřeji) se něco stalo dítěti při "létání", že by rodiče spíš řekli, že s děckem "blbli".

Včera jsem si znovu pustila rozhovor moderovaný J.Železným na ČT24 a znovu jsem se osypala. Paní magistra je prostě "pozizvní lidumilka", až z toho mrazí. Jde jí jen a jen o děti, děti jsou důkazem - lékař - "studený bílý plášť" nechápe hloubku jejího počínání... 😠 ☹

lantana
14. bře 2010
andyalukasek2008
8. dub 2010

Hrůza, děs, toto nemůže dělat s miminem normálně uvažující člověk... Dle mne je to forma týrání dětí a mělo by se to řešit... Chudáci děti ☹ 😨 🤐

lantana
8. dub 2010

Je to "nové náboženství", anatomie-neanatomie, klouby-neklouby, bohužel to někoho prostě oslovuje a BOHUŽEL jde o děti. Všichni praktikující papouškují totéž, "kdo nezažil nepochopí", "kdo to viděl jen na videu, viděl špatně" - neb to bylo bez řádné pocitové a "s vesmírem propojující" omáčky, případně jsou schoni tvrdit, že to v reálu vypadá jinak (takže nahé miminko, které ještě neudrží hlavičku, visící za jednu nohu či ruku na videu, je v reálu zřejmě oblečené a leží na podložce (vot těchnika - "metoda" je z Ruska) . Stále čekám i na fyzioterapeuty a lékaře kteří prý toto praktikují, zdy vystoupí a odborně vysvětlí za paní magistru (která to dle mého přes prostor, který jí byl poskytnut v médiích nedokázala), veřejnosti a ČPS (pomýlencům, ignorantům a těm "za komunismu vystudovaným" z řad zlých bílých plášťů - výrazy pochycené z příspěvků "jinocestářů" v diskusích), v čem je "metoda" prospěšná, či lepší. 🙄 😠

kubaka
9. dub 2010

no hurá, že to někdo začala zkoumat odborně. Za dva měsíce mají být výsledky té forenzní biomechaniky. Pak snad to mučení dětí zastaví. Akorát lidská blbost se nedá zakázat 😖 Ta je věčná.
.
Selský rozum a instikty matek jsou v úplném háji, když jsou schopni držet mimino za nohu hlavou dolů a točit s ním dokolečka. To jde proti přirozenosti zrovna jako to vyřvávání - vid carodejnice 😉 A všude vždy narazíme na to vágní zvolání - "kdo to nezažil, tak nepochopí". Opravdu boží 😲

sonije
15. dub 2010

Nedá mi to taky reagovat. Létání miminek opravdu ne, ale to plavání určitě. Malý se mi díky tomu neutopil.. Potápět se nechtěl nikdy a nijak jsem ho nenutila, vodu v očích nemá rád ani ve sprše natož v přechlorované vodě. Ale to je jiná věc. Pro mě bylo důležité, e se naučil reflex, že když spadne do vody, stihne se nadechnout. Když mu bylo 10 měsíců, štrádoval si to po čtyřech kolem bazénu, já hned vedle něj, ale najednou mu to ujelo a spadnul do brouzdaliště. Zpomaleně jsem viděla jak padá a nadechuje se, během vteřiny jsem ho vytáhla, vyděšeného, ale nenalokal se! Zato pětiletý syn švagrové, která s ním plavat nechodila, se ještě teď nenadechne a když spadne do vody, vždycky se napije. Náš Adík navíc už umí od dvou let plavat jen s páskem s molitany a nebojí se... chodili jsme plavat do roka a půl, otápěla jsem minimálně. Teď už chodíme sami..
Druhého syna budu taky brát na plačo, ale jen na ten základ, pak už je to nebaví. Ale reflex na potápění je jedna z nejdůležitějších věcí, které můžete děti naučit a může jim zachránit život!

aurecon
15. dub 2010

sonije: Ale tady se myslí jiné plavání než to klasické. Navíc dítě se má pořádně hlídat a ne ho nechat lozit těsně vedle bazénu. Ovšem neříkám, že plavání jako takové je špatné. Akorát ho nevidím životně důležité v tak nízkém věku.

ygreen
15. dub 2010

sonije: já byla s malým, když měl necelej rok u nás v bazénu a vozila jsem ho za sebou v malém nafukovacím člunu a v zatáčce se najednou naklonil a přepadl přes okraj, byla to vteřinka a hned jsem ho vytáhla - byl vykulenej a v pohodě a tojsme na žádný plavání nechodili. Já bych zase nepodceňovala instinkty 😉

kubaka
15. dub 2010

oba kluci mi taky jednou spadli do bazénu když byli malí - asi 2-3 letí, a to jsem je nenechávala bez dozoru. Prostě mu ukloiuzla noha - Ani jeden se nenapil, dech zadrželi instinktivně sami a na žádný plavání jsme nechodili. Vytáhla jsem je oba taky ve vteřině a za chvíli byli u břehu zase, jakoby se nic nestalo. Takže plavání taky nevidím životně důležité -podstatně větší riziko je, že dítě může několikrát za den venku přejet auto, když vlítne do silnice, než když spadne do bazénu na návštěvě jednou za rok.
Nejsme vodní živočichové, reflex zadržet dech při potápění obávám se není zrovna to nejdůležitější, čím bych mu měla zachránit život.
Ta auta jsou nebezpečí každodenní. Takže spíš bych odmalička hustila do dětí, jak se chovat u silnice , nelítat, nevytrhávat se z ruky, koukat, myslet atd.

paveljanik
20. dub 2010

http://www.plavacek-deti.cz/plavani-s-detmi/vzk... ... abych nekopíroval a zase nebyl obviněn z něčeho špatného, přidávám odkaz na vzkazník, kde madam Sudíková popisuje o čem ta jejich sekta je☹

paveljanik
20. dub 2010

Co se týká plavání, tak my s Luckou chodili a vždy když jsme se potápělli na povel, vždy si cucla vody, ale když občas skončila pod vodou bez přípravy nenapila se nikdy ... prostě instinkt🙂)

andyalukasek2008
5. kvě 2010

Mamky, viděly jste to??? 😠 😠 😠 ☹ ☹ ☹
http://www.novinky.cz/zena/deti/197886-kurzy-le...
Ale nezakážou to ☹...

datkova
7. kvě 2010

fuj...nemohla som sa na to dívat....

datkova
7. kvě 2010

my doma tiež lietame, ale len okolo našho pokladiku a niekedy sme z toho taký ulietaný a spotený, že mám dost 😀 😀 😀 aj tatko lieta sio Saškou, vyhadzuje si ju akože na rukách a malá víska od radosti.... ale hentakým psychopatom by som ruky dolámala...

mishelin
12. kvě 2010

psychopatisticke matere-hyeny 😠 😝 🙄 🤐 😢 😢 chudata tie deeti,idem si lahnut prislo mi ztoho zle ake uz vypatlane hlavy ziju na svete 😔

katkaromi
22. kvě 2010

ako môžu matky toto urobiť svojim deťom? Tie deti sa vôbec nemôžu brániť, poznať tak tú kravu "lektorku", tak na ňu v momente zavolám políciu. A ten magor čo je na to videu sa na tom tiež evidentne baví. Prepáčte za výrazy, ale takéto zveri sa nedá nazvať slušným slovom. Predsa každý vie, že detičky sa najlepšie cítia v náručí svojej matky, v objatí, aby cítilo jej vôňu, blízkosť, bezpečie. Ale to je asi zbytočné písať. Tento nápad nemôže byť z hlavy normálneho človeka.

shaula
22. kvě 2010

Při čtení mi šel mráz po zádech... A na jedné fotce je krásně vidět hlavička v záklonu i v rukou instruktorky - kdopak to asi je, že? (Myslím, že jsme ji všichni poznali i přes "rozmazaný" obliíčej 😀 ). A prý že hlavička se do záklonu dostat nikdy nemůže... 🙄

paveljanik
22. kvě 2010

Shaulo! Přesně tohle mne napado když jsem to viděl a tak sjem napsal na vzkazník na plaváčku vzkaz a uvidíme zda paní sektářka odpoví.-)

shaula
22. kvě 2010

Tak to jsem zvědavá. Tipnu si odpověď: na fotce není vidět, kdo to je, může to být kdokoli. Fotky nepocházejí z jejího kurzu. Na fotce vidíš něco, co tam ve skutečnosti není. Nebyl jsi tam a tak to nemůžeš pochopit.
Schválně, jestli jsem se trefila 😀