Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

jabber
8. únor 2010

sonorista - přesně tohle jsem tady psala - o té mojí kamarádce co od mala dělala gymnastiku 😅 ty zničený klouby se neprojeví hned, ale až třeba v dospělosti 🙄

beruska2x
8. únor 2010

jabber no ono hlavne asi sama pred vlastnim svedomim.. toho bych se bala ze mu ublizi a pak se klepat jesteli se to projevi nebo ne jak pise sonorista....
😔

majdula
8. únor 2010

Mno, ja jsem zaujata, pac jako malicke mi mladi nerozvazni rodice vykloubili raminko pri "delani andelicku" (sla jsem mezi nima, kazdej me vzal za jednu ruku a houpali me - no a jeden z nich me pustil 😖 ) - takze muj postoj je tim uz predem danej 😅

Musim priznat, ze kdyz prcka nahazuju do satku na zada, tak manzel a mamka taky zprvu tajili dech - ale R se u toho hrozne smeje a delam to opatrne, jemne... clovek s tim detatkem zachazi jako s krehkym porcelanem, chova to v klubicku, mazli, pipla - a s tim mi tohle "cviceni" dohromady nejde. Mam-li intuitivne chapat potreby sveho ditete jak dotycne litaci maminky provolavaji, tak mi intuice rika, ze aspon pro me a meho prcecka je takovej pohyb neprirozenej. Ty holky se odvolavaji na to, ze indianky mladata taky tahaji po lese, kde skacou pres potoky a pomalu z vetve na vetev - no jo, ale to maji mimino u sebe v bezpeci (v satku) a decko nelita vzduchem.

Maminka by mela byt pro dite hlavne zdroj bezpeci, jistoty a klidu a ne adrenalinu anebo primo strachu...

Co by na to asi rekla pani co napsala Neznou naruc 😔

ikarkulka
8. únor 2010

nemyslim, že by to bylo beznadějný. kdo tomu věří a je to o tom přesvědčený, tomu to asi jen tak nevyvrátíte a bude to provozovat dál, ať už se ten kurs bude jmenovat jakkoli.
pokud je to opravdu tak škodlivý (já opravu nevím, samozřejmě si myslím, že ano, ale nejsem odborník ani na jednu oblast, která se toho týká), tak je dobře, že to zveřejnili, že se o tom mluví.
a jestli to pomůže otevřít oči jen jedné mamince, která tam doteď chodila, nebo o tom uvažovala, tak to nebylo beznadějný.

lenkavano
8. únor 2010

měly by tam přestat chodit všechny" maminky",jinak je to beznadějný.jedna nic neznamená 😒

shaula
8. únor 2010

Majdula - Něžnou náruč mám doma a přesně to mě taky napadlo - co by tomu asi řekla autorka 😀

lamia
8. únor 2010

Jabber mě by to přesto zajímalo, jak to celé probíhá, jak se o tom dozvěděly, jak na to dítě reagovalo (z tv jsem měla pocit,že všechny děti zoufale pláčou...), jestli je tam třeba nějaký časový vývoj v reakci dítěte, jestli to třeba ty praktikující mámy někdy konzultovaly s rhb pracovníky, proč to vlastně dělají, co od toho čekají...taky to nevidím moc nadějně, že sem někdo přijde proti desítkám odmítavých názorů obhajovat svůj protichůdný, ale přesto bych to fakt moc ráda slyšela. Hlavně tu motivaci. Na diskuzi v BC mamina píše, že to ta mgr. nechce publikovat, aby se s dítětem nelítalo jen proto, že je to teď v módě...že je to o něčem jiném. Ale o čem?? Snaží se to teda propagovat jako novou formu rehabilitace, nebo jim to připadá jako přirozený způsob zacházení s dítětem (jsem celkem altern.matka, ale vždycky pokud dělám něco jinak než mainstream, snažím se spíš držet toho, co dělaly už naše prabáby a považovaly za správné - viz třeba nošení v šátku, to má zejm.na venkově velkou tradici i v naších zemích) - mě teda upřímně moc ne, nebo v tom dokonce hledají nějaký hlubší duchovní smysl společného kontaktu rodiče s dítětem?? (viz ten příspěvek o tom, že je to lepší než izolace dítěte v kočárku...)

jabber
8. únor 2010

lamia - to jo, no, mě by to zajímalo taky, což o to....ale nepřijde sem žádná, to je jasný jako facka

beruska2x
8. únor 2010

lamina .. ona v TV rikala ze deti pri nacvyku - kdyz si zvyknou tak uz ne.. ze to pomaha od kolik a zpevnuje svaly a odstranuje zatuhlost..

lamia
8. únor 2010

Berusko to jsem z diskuze postřehla taky, ale proč to dělat právě tímhle způsobem, mě by spíš od té praktikující mámy zajímala ta motivace, proč šla právě do tohohle...

ikarkulka
8. únor 2010

lamia, díky, napsalas to přesně, tohle by mě taky zajímalo. bohužel všechny diskuse, na které jsem v souvislosti s létáním narazila, jsou spíš plné urážek obou stran, ale faktické věci nikde. 😒

jasmia
8. únor 2010

Zajímalo by mě, co by se stalo, kdybych si stoupla doprostřed náměstí v našem městě a začala provádět tyhle cviky na prokrvení. Neříkejte mi, že by nikdo nezavolal policii, že jsem se zbláznila a že týrám svoje dítě.

lenkavano
8. únor 2010

jasmia přesně tohle mě napadlo a zrovna jsem to sem chtěla napsat 😝 předběhla si mě 😉 myslím že by ti po ramenou asi nikdo neplácal.

beruska2x
8. únor 2010

lamia myslim ze to odhaly holky hned na zacatku - protoze lide nepremysleji o rizicich a nechaji si nakukat v ramci In veci ruzne blbosti, protoze nevedi co roupama a maji potrebu s detma delat psi kusy aby byly aktivni matky...

jasmina to si pis ze jo ale jak je to kurz a dela se to hromadne 😠

ikarkulka
8. únor 2010

jasmia, otázka spíš je, co by ti za to hrozilo... 😒 mám pocit, že už tu pár citací ze zákona zaznělo, ale ani jedna by nemohla být použita. nevím, nejsem právník.

ikarkulka
8. únor 2010

berusko, jestli to dělá člověk individuálně nebo na kursu, v tom není rozdíl. spíš jestli proti tomu může někdo zasáhnout, jestli na to máme nějaký zákon, jestli je to postihnutelný.
jak se zdá, tak spíš ne.

arietiska
8. únor 2010

lamia: Kdysi jsem tohle viděla v dokumentu z rodiny cirkusáků. Už si, ale vůbec nepamatuju od kolika měsíců tohle cvičení s dětmi dělali, ale mám takové tušení, že od 4 měsíců. Byla to vlastně nějaká "gymnastická průprava". Tenkrát to dítě vůbec nebrečelo, bylo normálně oblečené, pohyby byly jakési jiné, jakoby věděli co dělají a ne jen máchají "hadrem". Pamtuju si, že to na mě působilo zvláštně, ale nějak mě to u cirkusáků nepřekvapilo.
Proč to dělají matky s dětmi necirkusáků absolutně nechápu a nebezpečný to na 100% je ...z videa je vidět neohrabanost těch rodičů, strach a nedůvěra. Jak u každého cvičení, všechno se dá nepatrnou chybou zkazit. Viz. blbé lehy sedy...většina lidí je dělá blbě anamáhá to co namáhat nemá.
Určitě by se dalo najít někde to video z té cirkusové rodiny, protože bylo v Tv a oni taky vysvětlovali proč to dělají a co to má dělat.
Myslím, že to taky byli Rusáci ...
Já cirkusáka určitě nechci, takže mě takové debilty neoslovují...

beruska2x
8. únor 2010

myslis? kdyz by tohle delala na namesti tak ji sebere policie, dite daji prohlidnout lekari a pripadne nechaji na pozorovani a umisti do prechodneho zarizeni nez to posoudi.. ale takhle? delaji to na kurzu.. 😔
zasahnout .. jde o vyklad zakona, pokud to odbornik lekar uzna jako umyslneúneumyslne ublizovani...

myslim ze to bude jeste zajimave a doufam ze se hodne rodicu chyti za nos a zacne se zajimat co se s jejich detmi deje...

ikarkulka
8. únor 2010

beruško, ale jak dokážeš rodiči úmyslné ubližování, když o tom nikde nevyšel žádný seriozní odborný článek nebo studie, že by to dítěti ubližovalo? pochybuju, že by kterákoli matka tohle dělala s úmyslem dítěti ublížit.

jasmia
8. únor 2010

Berusko souhlasím s tebou, myslím, že bych dlouho své dítě neviděla.

arietiska
8. únor 2010

No každopádně do 3 let mám dojem, se děti vůbec nemají tahat za ruce, protože nemají vyvynuté nějaké ty svaly v ramenech...neumím to dobře popsat, určo by to tady někdo lépe vysvětlil. Každopádně se můžou lehce vykloubit ramena, poškodit ty svaly ...prostě se děti vůbec nemají tahat za ruce nahoru a už vůbec ne třeba jen za jednu ruku.

beruska2x
8. únor 2010

ikarkulka ze se s tak malym ditetem netrese, nehazi, se vi spoustu let, vi to snad kazdy prumerne inteligentni rodic a naprosto kazdy pediatr a odbornik ne?
to neni nic noveho, proto to spusobuje tolik zdeseni - ze to vsichni vedi a presto to nekteri delaji!!!

ikarkulka
8. únor 2010

beruško, ale tím jsi pořád matce nedokázala úmyslné ublížení. já vím, že to není dobře, ale vy tady píšete, že byste tu instruktorku zavřely, matky byste taky zavřely... já jsem jenom napsala, že to se asi nestane, protože na to nejsou páky.

nicméně já jsem chtěla slyšet názor i protistrany, který tady asi z různých důvodů nezazní.

nety
8. únor 2010

Ikarkulko protistrana debatuje na Plaváčkovi.

beruska5
8. únor 2010

no mne i manželovi vlasy hrůzou stáli,neumvm si vůbec představit že to někdo dobrovolne delá svému miminku 😕
a bohužel si myslím taky že se té šarlatánce nic nestane přece nikoho do ničeho nenutila,
bohužel moje máma podlehla podobním šarlatánum,ale netírali miminka,človek si ani neuvedomí jak mu postupne vymijou mozek
bohužel jsou lidi který vedí užasne manipulovat a přesvečovat o skvelém účinku ,ale co má bejt ten dobrej učinek na tích miminkách? 😢 😢

arietiska
8. únor 2010

No, ale jako o jakým odbourávání strachu to mluví u děcka ve třech měsícíh? O jakým souznění s rodiči, když lítá hlavou dolů kolem nich. 😅 Jako, že si pamatuje, že ho máma nepustila asi... 😠 Nechápu, že může být někdo ta blbej a nechá se ukecat na takový voloviny.

Já trochu chápu, že nějaký cirkusáci to dělají s dětmi a možná ty děti pak nemají strach z rotací. Cirkusáci přeci jen plánují, že jejich děti dost brzo budou lítat vzduchem v saltech, ale proč to jako dělá "normální máma s normálním děckem", to mně hlava nebere...

aurecon
9. únor 2010

Nevím, kdo se tu ptal na vykloubení ramene, ale před časem se mé sousedce podařilo vykloubit loket její dvouleté dceři. Prostě ji jen trochu víc zatáhla za ruku. Doktorka ji zdrbala, že se to dětem nesmí dělat a teď si nepamatuju přesně, zda do tří nebo do pěti let, že prý nemají pevně ukotvené nějaké jamky nebo co. Doktorka ji také říkala, že to tam má každou chvíli a ať nebulí, že se to stát může, že hodně rodičů o tom nemá ani tušení.

Její dcerka měla asi tři týdny ruku v sádře.

Takže opravdu nevěřím, že to dítěti neubližuje. Však rukou nebo nohou musí držet celou váhu svého tělíčka, což je hrozné.

paulla
9. únor 2010

holky, je to někde na netu ty večerní Události na čt24? manža mi to nedovolil večer přepnout, hleděl na jakýsi film.

majdula
9. únor 2010

Aurecon, mne jako male se to stalo, nasi mi vykloubili raminko, kdyz me houpali kazdej za jednu ruku. A to jsem nebyla zadne minimimino, uz jsem chodila...