Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

jabber
8. únor 2010

V některých momentech toho cvičení tam musej bejt docela slušný odstředivý síly 😅 🙄

ygreen
8. únor 2010

apon: tak nevím jestli by bylo to mimino šťastný, kdyby mu místo flašky natřela xichtík pleťovým mlíkem 😀

aponchie
8. únor 2010
jabber
8. únor 2010

A nevíte někdo jak dlouho už se tohle lítání vlastně provozuje? Jestli to tam včera říkali, tak jsem to nějak přeslechla 😅

jabber
8. únor 2010

😀 bubosek chůzy je fakt dobrý 😀

aponchie
8. únor 2010

ja se na netu docetla ze od roku 2006

vitty
8. únor 2010

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

Bohužel už dlouho. Dobrej byznys a kolik ženských, co už neví, co by, jí na to skočí. 😒

marooshka
8. únor 2010

No taky jsem to včera viděla a jako pardon, ale to snad ty matky fakt nemyslej vážně. Nic proti alternativním maminkám, ale tohle je fakt moc. Uplně mě mrazilo. A jak ty děti plakaly a ta instruktorka říkala že pláčou protože je to něco co neznaj, že je to pro ně nový, tak proto pláčou 😝 No mě to připadalo jako mučení. ¨
A dost mi to připomínalo i to co jsem viděla v dokumentu Ježíš je normální. Nechci urazit věřící, ale to byl taky nářez. Ne v tom že by tam mučili děti, ale to zfanatizování je hrozný. Tak věřim, že některý matky se nechaj zmagořit a létaj s miminkama. No hnus.

ygreen
8. únor 2010

co jsem pochopila z tohohle příspěvku z roku 2006 -
"Almerko, to je specialita Blanky Sudíkové z Plaváčka (dělá poradnu psychomotorického vývoje na Rodině).
Pokud vím, dělá to u nás jen ona a nechce to nijak publikovat.
Je to metoda cvičení s dětmi, která je třeba opravdu vidět a všechno k tomu slyšet.
Pokusy o popisy cviků na netu už byly a nedopadlo to dobře. Sama jsem to tak trochu rozvířila a mrzí mě to.
Pokud by tě to zajímalo, je vážně lepší navštívit seminář. Nebo najít někoho, kdo to dělá se svým mimi a nechat si to ukázat a všechno k tomu říct.
Blanka se chce vyhnout tomu, aby se lítalo, protože je to momentálně móda. Má to úplně jiný smysl."
- tak ta osoba na to nemá žádnou akreditaci, nemá to nikde "posvěcené", prostě to asi okoukala od těch rusáků či bůhví od koho a praktikuje to. Hlavně bože je to nějaká Mgr. jak jí může někdo věřit a dbát jejích rad, když to není lékařka???

jabber
8. únor 2010

Aha, tak to byly v 2006 asi nějaký megaskvrny na slunci 😀 že to někoho osvítilo a vymyslel to

jabber
8. únor 2010

ygreen - jo, to mě zarazilo, že to nechce nijak publikovat - proč si za tím tedy nestojí?

martimarti
8. únor 2010

Vitty...podle té diskuze, jejíž odkaz jsi sem dala, musel tu "instruktorku" 😠 Blanku včera trefit šlak...alespoň, že tak 😀 😀 😀 Zjevně nebude nadšená propagací své "metody" 😠
Ale maminky si tam pěkně notují, co? Asi ví něco, co my ne 😉 /to je nadsázka, pochopitelně 😉 /

jabber
8. únor 2010

Mně se i líbí jak tam maminky říkají, že se žádnému dítěti ještě nic nestalo a nemá žádné následky - za A by bylo už trošku pozdě, kdyby se na nějaké následky přišlo a za B je to ještě poměrně nová 'metoda' a následky se nemusely zatím vůbec projevit 😅 Já mám totiž kamarádku, která od malinka dělala gymnastiku a zničené klouby se projevily až v dospělosti 😅

vitty
8. únor 2010

Já si o tom myslím své. Můj syn držel hlavu v šesti týdnech. I tak mě lékařka varovala před Shaken baby syndrome a asi to neříkala jen tak bezdůvodně.

ygreen
8. únor 2010

jabber - já myslím že stojí, jenže aby něco takového mohla publikovat, tak by to musela mít detailně zpracované, musela by se s tím seznámit odborná veřejnost, která by to rozcupovala na kousky. Musela by tam mít odkazy odkud tato metoda pochází - a to by nenadchlo už vůbec nikoho, když od Ruskejch cirkusáků a arabskejch fanatiků 😝

Ale jak jsem již psala, podle mě by měl nějaký lékař nebo lékařská komora podat trestní oznámení a zakázat jí činnost a "létání miminek" postavit jako ohrožování zdraví dítěte. Každopádně teď se asi nějaký kolotoč kolem ní dít bude.

jabber
8. únor 2010

ygreen - no právě, takže pokud toto všechno nemá, tak o čem je řeč... jak to může vůbec šířit 😅

mohavk
8. únor 2010

petruna: já dám taky v první řadě na lékaře, kvůli tomu studovali, to je jasný, u mě nastupujou alternativní metody až když selže medicína. Jen jsem popsala, co jsem viděla na vlastní oči a vypadalo to tehdy tak v pohodě.

jittuss
8. únor 2010

Kdyby byl u toho létání slyšet smích miminek tak neřeknu ani půl slova i přesto že si myslím že to není správné,ale ty mimina u toho řvou ,pláčou?!!!!! tak to asi v pořádku není,bych je udala za týrání 😠

aurecon
8. únor 2010

Některé zde říkáte, že byste je udaly, tak proč to neuděláte?

Mě se to taky nelíbí, myslím, že jsou to vygumované "matky", které si myslí, že když budou dělat cokoliv, co normálně společnost nedělá, tak jsou IN. Škoda ale, že nemyslí na zdraví svých dětí.

Zajímalo by mě, zda se už někdy stalo, že někomu spadlo dítě.

ygreen
8. únor 2010

aurecon - jasně že lze podat trestní oznámení ale aby mělo podle mě nějakou váhu tak by to měl udělat nekdo, kdo se například jejího semináře zůčastnil a vše viděl, nebo odborná veřejnost. A nejde o udání.

janinac
8. únor 2010

☹☹ Nikdo mi nevymluví, že se to těm dětem líbí.....vždyť je úplně hrozný jak tam pláčou ☹☹
Úplně mi to připomíná, když támhle v číně nebo v Japonsku trénují malý gymnasty...s lámou je přes bůh ví co ☹☹

kubaka
8. únor 2010

já jen čekám, kdy někdo přijde s tím, že je bezva zemitý zážitek pohřbít dítě zaživa a vytáhnout ho právě včas, abychom ho ještě stihli resuscitovat. Mohou tomu připojit odůvodnění, že si tak lépe uvědomí svůj dech -naučí se s ním správně zacházet, uvědomí si své fyzické projevy, sebe sama. Když se náležité podloží a vysvětlí kdejaká hovadina, tak se vždycky najdou tací, které popřou veškerý zdravý rozum a budou tu absurditu následovat.
mě se to honilo hlavou ještě před spaním... 🙄

shaula
8. únor 2010

Kubaka 😀

Holky, nevíte někdo, kolik ta šílenost stojí? Nikde jsem to nenašla. A zajímalo by mě, jakou částku jsou matky zaplatit za takovéhle věci...
Jinak jsem včera fakt dloooouho nemohla usnout, pořád jsem viděla jen létající miminka... 😢

shaula
8. únor 2010

Oprava: jakou částku jsou matky "ochotny" zaplatit 😅

marrei
8. únor 2010

Uff tak jsem ráda, že všechny tady na Koníkovi jsme normální a ten hnus lítací odsuzujeme 😠 Babu rádobylektorku co poslouchá ruský porodní báby bych fakt zavřela.
Jak může "matka" vzít třítýdenní (!!!!!!) miminko za nohy a točit s ním ve vzduchu??? Takový mimi přece jenom spí a jí a nemá zájem ještě o nějaký cvičení (i když tohle nemá s cvičením nic společnýho a je to fakt týrání!!!)

Chce se mi brečet, že jsou mezi náma takový - s prominutím - krávy matky 😢 Matkám nakopat zadky a lektorku zavřít.

Uff, sorry za ty slova, ale od té včerejší reportáže jsem furt naštvaná, jak někdo může být tak pitomej 🙄

kubaka
8. únor 2010

marrei - a teď si vem, že novorozenec nemá vůbec rád, když s ním manipuluješ, některý nesnáší i rozbalení při koupání, protože je prostor děsí, mají rádi klid, ticho a pevné zabalení, aby měly pocit jistoty a bezpečí stejně jako v děloze. Nemají žádnou koordinaci, takže když je i zvedneš z postýlky bez důkladné opory, tak strachy rozhazují ručičkama - to je moroovův reflex - tak nějak se to píše. Z principu se s nima zachází pomalu a plynule, žádné trhané a prudké změny polohy, které je přirozeně děsí.
A tohle všechno popřou a přesně to dělají. Ta odstředivá sílla musí hnát do mozku hrozné krve.
Já bych udělal kurz "létání maminek" - přivázala bych je za nohy ke stropu a točila je okolo místnosti.

V Legolandu jsem se synem omylem absolvovala jednu atrakci zvanou Bionicle: bylo to sedadlo na rameni, kde nás upevnili úplně celé a to rameno se začalo prudce točit a padat ve všech směrem. Velkou rychlostí měnilo směr , lítalo nahoru, dolů, kroužilo se mnou hlavou dolů, trhalo sem a tam - prostě mixer ve velké rychlosti - řvala jsem hrůzou, oči vytřeštěné a to to trvalo fakt jen tři čtvtě minuty. Přišlo mi to nekonečné a pak mi z toho bylo pěkně blbě. Úplný šok. Takhle si musejí připadat ta miminka. A to já aspoň chápala, že to za chvíli vypnou a že to má být sranda.

jabber
8. únor 2010

marrei - no ale nemá pak přece problémy s bříškem, víš? 🙄 To se ani nedivím.

marrei
8. únor 2010

Kubaka - přesně to jsem měla na mysli.

Jabber - nějak nechápu, co tím myslíš? 😕

jabber
8. únor 2010

marrei - to byla ironie 😉 říkali tam, že miminko pak netrpí bolestmi bříška, když takhle lítá 😅

shaula
8. únor 2010

Asi že se z toho poblinkají a pokakají, tak už je pak nemá co bolet 😀