Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

mitote
5. led 2011

aduskatt: ja prae nevim jak to dopadlo, jen vim, ze testy a experimenty vyplynuly jako nebezpecne pro miminka... ja celkove mam v posledni dobe vsech samani a buh vi ceho plne zuby, nejvice me o vanocich pobavi clanek: kritika zivnostenskeho zakona, ze hrazeni pojistovnama jsou pouze psychologove a lekari a ze si sami nemuzeme urcit jeslti nam bude pojistovna platit samana nebo psychologa... takze vlastne vsichnipsychologve a lekari jsou lobbisti 😀 tak ja jsem taky lobbista, protoze nechapu, proc by nejake nepodlozene nevedecke lecby a experimenty mly byt hrazene pojistovnama 😀

aduskatt
5. led 2011

@mitote suhlas........

gabika7706
7. led 2011

@k.ate ano, aj moja starsia dcera, ked jej je nieco neprijemne a nechce pred vsetkymi plakat, zacne sa strasne smiat...
mne je z toho zle, len ked si na tie zabery spomeniem a tie deticky, no chudatka ☹ nechapem, ze neexistuje nejaka moznost tych rodicov postihovat za take nieco, vraj az ked sa nieco stane, no ale ved vtedy uz bude neskoro 😢

@mitote poistovne hradia napr. aj liecbu chorym na pluca, no to, ze su to zvacsa tuhi fajciari nikto nezistuje...osobne som bola na lieceni v Tatrach, kde teda v areali platil prisny zakaz fajcenia, ale hned za plotom dost vela "chorych" vypalovalo zobaky... a chvilu mi trvalo, kym som si spomenula, kde som Ta videla ale uz som na to prisla 🙂

mitote
7. led 2011

@gabika7706: tak ono zase se nedoporucuje prestat kourit raz naraz, kor pokud uz mas rakovinu...ale souhlasim, ja bych lidem co kouri taky prerazila ruce a o to vic, kdyz jsou to blizci...

kaja73
11. led 2011

@alionuska ja by som tu dotyčnu posadila na par hodin na horsku drahu,alebo ten kolotoč, čo toči dolu hlavou a aka by len bola zdrava ,silna a nebojacna.V nietorych zaberoch babatku takmer zlomi krčnu chrbitcu,krava jedna. ☹ Inak žaludok sa mi otočil,akoby mna hadzala.

alionuska
11. led 2011

@kaja73 je to hrozne....ja si toto neviem vysvetlit,ako moze niekto doverovat takejto metode... 😕 ..ved to je tyranie podla mna.... ☹ a to som si teraz pozrela este jednu reportaz,co bola v telke...az mi zle prislo,co tam tí lekari vraveli..ze moze dieta byt poskodene,alebo az zomriet a tu sa najde zena,ktorej za to este ludia su ochotní zaplatit..To je chore!!!!!

alionuska
11. led 2011

http://vas.cas.sk/clanok/2242/lietajuce-babatka...
pozri si toto...aj ti bude do placu..ake su tie deticky chudatka vystrasene a ta malinka 2,5 rocna..ved jej ta mater skoro ruky vyklbila... 😠

myskyva
11. led 2011

Toto nikdy nepochopím,Rodiče,kteří toto provozují a ještě se dušují jak dělají pro své dítě to nejlepší,by se měli jít léčit.To přeci neni přirozený pohyb pro tak malé děti.Se mnou kdyby si někdo takhle házel tak taky přeci neudržím celou svou váhu na jednom rameni nebo za jednu nohu a to už mám klouby a svalstvo ucelené.
Tatínek se hrdě kasá jaký to má na jeho Madlenku dobrý vliv ve vývoji že je napřed....to je ale spoustu dětí oproti svým vrstevníkům a nikdo s nimi toto neprovádí 😠 To už nemá s alternativními způsoby výchovy nic společného.

Je jen smutné,že dokud se některému miminku něco nestane tak s tím nikdo nemůže nic dělat 😔

denisocka
12. led 2011

@mitote je gabka.tak ja ta našla aj tu 😉

mitote
12. led 2011

@alionuska tak to je teda moc 😲

@denisocka jo ja jsem vsude 😀 😀 😀

denisocka
12. led 2011

@mitote 😀

mitote
12. led 2011

@denisocka mimochodem my se zname? 😀 jsem trochu skleroticka 😀

mataharyy
12. led 2011

Když to proběhlo mediama, tak jsem hledala informace a nikdo z "létajících" rodičů nebyl schopný kloudně odpovědět, všichni jen mlží a jediný argument který mají je to že "dítěti se to líbí a prospívá mu to..." nic víc nikdo neřekl, takže je nad míru jasné že to je nápad nějakého chotého mozku, kterej to jen umí dobře podat a nalákat (s prominutím) důvěřivé tupce... Taky je to hodně dané dobou, dnes si každej myslí že chodit na všeljaké kroužky pro miminka je výborné, neříkám že všechny jsou špatné, ale doba je nastavená tak že pokud někdo s dítětem nechodí plavat, na znakování, angličtinu atd. je divnej a pak už stačí jenom někdo kdo si to zpočítá, vyhlásí do světa jak je lítání miminek perfektní, zmanipuluje pár lidí a dobře si na tom nahrabe... A protože takové kroužky nejsou nijak kontrolované, tak si každej může dělat co chce a ostatní mu za to ještě parádně zaplatí a zdravej rozum je fuč, jen proto aby si ostatní nemyslelí že jsme divný když to či ono neprovozujeme 😒
Jináč pokud se chce někdo opravdu podívat jak to je (když si myslí že v televizních reportážích je to zkreslené), může si na youtube zadat létání miminek a (pokud už nestáhli všechny) tam se podívat na domácí videa jak rodiče létají s dětma, jen pozor já potom hodně dlouho brečela a u jednoho videa i zvracela... 🤐 A ještě "zajímavější" je zajít přímo v praze s plyšovou hračkou na "úvodní" hodinu... Po pár minutách jsem odešla a to si myslím že je to ještě ta mírnější varianta, než pak samotnej kurz... Při odchodu jsem zjistila něco v tom duchu že jsem nezpůsobilá a nezasvěcená (či tak něco) matka, která neví co je pro dítě dobré, takže asi toto mé poznatky. Je to banda zmanipulovanejch cvoků, kteří někde zapoměli rozum a jestli teda tam jsou (a že jsou ve velmi hojném počtu) vysokoškolsky vzdělané matky/rodiče, tak chvála bohu za mou základku 😝

eloana
12. led 2011

musim priznat ,ze jsem letani miminek videla zhruba 2 vterina a vic videt nechci, neb mi z toho je docela spatne....neni mi jasne jak se nekdo muze takto nechat zmanipulovat a tryznit sve vlasnti deti.
nekdo tu zminoval plavani miminek - tez nejsem priznivcem plavani kojencu -hlavne potapeni

alionuska
12. led 2011

@mataharyy ty si to krasne napisala...!!! 🙂

mataharyy
12. led 2011

@alionuska Dík ale taky mi trvalo dlouho než jsem dokázala dojít k tomuto názoru bez toho abych nadávala 😅 Když jsem se s tím setkala poprvé tak ve spojení s létáním jsem měla na jazyku samá vybraná slova... 😔 Jenže pak jsem zjistila že s tím se nic nedovím tak jsem zaujala jiný postoj i proto jsem se dostala přímo ke zdroji... A teda ani ten mě nepřesvědčil o nějaké kladné vlastnosti... Jak tu padlo je to, dá se říct, sekta, uzavřená skupina která je tak naočkovaná že prostě jinej než ten svůj pohled nevnímá, nechce vnímat... Kdyby jsi byla na nějakém tom kurzu, tak by jsi pochopila jak to někdo může zkusit... Je to několika minutovej/hodinovej výplach mozku... Můj postoj k tomu byl hodně negativní a nezměnil se, ale kdo ví možná právě jen proto že už jsem tam šla "negativně" naladěná, nebo spíš mateřský pud přerazil davovou psychózu 😅
@eloana Jo to potápění, neb delfínkování má taky na krku paní sudíková... Ona je velmi všestraně založená, takže pokud se někde objeví šílenej kurz/nápad jak si přizabít vlastní dítě, tak preventivně podezírám jí 😝

k.ate
12. led 2011

@alionuska teda a jak se jí to líbí, když u toho pláče, že ji to bolí, tak to je určitě náramná sranda... :-/

Mně nepřijde uhozený, že to někdo vymyslel, mně přijde praštěný, že to je někdo schopnej s dítětem dělat a v neposlední řadě taky to, že to ti lidi dělaj z přesvědčení, že je to pro to dítě dobrý... Takovejm lidem bych místo živýho dítěte dala panenku babyborn a ať si lítaj od rána do večera :-/

mataharyy
12. led 2011

@k.ate tam by možná tak zabralo kdyby někdo uvázal je na gumu a pár hodin by jim dopřál ten "opojnej" pocit z toho jak létají... 🙄 Ono jak se říká z "cizího" krev neteče... A on ten kojenec nemá možnost si moc stěžovat, když je matka ochotna ignorovat jeho zoufalej pláč, co by volání o pomoc... Když člověk vidí ty děti jak se strachy zajíkají (pro čisté svědomí, né uplně všechny, ale "jen" většina), tak má sto chutí je všechny obejmout a hladit je od rána do večera... Jen ta jejich máma to má hozený někam jinám ☹

marketnieuw
12. led 2011

@k.ate babyborn 😀

jen jsem chtela rict, ze bydlim v Belgii, kde jakekoliv placnuti ditete se vidi jako spatne
a v kazde prirucce a brozurce je popsano, jak se poznaji priznaky syndromu treseneho ditete - a kdokoliv toto odhali (nejen lekar), tak musi vse ihned nahlasit...
takze tito rodice by zde meli asi trable...

mitote
12. led 2011

@k.ate je to vazne jakoy sekta a vyplach mozku, ja to mam v praci a vsichni z prace zdrhame 😀 😀 😀 a zasadne to bereme jednim uchem tam a druhym ven... me kdyz to kolegyne ukazovala tak taky vyklafala jak vzduch omyva miminko a ono se diky tomu citi v bezeci a blablabla....

@mataharyy: krasne jsi to napsala ,plne s Tebou souhlasim....

mitote
12. led 2011

@marketnieuw ja bych to zavedla i tady, nasili jeste nikdy nic nevyresilo a litani uz tuplem ne a kec o tom jak maminka navae s ditetem tesny a duvrny vztah....hahahahahha...tak me me ite asi bude nenavidet a nebude i duverovat 😀

eloana
12. led 2011

@mataharyy no a prosim te a jak oni vysvetluji ze to dite rve jako tur?? nebo jim to prijde normalni? jako je mi jasne ,ze deti placou pri vojtove metode, ale to delam z duvodu, zem i to doporucil lekar,ale toto delaji o sve svobodne vuli
ja se snazim plac deti minimalizovat. malemu v pondeli pichali ousko - byl to horor -trhalo mi to srdce kdyz tak hrozne plakal

mitote
12. led 2011

@eloana vysvetluji ti ze na na to neni zvykle a ze je to pro ne nove...

eloana
12. led 2011

@mitote diky... takze teoreticky, kdyz to s temi detmi delaji casto -tak by uz pak plakat nemelo🙂 videli jste nekdy,ze by u toho dite neplakalo,? pravda ja jsme to videla chvilicku a uz to ani nikdy videt nechci

mitote
12. led 2011

@eloana no ono uz pak neplace, ale co ma taky chudak delat ze?

eloana
12. led 2011

@mitote jasne -nicmene stejne nepochopim jak to nekdo muze s detmi provadet. ja prave tenkrat v televizi videla,ze to delali s miminkama-clovek se boji to chytnou aby tomu neublizil, natoz s nim delat takoveto psi kusy

marecek4
12. led 2011

je létání a létání-něco jiného jsou ty hrůzy na videu-nevydržela jsem ani jedno do konce,a něco jiného je taky co s miminkem děláme my doma,myslím takové to pohazování a přehazování mezi rodiči,i když se přiznám že pokud se mi nelíbí jak táta prcka drží tak mu to taky hned řeknu a to je malému už rok a půl,takže je svým způsobem dostatečně pevný a šikovný

eloana
12. led 2011

@marecek4 ano take jsme v lete delali takzvane letadlo- chyti se za ruku a nohu -ja chytam v podpazdi, abych ji nevykloubila ruku- jednou ji zatocim do kola - a samozrejme delali jsme ji to az jako 2lete nebo ji chytnu v podpazdi nadzvednu a zatocim

mitote
12. led 2011

@marecek4: ale on je dost velky rozdil jestli delat typicke "prehazvaci" veci v roce a pul a nebo jestli s tydennim miminkem tocis kolem hlavy...