Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

jabber
9. únor 2010

alca 😅 😀

peroli
9. únor 2010

tak kraťásky a krátkej rukáv 😉 si všimni že většina rodičů je tam celkem i navlečená oproti těm maličkým prďolkům náchylným na každej závan větříku

jabber
9. únor 2010

toho jsem si všimla - na to, že tam ty ženský takhle cvičí a myslím si, že se musí celkem zapotit, tak jsou docela navlečený - možná je v té místnosti zima, vzhledem k tomu, že to celý pochází z Ruska...... 😅 no mě už tady na tom nemůže překvapit asi nic, je to celý tak podivný 🙄

jabber
9. únor 2010

maličký prďolky vidíme my - oni tam je zřejmě mají za zocelené osoby, které musí zvládnout všechno 🤐

berenika39
9. únor 2010
gs208
9. únor 2010

mně se tedy rozhovor moc líbil, byl věcný, nestranný a tak to má v médiích být. Naopak si myslím, že pan Janda měl svým klidem, rozmyslem a věcnými argumenty nad paní Sudíkovou převahu. Opravdu netuším, co byste si některé představovaly. Měli jí tam snad brát na vidle? 😒

zeleny_cajik
9. únor 2010

zachytila som túto tému na koňovi a aj na facebooku a som v šoku!!!!! to snáď nemyslia vážne???? čo sú to za matky, ktoré toto robia svojim deťom? ☹ dúfam, že to bude mať trestnoprávnu dohru, nech je všetkým jasné, že to je týranie 😢

shaula
9. únor 2010

TAdy je stanovisko Aliance dětského plavání - jednoznačně negativní: http://www.alianceplavani.cz/caste-otazky

Gs208 - měl trošku agresivněji reagovat na některé její výroky - místo toho jen pokýval hlavou a řekl "no jistě"... Jeho chování jako takové bylo naprosto v pořádku, spíše hodnotím, že si dokázal udržet takový odstup, nicméně nabízelo se několik možností, jak její argumenty rozmetat a nevyužil jich... Škoda...

ikarkulka
9. únor 2010

mně se zase jeho vystupování líbilo. nebyl nijak útočný, byl slušný a věcný, to ona působila lehce hystericky, arogantně a povýšeně. myslím, že tím, jak byl klidný, tak dal naopak vyniknout její povaze a tomu, jak se k celé záležitosti staví.
kdyby se tam s ní dohadoval, mohl by z toho vyjít jako poražený.
já myslím, že se k ní choval jako k choromyslné, mluvil s ní spíš jak s malým frackem. v mých očích ji dost zesměšnil.

gs208
9. únor 2010

shaula> ale to je jenom tvůj subjektivní názor, že měl reagovat agresivněji. Já tedy zastávám názor, že argumentovat s horkou hlavou je často víc na škodu než k užitku. Podle mě reportáž rozhodně nevyzněla tak, že je to něco dobrého pro dítě. Rozumný člověk si dokáže udělat názor sám. Ale bylo to naprosto objektivní, slušné, v rámci mezí a hlavně rozhovor obsahoval to, co tu většina z vás nepřipustí. Názor protistrany, ač je jakýkoliv.

tymothy
9. únor 2010

Tak jsem na ten pořad koukala a musím říct, že ta paní na mě působila jako arogantní bláznivka - bylo vidět, že měla naučené argumenty a jakýmkoliv jiným názorem nehorázně opovrhovala.... a díky tomu, že si pan Janda zvládl udržet odstup a reagoval s klidem, to vyznělo ještě víc... myslím,že danou situaci zvládl vcelku bravurně. Kdyby ji rozmetal na kopytech, už by to působilo trochu jinak.

morusa
9. únor 2010

Taktéž souhlasím s tím,že tím, jak byl v klidu ( a samozřejmě jasnýma argumentama, proč ne), tak měl nad ní dost převahu, na mě ona působila tak ,že sice je arogantní, ale moc si svůj názor neumí obhájit, neustále mlela dokola to samé, dost se tam dle mého názoru shodila...

shaula
9. únor 2010

Gs - "agresivněji" jsem nemyslela doslova - možná lepší slovo by bylo "asertivněji" - prostě jen více reagovat na její žvásty (samozřejmě věcnými argumenty) 😉
Dohadování jistě ne, to by opravdu snížilo jeho postoj. Jen pohotovější reakce... Reportáž nakonec vyzněla tak nějak do prázdna - ani že je to pro dítě dobré, ale ani že je to vyloženě špatné...
Ale je fakt, že tam působila napřed arogantně a pak jako taková naivní husička, takovou ženskou bych jako instruktorku tedy nechtěla 😀
Jsem hodně zvědavá, jak se to bude vyvíjet dále...

ikarkulka
9. únor 2010

shaula, tak jak je vidět, drtivá většina lidí nepotřebuje žádné argumenty, prostě vidí, že je to na hlavu a pro dítě špatné.
pak je pár maminek, které do toho z nějakého důvodu jdou, a tam těžko říct, jestli by je jakékoli argumenty přesvědčily o opaku. jediným argumentem by podle mého bylo, kdyby se některému z těch dětí něco stalo a bylo jasné, že je to v důsledku toho létání. což samozřejmě ani jednomu dítěti nepřeju.

já jenom nechápu, co vede tu instruktorku k šíření téhle teorie. co tím jako sleduje? chce v čechách vytvořit skupinu cirkusových dětí? je fakt z nějaký sekty? dostala to za úkol?

kocicinka
9. únor 2010

Karkulko, kšeft je kšeft a jistě to velice dobře vynáší.....
Pražandy, půjdete některá do toho áčka ve čtvrtek jako protistrana?

morusa
9. únor 2010

Jednak bych i snad věřila nejaký sektě, na druhou stranu si myslím, že jak už bylo nekde psáno, využívá současného babyboomu, přišla s něčím novým a holt si jen počkala, kolik hloupejch a nezodpovědnejch se na to chytí, bohužel jí to vychází už osm let ☹

bera28
autor
9. únor 2010

Taky jsem pátrala kde se dalo,, abych se dozvěděla víc, ale fakt je to celé jako sekta. Pár "bláznivek" zfanatizovaných svojí šéfkou, které si bude vychovávat k poslušnosti a ony se za ní budou vracet. Jestli se nepletu, tak včera říkala v Tv, že těch dětí, které létaly, je tisíc. To je docela slušná řada oveček 😎

kocicinka
9. únor 2010

No sousedka, co na tom byla a absolvovala celý 3- hodinový kurs mi když jsem se jí na to ptala, jaké to bylo, odpověděla, že jak ze seance nějaký sekty.... Navíc ty děti byly prý všechny pozvracené ☹
Já myslím, že je zcela zbytečné pátrat a chtít se to tom dozvědět víc, když víc neví ani instruktorka. Stále jen jako kolovrátek opakuje, že je to metoda z ruska(mmch právě proto bych tomu nevěřila)a že se do dozvěděla od jakésu ruské porodní báby

morusa
9. únor 2010

Jestli děti byly pozvracené a ty matky mají stále pocit, že jim to dělá dobře, tak to už mi dochází slova, fakt jim vzít děti a to samé provádět s těma matkama 😖

kocicinka
9. únor 2010

Jo jo byly ☹
Já myslím, že to by se asi pozvracel každý, kdyby s ním dělali toto( nebo alespoň já určitě)

tymothy
9. únor 2010

Já slyšela, že v Rusku dávají dětem večer na lžíci trochu alkoholu, aby lépe spaly. Tak mě napadá, že si také otevřu vlastní živnost. 😀 😀 😀 A tohle už je odzkoušené - na Moravě to prý za dob našich babiček dělali se slivovicí...

aponchie
9. únor 2010

alco ona rikala,ze jsou vyslecene pac se u toho prirozene jeste otuzuji 😲

calli
9. únor 2010

Co je to za kravku, která tohle "létání" vymyslela? Vždyť těm miminkům ubližují, ani jsem to nemohla dokoukat, je to příšerné...Oni nemají vůbec žádné zábrany ti lidi nebo co? Zavřít a jednou nohou je přivázat ke kolotoči, ať si taky "zalétají" 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

nikollette
9. únor 2010

mne to nejde spustiť 😖

calli
9. únor 2010

Já tu megeru taky otužím asi 😠

aponchie
9. únor 2010

ja hledam celej den jak tu pani porodni asis.z Ruska to jeji jmeno nelze za zadnou cenu lautr na zadnem serveru vyhledat a to sem fakt dobra v hledani a nemuzu ani nic kloudneho o letani miminek najit... 😲 jo vlastne flying babies server ma doporuceni jak letat s detmi na palube letadel 😀

kubaka
9. únor 2010

Jo, mě se líbí, jak ta ženština dokáže udělat z přirozené věci problém: píše, že když miminka jen leží, nemají pohyb a potřebují se protáhnout. Jo, jenže kdyby potřebovali protahovat, tak se rodí už chodící. Tomu se říká pravá, nefalšovaná sofistika - vyjde ze špatného předpokladu, vymyslí problém a z falešného základu vymyslí celou terorii. To, že novorozeňata jen leží je přirozené a fyziologické. Dělají jen to, k čemu sama fyzicky dozrála.

Šla bych klidně někam veřejně protestovat - v tohle jsem schopná se osobně angažovat -

(plavání už nechte plavat, nic proti němu nemám, když děti netrpí. Létání je regulérní sadismus 😖 😖 )

shaula
9. únor 2010

Apo - ona ta paní Blanka nějaké rusky znějící jméno zmiňovala v těch událostech-komentářích... Není to ono?

Kubaka - to zní logicky... Vidíš, tohle mě nenapadlo!

aponchie
9. únor 2010

jj to jmeno te baby sem hledala

kubaka
9. únor 2010

Já to jméno četla - Máša a dál nevím. V jednom z těch odkazů, co tu byly.
shaula - ten odkaz od tebe na Asociaci plavání je velmi trefný - tam jasně říkají, v čem je to špatně. 🙄