Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

kubaka
22. únor 2010

teď jsem četla co jsi vložil za canc od Sudíkové - fuj, to je arogance - oni se ještě chtějí soudit . To je teda drzost - dalo se to ale čekat.
Jo visení hlavou dolů na záznamu i v reálu je úplně stejné. Pláč bude pořád slyšet. fuj, jdu raději spát a kouknout na sladký oblíčejíček svého batolete. 😲

lulii
22. únor 2010

Takže typická vymejvárna mozků a když jim p. Sudíková řekne, ať hodí miminko z 10 patra, že je to pro něj dobrý, tak ho hodí.
Já jsem fakt z tohodle vyřízená a i když bych je chtěla nějak pochopit, proč to dělají a co je na tom tak pozitivního takhle kvedlat s ubohým miminkem, tak bohužel stále mi to nejde 😖

paveljanik
22. únor 2010

kubaka ... pláč slyšet nebude, dkyž to dítě bude zvyklé, ale jak jsem již psal mnohokrát, to že se dítě směje, ještě neznamená, že to co dělá je pro něj dobré ... naše dcera s psměvem třískala hlavou o zeď ... nemyslím si že by to bylo prospěšné 😲

kubaka
22. únor 2010

pavel - jo, náš taky dělá vylomeniny, kotrmelce , a pořád chlapům říkám, ať na něho dají pozor, aby se nezranil - i když se směje jako řehtačka.
Myslela jsem pláč 3 týdenního miminka - to myslím zvyklé nemůže být nikdy. Na záznamech ovšem plakaly všichni létací frekventanti. Jen maminky se bavily 😖

lulii
22. únor 2010

pavle, přesně můj názor, a jak už tu bylo mnohokrát řečeno, taky se nám jako dětem líbily různý kraviny, jako letadla, kolotoče,.........smáli jsme, ale neznamená to, že to všechno bylo dobré na naše klouby, svaly,.......Neříkám zakázat dělat dětem letadlo, ale všeho s mírou, ne? 😉 Ale bohužel letadlo a létání je v tomto případě naprosto odlišné.

lulii
22. únor 2010

Létání bych s klidnou hlavou zakázala, nikdy to tu nebylo, nikdy nebyla potřeba dělat takové věci, miminko to ke svému životu nepotřebuje, myslím, že miminka jsou šťastné i bez létání, proč najednou teď?

paveljanik
22. únor 2010

lulii .. zakázat je asi zbytečně tvrdé, každý rodič ať si dělá co uzná za vhodné, nemůžeme přikazovat co, kdo a jak má dělat, to by asi byl krok zpět, ale rozhoděn by se mělo omezit kdo a co smí prezentovat ... ale to je věh na dlouhou trať, teď jen nezbývá než čekat co bude dál ☹

právě jsem definitivně ukončil svou diskusi na BC ... je mi zle a mrzí mě, že neumím tak krásně argumentovat demagogicky jako oni:-/

lantana
22. únor 2010

Paveljaník - vidíš a kdyby jí měla v prackách paní magistra, jistě by jí ani nenapadlo třískat hlavou o zeď.... 😀

Slovy klasika: "můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím můžeme dělat..." dodávám, tak si udržme alespoň smysl pro humor.

Také nevím jsk lze zkreslit novorozeně visící za jednu nohu, ale co nadělám, mě můj "ovcoidní" mateřský instikt říká: babě přerazit ruce, miminko přivinout a utíkat co nejdál. To bychom se ale zbláznili, kdybychom na to měli pořád myslet (taky mi to nejde z hlavy, ale už mi alespoň neběhá tolik mráz po zádech - taky jsem to video viděla jen jednou).

Dobrou noc a udržujme si své "právo na omyl" instinktivně děti objímat a chránit a ne "zalétávat".

karibari
22. únor 2010

Lantana - pekne jsi to napsala.

Dobrou

paveljanik
22. únor 2010

Hezké sny 😔

lulii
22. únor 2010

pavle, myslela jsem to tak, že když létání vymizí, nikomu nebude chybět, protože to mimi prostě nepotřebuje, tudíž to maminky s dětma ani nemusí vyhledávat.
Proč to tedy dělají, jen tak z plezíru?
Prostě nedokážu pochopit, proč mají pocit, že to ty miminka potřebují. Jako zničehonic se bude prostě létat, jen tak, .........fajn, pojďme létat, za měsíc bude zase něco jiného a budeme dělat to,......každý může přijít s něčím jiným(s další kravinou) a budeme dělat miminka na pokusy. Fakt jak pokusný králíci, co vydrží nebo nevydrží jejich tělíčka.

Nevím, jestli je to srozumitelný, ale jak jsem naštvaná a rozčarovaná, tak se ani neumím vyjádřit 😀

kubaka
22. únor 2010

lulii - jo, je to srozumitelný, a dává to smysl 😝 😉
dobrou noc 🙂

paveljanik
22. únor 2010

Luli ... máš pravdu, dneska je bohužel moderní chodit na co nejvíce kurzů a s dětmi dělat co nejvíce ... taky si myslím, že létání není v ničem přirozené, tudíž bez něj se dá žít ... mě už rozčarování pomalu přechází a začínám mít vztek nad samolibostí a argumenty zástánců a hlavně nad tou spoustou lidí, kteří mají pocit, že lékaři jsou jen felčaři, kteří ničemu nerozumí ... prostě škatulkování mě se.. 😖

lulii
22. únor 2010

Ale víte co? I kdyby se prokázalo, že to škodlivé není, ba i to něčemu pomáhá (což vážně pochybuju, ale dejme tomu), já bych tam prostě NEŠLA. Je to proti mýmu přesvědčení, je mi to silně proti srsti a v tomto případě s davem fakt nejdu.

paveljanik
22. únor 2010

Tak by to mělo být se vším, nedělat nic co se mi příčí ... mě jen štve, že to někdo může propagovat z titulu odborníka🙂 Viz mgr Sudíková☹

shaula
22. únor 2010

Pavle - ale jim se to nepříčí, tak to dělají 😀 Mně tam pobavil jeden z posledních příspěvků: "A vaše/tvoje argumenty byly prosím jaké? Většina z nás se pohybuje pouze ve sféře dojmů, které máme z nějakého videa či reportáže v telině. To není pole pro smysluplnou argumentaci, pouze pro dohady a soud typu, "vypadá to že". "
Takže když argumentujeme přílišnou zátěží, tak jsou to jen naše DOHADY, DOJMY, ne ARGUMENTY. Zato jejich POCITY a JÁ VÍM, CO VÍM, je fakt argument jak vyšitý, navíc podložený něčím konkrétním 😀

lulii
22. únor 2010

Ať žije instinkt, zdravý (selský) rozum,............ a hlavně miminko je dar, né věc, s kterou si můžeme jen tak pohazovat. Zajímalo by mě, jestli ty maminky, co létají, počaly děťátko přirozeně nebo jim muselo být pomoženo. Myslím si, že ty maminky, co jejich děťátka jsou opravdu "vymodlená" tam nebudou, protože si váží toho, že mají dítě v náručí a dělání něčeho, co by jim mohlo jen vlásek zkřivit, toho se vyhnou obrovským obloukem.

shaula
22. únor 2010

Oh, já se strašně provinila, zkopírovala jsem tady příspěvek, měla jsem dát jen odkaz 😲 Tak alespoň uvedu zdroj: http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums... (příspěvek Llevelyn 22.2.2010 v 21.41).
Teď už snad nebudou mít nic proti 😎

paveljanik
22. únor 2010

Shaulo ..však jak sis jistě všimla, ukončil jsem přispívání, protože to bylo zcela zbytečné ...stále dokola jen argumenty stylu srovnávání s očkováním, jídlem, chodáítky a podobně a když napíšeš, že zátěž je neúměrná jsem označen za bílý plášť který tvrdí že něco ví z titulu svého pláště 😠 Zabít 😀

lulii
22. únor 2010

shaula 😀 😀 😀 Připomíná mi to - ŘIŤ jako ŘIĎ 😀 😀 😀 Nevim proč, ale napadlo mě to 😵

lantana
23. únor 2010

Lulii - ano. ŘIŤ je přesně to, kam až může dojít něco, čemu se ve výsledku říká "svoboda".

Paveljanik - lidé, kteří vystudovali na "bílé pláště" by vlastně meli být rádi, že paní KOLÁŘOVÁ - SUDÍKOVÁ potkala ruské "osvícence", kteří jí otevřeli oči a ukázali jí, že držet miminko za nohu či za ruku+ x dalších "cviků" je super (nejen bezpečné, ale dokonce prospěšné) a že se při tom ještě dá cítit něco, co pochopí nejspíš jen vyvolení. Všichni tedy dostali možnost se poučit, jak jsou jejich studia zbytečná, nebo minimálně že jsou cesty, jejichž pochopení jim studia neumožní.

Když to posuzuješ podle videa a děsíš se - to nelze, musíš to vidět na živo (na videu miminko visí za ruku, na živo nejspíš ne), pokud bys to viděl na živo a názor nezměnil - potom by ses (tipuji) dozvěděl, žes to nepochopil, či že nikdo nikoho nenutí a spousta "neovcí" - "pochopila". Jsi "bílý plášť" - vždy budeš vědět méně!

lulii
23. únor 2010

Lantana, krásně řečeno a souhlasím 😉

haniani
23. únor 2010

Pavle, prosím, kde na plavacku je to vyjádření p.Sudíkové? Já to nemůžu najít ☹

lexxa24
23. únor 2010

Vite nekdo, kde bych se na to video mohla na netu podivat? Jsem v zahranici a na CT se tudiz divat nemohu, ani pres net ☹ dekuju

shaula
23. únor 2010

Lexxa - záleží na jaké. Odkaz na reportáž, která vlastně tohle všechno způsobila, najdeš v prvním příspěvku. Odkazy na další různá videa jsou na dalších stranách.

lexxa24
23. únor 2010

Dekuju, ten prvni odkaz mi nejde spustit ☹ projdu si stranky a snad nekde najdu odkaz, kde mi to pujde 😉

shaula
23. únor 2010

Aha, mě to taky nejde, že by ty Události měli na netu jen nějakou dobu? 😕

haniani
23. únor 2010

shaula: No ale já tam vidím jen ty staré vyjádření a pak datum 20. unora, ale pod tím nic ☹ Tak nevím, co dělám špatně 😢

Mimochodem, k těm alternativám 😉 - jelikož se tu začalo probírat už všechno možné. Nikdy jsem nebyla a ani nebudu "alternativní", přestože, když nad tím uvažuji, tak hodně věcí nedělám tak "jako většina", jsem přístupná, (ale i obezřetná) všem novinkám, atd..
Jsou věci, kde jdu "proti proudu" a které by "alternativní" maminky ani nenapadly, protože jim nikdo neřekl, že zrovna o tomto je teď v módě pochybovat a protestovat a být alternativní.
A taky jak tu psala jedna z Vás, často se mi zdá, že se mluví o "přirozenosti", ale jde spíše o "zpátečnictví" 😒 Např. k otázce domácích porodů se obyčejně nevyjadřuji, ale když už jste to nakously, tak je "přirozenější" rodit doma, než v nemocnici? Nevím, kdysi dávno se samozřejmě a "přirozeně" rodilo doma, nicméně je nutno připomenout, že se u toho i často "přirozeně" umíralo 😖

lexxa24
23. únor 2010

je to mozne 😒 skoda, zajimala me ta reportaz 😒