Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

beruska2x
25. únor 2010

lulii jee to jsem rada, mela jsem uz pocit ze jsem exot, nejak mi pripada ze na Boha se da svest vse a ja to nechapu 😀

lulii
25. únor 2010

beruska 😀 😀 😀
Tak to jsme už dva exoti 😵 Já bych za tohle fakt zabíjela. Já bych jim dala Boha 🙄

beruska2x
25. únor 2010

😵

paveljanik
25. únor 2010

holky je nás víc🙂))))

haniani
25. únor 2010

shaula: Splývavé čtení už se učí v některých "normálních" 1 třídách i u nás. Jde myslím hlavně o to, že se děti co nejdříve naučí všechna písmenka - jen velké tiskací - a čtou tak, že vyslovují ta jednotlivá písmenka a pak celá slova - tzn. neučí se klasicky slabikovat.
Většinou čtou takto mnohem dříve a normálnější texty, takže je to i více baví, než když měsíce čtou jen "máma má mísu a mele maso". 😉 😀

shaula
25. únor 2010

Hlásím se do klubu exotů 😀

Haniani - aha, díky, já tehdy tu reportáž poslouchala na půl ucha a pamatuji si z ní akorát to, že děti ta slova jakoby zpívají (nebo si to pletu s jinou metodou?) 😅

haniani
25. únor 2010

Pavle, lulii, berusko 🙂
Také nějak neumím "věřit". Neumím se ani "slučovat", resp. přidat bezvýhradně k nějaké skupině spojené ideologii (náboženství, poltika, ...) právě proto, že žádná ideologie není taková, abych mohla vše přijmout za své a se vším souhlasit, či všemu věřit.

Jsou ale lidé - a skoro bych řekla, že jich je většina - kteří potřebují takový "pevný základ" pro ukotvení svých myšlenek, pochybností, potřebují nějakou skupinu ke které by příslušeli, nějakého boha, nebo vůdce, který by jim řekl, co je správně. Asi je to částečně lidská přirozenost toužit po nějaké jistotě, něčem o čem nepochybuji.

Proto také vznikla náboženství a dnes ve světě svobody a oslabení vlivu tradičních cirkví se zas dobře daří různým sektám, skoro sektám a jiným divným spolkům😖

lulii
25. únor 2010

Jé, tak to bysme mohli založit: (NE)Lítání exotů 😀 😀 😀

lantana
25. únor 2010

Jsem bezvýhradná atheistka, až se bojím, že mne Pán Bůh potrestá.... 😀 😉

Já tedy přiznávám, že na "něco mezi nebem a zemí" věřím. Každopádně to beru po svém, je to moje - osobní a vědu neignoruji. Dobrou všem 😉

haniani
25. únor 2010

shaula: to nevím, nejsem odborník 😉 je možné, že si to pletu s nějakou podobnou metodou 😉 Já se o toto trochu zajímala před rokem, když malá šla do první třídy a hodně dětí tam už přišlo s tím, že četli, dcera teda ne a byla z toho trochu rozčarovaná, že je "nejblbější" a že ona číst nebude nikdy😉 tak jsme doma trochu "alternativně" ke škole zkoušeli nějaké hry na PC atp., které snad souviseli s tou "jinou" metodou.

mataharyy
25. únor 2010

Nemohu o sobě říct že jsem atheistka, neb jak mi bylo vysvětleno atheista nevěří ničemu a v nic a to já zas něčemu jo, ale ne nějaké skupině, co o sobě tvrdí že jsou strašně věřící... To zas teda ne.
No věta Bůh to tak chtěl, Bůh ti pomoz, Bůh Vám zaplať... To mě dostává do varu. Jenže je to zas u toho, Ono to není o Bohu ani ničem podobném. Lidé potřebují nějakou jistotu, něco na co se mohou vymlouvat, v co mohou doufat a na co mohou hodit vše špatné, protože kdyby to neměli tak by si museli přiznat že to ONI dělají něco špatně... Je to o tom že víru v něco (cokoliv) má každej (ať si to chce nebo nechce přiznat 😉 ), ale je li těchto lidí více, např církev tak už je to spolek, kterej si vše pomaloučku, polehoučku přizpůsobuje svejm potřebám, jenže pak už to není víra, ale, s prominutím za to slovo, vychcanost... Takže víra není špatná, ale nesmějí jí lidi zneužívat k omluvám chyb které dělají. Víra je v člověku, ale církev a mnoho jiných skupin, už je v lidech a to je problém... Já například věřím v sebe, ale kdyby mě do toho někdo nutil tak nevěřím a kdyby ve mě věřilo moc lidí tak to taky dobrotu dělat nebude... 😅
Je to tedy krkolomné, ale snad z toho dostanete mou původní myšlenku 😀
Dítko už spí tak vám jdu psát o waldorfanech a jejich víře 😀

haniani
25. únor 2010

mataharyy: "nevěří ničemu a v nic" - to je nihilista 🙂 Atheista právěže věří. Věří v to, že neexistuje žádný bůh - ať už si pod tím představuje kdo chce, co chce.
Právě pro tuto "víru" se nemůžu přidat ani k atheistům 😀 😀 😀

A potom věta "bůh to tak chtěl", když se přeloží na "byl to osud", tak taky nezní tak hrozně. U některých těžkých životních rozhodnutí, nebo v tragických životních situacích je nějaká podobná "víra" v osud i nevyhnutná, aby se člověk nezbláznil 😉
Jenže toto už je někde úplně mimo létajících miminek 😉

mataharyy
25. únor 2010

Tak hlavně že jsem se dobrali k tomu jak to je, je to moc složitejch pojmů na mou blonďatou hlavu 😀

kubaka
25. únor 2010

no to je výživných informací a trefných formulací - musím si je přečíst ještě jednou pořádně ráno, teď je to na mou polospící hnědo bronzovou hlavu taky už moc 😀

jen k tomu hezkému shrnutí haniani dodám co mě hodně zaujalo z přednášky dějin filosofie... (zhruba) filosofie se odjakživa nemůže shodnout, zda je náboženství holá nutnost, přirozená potřeba člověka a tudíž je oprávněnou součástí života a kultury nebo je to dětinská berlička lidské dětinskosti, nevědomosti a naivity a je třeba ho jako berličku odmítnout. Nikdy se na tom neshodli.

mataharyy
25. únor 2010

kubaka: To je krásně napsané, ve své podstatě je toto něco co jsem tím chtěla říct, jen to neumím tak hezky popsat 😵 😀

haniani
25. únor 2010

kubaka: jojo, tomu rozumím. Bohužel i kdyby se filosofové nakonec shodli a tuto berličku odmítli, tak dětinský lidstvo jí bude dále potřebovat, hledat a proto bude i nabídka ze strany všelijakých zvěstovatelů 😀 😀 😀 😀

mataharyy
25. únor 2010

To je neutuchající lidská potřeba, mít dojem že na nás někdo/něco dává pozor a s tím filosofové nenadělají nic ani když se na hlavu postaví 😉 A pro zvěstovatele je to bomba kšeft 😀

kubaka
26. únor 2010

haniani , mataharyy - jo, na té potřebě lidstva velkého "taťky" a nadpřirozena se nic nezměnilo a nezmění. Naopak se mi jeví, že ten zájem o nadpřirozené věci a magii teď se teď dostává nebývale do módy. Co se jen trošku tváří jako "duchovno" po tom každý skoč, i kdyby to měla být ta největší blbina (viz lítání)í.
Je to snad proto, že ubývá rozumu a skutečných duchovních prožitků? Resp. lidé odtrženi od přlírody a své podstaty, zahlcení okolním splašeným, povrchním a konzumním světem nevědí "čí jsou", jsou zmatení, neuspokojení a o to víc hledají berličky? co vy na to?

nemažte nám tooooo - jó?, takováhle intelektuální mateřská debata oproštná od mlíček a dudlíků tu je málokdy a to matky na MD taky potřebu - aspoň některé 😵

mataharyy
26. únor 2010

jeste k tomu neletani exotu,holky co kdyby jsme neletali s koštaty? 😎 Tedy priznavam,take se zajimam o kde co,nadprirozeno atp. protoze jsem toho nazoru ze clovek by mel vedet co odmita... Ale neumim se bezvyhradne jako ovce pridat k nejake skupine.
Kubako ono je to asi o tom ze clovek ma potrebu stale hledat a zjistovat,ale na druhou stranu se zjisteni boji,proto se pred strachem ukryva ve skupinach tohoto razu,protoze uz davno je jasny ze jen stracem je mozne udrzet v chodu neco jako lidstvo,proto vzniklo peklo a nebe,proto mame ty nadrazene,kteri nam nasim vlastnim strachem hrozi a ovladaji nas,no a kdyz se najde par "dobraku" kteri toho umi vyuzit,tak vznikte skupina/sekta kterou lze udrzet zas jen strachem,at uz z vecneho zatraceni,nebo stracem o zivot,prip. strachem z nejakeho trestu. Tak je to uz tisicileti a tisicileti bude 😉

haniani
26. únor 2010

kubaka: Já si teda myslím už dlouho, že je to důsledek doby a také místa. Česko je snad země s nejvíce "bezvěrci" - co se týče tradičních cirkví. Také došlo k oslabení rodinných vazeb, ztrátě tradic (díky komunizmu) - prostě takového toho léty prověřeného a už stabilizovaného "duchovna" a tak mnoho lidí hledá nějakou náhradu.

Já pocházím z velkého průmyslového a "nevěřícího" 😉 města, ale osud mě zavál na zapadlý moravský venkov a ten rozdíl je cítit. Tady lidé ještě stále znají svoje bratrance a sestřenice do x-tého kolene, v mini obci fungují hasiči, fotbalisti, skauti, každou chvíli nějaká akce, tancovačka, ... Nikdo se tu jen tak neztratí a nemusí se cítit sám a vykořeněný. K tomu samozřejmě ještě stále silný vliv katolické cirkve, která určuje morálku.

Tím nechci říct, že je to idyla a že takto to má být - ono je to vlastně strašně "nesvobodné" prostředí, kde okolí a tradice určují, jak má člověk žít a co má dělat. Ale zas pro většinu lidí je tento druh dobrovolné nesvobody "praktický" a pohodlný. Hlubší duchovno se hledá tak maximálně v přehnaném množství alkoholu, ale málokdo má potřebu létat a podobné excentrizmy 😉

kubaka
26. únor 2010

hani - hm, to má smysl.
já se narodila a žiju v Praze - taky udržuji styky se vzdálenými příbuznými, kterých máme jen pár - ty kořeny chybí. Brala bych tak trochu té vesnické útulnosti. Ale...
když přijedu do vesnice na Slovensko ke tchánům, přijde mi, že je to všechno špatně. Sice se všichni znají, ale jen tím způsobem, že se pomlouvají a sledují, kdo co má, dělá, co si koupil. Nevraživost k těm, co se po revoluci zmohli. Venku klábosí, ale ne ze zájmu, ale sbírají drby. SE všemi, se kterými se dáme jen tak do řeči, co znají MM z dřívějška, tak o ničem jiném nemluví.
Ti, co chodili na schůze KSS teď ve stejném zástupu chodí do kostela. Farář je pokrytec, co si nechal postavit garáž za peníze od lidí, kteří je ochotně velebníčkovi dali a ještě se předháneli, aby druhý viděl. Ta všeobjímající teze "co by tomu řekli lidi" je na hlavu. Převládá pokrytectví a přetvářka. Jezdím tam 20 let pořád nestačím jukat. Přijde mi to horší než v tom anonymním velkoměstě, je to takový hybrid - ani upřímná vesnice s tradicemi ani anonymní město. Tam se prostě všichni jen předvádí před druhými Mají poloty vedle sebe, ale přáteli nejsou. Každý se zavře na tom svém a jen pomlouvají - doktora, učitele, zastupitelstvo. Kde jsou ty kořeny? Tradice? Semknutost? Napáchal to komunismus - nebo ta idyla byla iluze? Ale ty píšeš že tam, kde žiješ, je to jiné...

Neznám moc vesnic - je tahle vesnice s tisíci obyvateli na kraji Slovenska náhoda, nebo to je nějaký obecnější jev?

aleachim
26. únor 2010

kubaka, já pocházím z vesnice u KH a samozřejmě tam jsou taky pěkné drbny, ale převládá ochota, přátelství. Pamatuji, že se k nám přišla podívat sousedka z ulice, jak rodiče přestavují barák a pořád říkala, tady to budete mít pěkný, no moc pěkný a pak spřišel jiný soused, že se musí jít podívat, protože ta sousedka to chválila do nebe. To mi příjde fajn. No, mě baby zdrbly na svatbě, že jsem jela v autě s černými okny a oni neviděly, jak mi to sluší. ale vynahradili si to prý tím, že naše kapela hrála až do rána a ony si trsly se svými staroušky. Nikdo si nestěžoval, že jsme dělali rámus, všichni nám to přáli, teda až na ty okna auta, to mi do dnes nezapomněly.

aleachim
26. únor 2010

ale pravda je, že je to vesnice cca 300obyvatel

haniani
26. únor 2010

🙂 🙂 🙂 Vesnice, co bydlím má cca 350 obyvatel a prakticky všichni, kromě pár přistěhovalců jako my, jsou si nějak rodina.
Vůbec neříkám, že jsou všichni hodní, najdou se drbny, závistivci, alkoholici a taky průměrný IQ nebude nijak závratný, ale ten život je nějak "zaběhaný", i ta závist a drby mají tak nějak "řád". Je možné, že jsem úplně vedle, jen mám dojem, že toto není prostředí, kde by se chytla nějaká sekta 😕

kubaka
26. únor 2010

Ono jak je to takové uspořádané uazvřené prostředí, tak je pravda, že se tam jiné uzavřené prostředí těžko infiltruje...
Já bych se do nějaké malé, malebné, ladovské vesničky i přestěhovala 😵 😀 - ale muselo by to být kousíček autem do Prahy 😀 už jsem tu zapustila kořen. Ten klid a ticho nějaká ta pospolitost mi na sídlišti čím dál víc chybí 😒

mataharyy
26. únor 2010

Ahoj,
tak já se z Prahy přestěhovala do, na pohled ideální, středoslovenské vesničky a než jsem zjistila jak to tam funguje myslela jsem že je to "ráj na zemi"... Jenže první pohled byl klam jak hrom a jak píše kubaka, chlast, drby a hromadné nájezdy na mše svaté, jen aby lidé neřekli a hlavně, tam kde nejsem tam mě pomlouvají a to hlavně po kostele... Toto znám už z dětství kdy jsem povině musela navštěvovat kostel a asi proto jsem se rozhodla dále nezařazovat do jakékoliv skupiny, protože mi přišlo do nebe volající, každou neděli spínat ruce uctívat Boha a přes tejden se chovat jako prase... A že takovejch věřících jsem viděla plnej kostel. A tady to tedy není jiný, o farářovi mluvit nebudu, neviděla jsem ho 😉 . On ten řád to tu má taky, ale mě příjde naprosto nechutné jak se na venek všichni děsně milují a jen co se za někým zaklapnou dveře tak už se drbe... Když jsem nedopatřením zaslechla co tchánovci říkají o mě, tak jsem mávla rukou (jako malá jsem žila ve vesničce kousek od prahy a tam ze mě udělali velmi lehkou děvu, mírně řečeno) a říkala jsem si dobrá jsem vetřelec z prahy, ale když jsem zjistila že jako rodina se mezi sebou tak nehorázně pomlouvají, tak se mi jen při pohledu na ně dělá blbě. Ono je to asi o vnímání, oni v tom žijou celej život a tak nějak to berou. V tom jsem prostě mimo. Ale pravdou je že ze mě největší kur... udělala taky moje vlastní tetička co se tváří jak svatá a ruce spíná... Tak těžko říct v čem to je, ale Kubako, není to až tak ojedinělej jev 😎

kubaka
26. únor 2010

matahary - no nazdar 😨 Tak to vypadá, že žít na sídlišti v anonymitě je skoro jako oáza svobodné vůle a nezávislosti, kdy se nestará nikdo o nikoho a stýkám se jen s těmi, se kterými chci a to jsou přátelé 😀 😀 Je to nějak naruby 😀 😝 😅
Vždycky mě na tom Slovensku na dědině baví, jak kdykoliv vytáhneme paty z baráku, tak po nás koukají a pokradmu trousí sousedům "to sú ty pražáciííí" Vyjdeme na procházku a pomalu u každého druhého baráku nás někdo zastaví a chce si povídat - spíš tlachat , manžel má zábrany, ale já to obvykle utnu velmi rychle 😀 , jinak bychom nikam nedošli.- prozkoumali i můj kočárek, co jsme měla na malého, jaký jsem měla pěkný klobouk - všímají si každého detailu a ten se mi nějakou oklikou vždycky donese - !!. Tohle je ve městě nemyslitelné. Tenhle styl jde taky daleko mimo mě,
Tím,jak jsem tam málo, tak mě to vůbec nevrzušuje, spíš mi to je k smíchu. Ale kdybych tam najednou měla žít,asi by mě rychle smích přešel 😒

shaula
26. únor 2010

Viděli jste někdo film Doktor Hollywood? Mně se tam strašně líbí ta maloměstská atmosféra, ale tam je to postaveno v tom dobrém světle, je mi jasné, že to je jen film a skutečnost je asi hodně jinde 😒 Ale je to škoda... 😉

kubaka
26. únor 2010

Viděla, kouzelné - ale to je právě asi ta idealizace - většinou všechny filmy o sladkém venkovu se linou v té útulné pospolité atmosféře venkoských oslav, veřejných akcí , přátelství- ceriál Gillmorova děvčata byl v tomhle taky miloučký- ovšem realita je právěže jinde. 😀 Aspoň mám ten dojem 😀

shaula
26. únor 2010

Tak mě napadá jeden (tedy vlastně tři 😀 ), který ten venkov zobrazuje aspoň trošku reálně - série Slunce, seno,... 😀 😀 😀 (Drbou, drbou, drbou,...)