Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

mitote
24. led 2011

@neumisa to verim, vim kolik dokaze zabrat mista i maly 40cm pes 😀 jendou me i skopl dolu z postele 😀

mataharyy
24. led 2011

@mateson mě by zajímali ty následky... Malej s náma spal v posteli už jako malej a tedy nemyslím si že ho člověk dokáže zalehnout, já jsem měla dost mělkej spánek když byl u mě pořád jsem hlídala... Jediněj následek je teď, nechce spát sám a máme postel 140x200 a přísahám bohu to malé dítě zabere tu postel celou 😅 Přes týden je to v pohodě (více méně), ale když je na víkend doma i manžel je tam krapet plno 😅 To vidím jako jediné mínus a u druhého už budu vědět že ho to nemám ani učit 😀
@ivasad. Tak jsem ráda že je tu někdo kdo s dětmi má co dočinění jako profík a ne jen jako "blbá" neosvícená matka... 😉
@mitote Bych se bála o život v takovém autě a dítě bych do něj nedala ani v polstrování, natož v šátku na přední sedadlo bez pásu mezi sebe a volant... To ho používala jako nárazník, ne? 😖

mitote
24. led 2011

hihih tak koukam ze kolegyne (uz znate) prednasela na stejne konference jako Sudikova 😀

@mataharyy ja nevim, ja denne prozijun ekolik takovych soku 😀

hihi a to me pripomina ze podepsala petic proti ockovani 😀

no holky, pokud jde o ockovani, manzelvi bratranci spadly do let, kdy nebyl ockovai proti obrne povinne a? samozrejme ji dostali a dnes jsou dost postizeni....jsou hodni, ale proste postizeni halvne mentalne ale i trochu fyzicky. Ja sama sjem ockovana i proti rakovina delozniho hrdla, mozna je to zbytecne a vyhozene prachy, no ale co? Prevence je vzdy fajn a rozhodne to neublizi

weri1
24. led 2011

@mateson já taky s malým spím, nejprve byl s námi i taťka teď je taťka v obýváku, ale i když jsme spali všichni 3 v posteli nebála jsem se, za 1) nějakej instinkt ti nedovolí ho zalehnout a za 2) pro jistotu jsme si lehali hlavama v úrovni jeho hlavičky a to ho určitě nezalehneš! Je nám takhle dobře všem, já kojím hodně často v noci a asi bych nevydržela vstávat a brát ho z postýlky.Takhle když se začne vrtět, dám mu dudlík v polospánku, nebo ho chytím za ruku a spíme, no a nebo ho nakojím, nemusím vstávat nic. Je to pohodlný

weri1
24. led 2011

jinak to létání miminek.Magořina a nechápu co si lidi ještě vymyslí, ať to dělá někdo s nimi. 😠 zavřít takové rodiče do blázince fakt

mataharyy
24. led 2011

@mitote Tak to už je taková drobnost, že mě to ani nepřekvapuje 😀

mitote
24. led 2011

@mataharyy ja to proste nechapu 😀 asi jsem divna, pripadam si jak UFO a asi to tak je 😀

mataharyy
24. led 2011

@mitote Tak založíme nějakej vesmírnej odboj 😀

lantana
25. led 2011

Ještě k dítěti "za volantem" - pokud se někdo "postižen" důležitostí nepřetržitého kontaktu matka-dítě odvolává na různé kmeny, zřejmě přehlédl, že se v těch kmenech auta příliš nevyskytují (tím méně před x lety, a to nezmiňuji podmínky v těch kmenech všeobecně) a zde v této době a při tomto provozu je opravdu třeba toho selského rozumu. Buďto nejezdím, nebo dávám do sedačky.

Spaní - každé dítě má svá období a každé je jiné - myslím si, že za každou cenu nechat vybrečet, je stejně "mimo", jako za každou cenu tahat dítě do "velké" postele. Prostě nehrotit. Když nemá problém s postýlkou, proč ho tahat do manželské a když postýlku hystericky odmítá, proč ho nechávat "vyřvat". (Každopádně pokud nemá dítě dramatické problémy ze spaním, důrazně všechny varuji před snahou, dělat dětem na spaní naprosté ticho.)

Létání - a vlastně i "delfínkování" - hloupost obalená v duchovních žvástech - dítě, které neudrží hlavičku, neotočí se a ručičkama sotva něco cíleně chytí prostě nemá co viset, tím méně to ostatní, ze skryté kamery, na které to dle slov K-S "vypadá jinak, než co dělají ve skutečnosti" 🙄 . Btw. tahat dítě v šátku z důvodu, aby byl kontakt těsný a nepřetržitý a potom ho občas proletět, aby získalo důvěru k rodičům - to nemá chybu 😠 .

K lékaři x léčitelé - můj názor je, že by neměli jít proti sobě a že oboje má své - prakticky: první, co moje děti dostanou, když se objeví rýma je bylikový čaj a (po prvním roce med), jitrocelový sirup apod. a léky nastupují až když už teplota vyletí + octové zábaly. "Babské rady" také nejsou k zahození, lecos se přece předává po generace a v mnoha případech není důvod to měnit, pokud to funguje, někdy došlo k vylepšením, proč toho nevyužít a lecos jsou zase zbytečnosti, které nám ovšem reklamy tlačí, jako "že jsou nezbytné" - takže opět, selský rozum. (Kamarádka má výbornou zkušenost s léčitelem, který je ale zároveň MUDr.a jednou byl výborný dokument s T. Hanákem "Za zrcadlem" a slova o tom, že východní i západní medicína mají své místo tam padla z úst paní, východní medicínu praktikující a uváděla i konkrétní příklad z vlastního života, kdy jí západní medicína zachránila život, ale jeho kvalitu výrazně k lepšímu, ovlivnila zase ta východní - fakt zajímavé.)

mitote
25. led 2011

@mataharyy jsem pro 😀 😀 😀

@lantana krasne jsi to napsa, k tomu lekari a lecitelum, vis co, ja nic nemam, pro me za me at si k nim lide chodi, ja taky chlastam pri nachlazeni bylinky a ja nevim co... ale prijde me totalne mimo chtit, abych lecitele platili zdravotni pojistovny, jak zminoval vyse hozeny odkaz 😀 😀 😀

lantana
25. led 2011

@mitote u těch léčitelů to vidím stejně, odkaz nená cenu komentovat.. 🙄 , ale u toho "léčitele/MUDr." bych to viděla na zvážení. Mluvím o prohlídkách, nikoliv např. proplácení homeopatik apod. 😉

mitote
25. led 2011

@lantana pokud specializovany MUDr ma jeste nejaky navic jako homeopatii, psychosomatiku a podobne veci, tak s tim problem nemam, ale zase nechapu proc by napr homeopatika mela byt proplacena...to je kazdeho volba a kdo je chce, musi pocitat s tim ,ze si je zaplati, med na chripku popr bylinkovy caj ti pojistovna taky nezaplati 😀 😀 😀 ja jsem mozna taky lobbista, ale proste me silene stve, jak se kazdy vsuemel sackuje do nasich oboru, nazev si hodi na zkvnostnak poradenstvi osobnostniho rozvoje a co pod tim praktikuji? a jedna se o nevzdelane lidi v oblastech psychologie a mediciny...a pak napachaji vic skody nez uzitku

bejby29
25. led 2011

Ahojte kocky, velmi sa mi pacia vase nazory, ja som vzdy bola taka nejaka "divna" matka, nechodila som napriklad na ziadne predporodne kurzy, lebo mi to prislo akosi zbytocne a aj tak som porodila uplne perfektne, bez problemov 😉 Svoje deti vychovavam tak, ze maju volnost, nas dom vyzera velakrat akoby tu spadla bomba, ale hlavna vec, ze decka su stastne, no nie?

kubaka
25. led 2011

jo, dámy, BMK je taky pěkná ujetina - mám porád vartovatv s nočníkem. -ale to vzhlížení se v přírodních národech je silně účelové a zavádějící. Jasně že domorodkyně někde v slumu nedávají plenky, protože ani nevědí co to je, žijou na hliněné podlaze, sedí na rohožích a dětičky nejsou nasunuté v obalech z Nextu, takže jim je celkem fuk, zda si načůrají pod sebe. A že by s nimi měly tyto matky tolik spojení? O tom silně pochybuju.
Když sledovali psychologové zvyky indiánů, u Siuxů to bylo třeba tak, žebyl nošen, kojen a mazlen do kdy malý Siux chtěl, ovšem když prvním zubem matku kousl, dostal pořádnou ránu do hlavy a matky se společně uspokojivě smály jeho řevu, protože tak se pěstoval pořádně vzteklý a bojovný člen kmene. Dospělý Sioux je nezištný a štědrý ke svému lidu, má zafixovaný orálně-sadistický komplex kousání, který je základem lovecké a válečnické zuřivosti.
Úzkostý,nutkavě pečlivvý a pokorný indián Yurok byl už v lůně buzen, matky si třely břicho, aby bránily plodu relaxovat. Prvních deset dní matka nekojila a dítě bylo krmeno ořechovou polévkou. V šesti měsících bylo odstaveno a matka odešla z domova na několik dní, aby na ní dítě zapomnělo.

Zkuste navrhnout tuhle přírodní metodu těm fanatičkám, schválně, zda by mlátily dítě do hlavy a odešly v půl roce z domova. Ony mají totiž představu, že když to dělají domorodci, že je to správně. To ale není podstatné - pro ná je užitečné spíše vědět, jak tyto praktiky ovlivnili jedince a nacházet souvislosti péče o mimino a chováním dospělého. To je přínos pozorování domorodých zvyků. Ne je jako idiot napodobovat.

myscha
25. led 2011

BKM nepoužívám, ani by mě to nenapadlo, jednorázovky jsou docela fajn 🙂 Ale co vím tak to některým slušně funguje, tak proč to nezkusit, když je to nijak neomezuje. Nic fanatického na tom fakt není, řekla bych, že je to až druhý extrém hledat za každou odlišností nějaký fanatismus nebo bláznivinu. Neodsuzovala bych všechno jiné, jen proto, že je to jiné. .
Co vím, tak tam jde o to udržet dítě v čistotě a některé děti si prý opravdu samy dávají signály, kdy potřebují.

Taky jsem četla od některých zcestovalých, že v některých zemích malá batolata plíny nemají a nejsou to špinavé děti ze slumu. Nevím, nedokážu posoudit, to jen takový postřeh, že jinde to možná funguje i bez těch jednorázovek.

Jo a nechat dítě "vyřvat" neboli Estivillova metoda se mi taky příčí, ale to není žádná alternativa, to je takový americký styl výchovy hodně praktikovaný na západ od nás. Taky generace našich matek to dost provozovala.

lantana
25. led 2011

@mitote Asi tak. (stran NEproplácení homeopati jsme zajedno, připadá mi, dle reakce, žes to přehlédla 😉 , to jen pro upřesnění 😀 )

bejby29, co dodat "bordel v bytě - šťastné dítě" 😀. K předporodním kurzům - také jsem neabsolvovala, vlastně jeden "minikurz" ano, byla to součást prohlídky porodnice kde jsem poté rodila, já rozumím i tomu, že chce někdo svojí PA, nebo dulu u porodu, mě byl oporou partner (někdo zase nechce nikoho, nebo kamarádku, či svoji mámu...). Ovšem součást minimalizování rizik pro mne bude vždy vybavená porodnice.

bejby29
25. led 2011

@lantana - ja som nechcela nikoho, co by mi do toho "kecal" 😉 Ale neodcudzujem to tiez, ked chce niekto manzela alebo celu rodinu 😀 Ale s tou nemocnicou uplne suhlasim! Ja mam jednu znamu, co rodila doma (v Rakusku je to teraz akysi trend) a povedala, ze nikdy viac!

lantana
25. led 2011

@kubaka raději nic z toho nenavrhuj, úplně stačí "létání".... 😀 Určitě by se našli jedicni, kteří by toho bojovníka prubli a úplně stačí, že někteří rodiče v rámci "volné výchovy" nechají děti dělat třeba v obchodě nepořádek, ještě aby začali kousat do prodavačky.... 😀 😀 .

mitote
25. led 2011

@bejby29 to neni ze byhcom vse zavrhovai, ale spousta kurzu je na hlavu postavenych, ja treba planuji predporodni kurzy ale spise pro to abych nasla nejake kamosky mezi cekajicima a mela pak s kym chodit s kocarem :D

@kubaka valim se smichy 😀

@mysha funguje ae abych nonstop u sebe tahala ten maly kakacek a vzdy dite posadila uz po narozeni do "budky a cekala?

@lantana je to mozne, ja psala natajnacku z prace 😀

kubaka
25. led 2011

@mitote ad zalehnutí - nevěř tomu, až budeš mí to mrně, tak to pocítíš. Pokud matka není nějak sjetá, opilá, tak ho nezalehneš. Já s prním spát neuměla, nedokázala jsem se uvolnit a on o to ani moc nestál. Druhého jsem se naučila kojit vleže a pak bylo velmi příjemné ležet na bok na boku, cucal, jak dřímal až usnula a spali jsme jako špalci v jedné poloze třeba 3 hodiny. Ale stačilo, aby mi mimi začalo rychleji dýchat do obličeje, nebo se zavrtěl a už jsem byla vzhůru. On spal nejtvrději se smou a já s s ním. Vnímala jsem dech, jak se mu uklidŇoval, přestal funět a pachtit se a byla jsem totál blažená a klidná, protože jsem o něm věděla.. Ve spánku jse mse vůbec neotáčela, ale budila jsem se tak, jak jsem usnula. Oni mají fakt sílu, dokázal mě okopávat jak řepu 😀 nožičky mu jezdily pod peřirnou, takže by se nedal jen tak lehce zalehnout. Ležel mi v hnízdečku mezi mým trupem a ohnutými koleny, obličeje proti sobě a bylo mi slastně.
Do své postýlky pak přecházel podle nálady, jak jsem přestávala kojit, tak byl už vesměs ve svém. Druhá věc je ta, že je rád v kontaktu a když má nějakou murku, tak prostě vleze ke mě. Dneska u mě spal celou noc, protože ve dvě ráno ho vyděsil nějaký "mraveneček". Mám postel 120 cm, takže se pohodlně vejdeme oba. (manžel spí se starším synem vedle v pokoji, vstávají brzo a chodí spát dřív ne já...). Když mě neokopává, tak mi to taky nevadí, tulí se, pak se otočíme k sobě zády a spíme.
@myscha to vůbec nemyslím, že všechno jiné je bláznivina - spíš když se člověk zamyslí a ptá se, "čemu to Prospívá" - k čemu to má být a co to přináší - tak si třeba u BMK řeknu, že k ničemu. Děti se odjakživa zavinovaly do plenek, a co stresu to těm matkám přináší je vidět jen když do toho tématu nakouknu. Přidělávájí si akorát starost, kterou by mít nemusely a kvůli vlastně jakému výsledku? že mohu říct, že můj měsíční kojenec chodí na nočník? A proč by měl? Já teda na svých dětem poznala akorát když už se "dělo" nebo bylo "uděláno". Když hned přebalím, tak dítě je také čisté a ve výkalech si leží asi tak 2 minuty. Takže o co jde... Navíc psychologové to rozebírali a varovali, že se tak akorát vytvoří podmíněné reflexi, které se pak těžko odnaučují. Ten kojenec nevyměšuje vědomě a volně - vůlí - ale podmíněně. Z Neuropsychologické hlediska prostě není vůbec schopné kontrolovat vyměšování nebo dávat něco najevo. Vždyť čůrá i ve spaní. A rozhodně ho nebudu budit, svlékat a držet nad nočníkem. Kolikrát za den bych to měla dělat, když kojenec učůrává třeba 5x za hodinu? Navíc má rád svůj klid a co nejmenší manipulaci a přehazování (včetně létání). Prostě v tom nevidím žádný tak podstatný přínos.
Tohle není bůhvíjaká metoda - to je prostě pro některé národy a populace z nouze ctnost. To jen my, co nemáme roupama co dělat, z toho děláme jen tu ctnost.

kubaka
25. led 2011

jo, ještě ty příklady s indiány jsou z knížky Cesta života Pavla Říčana - zabývá se biodromální psychologií - tedy vývojem člověka od početí do smrti, fázemi atd. Velmi zajímavé. Odtud mám hodně mých "mouder" . a vždycky mi v praxi fungovaly a potvrdily se (pouprvené tedy na míru mým dětem a mému instinktu)

mitote
25. led 2011

@kubala tak jako siestu budiz, ale asi bych si netahala dite na celou noc do postele - kojenecka. Ja jsem dost prizpusobiva, kdyz se nastehoval manzel kdysi se psem a pes spal a spi s nama, prvni mesic jsem nespala, protoze pri kazdem jeho vrteni jsem byla vzhuru jeslti jsem ho nezaehla :D :D 😀

jasekd
25. led 2011

Tak jsem nakoukla, protoze me zajimalo, jestli se krome nazoru, jak priserne je to letani, najde i nekdo, kdo to provozoval, a napise sem svuj nazor, proc tohle dela, ale i kdyby nekdo takovej byl , tak sem to asi psat nebude. Podle me je to priserna metoda ohrozujici dite minimalne na zdravi, ale zajimal me nazor druhe strany. Ovsem tady to asi spis funguje jako vysmivani se cemukoli jinemu, s letanim uz to nema co spolecneho...
@kubaka Ja praktikuju takovou castecnou BKM a to z jednoho prosteho duvodu, malej ma VV ledvin a jakekoli znecisteni ho ohrozuje akutni infekci ledvin, ktera mu je muze poskodit a snizit funkci. To je podle me slusnej duvod, proc to zkouset, ne? Curani nechytame, to jsem nejak nezvladla, jen obcas, ale pokud by mi to slo lehce vypozorovat, tak to delam klidne taky. Nekdy se malej probudi s prisernym revem a je to tehdy, kdyz je plina sucha, dam ho vycurat a hned je klid, ale mozna, ze muj si to uvedomuje vic, protoze ta jeho vada mu nekdy zpusobuje i bolest pri curani nebo spis tesne pred nim. A pokud se to kakani nechytne, tak ne vzdy si toho hned vsimnes, cili to dite v tom je a u nas uz to muze bejt problem, a pokud ano, tak vlastne delas to same jako matky praktikujici BKM, pozorujes ho a reagujes, akorat oni sundaji tu plinu pred a ty az po. A zas takovej stres to neprinasi, proste si clovek postezuje, kdyz se nedari, jako ty si treba zanadavas jen tak v diskusi na neco jineho.

kubaka
25. led 2011

@jasekd tak u tebe je to něčem jiném. Máš důvod. Jenže já mu plínu nesundával dřív i proto, že párkrát se mi podařilo mu to přerušit a on se pak už nevyčůral. Takže mi instinkt velil nerušit ho, nechat ho vklidu dodělat potřebu do plíny, když se oklepal a rozesmál, šlo se přebalit.

Blbosti se nedá než vysmát, když jen můžeš bezmocně koukat, co rodiče jsou schopní s dětmi provozovat a ty stejně nemůžeš nic dělat, tak se aspoň ventiluješ se stejně střízlivě uvažujícími kolegyněmi - co je na tom?
. Když sem někdo napíše, že má laktační psychozu, deprese, roztroušenou sklerozu, ploché nohy nebo dítě feťáka, tak se nikdo smát nebude a moudře nasměrujeme k lékaři, k psychologovi, k odborníkovi. ... Že dámy? 😀

kubaka
25. led 2011

@mitote Hele, fakt nechval dne před večerem. Já měla taky různé představy 😝 (zpětně hodnotím jako naivní) a pak jsem zjistila, že to může být úplně naopak. Já ti to nevymlouvám, jen abys ses pak nedivila, že změníš postoj hned první noc po návratu z porodnice 😀 😀 😀 To se totiž taky může stát. U nás taky spali psi v posteli, ale mimino je prostě jiný kafe. to si porodíš.... 🙂 Nicméně když to nikdo nebude považovat za příjemné, není co řešit. Můj první syn p společném ležení vůbec neprahnul a když jsem ho vzala k sobě, naopak ožil. Ten druhý se naopak uklidnil, zavrtal hlavu do podpaždí a vytuhnul. Některé dítě má rádo osobní prostor, většinou introverti, některé zase přímý kontak - to je Marián. Ten zas až moc, pač mi leze do mého prostoru. V posteli mi šmejdí ručkama po hrudníku, ohlazuje mě, objímá kolem krku, strká mi nožičky mezi moje nohy - no prostě přícucka. Taky ho musím někdy usměrnit, aby už mě nechal. Když usne, tak spí - jemu jsou ale už 4, takže zalehnutí, zadušení ani pád z postele se nekonají. To spíš uzurpuje teď on mne. 😀 😀

jasekd
25. led 2011

@kubaka Jasne, kazdej si to dela po svym, jen jsem psala nas duvod, proc jsme zacli, ze to neni uplna blbost a vubec to, ze je dite vic v suchu, mi prijde dobry. Ja pouzivam latkovky z mnoha duvodu, vy tady asi spis jednorazovky, ty suche jsou, zas maji jine nevyhody. Proste ze to neni uplna kravina a nebudu kritizovat to, co jsem treba ani nevyzkousela. I kdyz letani taky kritizuju a nevyzkousela jsem, pravda 😅 Protoze to snad ani normalni clovek nemuze zkouset. Me jen zajimal duvod, proc to vlastne nekdo dela...

jasekd
25. led 2011

@kubaka Zrovna ted se posr.. tak, ze kdybych ho nechala v pline, tak to ma vsude, i kdyby se hned rozbalil. To me desi zejmena ted, kdyz cekam, holku, jak to budem delat. Zatim vse vypada OK, ale cim dal vic maji doktori podezreni, ze tyhle vady nejsou casto vrozene, ale dost mozna geneticke, tudiz je sance, ze to bude mit i druhe dite, a u holky by to byl teprv mazec. Navic mi pripada divne, nechat dite treba dva roky kakat do pliny a pak po nem chtit nocnik, musi v tom mit zmatek. Tak to jeste k tomu.
S tim zalehnutim, ja se taky bala, ale ono to fakt funguje, ze clovek to dite porad vnima a dava pozor, nekdy tak taky spime, kdyz je blba noc. Ale spis az ted, kojit v leze mi vubec neslo a malej ma GER, furt blinkal, tak jsme preferovali, aby byl ve sve postylce a na monitoru.

mateson
25. led 2011

@kubaka No 1 😀 😀 😀

bejby29
25. led 2011

@jasekd - k tomu nocniku - deti v tom zmatok nemaju, ja som nikdy moju malu vyslovene nenutila na nocnik a prislo to same od seba.. Parkrat, po natlaku rodiny a manzela, som je kazala si sadnut na nocnik, ale bolo to este horsie, Dostala z neho paniku.. A nikdy na nocniku ani nic neurobila, hned sa naucila ist priamo na zachod s redukciou 😉 😎
Kazde dieta je ine.. A ku kazdemu treba pristupovat individualne a nie generalizovat..

bejby29
25. led 2011

Chcela som napisat, ze deti v tom zmatok nemaju, zmatok v tom mame vacsinou my rodicia.. Robime si veci este viac komplikovanejsimi ako su a riadime sa vselijakymi knihami a "mudrostami" nez aby sme sa zamysleli a riadili sa zdravym rozumom a instinktom.. Myslim, ze o to islo Kubake..