Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

lenkavano
8. únor 2010

třeba se nám sem přihlásí nějaká zastánkyně co si stojí za svým,ale na to nemají odvahu.no to taky o něčem vypovídá.

meleri
8. únor 2010

aleachim,

právě to nechápu!! jak může někdo pokračovat když vidí jak dítě trpí?? nechápu to....

makak21
8. únor 2010

Snad ne...myslím, že tentokrát by to byl masakr, kdyby se sem přihlásila zastánkyně 😲 🤐

janinac
8. únor 2010

Tak jestli jsou tu nějaký maminy co tohle s dětma praktikujou, tak ať nám to přijdou vysvětlit...nemusí se přece ničeho bát, když jsou přesvědčený, že pro svoje děti dělají to nejlepší ne? Můžou se přihlásit i pod jiným nickem...mě by totiž zajímalo co je na tom tak dobrého - pozitivního. Mě o opaku nikdo nepřesvědčí.

V porodnici nám řikali, že se nemá mimčo ani přitahovat za ruce do sedu...nechávat pást koníky jen chvilku...nepřetáčet..nepomáhat posazovat...nenutit stát....tohle je úplný opak!

meleri
8. únor 2010

možná je to nějaká sekta..

kubaka
8. únor 2010

on jiný názor "ocať pocať" , fakt že vykřiknu že Král je nahý neznamená, že jsem netolerantní. Když budu tvrdit, že sprchy v Treblince byly vraždící nástroje a netekla z nich voda ale cyklon B, aniž bych si tuto metodu sama ověřila neznamená, že kecám. Když uvidím někoho znásilňovat, okamžitě začnu řvát "ty prasáku pusť ji" a nebudu zvažovat, že je to přeci jen pořád sex, tak se zas tak nic hrozného neděje a třeba se to té holce líbí a ten chlap to dělá možná i něžně..
Tuhle rádobydemogracii nesnáším zduše. To je akorát alibismus.

Hlavní a zásadní otázka zní Čemu to prospívá? K čemu je to dobré? Proč to to musím dělat. U všech činností. Proč je nutné provozovat. Proti téhle "metodě" je tolik pádných protiargumentů, že i laikovi s citem dojde, že je to prostě nebezpečné a šílené. Ten děs novorozence, kterého houpou hlavou dolů je nepředstavitelný. Bezmoc toho miminka - navíc, když to trvá třeba hodinu. Dítě se nemá jak bránit, jen pláčem. A ty matky ho nutí, aby si zvyklo a naučilo se mít létání rádo. Nejsme ptáci. máme dvě nohy a naším hlavním úkolem je naučit se mít pevný kontakt se zemí. Chodit, lézt, plazit se. Na pevné zemi. Ne lítat ve vzduchu. Je to úchylné.

lenkavano
8. únor 2010

holky ješ to hrůza a když matka pokračuje v něčem ikdyž ví že se to dítěti nelíbí a může vlastně přestat kdykoliv....no asi nechtěla vyhodit peníze tak radši házela svou ztýranou ratolestí.

aleachim
8. únor 2010

lenkavo, meleri, právě. Ona sama psala, že jim vymyli mozky, přestože měla pochybnosti, tak to chtěla dokončit, že se to zlepší. Alčátko psala, že by nikdo nešel přes mrtvoli, tak já se obávám, že to není až tak pravda.

lenkavano
8. únor 2010

aleachim zavání to vážně vymýváním mozků,ale proč to mají odnášet ty děti.jestli chtějí rádobymatky zažívat euforii tak at si mezi sebou rozbijou držky a bude vymalováno.kruci já mám vztek že bych řvala. 😠 😠 😠 😢 😢 😢

aleachim
8. únor 2010

kubako, to je právě ono, dítě se brání pláčem, protože jinak to neumí. Proto již začátek je špatný a říct, že dítě plakat bude, ale zvykne si a přestaně. No, řekla bych spíš, že hrůzou oněmí a zjistí, že ta osoba, co si říká máma ho prostě zradila. Vítě něco jako, když necháme dítě řvát v postýlce, aby uslo. Nechce tam být samo, něco se mu nezdá, ale nakonec to vzdá.

lenkavano
8. únor 2010

já se ted mazlím s tou moji princeznou a vůbec to nechápu,že bych s ní tohle dělala,já nevím. ☹

aleachim
8. únor 2010

lenkavo, nebe by mohly házet jedna druhou. Dobrý tip byl taky letecký trenažer.

fafetka
8. únor 2010

no jsem zvědavá na vývoj.Jak to dopadne?Myslíte že se někdy dozvíme jaký to na ty děti mělo vliv třeba po roce takového prima cvičeníčka?

lenkavano
8. únor 2010

aleachim no právě nic jiného mu nezbývá a to je na tom snad to nejhorší,nemůže se btránit samo se rozhodnout.divím se že s nimi nevytírají i podlahu,je to to samé,zacházení jako s kusem hadru.

kaatulka
8. únor 2010

Já jsem teda nečetla příspěvky, ale na včerejší reportáž jsem koukala s otevřenou pusou, a musím říct, že po shlédnutí jsem měla sto chutí ty dotyčné ´maminky´ fyzicky zlikvidovat....
Navíc mě dorazila ta paní, která na kameru s úsměvem prohlásila, že létání se svým pediatrem nekonzultovala, na co, že...

Je mi z toho blivno, opravdu...

lenkavano
8. únor 2010

fafetka já to ani radši nechci vědět. ☹

lenkavano
8. únor 2010

aleachim jo a rovnou z desátého patra.nebo rovnou z dvacátého.

dicinka1
8. únor 2010

je to strašneeeeeeeee ☹ ja by som ich chytila za ruky,alebo za nohy..a tak by som ich točila..kym by nezdochli..normalne mam nervy z toho..urcite nie su normalne...vraj to pochadza z Ruska..tak sa nečudujem..videla som video na ktorom kupu deti v rieke..skoro zamrznutej..do vysky ho vyhodia..a bac do vody...3-4 krat...sú to pošahaný ludia..a takisto s tým potapaním..nikomu by asi dobre nebolo keby sme ich potopili do bazena..ci hocikde... 😔 😠 😠 😠 😠 😠

aleachim
8. únor 2010

já si hlavně myslím, že by to měli zakázat. bojím se, že včerejší reportáž sice znechutila spoustu rozumných matek, ale ty pošahané to nabudilo k tomu to zkusit. Doufám, že bude nějaká reportáž o tom, co vše by to mohlo způsobit, že když dítě pláče není to normální,.....

peroli
8. únor 2010

v něčem má alčátko možná pravdu... nic to ale nemění na skutečnosti že bych je před sebou ty "matky roku" 😠 kopala až někam na sibiř a zase zpátky a to jen proto abych si dala druhý kolo... tak takovou "láskyplnou péči" teda fakt ne... je celkem jedno jestli ta reportáž byla upravená trošku nebo hodně jestli byla zrychlená nebo ne ale třást jakýmkoliv způsobem třeba zrovna tím 3-týdením miminkem prostě normální opravdu není...
bych jim z fleku dala ťafku.. to už si rovnou můžou zajít na centrifugu, pro takový malý broučky a berušky v tom už moc velkej rozdíl nebude... efekt je skoro stejnej

peroli
8. únor 2010

a po tom prima cvičeníčku si s těmi dětmi můžou zajít ještě do mekáče, ne? 😅 😀

lenkavano
8. únor 2010

aleachim právě děsí mě ta bezmocnost že těm dětem nikdo nebude moct pomoct. ☹

lenkavano
8. únor 2010

trošku mě zlobí dítko,přemýšlím jestli s ním krapet nezatočím,aby mělo strach nebo já měla strach ,nebo obráceně nebo jak teda?????no asi ho spíš obejmu a točit nebudu.

sarlotta
8. únor 2010

Když je to tak strašně super, proč to nemá už dávno reklamu na bilbordech ???

Ale lidi jsou různí, za tohle by se mělo zavírat, je to týrání dětí.

Jsou lidi co vraždí a kradou, jsou taky matky, které se vyžívají v takových cvičeních, ale jedině proto, že to dělá dobře jim.

sarlotta
8. únor 2010

peroli možná předtím, je to přece dobré na trávení, ne. 😉

peroli
8. únor 2010

tak si tam pak skočí jen na kolču aby spláchli žízeň 😝 😀 😀

aleachim
8. únor 2010

sarlota, já bych za to teda nezavírala. Ty matky to nedělají s tím, že tomu dítku chtějí ublížit (tady MK byla diskuze ve které si matky radily, jak na uřknutí a výmysl typu omýt obličej počůranou plenkou jsem taky nevydýchala), jen jsou mimo a asi si to ani neuvědomí. Co by těm dětem nakonec pomohlo, že by byly v kojeňáku. Koho bych, ale zavřela je paní instruktorka, že provozuje něco, co ani nekonzultovala s pediatry.

martimarti
8. únor 2010

Peroli 😀 😀 😀 ty by ti daly, prý mekáč s kolou...garantuji ti, že tyhle matky půjdou na naklíčenou pšenici s pramenitou vodou...to centrum, kde se to pořádá je silně alternativní 😀 😉

meleri
8. únor 2010

právě, tu ženskou by měli za to odsoudit..

lenkavano
8. únor 2010

aleachim pokud matkám nedojde že mohou dítěti ublížit tak to nemají v hlavě v pořádku a mají stejnou vinu jako instruktorka.když ti instruktorka řekne zjizvi své dítě žiletkou ,je to pro jeho dobro,taky to uděláš?jen že ona ti řekne že je to jemu prospěšné?navíc mrkni kolik je tu matek které to ihned odsoudily a nechápou to ,prostě to o něčem vypovídá.dosud jsem s tebou souhlasila ,ale ted nemůžu. ☹ 😒