Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

shaula
8. únor 2010

Lamia, údajně vystudovala Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy... Zajímavé, že její další spolužačka (tedy absolventka téže fakulty) považuje její cvičení za naprosto nevhodné 😀 Vyčetla jsem to v některé z paralelních diskuzí, ale už nevím kde 😅

shaula
8. únor 2010

Aha, Martimarti byla rychlejší 😀

aleachim
8. únor 2010

hoky, tuším, že mluvíte o událostech komentáře. On byl hlavně slabý pan doktor, byl nepřipravený a vůbec jí nedokázal oponovat. Já bych ji rozsekala! No, takhle jen získala laciné body a skoro mi přišlo, že z toho vyšla jako chudinka, která chce jen dobro našich dětí a někdo se jí to snaží znepříjemnit. 🙄 🙄 🙄

lenkavano
8. únor 2010

sono tak máme tu i konečně slovo chlapa naštěstí normálního. 😉

sonorista
8. únor 2010

Ja bych ji schodil z okna at se proletne, na posilnenou bych ji dal redbul, ten by ji dal kridla 😀

beruska2x
8. únor 2010

no prave ze je p Blanka magor a fanatik, at je.. ale ty rodice to je neomluvitelny, to nechapu jak to muzou myslet vazne...

podle me bud o tom fakt tatinci nevi nebo jsou stejne rapli jako jejich partnerky 😖

lamia
8. únor 2010

No já hlavně nechápu, jak může přirovnávat k rehabilitaci pohyb s dítětem když ho drží za jednu končetinu ve vzduchu, celá váha dítěte jen na téhle končetině...šílený, ortopedi rádi v duchu vraždí i matky tahající děti takhle za obě ručičky nad hlavou (nevím jestli jsem to dobře vyjádřila, prostě dítko vzpaží a máma ho chytne za ručky a zdvihne nad zem...prý neexistuje lepší způsob jak dětem poškodit ramenní klouby...) nebo ty prudké rotace hlavičkou, fakt bych se bála poškození mozku, nejen páteře...

nety
8. únor 2010

Manžel se odmítl dívat,nechtěla poslouchat ani zvuk 😠 ,prý mu je z toho těžko a babu by dal do blázince.Jen doufám,že se po tomto všem dozví přátelé,příbuzní,manželé těch matek,co s jejich dětmi prováděj.

lamia
8. únor 2010

Dík, už jsem to taky našla...

Nešlo by diskutovat trošku v slušných mezích??Dík 🙂 Myslím, že takhle sem totiž opravdu nikdo s opačným názorem ani nemá šanci přijít.

martimarti
8. únor 2010

Alechim...tak tak, už jsme konstatovali, že pan profesor byla špatná volba. Škoda ☹ ☹

shaula
8. únor 2010

Lamia - manžel právě tohle taky rád dělal, prý koukej, jak se hezky udrží 😀 Tak jsem mu to zakázala a dneska jsem mu schválně pustila některá videa z létání - nevěřil vlastním očím a vypadal, že vyhodí večeři 😀

lamia
8. únor 2010

Aleachim přesně....

beruska2x
8. únor 2010

asi tak narychlo nikoho nesehnali ☹ me hlavne zajima co udelaji s pani lektorkou 🙄

nety
8. únor 2010

Lamio já takhle jednou dostala sprda,když jsem před rhb sestrou zvedla tehdy půlroční dítě za trup do náruče,prý se má přetočit a zvednout v tygříkovi.Létat mají ptáci,né lidé.

sonorista
8. únor 2010

To: lamia, ja jen doufam ze s opacnym nazorem nikdo exitovat nebude. Protoze co sem dneska videl, za to bych ji dal dozivoti na centrifuze.

lamia
8. únor 2010

Spíš bych řekla, že ho zvolili z titulu jeho funkce, je v čele České pediatrické společnosti...

shaula
8. únor 2010

Beruska - podle mě nic. Beztak konstatují, že za dítě zodpovídá rodič, nikdo je do kurzů chodit nenutil, paní lektorka nikomu fyzicky neublížila a na tom to skončí.

peroli
8. únor 2010

ikarkulko
já ti Tvůj názor neberu a jen proto že ještě to svý miminečko nedržíš v náručí neznamená že tvůj názor má menší váhu... to určitě ne... 😉 (taky tady tyhlety názory - "nezažilas nepochopíš" nemám moc ráda)
spíš (a tak to asi i ostatní mysleli) je pak ten pohled posunutej do trošku jiné roviny když už člověk má to svoje prťavoučký voňavoučký miminko v náručí a má možnost ho objímat a pusinkovat 😵 😵 😉 😉

lamia
8. únor 2010

Nety přesně, totéž tahání do sedu za ručičky....

beruska2x
8. únor 2010

shaula.. no dobre ale ona na to ma licenci ne? tak at ji seberou a je po kuzech 🙄 a jeste at odevzda adresy rodicu 😝

lamia
8. únor 2010

Sonoristo ale jestli to provozuje už 8 let, je slušná šance, že se tu na MK třeba někdo objeví, kdo má zkušenost....

lamia
8. únor 2010

Berusko asi to není tak jednoduché....musíš škodlivost prokázat, takhle by se z fleku dalo zakázat spousta věcí. Koneckonců ta zodpovědnost je fakt jen na rodičích, musí uvažovat než se s dítětem do něčeho pustí.

martimarti
8. únor 2010

Beruško, i kdyby jí licenci sebrali /což je nepravděpodobné, shaula to napsala dobře, nikdo jí neprokáže špatný úmysl a poškozování dětí/ tak si milá paní Blanka sežene licenci jinou a otevře si kurz s názvem Rehabilitace kojenců /třeba/ a bude létat vesele dál ☹ ☹

aurecon
8. únor 2010

lamia: Myslím, že alčátko psalo, že ví min. o 3 mamkách, které lítají s děckami.

Taky by mě zajímalo, co na tom vidí pozitivního a co jim instruktorka říkala.

Určitě nás tu nějaká matka lítačka čte, ale asi nemá odvahu ☹

shaula
8. únor 2010

Beruska - na základě čeho? Ona licenci dodržela - pořádá cvičení s dětmi? Pořádá... O tom, co má být obsahem cvičení, už akreditace nebo licence určitě nemluví...
Schválně jsem si hledala definici týrání - "Tělesné týrání je definováno jako tělesné ublížení dítěti anebo nezabránění ublížení či utrpení dítěte, včetně úmyslného otrávení nebo udušení dítěte, a to tam, kde je určitá znalost či důvodné podezření, že zranění bylo způsobeno anebo že mu vědomě nebylo zabráněno." Tolik citát. Jelikož dítěti zřejmě (zatím) fyzicky neublížili, zřejmě se na to paragraf trestního zákona o týrání nebude vztahovat. A jestli v budoucnu budou mít děti nějaké následky, tak zase jednak to už bude pozdě, jednak bude strašně těžké prokázat, že ty následky mají v důsledku tohoto cvičení...
Omlouvám se, jestli můj příspěvek zní příliš pesimisticky, ale já holt k našemu systému nemám žádnou důvěru

beruska2x
8. únor 2010

shaula... myslim si to same co ty jen me to poburuje 🙄 ☹

shaula
8. únor 2010

Jo tak to musím jen souhlasit... ☹

sonorista
8. únor 2010

lamia:
Vite co ono to ublizit nemusi, ale taky muze z projevem v pozdejsim veku, bolesti kloubu atp, horsi mentalita.
Kdo si pak vzpomene jestli to nebylo z toho. Dneska boli zada a klouby kazdeho i bez litani. Ze se vase dite bude hure ucit ?? nemuze byt preci kazdej genius reknete si ze ???

Ale co kdyz se tomuhle dalo predejit tim ze bych s mimcem zachazel normalne a ne jak je na tom videu.

Do smrti bych si pak vycital jakykoliv vykyv v rozvoji ditete zda to nebylo zpusobeno tim jak sem s nim jako kojencem zachazel.

jabber
8. únor 2010

Si myslím, že stoprocentně jsou na koníku nějaké maminky, které to provozují nebo provozovaly, ale nepřijdou sem - a ani se jim nedivím, já bych sem totiž taky nešla 😅 Proč sem chodit něco vysvětlovat, když je to předem odsouzený a zabitý 😅 Taky bych si nenechala nadávat 😅

lenkavano
8. únor 2010

holky to je asi beznadějný,chudáci dětičky ☹ já to nechápu.