Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

lamia
10. únor 2010

Lenkavano nemyslím, že vnímání tohohle problému souvisí s počtem dětí, které člověk porodil...znám několik "matek" vícero dětí, které se svými potomky jednají dost bezcitně...to je spíš o osobnosti než o počtu dětí...
Jasně, matky na to reagují spíš hodně emotivně, ale odsoudit něčí názor jen proto, že ještě nemá děti mi prostě nepřipadá správné....víc to rozebírat nemám potřebu, tahle diskuze je o něčem jiném.

shaula
10. únor 2010

Apo, proboha, ty její žvásty na Plaváčkovi se snad nedají ani číst 😀

aponchie
10. únor 2010

shaula a ja fakt myslela ,ze by se dala konecne vest debata kdyz prisla mezi lidi a dle me jen nema argumenty tak picha 😲

shaula
10. únor 2010

Pro ostatní - odpověď paní instruktorky na přímý dotaz od Aponchie, proč se 3týdenní dítě potřebuje protáhnout (jelikož přesně toto paní Blanka tvrdila):
"Aponchie.
Já fakt nevím, proč třítýdenní dítě potřebuje protáhnout, já vím, proč létám. Létám s třítýdenním miminkem proto, protože tomu věřím, protože vídím jak při tom reaguje, protože poznám jak na tom je jeho psychomotorický vývoj, protože když ho po létání držím v náručí je nám fajn. Blanka"

Protože tomu věří... Takže žádný rozumný důvod... No comment 😀

nety
10. únor 2010

jedna věc mě ted zarazila-ve fotogalerii na Plaváčkovi si všimněte fotek z bazénu.Zdá se mi to,nebo nejen děti,ale i maminky jsou bez plavek??

lamia
10. únor 2010

Co jsem stihla přečíst, má stejnou tendenci jako většina českých politiků - na konkrétní otázku dá zcela obecnou a nic neříkající odpověď, takže ví člověk stejně prd, pokud tomu nevěří jako ona a potom ptát se nemá asi potřebu....na druhou stranu už tohle by mělo rodiče co přijdou na kurz kopnout, ona očividně dost nemá představu o tom, co vlastně dělá...ona jen létá....

marooshka
10. únor 2010

no tak ten vzkazník je hustej, já nevím...já létám...I am high..so high 😀 😀
Opravdu asi nemá smysl se na cokoliv ptát a debatovat.

lenkavano
10. únor 2010

lamia prosím neřeš to tahle diskuze je opravdu o něčem jiném. 😉
a co se týče tvého příspěvku 20.09 tak se pak div že je odsuzujeme a máme pro ně pojmenování jaké máme.aby nedošlo k nedorozumění mám na mysli lítačky. 😉

aponchie
10. únor 2010

ano je nahata asi je to "prirodni"klub nahota mi nevadi,ale proc obtezovat lidi aby se koukali na me telo 😀

shaula
10. únor 2010

Nety - máš naprostou pravdu!!! To jsem si nevšimla... A v diskuzi tvrdili, že vidět chlapa do půl pasu nahého cvičit s nahým miminem je pohled pro bohy... Ale prý to nemá žádný sexuální podtext 😀

aponchie
10. únor 2010

sakra buhvi co se tam deje 😀

shaula
10. únor 2010

Apo, budeš na to nějak reagovat? Jestli ne, tak si tam rýpnu já... 😀

shaula
10. únor 2010

A sákryš, už si tam toho někdo všimnul a předběhnul nás 😀

aponchie
10. únor 2010

na co?nahotu?zatim ne 😀

shaula
10. únor 2010

Ještě by mě zajímalo, jestli jsou bez plavek i tatínkové 😀

beruska2x
10. únor 2010

ikarkulka.. to ze citi k vlastnimu diteti jsou jine nez k cizimu - i kdyz treba v rodine jsem napsala ja, jinak naprosty souhlas s lenkavo...

boze ja to asi nechapu, vsicni vedi ze je to spatne, hnusne zvrhle, nezdrave, ohrozujici a furt ji to prochazi 😅 na ostatni zlocince se taky vlitne hned ne? kdyz vedi kde jsou...
lekarska komory by ji mela sebrat licenci a cely to posahany centrum zavrit..

jako ze s koupu s cizima nahatejma lidma je masakr a to nejsem zadnej puritan 😝

lamia
10. únor 2010

Na druhou stranu bych neosuzovala rodiče absolvující tenhle kurz zase tak šmahem, jasně, pokud chci něco s dítětem absolvovat, měla bych se předem zajímat o informace, ale přiznejme si, kolik lidí se dnes chová prostě jako ovce - když je někde napsáno, že je to pro děti a prospěšné, po dalším nepátrají a jdou do toho (ať už se týká jídel typu šunky pro děti, nebo jogurtů Dobrá Máma apod...každý kdo někdy četl složení ví, jaké jsou to s prominutím sračky, ale kolik mamin to denně kupuje s pocitem, že dětem prospívá, že....), stejně tak když tady na MK blikne reklama na monitory dechu, plošně si je maminky kupují, i když většina pediatrů by jim řekla, že pro zdravé a donošené dítě je to úplná zbytečnost...totéž tisíc a jedna věc co tu kolují v tzv. seznamech věcí pro miminka a k porodu.
Vím, svojí nebezpečností pro dítě je to neporovnatelné, jen se snažím demonstrovat, že pokud se sejde kombinace manipulátora typu p.Blanky a rodičů s touhle tendencí moc nekoukat na racionální info a věřit tomu, že to neškodí a pomáhá, snadno asi rodiče podléhají...

lamia
10. únor 2010

Berulko ale ona snad žádnou licenci LK nemá, ne???

aponchie
10. únor 2010

to me hrozne vadi,ze lidi nectou a nepremysli a jen nasleduji..copak nemuzou venovat trochu casu a vec si nastuodavt overit prost eto nebrat jak to prijde?nerikam sedet v knihovne celej den,ale zakladni fakta by mel clovek znat a chtit vedet ja taky ctu kde co ctu co jim a to hodne alter.maminek taky rika,ze preci cist co dite ji dbat na vsecko at to nema hnusne chemicke atd a potom vemou neco od nekoho jen na zaklade toho,ze rekne,ze si mysli jak je to dobre a kdyz se mimi potom strachy pose..tak uveri treba,ze mu to pomaha.ja bych se po i po potom

beruska2x
10. únor 2010

licenc na provozovani kurzu mit musi ne? na "telocvik, cviceni" jinak by za prachy nemohla zivnost provozovat...

no urco bych nesrovnavala monitory dechu a litani, nesrovnavej neco co treba je zbytecne ale neublizi a neco co ublizi skoro na 100% to je dost rozdil ne?

a prave o to jde .. ze lidi jsou tak pitomi, ze se nalakat nechaji ale pokud tam zustanou i kdyz vidi co tam provadeji tak uz je to oparvdu vrchol... mamy by se mely prece informovat co je pro deti vhodne a co jim skodi, je to soucast pece o dite, kdyz to nedelaji tak vlastne zanedbavaji dite...

nety
10. únor 2010

Ta paní je jasný manipulátor,lidé jako ona dokáží vycítit slabší osobnost a pak je má ve své moci.Takže opravdu jdou jako ty ovce.

lamia
10. únor 2010

Aponchie myslím, že právě alternativní maminky bývají spíš ty čtivější, aspoň pokud mohu z AP diskuzí soudit 😉 Ale jinak je to naprostá pravda, nemusím pitvat každý detail, ale zajímat se o důležité věci bych měla a pokud jdu s dítětem na kurz, který ho takhle ovlivňuje, rozhodně bych to probrala i s dr a hledala info na netu o přínosu nebo škodlivosti...

berenika39
10. únor 2010

mamči, napadlo vás taky třeba, že to dítě při tom lítání ztrácí - ale absolutně - důstojnost? je jak králík, staženej 😝 😝 , za nohy pověšenej v rukách ambiciozní matky....prostě mě to dneska napadlo....jako by to nebylo dítě, ale jen "něco", čím se točí kolem hlavy...drží to za ruku, nohu, mávám s tím a nezajímá mě, jak se to "něco" cítí, jak mu při tom je....mě to nakonec přišlo ještě ke všemu tomu nepřirozenýmu i totálně ponižující pro to mládě...svlíknu ho, chytnu, zatočím...nahatý,vyděšený,zranitelný....

lamia
10. únor 2010

Berulko ale tu určitě nemá od lékařské komory, ta se stará o jiné záležitosti.
Psala jsem, že nebezpečností je to nesrovnatelné, ale v principu stejné - mamka si přečte info od výrobce, že jen monitor dechu ohlídá její miminko na celou noc a jde a jako ovce si ho koupí, nebo proto, že ho mají kamarádky, to je stejně relevantní důvod. Jen jsem tím chtěla ukázat, že i normální lidé dost často nepřemýšlejí o tom, co dělají, zvlášť když jim někdo napíše, že je to pro jejich dítě to nejlepší.

nikollette
10. únor 2010

berenika, pravda 😔

beruska2x
10. únor 2010

berenika .. napadlo, me to proste poburuje, prijde mi to jak z jinyho sveta jak z koncentraku 😕 nemuzu si pomoct...
myslim ze deticky by matku pekne profackovaly za par let az na to kouknou 😠

aponchie
10. únor 2010

lamia no prave ..ja to myslela tak ,ze to letani delaji AP matky predevsim a proto me udivilo,z ejim nevadi nevedomost toho

aponchie
10. únor 2010

a jestli jsem se spletla a nedelaji to AP matky tak s ehluboce omlouvam 😎

lamia
10. únor 2010

Aponchie já myslím, že řada AP matek se bohužel řadí do té skupiny, o níž jsem psala výš - nevěřit z principu lékařům, protože v minulosti tvrdili řadu věcí, co se nepotvrdily jako pro dítě prospěšné (UM, jesle...), takže i když řada lidí (jak jsem aspoň na Slepičárně pochopila...) s létáním sice nesouhlasí, neodsuzuje ho, protože se o tom vlastně nic pořádně neví, nikde není žádné info...je to možná lehce analogie s šátkováním, když tady po revoluci začlo pár mamin šátkovat, ozývali se lékaři taky a během let názor dost radikálně změnili. Řekla bych ,že dost AP lidí proto kvůli tomuhle hned létání neodsuzuje a čeká na další vývoj. Já se třeba osobně za celkem AP považuju, ale do tohohle bych prostě nešla, hlavně ne s miminem, možná tak s 3 letou Aničkou a to ještě bez tahání za ruce a nohy, to fakt kloubům nesvědčí ani v tomhle věku, natož u mimin.

amelie001
10. únor 2010

Ahoj maminky,

no nedá mi to přidat se svým názorem.Se synem chodím pravdielně plavat,na masáže kojenců a ještě se mi nestalo,že by instruktorka,nebo rodiče při kurzech byli nazí.Mě teda tohle přijde docela perverzní.
Nikdy bych ale se synem takovýto kurz nenavštěvovala,protože si myslím že význam pro dítě to má nulový,akorát je s tím mrzačí,přetěžují zbytečně taková malá tělíčka.