Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

soanpe
12. únor 2010

ewelyne
tvoje myšlenka a názor je fakt skvělý 😔

výchovná metoda a taková ,řekla bych,až nebezpečná život ohrožující aktivita je trošku rozdíl
kuřimská kauza se taky začala řešit,až vyšla na sětlo světa a chlapečci byli týrání dlouho před tím, než se to objevilo v mediích
matka taky jednala v dobré víře,ale chybička se stala... byla pod vlivem sekty 😝

aponchie
12. únor 2010

sem zvedava jestli mi na plavacku nekdo odpovi na muj dotaz nebo ho smazou 😖

lenkavano
12. únor 2010

aponchie nesmazali,dokonce už máš odpověd.alemě tam fakt úplně zatrnulo z poslední věty v příspěvku Evy,opravdu mi mluvila z duše.a ten strach o cizí děti nás tu nutí psát a polemizovat.je to tak. 😖

aponchie
12. únor 2010

kukam 😲

bihan
12. únor 2010

Ale veď tu sa už dávno nejedná o debatu ale o nejaké smiešne potľapkávanie si po pleci:
áno, sú to otrasné matky,
áno, treba im odobrať deti, zavrieť ich do basy
áno, všetky máte správny názor...

Tomuto naozaj diskusia nehovorím a myslím, že je čas to tu zavrieť, pretože sa tu zatiaľ nič konštruktívne okrem "davového zdesenia" nepreberalo. 🙄

beruska2x
12. únor 2010

bihanmozny by sis mela diskuzi precist ale prece nikdo nenuti se bavit s ostatnimi 🙂

arietiska
12. únor 2010

Zavřít téma? Jen ho tu nechte, nic zlého se tu neděje a plantání kolem o všem možným i nemožným k tomu patří ... musela by se zavřít jinak všechna témata kde se mluví o všem možným.
Debata je vše...

lenkavano
12. únor 2010

beruska přesně bihan ji nemohla ani číst jinak by nenapsala to co napsala 😖
ari přesně tak. 😉

lenkavano
12. únor 2010

holky myslíte že ministerstvo opravdu dalo Blance vyjádření,že proti ní nebudou podnikat žádné kroky?

kveluse
12. únor 2010

holky, jestli vás tato diskuze nebavi tak sem buď nechoďte nebo téma oživte novým názorem. Jiné maminky a budoucí maminky se tu snaží nacházet i nové poznatky s létání miminek a pak se k tomu ostatní vyjadřují. Zase nevidím nic špatného na tom, že tu většina souhlasí s tím, že to není správné.

nety
12. únor 2010

Leni já nevím,ale pokud tyto akreditace vydává ministerstvo zdravotnictví a samo ji kontaktovala jak píše,tak už opravdu věřím v to,že žijeme v Kocourkově 😠

lenkavano
12. únor 2010

nety takhle to psala včera na Plaváčku,přemýšlím jestli to není nějaká finta na odražení protestujících 😝

nety
12. únor 2010

Já taky nechápu proč sem chodí jisté osoby čeřit vodu 😠 .čím dál víc věcí vyplouvá na povrch,tím více jsem konsternováná.
jako kdyby si někdo chtěl podmanit nejen vodní říší životem ve vodě,ale i vzduch??A to už ani nemluvím o té nahotě 😠

nety
12. únor 2010

Právě že já na to Leni myslela a nevím co si o tom myslet,kor po takovém hummbuku,že by ji stát chránil???Také se mi to nezdá

lenkavano
12. únor 2010

ta nahota je opravdu zarážející,koukali jsme na fotogalerii s manželem a nechápali.navíc jsme se bavili,jestli ti rodiče s dítětem jsou vyfoceni v mžiku než se potom vynoří a nadechnou a nebo jestli fakt pod vodou dýchají.podle nás to není možné.

lenkavano
12. únor 2010

nety nevím ale myslím že je to taktika,tah.napsala jsem ji tam že ji to nevěřím.ale na druhou stranu v naší zemi......... 😖

nety
12. únor 2010

Leni tady se na plavání fotilo hned po ponoření do vody,aby tam člověk nebyl s vypulenýma očima a polomrtvý🙂.Takže zhluboka se nadechnout a pózovat🙂

Ale třeba tam ty dotyčné mořské panny dýchají 😀

lenkavano
12. únor 2010

jo taky jsem si všimla že tvrdí že tam dýchají,ale podlemě by jim to bolest nedovolila.

suzan280
12. únor 2010

boze!!!!!!!!!!to je strasny pohlad na to babätko!!!!!!!!!!!teraz som si pozrela video,hrôza!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

soanpe
12. únor 2010

jak dlouho pani blanka provozuje létání? 8 let?
já jen že tam psal její 18ti letý syn, že s ním taky lítala. jestli nejsem úplně blbá tak 18-8=10
pochybuju,že s 10ti letým se to dá praktikovat a jestli ano.tak byl v těch kurzech taky nahý???

lenkavano
12. únor 2010

soanpe tak to je vážně divný,lžou jak když tisknou 😒

lienka43
12. únor 2010

ahojte, mna by skor zaujimalo ci tak velke dieta uniesla 😀 nasa mala ma 17 mesiacov a 12 kg a myslim ze by som mala co robit aby som s nou tak lietala - urcite by som to nerobila, je to tak ako to uz tu bolo spomenute nebezpecne a mala by som strach ze mi mala vypadne z ruk a nasledky toho padu mozu byt dozivotne, nic nehovoriac co sa moze prejavit casom ked sa takto hybe s dietatom.
Ja osobne som mala strach 3 tyzdnove dieta chytit a nie to s nim este lietat...

beruska2x
12. únor 2010

no ja jsem presla od konsternovanosti, k nasranosti 😅 jak je tohle vubec mozny a ted k uzasu a nechapu.. vsechny ty AP matky tak koukaji aby bylo vse prirodni, eko, pecklive prostudovane, netestovane na zviratech, ale ze delaji pokusy s vlastnimi detmi jim divne neprijde...

a kdyz na to nekdo poukaze tak je zle, pac je proti nim z principu 😝 pritom 80% tech blbin je fakt rozumu odporujicich...

lenkavano
12. únor 2010

soanpe a kde píše ten kluk?

lenkavano
12. únor 2010

beruska jo je to tak.bohužel. ☹

soanpe
12. únor 2010

omluva, nelétala ale "plavala s ním" 😅 takže berz zpět

soanpe
12. únor 2010

s malou na klíně blbě píšu i čtu 😀 😝

artuse
12. únor 2010

holky, částečně musím souhlasit s bihan, já sem málo přispívám, protože diskuse je málo konstruktivní...

apon, ty jsi někde četla, že ta Blanka při plavání kojenců vychází z Charkovského, jak píšeš na tom chatu na plaváčku? jako tvrdit to jen tak mi přijde už moc, jako jo vede to plavání asi jinak, nepotápí na signál, ale určitě proboha nedělá to co Charkovsky??

ještě k tomu, že většina si myslíte, že B. je nějaká sekta, tak to by mě vážně zajímalo, z vědeckého hlediska bych se na kurz létání, kdybych bydlela v Praze, šla možná podívat, bez dítěte 😉 zajímalo by mě teda jak, jakým způsobem ty maminky přesvědčí, jaké má metody, co některé maminky na tom létání uchvátilo, jaká je tam atmosféra...znovu říkám, že létání neobhajuji, se svými dětmi bych to neprovozovala...jak už jsem řekla, je to rozšířenější z Ruska, ty cviky se asi musí dělat velmi dobře a jiný kraj, jiný mrav, tak jako se např. v některých státech necvičí Vojtovka...

soanpe, a pokud já dobře četla, tak ten syn Sudíkové Matouš, píše, že s ním máma létání neprovozovala, protože to ještě neznala, že je provozovala až s jeho mladší sestrou Ariankou! holky všechny informace z médií si zkuste ověřovat a hodnotit 😒

soanpe
12. únor 2010

ale každopádně kopíruju jeho příspěvěk :

Matouš Sudík
Jako syn Blanky Kolářové-Sudíkové bych se chtěl vyjádřit k této bouřlivé diskusi. Je mi 18 let, máma začal plavat s dětmi právě kvůli mě, mám skoliózu, lordózu a ploché nohy. Myslím si, že kdyby se mi odmala nevěnovala takto intenzivně, měl bych teď velké problémy. Už odmala jsem pociťoval, že naše rodina se liší od těch ostatních. Když jsem chodil na základní školu, spolužáci se mi smáli, že mám k svačině celozrnné pečivo se sýrem a ne bílý rohlík přecpaná salámem. Dlouho jsem to mámě zazlíval, protože jsem byl malý a chtěl jsem být jako ostatní. Až postupem času jsem začal vnímat jaká je v tom síla, v tom, že mě máma naučila jinému přístupu k životu. Vždy jsem měl na výběr, i teď mám. Nejsem ani etno, ani BIO muž, naopak mám úplně jiné hodnoty v životě než moje máma. Jsem klasický typ, který jde po kariéře, penězích, racionalitě, ale ... To, že jsem takhle vyrůstal mě dalo do života náhled i na druhou stránku věci, nevidím věci černobíle a snažím se vždy najít kompromis. Ač jsem jiný, svojí mámu naprosto podporuji, když vidím celý svůj život, jak se odevzdává své práci, jak dře od rána do večera, jen aby pomohla rodičům, kteří si neví rady, na pobytech je 100% svého času se svými klienty, neustále řeší problémy klientů po telefonu, ač by nemusela. Jsou sice aspekty, které mi doma nevyhovují, ale je to její život a ona se ho rozhodla žít tahle, stejně jako mě dává svobodu abych si ho žil podle svého. Proto jen zírám na reakce typu jste sekta. Jak může být sekta? To bych byl už dávno někde v lese a vyráběl BIO oleje... Nechci, aby to vyznělo tak, že chci chránit svojí mámu za cenu lží. Ne, jen chci napsat reálně, jak to vidím já, její syn, který o ní ví snad skoro nejvíc...Ještě k tomu létání. Se mnou nelétala, jelikož to ještě neznala, s mojí sestrou už ano. A reakce? Nikdy, nikdy jsem nezpozoroval, že by máma dělal něco proti její vůli, nebo že by jí do toho nutila, naopak, Arianka to vyžadovala, skoro neustále🙂 A když jsem viděl, jak to máma dělá s láskou a něhou, tak nemůžu pochopit, jak to někdo může brát jako trápení?! Snad každá matka pozná, co je pro její dítě to nejlepší a rozhodně ho nebude cíleně mučit... Viděl jsem spoustu lidí, kterou tuto praktiku provozují a reakce byly vždy pozitivní. Víte kolik lidí mámě s brekem děkovalo za to, že pomohla jejich dětem od problémů, s kterým si doktoři nevěděli rady? Těch bylo... Ač já tuto techniku nepropaguji, se svými dětmi to dělat nejspíš nebudu, tak o ní nemohu říct nic negativního. Tolik k tomuto tématu, jen jsem chtěl, aby to někdo viděl i ze strany jiné, než od příznivců, nebo odpůrců

soanpe
12. únor 2010

artuše
jestli sis všimla, tak jsem to uvedla na pravou míru 😉