Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

aponchie
10. únor 2010

karkulko ted mi rekni jestli si fakt myslis,ze by treba nejaka maminka priznala nebo rekla,ze letali a ze maji nejaky nasledek dobrovolne,ze by sla nebo rekla u lekare,ze pripadne nasledky muze jeji dite mit z letani ?ze by rekla panu doktorovi pane doktore letame muze to byt z toho?zadna,ale zadna to neudela takze je irelevantni tohle rikat nikdo se nikd ynepochlubi s necim co mu nevyjde nebo je spatne.proste tak to je takze se nedozvime kolik deti jak moc jestli vubec atd nikdy dobrovolne.to neni fakt,ze za 8let se to projevi muze se to projevit driv i pozdeji ptala sem se na to lekarky a navic malokdo si urcite nasledky spoji s timto zvlast lekar co bud edite osetrovat ho ani nenapadne jestli maminka neletala a nezepta se ji na to maminko a neletala jste nahodou jestli to treba nema z toho?blbost..to je jako by nekdo chtel aby nejaka maminka co letala a neco se jim stalo vystoupila verejne a rekla ano udelalo nam to tohle tohle zvlast kdyz to treba predtim vsemocne propagovala a stala si za tim,vzdyt to vidis dnes a denne na kobyle jak si kdo stoji za svym nazorem jak kdo co prevraci a nikdo nic skoro neprozna..takze tezko to chtit po nekom u tak kontroverzni veci 😎

kveluse
10. únor 2010

Je pravda, že každá diskuze se tu zvrhne do nadávek a napadání. Taky to moc nechápu, jsme tu přeci proto, abychom vyjádřili svůj názor a vzájemně si třeba pomohli. Možná je to tím, že MK je dost navštěvovaná stránka. Já už jsem to psala v jiné diskuzi - na vyjádření svého názoru má každý právo. A ostatní by se měli nad jeho názorem zamyslet a ne hned odsuzovat a útočit. Souhlasím s tím, že sem by se asi žádná mamina, která lítání provozuje nebo provozovala neodvážila napsat (a přitom když si pročtete diskuze na jiných stránkách, tak tam píšou), protože ji hned musí odradit ten neurvalý způsob, kterým se tu některé vyjadřujete - ikdyž i na to máte právo, protože je to váš názor. Nemyslím, ale že je správné napadat některou z nás.....

ikarkulka
10. únor 2010

apon, zeptám se tě jinak - kdybys ty se svým dítětem absolvovala něco (cokoli), o čem bys byla přesvědčená, že to dítěti ublížit nemůže, a přesto bys na něm později pozorovala nějakou nesrovnalost, šla k lékaři, bylo to třeba i vážné, nemohli jste přijít na to, co to způsobilo, opravdu bys nezmínila všechny možnosti, které zdraví tvého dítěte mohly ovlivnit? i ty, o kterých jsi byla skálopevně přesvědčená a které ti třeba později už tak skvělé nepřipadaly? opravdu bys zamlčela některé skutečnosti a nepomohla tak svému dítěti, jen proto, že něco, co jsi bez obav dříve dělala, se teď ukázalo jako škodlivé a většina společnosti to odsoudila?
a nemluvím teď nutně o létání.
prostě zatajila bys to před lékařem, kdybys musela říct opravdu všechno, co se s dítětem dělo a mohla mu tak třeba zachránit život?
já myslím, že ne.

ale víc se do diskuse opravdu zapojovat nebudu, já jsem tady nikdy létání neobhajovala, obhajovala jsem jen jakousi presumpci neviny.

bera28
autor
10. únor 2010

Aponchie, tak to si dovolím nesouhlasit. Pokud bude mít taková matka alespoň zbytky zdravého rozumu a uvidí, že se u jejího dítěte projevuje něco jinak, tak když navštíví doktora, tak snad popíše problém a sdělí jaké veškeré aktivity s dítětem provádí. A pokud si za létáním stojí, tak jí naopak nebude nic bránit v tom, aby to nepřiznala.

majdula
10. únor 2010

Holky, divaly jste se na to video s tim rozhovorem, jak jsem sem davala na minule strance? Moc by me zajimalo, jak je to s tim konkurencnim bojem. Proc by se ostatni plavaci kluby rozhodly Plavacka zlikvidovat? A zrovna takhle pomoci TV, zdiskreditovat je pres letani...? 😲

Vazne tu neni nikdo, kdo chodi do Plavacku? Nebo se k tomu boji priznat? To i to plavani je tam tak "alternativni" a divne? Koukala jsem jim na stranky a pravda, je jine nez jsme zvykli... ale nevim jestli lepsi nebo horsi.

Jo a povinnej dovetek - s prckem nelitam a nelitala bych ani (zvlast ne) po tom, co jsem si ted nacetla (ne jen videla z 5 vterin skryte kamery) 😎

bera28
autor
10. únor 2010

oprava: má být "přiznala" ne nepřiznala

momin
10. únor 2010

Alcatko holky to asi tak vzalo ze nevidi neslysi..... 🙂
I kdyz ja s nema taky hodne souhlasim! Skoro ve vsem!
Me nejvice sokovalo ze tam bylo i 3 tydeni dite-ja sem se maleho bala ve 3 tydnech vzit na ruce a premyslela sem jestli ho drzim vsude spravne... 😅 😀 Bozeee.... 😠 😠 😠 😠 😠 😠
A to jak je protaci je taky silene....☹

kveluse
10. únor 2010

Ta reportáž rozpoutala snad na všech diskuzí obrovskou bouři.

Když jsem to viděla vzpomněla jsem si, že mi to ukazoval brácha na svém synovi a já o něj měla strašný strach, a to není moje dítě.
Tudíž si nedokážu představit, že bych něco, při čem už od pohledu trnu hrůzou, provozovala.
MĚ SE TO NELÍBÍ. Myslím, že bychom měli vycházet z toho, co nám dala příroda (a nemyslím tím mozek na vymýšlení novot). Žádný živočich nikdy se svým potomkem takto necvičil. Ani pro miminka to není přirozené, nevím o tom, že by je v děloze někdo takhle procvičoval.
Někde se to srovnává s Vojtovou metodou. Ale ta se přeci cvičí, když mají děti nějaký viditelný problém a je to léčebná metoda. A hlavně většina mamin řeší to, že se jim to nelíbí s dětmi cvičit, že to dělají jen proto, že věří, že to dítku přinese kýžený výsledek a POMŮŽE mu to.
Navíc tohle není rehabilitační cvičení doporučené lékařem (aspoň jsem to tak pochopila), ale něco jako kdybyste se rozhodli jít s miminkem na plavání. Prostě se rozhodnete, zaplatíte kurz a chodíte zcela dobrovolně. Argumentace, syn mi plakal jen prvních 14 dní mi připadá strašlivá.....Vždyť se přeci snažíme, aby nám děti plakali co nejméně.....

Tak toť můj názor.

kubaka
10. únor 2010

alcatko - ano, vulgarity mi také vadí a jsou zbytečné vždy a všude , to s tebou naprosto souhlasím - což je vlastně to hlavní, o co ti jde - takže vlastně žádný problém. 🙂 Pochopila jsem tě naprosto.

jen ikarkulka - ne všechno, co se nazývá cvičením také cvičení být musí. To, že pověsím novorozeně hlavou dolů za nožičky není cvičení. Udělala bys to doma s kojencem - schválně, až ho budeš mít a uvidíš, jak je to jemné, křehké stvoření, kterému padají všechny údy, protože si je neunese.

To, že jí to chce asociace zarazit se ani nedivím - i její styl plavání je týrání dětí. Jedna maminka na cafe... psala, že její roční dceru vrazila pod sprchu tak neomaleně, že dítě dostalo záchvat a hodinu nebylo k utišení. A to prý jde o dítě, které vodu miluje. Kiedroňovaá je sama zděšená způsobem, jaký plavání tahle paní učí: "periodicky noří děti pod vodu bez ohledu na to, jak pláčí, pijí vodu a tváří se vyděšeně."

To, že paní _Blanka používá tento způsob: chtějí mě zlikvidovat, zničit, je to boj proti mě. To je stihomam narcistického jedince, který se bojí, že vše se děje proti němu. Ona má pocit, že dělá něco průkopnicky úžasného, proto taky neškolí další a další ektorky, jak to obvykle bývá, nerozšiřuje své kurzy - chamtivě si ten svůj zlatý důl (jak je přesvědčená) střeží a pak má pocit, že jí ho chce někdo ukrást.
Pokud ji chtějí v její činnosti zarazit tak proto, že to, co dělá je nebezpečné - ne proto, že jí závidí její úžasnou metodu, kterou jí chtějí ukrást. Kiedroňová se vyjádřila jasně. Je to asociace školiček plavání, takže si i hlídají pověst a dobré jméno. Nemají zájem svévolně ničit jednoho jednotlivce. To nedává smysl.
dost pomůže, když člověk sleduje tu osobu a její řeč těla. Mě jasně vychází jako narcistická, silně manipulativní a hysterická osoba.

kveluse
10. únor 2010

Ještě jsem chtěla napsat, že nechápu, z čeho se dá poznat, že se to dítěti líbí a je tak spokojené. To, že se při tom cítí dobře rodiče, se dá vysvětlit i tím, že si tak prostě vybíjejí svou agresivitu, ikdyž věřím, že většina nevědomky.....

jabber
10. únor 2010

S tím naprosto souhlasím, diskutovat můžeme, ale ať to má nějakou úroveň a ne jak nějaký trhovkyně 😅 😉
Víte co nechápu? Když tady mají všichni stejný názor, tak proč se to vůbec hádá? 😀

claudie
10. únor 2010

Viděla jsem to létací video a nemám slov 😠 Pak jsem také viděla část pořadu, kde paní, která kurzy vede byla konfrontována s pediatrem...Působila na mě dost nejistě, opakovala stále ta samá slova, ale pořádnou obhajobu dohromady nedala...
Nějak mi to mozek nebere a nejhorší na tom asi je to, že má nebo alespoň měla klientelu, bohužel.... ☹ ☹ ☹

aponchie
10. únor 2010

ikarkulka ja bych to nikdy za prve neudelala neco takoveho a kdybych udelala neco nevedome treba pri hre co myslis treba natrepani nebo sem ve vzteku deckem zatrepala a ono mi pak za dva roky upadl do komatu tak nevim jestli bych si vzpomela na to zaprve a za druhe bych to zminila pokud bych si vzpomela ,ale neverim mamince ,ktera neco takoveho dela dobrovolne a vi,ze je to kontroverzni a ma strach s tim vubec vyjit ven na trh ze by to dobrovolne rekla pane doktore koukejte co ja delam s deckem mozna je to tim tomu proste neverim

myslim,ze hodne maminek si za letanim nestoji jinak by to nemohlo byt tak tutlane tolik let,ale mozna s emylim a verejne to propaguji hlasaji a stoji si za tim hrde okoli neokoli to potom jo,ale bohuzel ja osobne tomu neverim 😔

ikarkulka
10. únor 2010

kubaka, já ti teda ještě odpovím, ačkoli jsem to tady výslovně napsala už několikrát - ne nepověsila bych svoje novorozeně za nohu hlavou dolů.

aponchie
10. únor 2010

koukali jste na tu debatu na CT24 ten vecer?ja se na to divala asi 3x a teda moderator super nestranej ,ale pani byla trosku jak ze sekty aspon me to tak prislo

aleachim
10. únor 2010

holky, mě už tato diskuse přestala bavit, takže nevím, co se tu td aktuálně probírá, ale popravdě se to zvrhlo v to, že jste se tu rozdělily na dva tábory. Jeden uráží a uráží a vlastně vůbec nediskutuje, jen si vylévá zlost a druhý sice s létáním taky nesouhlasí, ale upozorňuje na to, že bychom se měly vyjadřovat trochu kultivovaně. Příjde mi fakt děsné, že tábor první uráží tábor druhý, přestože v podstatě ohledně létání jste za jedno. No, jo ale takhle končí všechny kontroverzní diskuze na MK.

marooshka
10. únor 2010

já mám na to svůj názor, chápu, že to karkulka a alcatko neobhajují, ale i když je ta reportáž natočená skrytou kamerou, tak si myslim že to je prostě uplně jedno. I ta Sudíková to tam říkala v tom rohovoru, že se prostě dítě drží za jednu nohu nebo ruku a točí se a podobně. Mýmu malýmu bude za týden rok, má asi 11 kg a nedovedu si představit že ho chytnu za jednu ruku a jen třeba držim ve vzduchu, připadá mi hrozně těžkej, že bych mu tu ruku utrhla. A ta Sudíková taky říkala, že když dítě mělo koliku, tak zalítali a dítě se vyprdělo???? No to se spíš sprominutím posralo strachy. A že lítaj tak do roku a půl dokud je rodiče udrží. No mě to přijde na hlavu. Ten doktor bylo bylo vidět že si o tom myslí svý. A taky mi přijde hloupý to srovnávat s vojtovou metodou. To je něco uplně jinýho.

berynka
10. únor 2010

Tak tuto diskuzi sleduji jedním okem a viděla jsem reportáž, z které mi teda nebylo valně 😒 . Taky mi to celé zavání jakýmsi sektářstvím 😝 .

Jinak se celkem bavím, jak se ve většině kontroverznějších diskuzí hned objevují úžasné komunikační fauly 😀 . Vždycky se najde někdo, kdo příspěvky komentuje z hlediska vztahu a né obsahu a diskutujícím je vytýkáno, jakým způsobem něco napsaly (řekly).

A taky mám pocit, že většina se vyjadřuje právě k tomu, co viděla nebo četla o létání miminek (stejně jako třeba lékaři v reportáži), takže mi názory i reakce připadají zcela přiměřené a vhodné a netřeba žádná shovívavost 😉 .

krusinovka30
10. únor 2010

něco šílenýho. dost mě to šokovalo a musela jsem nachvíli přepnout na jiný program,abych to rozdejchala

romana29
10. únor 2010

Mě spíš udivuje benevolentnost ikarkulky a alcatka - prostě nikomu nic neberete, nic nekritizujete, jen vám vadí, že ostatní napíšou, jak to od srdce cítí - někdy možná i vulgárně,což si ale myslím, že vzhledem k tomu, že svoje děti již mají a ví, jaké to je, jak se s nima nakládá, jak nesmíš toto a tamto, tak je docela chápu, i když si myslím, že určitá kultivovanost by měla být 😉 .
Já ale nakonec pár stránek přečetla a jediná vulgární slova, na která jsem narazila byla ta, která alcatko napsala do svého příspěvku....

A že už se diskuze netýká létání děti? No ono se diskutuje, tedy reaguje na to, co už někdo napsal....to je myslím podle mě úplně přirozené a to je diskuze.

Leda by jste tady chtěly taky nějakého moderátora, který vás bude znova vracet k původní otázce 🙂

A jen tedy doufám a pevně věřím, že se nestane takový katastrofický scénář, že by se tato "metoda" stala během deseti let něčím takovým jako je Vojtova metoda - spojování těchto dvou záležitostí je pro mě opravdu nepochopitelné.

Stejně jako to, házet s miminkem proto, aby se vyprdíkovalo. My jsme s Danečkem taky zažili a ještě pořád zažíváme, problémy s prdíky. Kolikrát řval celé noci, budil se co chvíla. Vyzkoušeli jsme všechny možné kapičky a možnosti, ale určitě, kdyby mi někdo navrhl, abych s ním lítala, tak poletí leda on 🙂

keminek
10. únor 2010

Je to pro člověka nepřirozené.
Nebudu dělat nic, co je pro nás nepřirozené a nemáme na to tělesnou konstrukci. Viset za ruce a skákat na větvích můžou opice, mají chápavý palec a silné dlouhé paže.

Také mně samotné by bylo nepříjemné, kdyby se mnou někdo rychle mával nahoru dolů, ble 😅 a moje ruce, nohy uf 😅 A hlava, krev.. 😅

Natočené je to tak, že tam všechny děti řvaly. Takže to určitě nepůsobí na veřejnost dobře. Počítám, že jiné děti se tam smějí, ale i tak mi to prostě pocitově a rozumově (zcela nezaujatě) je tak proti srsti, že prostě ne. Sporotovci (určití), artisti, baletky.. všichni se cvičenými vytahanými vazy, svaly a "vykotlanými" klouby dlouho nevydrží a v poměrně nízkém věku s kariérou končí. Necítím ani intuitivně, že by to bylo pro děti to pravé. Existuje i jiná příjemná zábava a jiné příjemné cvičení, je tedy z čeho vybírat. A ani mi to prostě nepřipadá nijak zajímavé, lákavé. Pocitově to vnímám jako něco praštěného a zbytečného. Takový výmsl, jakých dneska velklá spousta.

Mně už roky vadí i to, že se děti po porodu chytaly za nožičky.. (dřív snad..) když jsem se třeba narodila já. I se o tom pak začalo mluvit, že to není pro ty děti dobré. Je to vidět tady v Retru:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210411000...

keminek
10. únor 2010

A kdyby mě někdo čapnul za nohy i teď v dospělosti a začal se mnou mávat a házet, tak bych se začala dost bát. Takže u maličkých dětí se posiluje důvěra k rodiči asi tak, jako se podle některých posiluje osobnost, pevnost a odolnost řemenem.

marooshka
10. únor 2010

holky je přece jedno jak je ta reportáž natočená, jestli je to sesříhaný nebo že zrovna tam ty děti pláčou, no spíš řovu. Prostě víme jak to funguje, ta Sudíková mi přijde fakt mimo, tak i kdyby to natočili jakkoliv, nikdy to nevyplyne tak, že to vlasně možná neni tak strašný. Je to ujetý. Ta Sudíková i v tom rozhovoru byla jak mišuge, jak nebyla schopná říct jaký to má pozitivní účinky (až na to vyprdění), že nemá čas dělat studie. Pořád se ironicky šklebila.

lindda
10. únor 2010

Ja si mylslim a aj po vsetkom co sa tu popisalo ze to je hovadina jak svet lebo priroda to sama zariadi a nie nejakym debilnym zivota ohrozujucim lietanim prekrvit telo ved to je proti zdravemu rozumu a okrem toho sa moze naozaj vazne poskodit mozog sice budete prekrveny ale mrtvi super fakt ,,,,
Ved sa da polohovat masirovat a co ja viem co este bezpecne a hlavne ucinne a nie toci male dieta nad hlavou,,,,,, ze sa najde jedna krava dementna a ku nej sa este aj nejake debilne zenske pridaju no normalne sekta "by som ju tocila ja nad hlavou a kricala jej ano to je ono to je ono je ti zle to nevadi aspom ze sa vyprdis hahaha a podme este to je super je ti zle to nevadi ale si prekrvena 😅 😅 😅 "
Ludia vymyslia aj neviem co a dokazu o tom presvedcit aj inych sa cudujem tym matkam ,ze nemaju vlastny rozum a nadhlad. Ludska hlupost je nekonecna.
Len ide o nevinne trpiace deti ktore sa nedokazu branit potom z nich vyrastu ak vobec vyprdene uvolneno-prekrvene chore a vyplasene osobnosti fakt prinos do tohoto uz dost skazeneho sveta.
Velmi rada by som sa stretla s pani ktora to ""precvicuje" a vypocula ja ju a potom ona mna na policii a nasledne na psychiatrii 😖

soanpe
10. únor 2010

můžete mi hodit odkaz na to "plavání"?

aponchie
10. únor 2010

http://www.facebook.com/?ref=home#!/group.php?g... tady nadavaji vseci ..se vubec nedivim 🙄

keminek
10. únor 2010

Tak jsem si dočetla, resp. prolétla poslední tři strany a jo kocicinko, taky to na mě působí jak nějaké sekta.
maroshka je to jedno, jak je to natočené. Já jen čtla pár příspěvků od lidí,co tam chodí a tvrdily, že se děti smějou, ale já myslím, že většinou řvou a tak dále. Já bych taky řvala, dostala bych se do stresu a strachu. Myslím, že tohle dělají s dětmi artisti a věřím, že oni začínají postupně a ne takhle šokově.

Aňa Goršina je ruská PA, co vedla i u nás porody doma, zkušenosti s porody má. Proti těm nic nemám, chápu, že po některých zkušenostech v porodnici se ženská bojí a radši zůstane v klidu doma. Ale vadí mi projev a nápady Aňi Goršiny, která vykuřuje byt, placentu radí odstřihnout až po 24 hod., pak se jí musí umýt ruce v zrní, aby se očistila. Prostě tyhle rituály mi nesedí. Porod doma ano, ale normálně, s normálními pocity a vnímáním. V podstatě mi tohle a i další informace vadily v celé polovině knížky Porod doma, právě proto, že tam píšou zkušenosti ženské, co rodily s Aňou. Dobrá ta knížka je až od 2. poloviny, protože je tam popsán porod doma s Ivanou Konigsmarkovou, která má také zkušenosti, vnímá tu ženu, ale celkově působí úplně normálně.

aponchie
10. únor 2010

keminek jaj tak ja proti porodum doma az tak nejsem ikdyz vetsina AP matek rika ,ze rodit budou doma a rodi pobvetsinou v nemocnici takze ja lekare a nemocnic enezavrhuji je na kazdem jak si zaridi svou pohodu alespon z vetsiny,ale tohle viz placenta atd mi prijde jak z nejake buse v papui nove guinei 😀 sem shledla dokumenty o porodech v techto zemich,ale tohle praktikovat u nas?nevim nevim..najdou s etaci tojiste ano 🙂

keminek
10. únor 2010

apon, já myslím, že doma ta žena ten porod prožije mnohem silněji, vnímá ho třeba i energeticky nebo je minimálně víc v klidu, že jí tam nevlítne nějaký zdravotník s protivným ksichtem a rutinními zákroky, kterými všechno kolikrát pohnojí, ale jak mi do toho někdo začne rvát jakési rituály (které má každý kmen jiné), tak se začnu takovému člověku bránit, protože to vnímám jako hnojení taky, akorát že v jiném duchu než od lékaře.
Taky by mi vyhovovaly rodinné, útulné místnosti pro porod při porodnicích, kde by mě nechali v klidu, když mám fyziologické těhotenství i průběh porodu, ale měla bych jistotu vybaveného zařízení hned přes zeď. Medicínsky vedené fyziologické porody jsou kolikrát spíš na škodu. Pak lidi jezdí 100 km do Vrchlabí a pár dalších, aby měli klid, což opravdu není z hlediska vzdálenosti ideální, když se rodí, ale co se dá u nás dělat.. 😝
Z hlavy někoho jako je Aňa pak padají další nápady jako létání s miminky. Já si myslela, že je to ona (podle té knihy) a tady jste to potvrdily.