Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

ikarkulka
11. únor 2010

paullo, k tomu, cos sem zkopírovala, bych napsala jediné - z toho bych nevinila létání jako takové, ale spíše tu maminku, že se svým dítětem dělala něco přes moc, ačkoli viděla a měla silný vnitřní pocit, že to není dobře.

jako u všeho se najdou lidi/děti, kterým to sedí, baví je to a mají to rádi, nebo lidi/děti, které na to z různých důvodů nemají. a když je do toho někdo nutí, no tak je jasné, že z toho mají více či méně trauma.

beruska2x
11. únor 2010

vis ono deti treba bavi dost veci - jist cely den cokoladu, plivat z balkonu, viset za nohu z okna ale to prece neznamena ze je to zdrave/vhodne od toho jsou prece rodice aby to posoudili a meli rozum, proto jsou za dite zotpovedni!!!!

janetina
11. únor 2010

otrasne co sa uz propaguje ako dobre nedaj Boze certifikovane a podobne nemozem sa na to ani pozerat do konca ☹

aponchie
11. únor 2010

co me na tom silene vadi je ,z enikdo z letajicich nepripusti a nepripustil za celou dobu ani zrnko obavy nebo pochybnosti nad tim proste jen tvrdi jak je to super v poradku zadne hruzy nehrozi je to proste dokonala metoda jak je vidno a to ja celou dobu kaca myslela ,ze nic neni stoprocentni mimo smrti..vidim,ze s epletu

ikarkulka
11. únor 2010

beruško, to máš naprostou pravdu.
a konec tvé věty "od toho jsou prece rodice aby to posoudili a meli rozum, proto jsou za dite zotpovedni!!!!", za ten ti tleskám! 🙂

létající maminky jistě taky mají rozum a posoudily to. jestli dobře nebo špatně, to já fakt nevim. 🙂

ikarkulka
11. únor 2010

aponchie, to je pořád to samé dokolečka - když o tom někdo pochybuje, tak to nedělá. nebo dělá, ale pak způsobí dítěti trauma, viz to, co sem dala paulla.

proč si pořád myslíte, že to všechny ty matky dělají i přes to, že o tom vlastně pochybují nebo že si myslí, že je to škodlivé? to si vážně myslíte, že je jedna jako druhá, bez jediný mozkový buňky a paní blanka je udržuje v trvalé hypnoze?

meleri
11. únor 2010

aponchie,

asi si to nepřipustí bo jsou zmanipulovaní tou babou...jako 350 kč za jeden kurz ta se na tom musí namazat! ale na to aby ji přišli lidi tak je musí pořádně překecat podle mě...vždyt to píše i ta holka..
prostě na takové podezřelé věci se podle mě nalákají dycky důvěřiví lidi...
tak jako na podomní prodej, co blbin už se takto prodalo..

ikarkulka
11. únor 2010

a co lidí už skočilo na žvásty ve zprávách 😀 😉

artuse
11. únor 2010

apon, ale třeba připustil, jak to víš, že nepřipustil? vždyť tu teď byl i zkopírovaný příspěvek létající maminky, která toho lituje...no určitě neměla jít přes to, že jí syn u toho pořád brečel...

beruska2x
11. únor 2010

ikerkulka.. to by ses divila jak jsou lide manipulovatelni a budou delat kravinu jen kdyz jim blbka pred nima rekna ze je to vyyyborne, na tom principu funguji vsechny reklamy a nechaji se zblbnout k ruznym vecem....
pokud to skodi jim o.k. at kazdy dela jak uzna i kdyz z nej delaji ovci a hlupaka ale kdyz tim skodi nekomu jinemu tak by se neco delat melo 😖

audreyd
11. únor 2010

ok, tak poďme zažalovať:
- tých, čo vymysleli jednorazové plienky za to, že chlapcom sa zvyšuje riziko neplodnosti a dievčatám kandidóz a zápalov - a to ani nehovorím o dopade na životné prostredie...
- tých, čo vymysleli dudlíky za to, že sa deťom krivia a kazia zúbky...
- tých, čo vymysleli kočíky! odtŕhajú deti od rodičov...
- tých, čo vymysleli, resp. znovu zaviedli šatky...
- tých, čo vymysleli "klokanky", za to, že degenerujú kĺbiky a pohlavné orgány detí
- tých, čo vynašli a propagujú umelé náhrady mlieka
- tých, čo očkujú hlava-nehlava všetkých ľudí doradu ako dobytok!
- tých, čo propagujú dojčenské plávanie za to, že topia deti
- tých, čo nechávajú svoje deti vyplakať až do úmoru vo svojich postieľkach, len aby sa naučili spať samé!
- tých, čo nedôverujú sami sebe ako rodičovi, ktorí veria a cítia, čo je pre ich deti prípustné a prínosné a čo nie!

každý na každého dopláca, o tom je celý systém! a najviac mi prekáža, keď niekto nerešpektuje názor iného a ten svoj považuje za jediný a najsprávnejší...

kocicinka
11. únor 2010

Já bych řekla, že ty maminky, co na to chodí o tom, zda je to dobré( a včem by mohla být rizika) ani moc nepřemýšlí. Prostě jsou na MD, mají spoustu volného času, chtějí se dětem věnovat a vyzkoušet něco nového. Na tom staví spousta kurzů. proste nabízet maminkám něco vonýho, abz se doma s dětičkama nenudili. No a tz maminkz pak mají pocit, že se dětem intenzivně věnují.

dagina
11. únor 2010

K videu od Artuše:

Ta instruktorka, pokud jí tak mohu nazvat, jasně říkala (ani nemusím umět 100pro rusky), že jim děti chodí v 5ti měsících... . A konkrétně tady je vidět, jak ty děti už mají docela dost vypracované svaly...marně přemýšlím, co je k tomu vede..., třeba je to opravdu nějaká osvědčená metoda, při které tyto děti později "vydělávají" prachy ...

aponchie
11. únor 2010

artuse na plavacku diskuzi ,zastanci jeji sama ona ani slovo o tom 😉

beruska2x
11. únor 2010

audreyd, muzu se zeptat jak jsi prisla na skodlivost dudliku ( krivost zubu je spise od cucani prstu 😉 ) a UM? kocarku... tohle uz je ale hooodne mino 😵

meleri
11. únor 2010

holky ta diskuze už k ničemu moc nevede..proto už končím..není co řešit..navíc se mi malý probudil tak půjdem ven..

počkejme nějakou chvíli co se z toho vyvrbí, co řekne policie i když si myslím že u nás bude zas jenom tytyty a basta..

keminek
11. únor 2010

karkulko, ale tady to nemůžeš zracionalizovat. Já např. nechápu, o co tady některým poctivcům jde.. Aby zjišťovaly názory lékařů a názory zastánců létání a jakési studie atd. Na tohle mi stačí selský rozum. Je to nepřirozené, lidský novorozenec není na úrovni většiny savců, kteří jsou schopni se brzy samostatně pohybovat. A každý to vnitřně cítí jasně.

Z lékařů také nejsem na větvi, příkladů je denně dost. Např. když jsem se narodila já, tak hned po vytažení z bříška drželi sami doktoři děti za nožičky a následně je na pár dní oddělili od matek kvůli infekci, ačkoliv nejhorší infekce na porodnicích byla horečka omladnic, která zmizela, jakmile si lékaři začali mýt ruce.

ikarkulka
11. únor 2010

beruško, to je známá věc, že dudlík může křivit zuby 😉

audreyd, trefa! všechno má dvě strany, záleží na každém, pro co se rozhodne.

editah222
11. únor 2010

Beruško - dudlíky kříví zuby stejně jako prst 🙂 Moje švagrová je dětská zubařka a mohla by o tom vyprávět hodiny.

ikarkulka
11. únor 2010

keminku, kočárek je ve své podstatě taky nepřirozený. jen u toho to každý vnitřně necítí.

aleachim
11. únor 2010

ikarkulko, třeba moje zubařka říká, že je to nesmysl.

nikes
11. únor 2010

beruško, třeba na těch dudlících je vidět, že co řekne jeden zubař, nemusí nutně znamenat, že je to pravda.

http://www.doktoronline.cz/main/clanek.php?id=188

http://www.babycorner.cz/clanek.php?i=13

Zkrátka, některý zubař Vám bude tvrdit, že dudlíky by mimi nemělo používat, páč se mu budou kazit zuby a druhý Vám řekně něco jiného. Tak, a ted si z toho vyberete to, co je pro Vás lepší. Tzn. když moje mimi má dudlík , tak se tady budu bránit zuby nehty, že je to v pořádku a dudlík neubližuje. No a tak je to se vším.

dagina
11. únor 2010

Holky, a jaké zuby máte na mysli??? Mléčné nebo druhé??? 😅 U těch druhých snad dudl nemá vliv na křivost...

ikarkulka
11. únor 2010

aleachim, proto jsem napsala, že je může křivit. nikoli že je to pravidlo. protože vím, že každý tvrdí něco jiného.

ikarkulka
11. únor 2010

dagina, asi oboje, pokud dáváš dítěti dudlík v době, kdy mu rostou.

dagina
11. únor 2010

Já jsem nosila rovnátka (dala jsem si je v dospělosti) a ortodentistou mi bylo řečeno, že křivost zubů je způsobena tím, že se nám celkově zmenšuje čelist

aleachim
11. únor 2010

dagi, jestli má u těch druhých dítě dudl, tak má mnohem větší problém než křivé zuby 😀

keminek
11. únor 2010

šátek s létáním nelze srovnávat, není !alternativa" jako alternativa, resp. nějaký další zbytečný výmysl, to samé se týká i UM, kočárků, dudlíků atd., když zrovna teda čtu nějaký příspěvek.. nedá se všechno házet do jednoho pytle.

Tahle diskuze nikam vést nemůže, kam by taky měla a proč? Proč by tady měl někdo shromažďovat nějaké důkazy pro a proti, když tady nikdo ničemu nerozumí? Proběhla zpráva v TV a tohle jsou reakce na ní. Dokud se o tom několik let nevědělo, tak to nikdo neřešil.. vcelku dlouho teda.

Ale jasně se ukázalo, co většina lidí cítí, když vidí létání s dětmi, ať už se u toho smějí nebo pláčou. Každý řekne, že by to nedělal, všem se to příčí, ať už to tady podávají mírně nebo ne, nikdo to nevnímá jako něco přirozeného, potřebného.. Každému to připadá jako zbytečný hovězí nápad. Děsí to i ty, co létání viděli na vlastní oči nebo sami začali létat.. ti ale překonali odpor a strach. Nebudu dělat něco, co se mi pocitově příčí. Každá máma intuitivně cítí, jak dítěti pomoci, když brečí, tak přijde (protože kdyby nešla, tak by to byl v přírodě průšvih), způsoby uklidnění se shodují všude, protože každý má od přírody zakódováno co dělat, když dítě nemůže spát nebo má hlad atd. Ale létání to tedy opravdu není. To by mě ve snu nenapadlo. Navíc pokud bych měla překonávat svůj prvotní strach a šok, to bych šla proti zdravému rozumu i přirozenému vnímání.

dagina
11. únor 2010

Ikar, druhé zuby snad rostou kolem sedmého roku + -, kdo dává děckdudlík v tomto věku??
Jééje, koukám, že jsi admin, a tady se kecá už delší dobu mimo téma...

aleachim
11. únor 2010

keminek, a kdo posoudí co je další zbytečný výmysl a co není?