Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

lenkavano
12. únor 2010

no tak to je silná káva a myslím že jsme tímto dopisem dostali odpověd minimálně na jednu otázku.co k tomu říct.musíme jen doufat.

paulla
12. únor 2010

ten dopis od aliance je mazec, jde vidět, že odborníci ji několikrát kontaktovali, že je to zdraví škodlivé a ona jak slepá, hluchá, nevidí, neslyší...

shaula
12. únor 2010

A ještě jedna poznámka: byť by jim bylo předloženo 100 odmítavých stanovisk a stejný počet studií o škodlivosti, oni stejně prohlásí, že je to "jen názor autora té studie" a oni mají názor jiný... Myslím, že se zbytečně celý národ rozčiluje, protože to stejně k ničemu nebude... Akorát jak někdo trefně na Plaváčkovi poznamenal, paní Blanka má úžasnou reklamu... Protože i negativní publicita je pořád publicita 😒

kubaka
12. únor 2010

meleri, lenkavano (mimochodem dík za pohlazení 😵 )mě napadlo už zkraje, že je to projev sadismu - jejího. Jak vysvětluje dětský pláč - jako nedopatření, dítě ještě neví, že su mo tude za chvíli líbit 😖 . Já v tom tu agresivitu, sadistické uspokojení a vlastní narcismus vidím.
Jak jsem koukala - ona se obklopuje ovečkami - věrnými a oddanými - stojí to na jejím kultu. Nejde o to, co dělají - jde o její osobu. To, jak vystupuje, tvrzení "já bych přeci svému dítěti nikdy neublížila" - kdo tohle říká? Kdo taklhe formuluje?
Já Mariána plácnu, ve vteku mu vlepím - tedy vím, že v tomto ohledu mu "ublížím" Takže jako obhajobu jako dobré matky bych se netitulovala. Vím, že dělám asi chyby, o kterých ani nevím, projeví se třeba později - ublížím mu nechtěne nebo i vědomě - naplácám. Taky pláče, je mu to líto. To je normální.
Kdo používá formulace v tom smyslu, že "já bych přeci nedopustila, já bych přeci dítěti neublížia, ..." že to, co se týká jeho osoby z principu nemůže být špatně - to je narcista jako vyšitý. A ti si právě pro potvrzení sebe sama kolem sebe shromažďují armádu věrných. Oblbují velkými slovy, prázdnými patetickými výkřiky, co slovo , "to perla", hlásání velkých pravd.
Jak jsem ji slyšela mluvit, shovívavě se usmívat - aniž by řekla jedinou kloudnou, směrodatnou větu, fakt, racionální rozbor - mě to stačí. Je to manipulace, arogance, sadismus, narcismus. Nemusím se s ní vidět - počtení, pokoukání a poslouchání mi stačí na to, abych byla v hodně velkém střehu.

btw
teď jsem se vrátila s maličkým z nemocnice, byli jsme na obřízce. Stojíte nad tím dezorientovaným dítětem po narkoze a nemůžete mu pomoct. Držela jsem ho 4 hodiny v náručí, protože nechtěl ležet v postýlce. U čůrání plakal a třásl se bolestí - mohla jsem ho jen objímat a slibovat, že příště to bude lepší. Čůraň za něho prostě nejde...Když dítě trpí, pláče a být to prostě musí pro jeho dobro, je to aspoň nějaké ospravedlnění a líp se ten pohled na trpící děťátko snáší. Tak mě tam napadalo, proč mu dělat příkoří a vyvolávat pláč a strach jen pro zábavu, když to není z lékařského hlediska nutné. To sadismus je.

paulla
12. únor 2010

stockholmský syndrom...to přesně sedí jak kostka do stavebnice to do sebe zapadá

kveluse
12. únor 2010

Já jsem ve státní sféře pracovala několik let a manžel tam je už skoro 15 let a můžu říct, možné je všechno, bohužel.

lenkavano
12. únor 2010

kubaka jo je to tak a prosím pro ostatní nepíšu to proto že bych se opičila,ale přesně tak to cítím a vnímám i já.
a ohledně prohlášení ministerstva,opravdu nemůže vydat prohlášení když policie šetření neuzavřela.stejně si ale myslím že by k celému problému bylo víc zapotřebí zájmu medií a to hlavně televize,aby se něco hýbalo.příjde mi že to nějak ustrnulo.

kubaka
12. únor 2010

shaula to je přesný termín 😨 - já si nemohla vzpomenout, co mi to konání připomíná!! No jasně - zlomit vůli a nakonec vám nezbyde nic jiného než zbožňovat svého mučitele.

tak nevím, zda karkulka četla i toto od Aliance - je vidět, že se tím zabývali už od začátku a ze všech stran.

martimarti
12. únor 2010

Kubaka, ohledně toho obklopování se ovečkami a zlomení vůle a následného zbožňování...tak já si myslím, že to asi není prvotním záměrem, ale je fakt, že to vyplyne z jejího jednání, najednou vidí, že lidi její "učení" přijímají a následují ho a najednou se v té roli začne cítit dobře, je to ostatně vidět i z té diskute na ČT24, ona si je sebou tak jistá, protože má za sebou své věrné. Věřím tomu, že ani jeden z "létajících" rodičů nezapochybuje, nenechá se ovlivnit tím, jak oponují odborníci, to jí ohromně posiluje a dává jí sílu /viz diskuze na Plaváčkovi/ ☹
Takže my tady i na Plaváčkovi plamenně diskutujeme, někdy mírně, někdy rázněji, všichni se shodneme na tom, že ta metoda je děsná, zrůdná,...atp.ale ve finále tím akorát paní Blanku posilujeme ☹ ☹

paulla
12. únor 2010

s tou Slávkou na Plaváčkovi není vůbec rozumná řeč, samozřejmě i ten dopis zpochybnila a pořád mele, že my máme svoji pravdu a oni svou. Píše, že my odpůrci nejsme vůbec schopni vést dialog, ale když jim dáme fakta, nebo k pc pozvem odborníky, aby to vysvětlily z odborného pohledu, stejně jim to nestačí!

keminek
12. únor 2010

jo.. tak v té knize Porod doma je zmínka jak o saunování, tak o létání, tak i o tom potápění - ale ve smyslu, že Aňa radí těhulím, aby chodily plavat do bazénu a tam se potápěly a zadržovaly dech a připravovaly tak mimčo na porod. Jinak od druhé poloviny je ta knížka dobrá, vede ho Konigsmarková (20 let praxe u Apolináře a několik desítek porodů doma), takže už tam o Goršině není psáno. Já to kvůli ní málem nedočetla, protože mi z toho jejího přístupu a slov bylo tak nějak divně.

nety
12. únor 2010

Pí Sudíková na Plaváčkovi v sekci Létání vyjadřuje nesouhlas s přístupem české televize 😖

martimarti
12. únor 2010

Nety...a to je právě ono, ona teď vůči svým příznicvům nemůže ukázat slabost, naopak, myslím, že když se to rozjelo, tak se bude bránit útokem. Může osočit TV z nekalých praktik a honby za senzací navíc natočené skrytě, bez souhlasu, bude oponovat, že je to zmanipulováno a sestříháno. V očích svých příznivců jí to pomůže, teď už se nebude schovávat. A navíc ví, že jí stejně nikdo neprokáže zlý úmysl, bude tvrdit, že dětem neubližuje a kdo jí dokáže opak? Jasně, že každý ví, že ta metoda je škodlivá a může dětem ublížit a zle je poznamenat, ale důležité jsou důkazy. A nikdy se nikomu nic nestalo, žádnému dítěti nebylo ublíženo, děti se prý dokonce smějí 😒 😒 a jak řekl v té diskuzi na ČT24 ten pan profesor, není žádná studie o škodlivosti a negativní následky se mohou projevit až za mnoho mnoho let ☹ ☹
Je to celý na bednu ☹ ☹

dagina
12. únor 2010

Ahojky, moc jsem vás nedočítala, jen přelouskla dopis od Šimona a Matouše 😒 , vůbec nepíše, jestli jeho vady byli vrozené, nebo je zapříčinili rodiče např. špatnou manipulací a třeba i jinými faktory...., častější bývá druhá varianta.
Pokud jsem ho pochopila dobře, tak létání a ostatní cviky jeho matky je pro děti již s nějakým problémem ( jak píše, že jí matky s brekem děkovaly...). A kdo posuzuje, které dítě je "vhodné" na létání???? Zravý jedinec obvykle necvičí stejné cviky jako dítě s nějakou vadou... .

lenkavano
12. únor 2010

marti ale řekni mi tak pokud by stál naproti sudíkové odborník na slovo vzatý,prostě kapacita a uznávaný člověk v oboru ortopedie,neurologie ,pediatrie,psychologie....a ona před ním takto lítala s 3týdením miminkem které by srdceryvně plakalo a jistě bolestí a vypětím že by to opravdu nebylo napadnutelné?že by opravdu nemohl zasáhnout?není to třeba stejné jako když bych stála proti pediatrovi a típla v tu chvíli o dítě cigaretu?nebo bych ho profackovala ale s tím že se to na něm vůbec nemusí projevit?opravdu by nemohl nikdo zasáhnout a zavolat na mě policii?já se s tím pořád nějak nemůžu smířit,že by se takovým věcem jen přihlíželo ,ale nic se nedalo dělat.
takže lidé co své děti bijí že mají modřiny,ale časem se jim zahojí takže jsou bez následku anebo mohou přijítpozději,tito lidé tedy své děti netýrají?tak proč se proti nim zasahuje?
nebo pročse trestají otcové které zneužívají své dcery,ale potrestají se až když to vyjde najevo.ale tu dobu kdy to prováděli,kdo ji vrátí zpět?nevím jestli mě dobře chápete,píšu to protože mi to příjde to samé.

aleachim
12. únor 2010

holky,já se bojím, že celé tohle povede k tomu, že ona bude pro své spřízněné duše mučednicí. Vždyť si vezměte, jak na začátku jsme byly všechny za jednou, že to není normální o škodlivosti nemluvě. No, a teď se tu množí názory, že ji nemáme urážet, že to třeba myslí dobře,...... bla, bla, bla. Nevím, jestli by to tu někdo zkusil, ale určitě to "lynčování" vede k tomu, že bude považována za oběď. Možná by se toto téma mělo uzavřít.

lenkavano
12. únor 2010

aleachim já si myslím že její spřízněné duše budou s dětma lítat doma v obýváku i tak ,ale kdyby třeba nemohly provádět sedánky v ačku tak už to by stačilo.a taky si to třeba rozmyslí ti co tam chtěli jít na kukandu.noale doufám že nejsem moc naivní.asi jo,co?

aleachim
12. únor 2010

lenkavo, třeba všechna ta videa, co se tu objevila. Kdybych to chtěla zkusit, tak si to pustím a letím. Docela mě to děsí. Asi se mnou nebudeš souhlasit, ale to raději ať to dělají v áčku než pokoutně doma podle videa. Nejhorší je, že tím, že se to takto vytáhlo na světlo se tomu udělala řádná reklama. A věř, že je spousta ženských, kterým se to zalíbí bez ohledu na to, co na to říkají lékaři a ostatní rodičové. Vždyť se koukni na domácí porody, jaký zažívají boom a přitom je to nebezpečné jako sviňa. 🙄 🙄 🙄 😠 😠 ☹ ☹ ☹

kubaka
12. únor 2010

aleachim a marti - máte pravdu, mučedníci jsou vždycky populární.... ale prostě žijeme v době svobody, kdy každý má přílležitost projevit svobodně svou hloupost (vlézt do kurzů létání).
I negativní reklama je reklama - pravdu díte - lze ale doufat, že jí to i tak u značné části národa pěkně zavaří. Tlak na ni to je i tak. Oč bude u jedněch za svatou mučednici, o to víc bude u druhých za nebezpečnou fanatičku. Ovšem je zviditelněná - to jí bezpochyby dělá dobře... 😖

lenkavano
12. únor 2010

kubaka myslím že tou poslední větou jsi to skvěle vystihla 😒
aleachim ale i ty máš pravdu ,já to myslela jako že kdyby to zakázali v áčku tak by to stejně ty co už tam chodí praktikovaly doma.

arietiska
12. únor 2010

No reklama to určitě je, ale já jsem za ni ráda. Osobně jsem málem skončila na jejím kurzu plavání a absolutně bych netušila co je paní zač nebýt této kauzy. Mom. jsem ráda, že jsem se na plavání s prckem vybodla a neměla tu čest! A doufám, že takových bude víc a kurzy ji naplňovat nebudou či je odřeknou vč. jejích drahých pobytů. Pokud si získala i obdovovatelky, tak to se nedá nic dělat, ale já si myslím, že dle názorů tady ji spíš lidi budou kurzy odmítat. Budu ji schválně sledovat, zda její kurzy, pohyby stále frčí a jestli nezruší své www a nezmění si název firmy.

paulla
12. únor 2010

Zajímavý článek od paní Procházkové na Plaváčkovi:

Už jednou jsem sem dávala doporučení, abyste se podívaly na ruské stránky, kde pod hesly Гимнастика для младенцев najdete spoustu informací, které v češtině ani v angličtině nenajdete. Bohužel většina vás maminek, které mají malé děti, už ruštinou nevládne,neb ji ve škole neměly (což jsme my, školou povinní za bolševika bohužel zažili). Když budete mít trpělivost a přesto se na to podíváte, zjistíte, že dynamická gymnastika, která se eufemisticky na kurzech Plaváčku nazývá Létání miminek, je v Rusku naprosto obří móda. Když si prolistujete a zkusíte - třeba s pomocí maminky, babičky nebo někoho staršího, kdo je schopen aspoň trchu azbuku přelouskat - zjistíte, že DG je v Rusku asi taková móda jako u nás byl jednu dobu aerobic, který dnes většina fyzioterapeutů považuje za pěknou blbost, která cvičícím jen ničí zdraví. V Rusku ale zároveň DG široce rozebírají zastánci i odpůrci (včetně odborné veřejnosti) a diskuse je opravdu živá. Stejné je to s tzv. delfínkováním - dobrý "roztomilý" efufemistický název pro dost drsné metody, silně inspirované Igorem Charkovským - kontroverzní osobností ruské "šamanské" scény.

Milé maminky, když už takhle, byť v dobré víře, hazardujete se zdravím svých dětí, věnujte stejnou energii, kterou věnujete boji zde, získání informací, byť to bude v ruštině určitě obtížné.

Zdraví vašich dětí za to stojí. Najdete široká pojednání o DG, doslova spusty stránek, kde se kurzy doporučují, dokonce návody na DG a základní cviky i s ilustracemi (je to identické s tím, co lze shlédnout zde na stránkách), diskuse pro-proti.
Myslete přtom na to, jaký je rozdíl mezi kulturou středoevropskou a kulturou východu až dálného východu.

artuse
12. únor 2010

paulla, dobrý příspěvek od pí Procházkové, já to s těmi rozdílnými kulturami tvrdím pořád, jiný kraj, jiný mrav...a opravdu v ruštině toho o "dynamické gymnastice" lze najít hodně...

romana29
12. únor 2010

Já osobně si nemyslím, že by paní někdo mohl považovat za oběť a jako kompenzaci k ní chodit na kurz lítání....
Nebo aspoň normální člověk určitě ne a pokud přece, tak si myslím, že po pěti minutách by odešel. Protože se mi ti rodiče zdají jako fanatici, bez emocí, kteří s těma dětma zacházejí úplně šíleně.

Paní Procházková má svůj názor, ten jí neberu, ale ať mi ona nebere ten, že se svým dítětem bych tohle nedělala, ani kdyby mi slíbili kdoví co.
Každopádně pokud někomu stačí k obhajobě to, že v Rusku je to obří móda, no tak sorry...Kdo se dá ovlivnit tím, že někde v daleké Rusi tohle dělají, tak fakt nevím, možná by mohli ukazovat ženskou obřízku, která je na v Africe taky velkou módou :(

mimi198
12. únor 2010

No videla som to! To čo chcú tie deti pozabijat pre boha. No moja mama ked to videla zrovna si nalozila jedlo a aj ho tak nechala uz jej nechutilo. Podla mna je to len biznis, nechutny biznis co chcu na tom zarabat.

artuse
12. únor 2010

romana, ale myslím, že to nikdo neobhajuje, ani ta pí Procházková (sama říká, že je to hazard, s čímž souhlasím), prostě jen konstruktivní příspěvek do diskuse 😉

kubaka
12. únor 2010

romana - myslím, že paní Procházková to psala těm matkám, co obhajují létání - takže spíš varovala. Taky jsem měla chvíli zmatek, komu to vlastně píše a upozorňuje, že se o tom vede široká debata pro i proti. Nebo se pletu?

Ale i tak si nemyslím, že ruský novorozenec, čínský nebo indiánský se rodí jiný a zasluhuje jiné zacházení. Všechno to jsou homo sapiens a mají stejně velké hlavy a jemné kostičky. Takže kulturní rozdíly určitě, ale neznamená to, že je to obecně přijatelné a akceptovatelné chování. To bychom pak mohli považovat za normální a akceptovatelné upalování vdov v Indii, vraždy dcer které "zostudí" rodinu, ženskou obřízku v Africe, zabíjení holčiček v Číně z důvodu n pohlaví.
To ,že takto mrzačí děti v Rusku, nebo nevím kde, neznamená, že to není mrzačení. 😢

kocicinka
12. únor 2010

OT: co je to to "delfínkování"?

paveljanik
12. únor 2010

Dobrý večer! Tak jsem si přečetl reakci paní S. na jejích stránkách týkající se televize a celé té tzv. štvavé agendy a je mi zle. Bohužel se opravdu zdá, že pro její příznivce teď bude ještě větší modlou než kdy dřív, ale zase si říkám, že když diskuse o škodlivosti zachrání byť jedinou maminku, které se nenechá svést davovou psychózou na kursech a nezačne tuto šílenou metodu praktikovat, bude to správné a mělo to smysl.

nety
12. únor 2010

delfínkování

Zátěžové potápění se vyvinulo v Rusku. Jde o metodu delfínkování, kdy rodič kojence v několika opakováních za sebou ponoří a vynoří z vody. Je to takový trénink v hypoxii, dítě se nestačí pořádně nadechnout. Příznivci metody tvrdí, že dětem to nevadí, protože nepláčou. Já tvrdím, že je to proto, že z nedostatečného nádechu jednoduše nemůžou. Důvodem proti je i fakt, že se trénuje jen s dětmi do jednoho roku, ty starší se už tomu brání.