Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

verled
21. únor 2010

ahojte...

jendodušem videa jsou strašdelná, je to nebepečné evidentně už na první pohled a to ani nemusím být doktor, vždyť i dospělej člověk by to těžce snášel.....

karin06:létající maminky na tom nevidí nic proti a my zas tady na tom nevidíme žádný pro...navíc jak vidíe jsme podpořeni diplomovanými odborníky..........kteří snad nemají ten diplom za omalovánky....

my se tu nebavíme o tom jestli to dělat můžou nebo ne, ale že by to předevšim dělat NEMĚLY!!

kubaka
21. únor 2010

verled - diplom za omalovánky 😀 😀 😀 Jo, to konečně chtělo připomenout. Jednotliví doktoři můžou být všelijací, ale když se na tom shodnou napříč všemi obory, tak to nad tím nelze mávnout rukou.
Jinak tu její činnost prošetřuje už policie, takže je to v běhu.

verled
21. únor 2010

za mě a mého prcka..je to šílenost

létání miminek je výmysl nějakýho magora, reklamní tahák na maminky.......vytahala bych je ta ruce a nohy, aby si uvědomily co svým dětem dělají a jaký to může mít následky!kdyby radši svoje miminka uměly správně pochovat a pomazlit, hned by spala bez toho aniž by jim museli v hlavičkách kvedlat krví.......a degenerovat jim ještě nevyvinutá křehká tělíčka

omlouvám se za překlepy, ale tohle je vázně moc.... jen jsem chtěla vyjádřit názor..

létání NE!!!!!

haniani
21. únor 2010

evik26: Ale přesně takto jsem to s těmi chodítky myslela. Každý děláme i věci, o kterých víme, že možná nejsou nejvhodnější, zdraví prospěšné atd. Navíc to, co je vlastně "správně" se často mění 😉 Jde o míru.
Já se snažím řídit celý život a to ne jen ve vztahu k dětem především zdravým rozumem a heslem "všeho s mírou" 🙂 Takže chodítko na pár minut si myslím že nebude taková tragedie. Naproti tomu létání i na pár vteřin mi příjde proti zdravému rozumu a naprosto extrémní záležitost. Navíc přínos mi není jasný, pokud teda vůbec nějaký je.

Nejsem doktor, ale po zkušenosech s mými dětmi mi napadají i jiná rizika a vůbec PROTI k létání, než ty evidentní klouby, mozek, stres, ...

Moje dcera např. měla nedovyvinutou záklopku nad žaludkem - běžná věc, max. do půl roku se to samo urovná. Kdybych jí tehdy otočila za nohu hlavou dolu, doslova by z ní "vyteklo" vše, co snědla 😀 😀 😀 😀
"Vada" mojí dcerušky byla jasná, to neustálé blinkání se nedalo přehlédnout, ale kolik "nedodělků" není na první pohled zjevných? Vyžaduje p. Sudíková před "létáním" aspoň nějaké objektivní posouzení zdrav. stavu budoucího letce?

paveljanik
21. únor 2010

Dobré odpoledne!
Už jsem se zařekl, že nebudu nic komentovat, protože stačilo pár reakcí na babycafe a jsem za totálního blbce a hajzla,ale když nad tím tak přemýšlím mají asi pravdu, jen nechápu, jak na to přišli skrze net 😀 😀 😀 (teď mě prosím přemlouvejte, že se pletu, vždyť dle babycafe to dělám vlastně jen proto 😀 😀 😎 😎 )
Někdo tady psal, že už se na nezdravosti létání shodli odborníci napříč spektrem, ale na BC se i nadále tvrdí, že to není podložené, že se odborníci pletou, jak se pletli vždycky a podobně. Prostě jsou přesvědčení o své pravdě a nic jiného je nezajímá. My co létání neschvalujeme jsem taky přesvědčení o svém a nic nás prý nezajímá. Bohužel zjišťuji, že je to bitva s větrnými mlýny, kterou asi nelze vyhrát☹ Kdo nechce nepochopí a neuzná! Kdykoliv dáte argument v čem je létání nebezpečné, obrátí to opačně a připomenou, jak všechny dnes uznávané metody byly dříve zatracovány. Nakonec to završí tím jak zde je urážíme a oni nás nikdy. Souhlasím ,že některé příspěvky zde, jsou agresivní a někdy i vulgární, ale jejich argumentace sice vulgární nejsou, ale urážlivé mnohdy ano, ale ono je to vlastně jedno, mnohé z nich jsou přesvědčeny o své pravdě a neschopnosti lékařů, takže byť by argument byl vytesán do žuly a podepsán všemi lékaři světa, jejich názor to nezmení.
Asi nezbývá než čekat jak se k tomu postaví lékaří dál a co paní Sudíková.

evik26
21. únor 2010

haniani máš pravdu dnes se třeba říka že by děti neměli spát na bříšku ale mě od narození nespí jinak než pravě na bříšku kdyš ho otočím řev a zas se přetočí mam teda monitor dechu ale dřív doporučovali jen na bříšku a ted je to špatne a pak se vtom mame vyznat každý rok jinak

verled
21. únor 2010

haniani:to je dobrá pčipomínka, to byste měli na tu jejich slavnou diskuzi napsat.......jestli se před zápisem do kurzu posuzuje zdavotní stav miminka........to neni jen tak že??...

verled
21. únor 2010

kubaka:tak doufám, že si s pani policie taky zalétá🙂

lenkavano
21. únor 2010

kubaka myslíš že policie bude platná??že to zakážou pod nějakým trestem?já doufám že jo ☹

roniee
21. únor 2010

na zdravotní stav dítěte a důkladnou znalost anamnézy jsem se ptala už na několika diskuzích, hlavně na Plaváčkovi opakovaně a nikdo se nevyjádřil,takže opravdu silně pochybuju, že by paní Sudíková o těch dětech věděla víc než vidí 😒

haniani
21. únor 2010

Ještě pro odlehčení jsem našla taky někde v diskusi:
"Maximálně jsem ochoten hovořit o létání miminka ve stádiu přípravy ... " 😀 😀 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=UoBALCxojoo

Já jsem také pro 😉 🙂 🙂 🙂

roniee
21. únor 2010

hani, to je krásné video🙂 Tak si myslím, že tohle je jasně nadšené miminko, které létá naprosto v rámci svých možností a posiluje ty správné svaly tím nejlepším a nejpřirozenějším způsobem a určitě mu nevadí, že je u toho na zemi🙂) 😵

lantana
21. únor 2010

Haniani (z 13:03)- naprosto přesné: "všeho s mírou" 😉 !
Paveljanik - slovy klasika: "je to marný, je to marný, je to marný". Budu parafrázovat "hlášku" jedné paní z té diskuse: "nechme jim jejich "PRÁVO NA OMYL"...." Kdyby šlo o vaření asi by mne to pobavilo.

Co mne ovšem velmi mrzí, že ani jedna z žen, které "létání" provádějí a prohlašovaly, že je "mimo" ten, kdo si myslí, že se na metodu předem neinformovaly, neuvedly kde braly informace. Spíše najdete, že to konkrétní, čím se ohání je 8 let (někdo tvrdí 10let) působení paní Kolářové - Sudíkové zde, ale já se stále nemohu zbavit dojmu, že pokud paní magistra metodu dle svých slov "upravila pro zdejší podmínky", byly vlastně vlastně ti první (vědomě?) "pokusnými králíky", nebo kde ti sehnali informace? Statistiky si pí magistra nevede, z čehož mi plyne, že zdrojem informací je její slova, ujištění, a že "létala" s vlastními dětmi. Takže opět nejspíš důvěra, pocity, propojení, vlny, vesmír... A následně se staly zdrojem informací i ti nadšení "propojení létací rodiče".

Já vím, že to min. v předchozí větě vyznívá tak, že se všem alternativcům vysmívám, protože takhle se jim někdo smál třeba kvůli x krát zmiňovaným šátkům, ale tak to NENÍ! Ode mne je to spíš povzdech nad tím, že ty jiné cesty, které jsou v principu samozřejmě dobré, se u někoho stávají opačným extrémem, k těm, kteří "slepě konzumují". A tím jsem se vlastně vrátila k tomu, co jsem psala v úvodu, co dříve zmínila Haniani.

roniee
21. únor 2010

Ono to opravdu je marný 😀

Já se pokusila povznést a vcítit se do těch maminek, ale vychází mi z toho holt to, že chtějí být alternativní za každou cenu, znovu opakuji, že proti alternativám nic nemám, ale jak bylo řečeno všeho s mírou a hlavně s racionálním pohledem též na věc. Ale chápu, že to létání jim dává opravdu ,,neuvěřitelný,, pocit svobody resp. síly bohužel na úkor dítěte, protože to dítě rozhodně žádný pocit svobody zažívat nemůže a o tom mě prostě nikdo nepřesvědčí a ani nemusí🙂

lulii
21. únor 2010

Ahoj, moc vás zdravím 🙂

Už tuhle diskuzi o létání (nejen tuhle) sleduju dlouho a nedá mi to, abych konečně nepřispěla. Já to prostě nechápu a souhlasím s vámi, se vším.

Ráda bych připojila můj vlastní názor na maminky, které tohle létání provozují, ale musela bych být strašně sprostá a bohužel to jinak nedokážu vyjádřit. Jsem fakt znechucená z toho, na co všechno se nechají chytnout, vymejvárna mozků a neslyší, nevidí,.................Normálně se mi vaří krev v žilách 😠 A nestačím se divit. Nejhorší je, že oni to zakážou, až se opravdu nějakýmu miminku něco stane, chjo...................... 😔

shaula
21. únor 2010

Lantana - ke druhému odstavci: přesně o tomtéž jsem taky přemýšlela 🙂

lenkavano
21. únor 2010

lulii já si myslím že by to nezakázali ani po úrazu dítěte,jsem přesvědčená o tom že by to matky kamuflovaly a sváděly to na něco jiného. 😒

haniani
21. únor 2010

lulii: Bohužel, toho se obávám - že se něco stane. A pokud opravdu něco nechci, tak fakt nechci "mít pravdu" za cenu, že se nějakému tomu mimču něco stane, nebo že teď ti už odrostlejší letci začnou mít nějaké problémy ☹

mirri
21. únor 2010

ahoj,tak jsem se konecne koukla,o cem je tahle diskuze......pustila jsem si video,nastesti bez zvuku a stacilo mi 10 vterin.... 😕

a tohle je mozne???!!!! 😲 😲 jeste ted se mi trepe zaludek ja jsem naprosto bezeslov,co se da beztrestne delat s malymi detmi.... ☹

kubaka
21. únor 2010

paveljaník - nejsi, neboj - myslím blbec a hajzl - 🙂 🙂
mě právě přijdou všichni ti, co se chytli nějakého pseudosměru a vyznavači tak dosti arogantní z principu - jsou povzneseni nad nás, ubohé nevědoucí. oni nemusí být sprostí verbálně, ale urážejí vlastně obsahem. Jak nás považují za stádo - jak oporvhují autoritou, jak vědí víc, než doktoři... Jistě, tak jako ve všem se najdou omyly, které se časem vyvrátí - ale není to jen tím, že si někdo usmyslí, že teď je "to" zase špatně a tak to budeme dělat "jinak". Jde o prohlubování poznatků, o širší sběr informaci, které se znovu a znovu vyhodnocují a buď potvrdí nebo vyvrátí.
chci říct, že je velmi ubohé a nevědomé říct, že doktoři vědí houby, protože pořád říkají něco jiného. tak to není. A jediné poctivé a srozumitelné chovánlí je prostě respektovat tu míru poznatků, jakou máme momentálně k dispozici.
To o "napříč spektrem doktorů jsem psala já - což souvisí s tím, co píšu zde. Já prostě nesnáším zabedněnost. Lidé neumějí vůbec sbírat informace, analyzovat a sumarizovat, probrat si je logicky. A navíc jsou z poloviny - prostě hloupí.

Takový prototyp "hloupého " člověka byla kdysi má kolegyně, která se navždy vryla do mé paměti jako názorný případ průměrného člověka, který dokáže opravdu mávat s fakty - navztekaným zvoláním. "jak nemá být v tom státě korupce, když je ten chlap ministr, sedí ve vládě a ještě ke všemu je předseda strany".

lantana
22. únor 2010

Kubaka - někdy je to opravdu "divočina"... 😖

Četla jsem část jedné diskuse, kde se dámy rozohňovaly nad tím, jak "ovečky" matky nevědí co NEMUSÍ a jako to stádo poslouchají gynekology, kteří je nutí na zbytečné (časté) prohlídky, zbytečné testy na cukrovku, k zubaři apod., že na západě (to je někdy jak zaklínadlo) je nechávají svobodně se rozhodnout, že co je komu do toho, kdy chodí kdo k zubaři...
Samozřejmě, neidealizuji si lékaře, vím, že jsou někteří odmítají vše alternativní, jsou arogantní (já jsem měla v tomhle tedy štěstí), ale nerozumím tomu, co je špatné na častých prohlídkách, já jsem se ráda ujistila, že je vše v pořádku, ráda jsem slyšela srdíčko, případně mimčo i viděla. Zbytečnost testu na cukrovku nedokážu posoudit u jiných, u mne byla sice malá pravděpodobnost, ale opět jsem chtěla mít jistotu, čas, "sladká voda" a píchnutí do prstu mne nezabilo, zubař mi vyšel tak nějak že bych tam šla stejně - kdybych tam byla třeba měsíc před tím, tak bych tam taky znovu neletěla.

Každopádně já jsem typ, který se chce nejdřív v klidu dohodnout a zatím jsem se ve většině případů dohodla. Záleží i na přístupu maminek. Bojovným přístupem "jdu svojí cestou, dobře vím co nemusím a svá práva si vydobudu za každou cenu" milý usměv žádného lékaře pravděpodobně nevyvolají.

Také jsem si vzpomněla na diskusní pořad s Jílkovou na téma domácí porody. Maminka, která bojovala za porody doma tam nebyla schopná vysvětlit, proč odmítnout klystýr před porodem (pokud ho někdo nechce, jsem samozřejmě pro, ať je mu bez řečí vyhověno, to jen mimochodem). Říkala, že si to přečetla v příručce WHO, ale proč!, nebyla schopná odpovědět - řekla, že to prostě psali v příručce WHO - hotovo, zbytečně se myslím "trošku" shodila. Příručka WHO je, jak jsem zjistila i v diskusích, pro některé maminky téměř "biblí" ze které papouškují informace bez ohledu na to, aby se informovaly o tom, zda se úroveň (co do služeb a pohodlí) v některých zdejších porodnicích nějak mění. Nakonec vlastně dělají totéž, co ty, které považují za "ovečky", ale pravda, došly k tomu "vlastní cestou"...
Jistě je stále co zlepšovat, někde nejspíš hodně, ale nesnáším, když se z porodnic paušálně dělají strašáci.

Z toho vyplývá, že pokud nejsem studovaný lékař zabývající se alternativními metodami, musím si v některých případech prostě vybrat komu nebo čemu budu věřit a doufat, že je moje rozhodnutí správné. Mohu se informovat, ale stále budu informovaný laik.

tommik
22. únor 2010

Lantana, souhlasím s tebou až na ten test na cukrovku. Bohužel se nejedná jen o "sladkou vodu", ale tento test může mít vliv na plod a má svá rizika. Proto chápu některé maminky, že mají obavu jít na uvedený test. Já ho sice podstoupila, ale dlouho jsem se rozmýšlela. Dala jsem na doporučení gynekologa, ale nadšená jsem z toho nebyla. 😉 Ale myslím, že toto už je mimo téma. 🙂

lantana
22. únor 2010

Tommik - prosím napiš mi, jaká rizika, kdyžtak na interní poštu, přiznám se, že vyloženě o škodlivosti tohoto testu na plod jsem neslyšela, ani se nedočetla. Předem dík. 😉

Uznávám, že jsem se dostala trochu jinam, ale souvislost tam je, protože i "létání" je u některých maminek součást "jiné cesty" a částečně to byla reakce na to co napsala Kubaka. 😉

tommik
22. únor 2010

Četla jsem, že se může poškodit slinivka dítěte. Tedy doufám, že jsem to nezaměnila za jiný orgán 🙂

aleachim
22. únor 2010

holky, je to mimo, ale v čem spočívá ten test na cukrovku? Já ho vůbec neabsolvovala.

hathor1231
22. únor 2010

baby, viete ci konecne tie matere z videa dostali za tie ohavnosti nejake tresty? dufam,ze minimalne socialka sa o to zaujima... 😕

kubaka
22. únor 2010

Lantano souhlasím jo, i z té "alternativnosti" se stává "stádnost" - v tom jsem taky "nestádní" - neplavu, nelítám, necvičím, neznakuju, nešátkuju, nehelendoronuji, neyamahuji, nekomunikačně nebezplenkuji.
Nějak si s tím prckem hraju, mazlím, tulím, směju, chodím ven, no...

hathor - šetří to policie s podezřením na týrání dětí, ale to bude jistě na dlouho. Musí se k tomu vyjádřit odborníci

lantana
22. únor 2010

Tommik - orgán sis nespletla, slinivka produkuje inzulin, cukrovka je právě onemocnění, když slinivka produkuje málo inzulínu, někdy vzniká jen v těhotenství, ale opravdu jsem nenašla jedinou zmínku o tom, že by zátěžový test v těhotenství dítěti slinivku poškodil, jde o to odhalit, zda matka netrpí těhotenskou cukrovkou, tam už dítěti hrozí obezita a snad i problémy s dýcháním.

Aleachim - tady je to popsané: http://www.porodnice.cz/co-znamena-oralni-gluko... 😉

Hator1231 - tresty za "létání" určitě ne, zatím se jen vyjádřili pediatři - najdeš to o kousek zpět v diskusi, jinak nevím...

cestovatelkaandrea
22. únor 2010

Lietanie babatiek- nepochopim to.
Podla mna je to dost nebezpecne. Clovek si dava pozor aby mu babatko nespadlo z ruk po porode. Nieto s nim este aj tocit a neviem este ake akrobatisticke kusky robit.... A na uvonovanie koliky su aj ine metody ako to lietanie..

shaula
22. únor 2010

K OGTT - nejen obezita hrozí dítěti, ale pokud má matka nekompenzovaný gestační diabetes mellitus, hrozí například to, že plod bude abnormálně veký nebo může mít i vývojové vady. Ještě jsem taky neslyšela, že by OGTT poškodil slinivku dítěte. Já třeba těhu cukrovku měla a dodnes jsem sledována na diabetologii pro porušenou glukózovou toleranci. Přitom testy pár let před otěhotněním byly naprosto v pořádku. Takže za mě jsem určo pro OGTT, i když je to hodně nepříjemné vyšetření 😝 Aleachim - to je podle mě chyba gynekologa, toto vyšetření by měla podstoupit každá těhotná, i když je fakt, že některé skupiny žen jsou rizikovější.
Omlouvám se za příspěvek mimo téma, je to jen proto, že se to tu nakouslo.

Hathor - potrestán nikdo nebyl, bude to za prvé běh na velmi dlouhou trať a za druhé si myslím, že ani nikoho nepotrestají 🙄