Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

aleachim
9. únor 2010

po 3 hodinách už by se nebránila..... 😠

berenika39
9. únor 2010

tak ted přijel po týdnu domů starší syn, ukázala jsem mu tu reportáž. koukal asi 20 vteřin, pak řekl na jeden nádech:

ježišmarjá fuj doprdele dej to pryč vypni to je to dítě živý nebo co to je kráva kdo to je?

emanka
9. únor 2010

môj priateľ to dokázal pozerať 10 sekúnd a hneď radšej zdrhol, nevydržal to 😝

nety
9. únor 2010

Manžel se raději ani nekoukal ☹ ☹

arietiska
9. únor 2010

berenika39: 😀 😀 😀 😀 😀

arietiska
9. únor 2010

Úžasně spontálně vyjádřené pocity...

berenika39
9. únor 2010

manža to taky neunes, že mu je z toho blbě...že to dítě má vykloubený ruce

juliagregor
9. únor 2010

tak tá pani je blbá, lebo tomu verí...ale čo tie maminy, čo sa dajú na takéto niečo nahovoriť 😠
nič horšie som zatiaľ nevidela...hrozné... 😠

meleri
9. únor 2010

u nás je všecko možné, i kdyby ty děti ještě polívala ledovou vodou tak to bude mít furt povolené...nikdo jí to nezavře... 😠

kocicinka
9. únor 2010

Ikarkulko: já ano. Moje sousedka na tom kurzu byla a toto mi sdělila. Takže to nejsou žádné drby. A centrum mám za rohem, chodila jsem tam na cvičení a i na toto jsem byla přihlášená, ale na základě informací sousedky jsem se odhlásila.

kocicinka
9. únor 2010

Zajímavé je, že jiná lektorka z A centra, která tam vede kurzy psychomotorického vývoje( je rehabka) před létáním varovala, právě kvůli riziku prasknutí cévky v mozku.

nanai
9. únor 2010

Ahoj holky, je to smutné, že se do něčeho takového maminky na svých dětech dopouští, jistě ne proto aby svým dětem ubližovaly ale proto, že slepě uvěří nějaké paní, která jim tvrdí, že je to v pořádku, a zapomenou při tom na svůj zdravý rozum. Myslím že každé mamince její mateřský instinkt říká, že takovéto manipulace s dítětem prostě dobré nejsou. Nechápu kde ta paní bere tu sebedůvěru, že si je tak jistá tím že je to neškodné? Natož prospěšné? I kdyby se ty děti přitom smály (což tedy ty děti z reportáže nedělaly), to přece není žádný argument? Dáváte dětem na hraní nože, i kdyby je to bavilo? Když tatínek hází dítětem do vzduchu, většina dětí se bude smát. Ale zdravé to rozhodně není. A potenciálně rizikové to je. Natož když někdo točí kojence dokola hlavou dolů..pochopitelně že se většinou akutně nic nestane, ale nějaká mikroskopická poškození mozku se mohou postupně sčítat a projevit až po letech. Ach jo.

nety
9. únor 2010

Ono je i zarážející,že řekla cosi v tom smyslu že dítě leží a nemá žádný pohyb,že je to nefyziologické?? Co by chtěla po novorozenci? Aby sám chodil 😖

senja
9. únor 2010

ikarkulka: A ty bys do toho "kurzu" svoje mimi dala?? 😕

Ja bych tu babu silenou normalne zavrela. Podivala jsem se na to pouze 5 vterin, vic jsem nezvladla. To pro mne bylo stejne jako koukat jak by nejaka matka do sveho miminka kopala 😔

benjik
9. únor 2010

zavřít je až zčernaj,to není normální.to těm dospělým dělaly jejich rodiče a díky tomu mají iqve tykve,že si to vůbec k dětem dovolí ne?jinak si to nedokážu vysvětlit 😠 😠 😠

jabber
9. únor 2010

ikarkulko - ale když ty budeš znát osobně někoho, kdo lítá a napíšeš nám to tady - tak pro nás je to úplně stejná informace (jedna paní povídala) jako když to napíše kocicinka. Nemám důvod tomu nevěřit, nevím proč by si to kdo vymýšlel.
Ono v podstatě cokoliv si na internetu napíšeme, tak je jedna paní povídala, pokud se neznáme osobně 😀

kocicinka
9. únor 2010

Dyt mimina jsou na to blinkání náchylná i tak a oni je dají ještě hlavou dolů.
Na kurz bych nešla ani se podívat jednak proto, že by mi mylo líto těch peněz( 350,-) to pro ně mám lepší využití a taky proto, že bych nevydržela se na to koukat, to bych musela ty děti těm mámám sebrat ☹
Stačila mi ukázka v TV a popis sousedky

zuzana.79
9. únor 2010

Ahojky holky,
je to opravdu možný, že Ty mámy to dělají svým dětem přesto, že slyší ten srdce rvoucí pláč???? Viděla jsem to až teď a furt to nemůžu vydýchat.. I zvířecí mámy poznají co jejich mláďatům vadí a nedělají to, ba naopak, útočí na toho, kdo jejím miminkům způsobuje stres a strach...Nějak nechápu tu tupost těch "maminek"a to, že jdou všechny s davem jako ovce...
Jediné co na tohle lze říct, že z Ruska k nám nikdy nepřišlo nic dobrého...Ale vždycky se našli Ti, kteří si řekli, že bude lepší vlézt matičce Moskvě do zadku.. Paní lektorka by potřebovala přes držku (omlouvám se za ten výraz)..
Cvičila jsem s klukama "Vojtovu metodu" a ta je nepřjemná, ale ten pláč se nedá srovnat!! A i "Vojtovku" jsem vyměnila za Bobata, který je na úplně jiných a naprosto bezbolestných principech..
Navíc mě překvapuje, že si ještě někdo myslí, že když je miminko nahé, tak je to pro něj "přirozené"..
No, dneska asi nebudu mít klidné spaní....

alcatko.j
9. únor 2010

Nez se tady do me zase pustite, ze se mamin, co "letaji" zastavam, tak opakuju!!!nezastavam, nelibi se mi to, neobhajujuju to, ale po zkusenosti, ze nekdo necte poradne, co kdo napise...to proste zduraznuju na zacatku...

A ted proc pisu...vsechno mozne a snad i nemozne tu bylo uz receno, je jasny, jaky prevlada nazor a ze to proste normalni neni...

Musim se proste zastat ikarkulky...nektere jste vuubec nepochopily, o co ji jde...ona jasne napsala, ze se ji to nelibi, ze s tim nesouhlasi, ale zaroven napsala, ze se ji nelibi to, co se tady deje a ze jako vzdy tady v diskuzich se to cele zvrtlo ve sproste urazeni, vulgarni nadavky na "letajici" maminky, kdy se slovy jako Krava, vylozana , ze by se tem maminkam mely odebrat deti...atd atd, nesetri....ze malokdo tady v diskuzi se umi vyjadrit slusne(to se nelibi ani mne, ale dokazu pochopit, ze kdyz se nekdo nasere, ze to lita, nicmene tady se to uz prehani),
ji, stejne jako mne, prijdou reakce plne vulgarnich hloupych reakci, mimo...ona chtela rict, ze takovym humbukem tady na konikovi(baby cafe, emimino adalsi) proste nic nezmuzete/nezmuzeme, ono je fajn najit spriznene duse, poznadavat, spolecne trnout, co se tem nebozatkum muze vsechno stat, ale nic, proste nic se dit nebude...navic, kdyz 90% z vas ma info sebrane z jedne reportaze(nerikam, ze to nestaci, ale je prave dobry si precist nazor lekaru a ne vsechny tady jste si neco vyhledaly, precetly - jasne, zase ze zprdnete,ze mate preci selsky rozum a vidite....) a uz jedete...a Ikarkulka se proste zamyslela, ze proste jste/ jsme mali pani a ze by bylo mozna fajn, se na takovy kurz podivat(jasne napsala, ze ona to chape tak, ze neni nutne se s detma zapojit!!! staci se divat) a ze pak by mel clovek v rukavu ty prave informace, mohl by si to zpracovat a zacit, pokud by chtel, jednat...

Ale zase, jako vzdy a jako vsude se ozvaly chytracky, ktere , jen proto, ze nejde s davem a nehulaka tady, ze je to svinstvoo a hnuuuus a ze se i chce bliit a ze je pozavirat a nakopat jim prdeeeleeee , tady zacnou spradat teorie, jak ma letani predplacene a kdesi cosi...pritom ona jako jedna z mala, presto, ze se ji to nelibi, nesouhlasi s tim, se zamysli, premysli co by se dalo delat apod🙂

tak holky, trosku slusnosti, ne? 😉

gs208
9. únor 2010

alcatko.j> dobře napsané, už jsem měla také sto chutí napsat podobný elaborát, protože nevěřím svým očím, co tu všechno čtu (pro rejpaly, s tímto "cvičením"nesouhlasím)

momin
9. únor 2010

alcatko.j ale me je z toho fakt spatne od zaludku..takze kdybych napsala ze se mi z toho chce blit...neni to daleko od pravdy.... 😎

Jinak bereniko kraasna reakce syna! 😉

senja
9. únor 2010

zuzana.79 Tak to s tim Ruskem jsi vazne nemusela 😒 Nejsem sice zadny rusofil, i kdyz jsem rustinu vystudovala, ale i kdyz ti mozna vadi, cely narod hned urazet nemusis, navic nikdo Rusku do zadku davno neleze. Nejde o to odkud to k nam dorazilo, ale o tu podstatu.

alcatko.j
9. únor 2010

Momin, ookej, tak to neni az tak hrozna reakce, popsat svoje pocity😅 😉
Ale nasla bych tu x rekaci, ze kterych se chce zvracte mne 😔

momin
9. únor 2010

Jasne chapu te..... 😉

senja
9. únor 2010

Hlavne ze to mimco nema jak se branit, jen place... 😢 😢 😢 😢

momin
9. únor 2010

Hlavne ze sem si rikala ze uz sem nevlezu a stejne tu porad chodim.... 😒

alcatko.j
9. únor 2010

Momin, ja taky😅 ale nedalo mi to, snad to nentokrat uz vydrzim 😔

romana29
9. únor 2010

Viděla jsem pouze reportáž v televizi, určitě nebudu číst 28 stran diskuze, ale svůj názor podle toho, co jsem viděla v televizi napíšu - po pár vteřinách se mi chtělo zvracet a maminka, která tohle se svým dítětem dělá, nemůže být podle mě normální a přála bych jí, aby s ní taky někdo takhle "lítal".

Pevně věřím, že celé slavné kurzy díky reportáži zruší a těch pár šílených rodičů si najde nějakou lepší zábavu se svými dětmi.

A je hrozné, že někoho svéprávného vůbec napadne o nějakém takovém kurzu uvažovat. Ale na druhou stranu je vidět, že prodat se dá opravdu všechno...Zajímalo by mě, co by se dělo, kdyby se nějakému dítěti něco stalo, krvácelo do mozku atd., všechno, co lékaři zmínili, jak by to pak obhajovali v nemocnici, co by si vymysleli tito rodiče, že se jejim dětem stalo? Věřím, že by se týrání dítěte určitě nevyhnuli.

lenkavano
9. únor 2010

alcatko nezlob se ale jít se podívat přímo na lítání když už samotné video vyvolává zděšení to se mi zdá už fakt moc.a to že tu mamky reagují podrážděně mnohdy rozčileně a vulgárně nediv se jsou to matky které milují své děti,chrání je a nedovedou si představit že by se svým dítětem házely jak s kusem hadru.já to fakt nechápu,já vím že s tím nesouhlasíš ale mě jen zaráží jak nad tím ještě ikarkulka dumá,jestli je to tak nebo tak abysme se přesvědčily a nedaly na drby.ona je slepá?ona je hluchá?ona neslyšela nářek který rve srdce těm co to slyší?
a ještě promin ale při tvém oslovení letající maminky se mi otvírá kuidla v kapse,to nejsou manminky ale macechy ty mají do maminek hodně daleko ☹