Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

paveljanik
2. čer 2010

@bibione Omyl Ty se tady pohoršuješ nad tím, jak si dovolujeme mít negativní postoj k létání miminek!

cocoska
2. čer 2010

dokud to nebude oficialne zakazane, tak s tim nikdo nehne. Stale se najdou novi nadsenci, kteri to budou nacvicovat. Doufam jen, ze se zadnemu miminku nic neprihodi a nebude to mit negativni nasledky. 😢

paveljanik
2. čer 2010

@cocoska Bohužel ikdyž to bude zakázané se najdou takoví, kteří budou mít pocit, jak je to přínosné a budou tak činit dál☹

beruska2x
2. čer 2010

@cocoska ja zase silne pochybuju ze miminka bez nasledku nejsou, ale kdo to prizna 😅 nikdo nerekne ze zraneni/ poskozeni diteti zpusobil sam.. a to je potreba prokazat...

je desny jak si nevazi zdravych a zivych deti ☹

mywiel
2. čer 2010

Budu mat z decka mrzaka a potom si mozu trieskat uz len hlavu o mur do konca zivota.... 🙄 No nic idem spat dost bolo rozculovania su to vyplachnuté mozgy a chudence deti co maju takych rodicov. Mozno tvrdé ale moj nazor. 😀 😝

bibione
2. čer 2010

to bola taka mierna odbocka od danej temy 😉

mywiel: no ja by som to skor skusala pred tym,nez zacnem s chemiou...nie ked chemia nezabera...ja napr kym siahnem naozaj po liekoch,tak to skusam proste inak...ked nezabere,idem po tabletke 😀
a male dieta vie houby o placebo

veronika81
2. čer 2010

bibione ok 😉

možno ak by si napísala, že ano.. tak by ma ešte zaujímalo, čo vedie matky k tomu, aby také niečo vôbec skúsili. Zo začiatku som túto tému sledovala, ale potom som sa stratila, nemám toľko času čítať to, tak neviem či sa tu vyskytol niekto, kto opisuje aj nejaké pozitíva z toho, niekto kto to skutočne absolvoval a čo ho k tomu viedlo..

bibione
2. čer 2010

ale vy ma furt nechapete,vasa vec

mywiel
2. čer 2010

Bibi to aj robim neboj mam super pediatra homeopata a mamu PhMgr. 😉 Tu v zahranici to bezne predpisuju. 😉

cocoska
2. čer 2010

jak nekdo chce delat pokusy na svych detech'? to nechapu. ta ruska metoda je prece pro gymnasty a akrobaty. to tady pak bude cast narodu v CZ a Sk vrcholovi sportovci (k tomu mozna fobie,snizene IQ, koktavost, psychicke potize?)

paveljanik
2. čer 2010

@bibione Takže zase jedna z těch ,kteří chtějí jen prudit! ☹

mywiel
2. čer 2010

No a urcite ta metoda nie je pre niekolko tyzdnové ci mesacné deti ci uz vtedy z nich robia gymnastov od narodenia? 😅 😀 No nic idem ja spat, lebo je tu dusna atmoska trosku. 😅 😕

bibione
2. čer 2010

veronika: netusim preco to tie zeny robia...pokial by malo moje dieta konktretny problem,zdravotny jasne,a nic by sa nevymyslelo...tak snad vtedy ...ale s novorodencom by som to rozhodne neskusala...az taka husta som neni 😎 a teraz uz vobec nie...a nemyslim si,ze neviem narabat so svojim dietatom,nebojim sa ho chytit ani tak ani tak,ale akrobaciu snim neprovozujem

paveljanik
2. čer 2010

@veronika81 Taky už jsem dlouho nepročítal diskusi, ale když jsem náhodou narazil na někoho, kdo je pro létání, ať již zde nebo v jiných diskusích, pak argumentem je protiprdíkový efekt a sblížení matky s dítětem, zbavení strachu. Dokonce prý ji zlepšení motoriky, ale nikdo již neřekl s kým tyto rozdíly srovnával a jakou statistiku si vedl. Takže závěr vždy je jen o pocitech. Prostě CÍTÍ, ŽEČ JE TO PRO JEJICH DÍTĚ SKVĚLÉ A DÍTĚTI SE TO LÍBÍ!

bibione
2. čer 2010

paveljanik: neber to tak tragicky,skodi ti to 😉

andykca
2. čer 2010

cauteee 🙂

@cocoska len si tu tetu nepodarenu nechajte radsej leeeen v CZ...my ju tu nechceme 😀 😀 😀 😀

...a keby chcel niekto poradit, tak mne Patrik prdka aj ked lezi na brusku 😉 , takze lietanie nechajte radsej bokom - je to nechutneeee a cudujem sa, ze niekto vobec sa na to da 🙄

marosko08
2. čer 2010

Ahojte dievcence.u nas na Slovensku som reportaz o letani miminek videla vcera vecer po prvykrat.zostala som uplne zhrozena,vobec nechapem,pre co by som mala takto manipulovat s vlastnym dietatom a preco to vlastne tie matky robili.vraveli,ze uz od jedneho mesiaca dietata takto cvicia.hroza-ja som sa maleho bala chitit bez perinky,nie este robit cosi takeho.odbornici u nas to neodporucali,koli otrasu mozocku v hlavicke a oddovodnili to tym,ze vacsinou sa k takemuto comusi uklanaju matky,co nechcu dat ani deti ockovat priklanaju sa k alternatyvnym liecbam.mne uz ti rodicia prisli cudni.bol tam aj dlhy stol,co mi pripadalo,ako keby to bola neaka sekta.samozrejme nechcem tym nikoho urazit,co som sem napisala.j to kazdeho vec.ja s malym chodim na kurzy plavania a cvicenia na fitloptach a myslim,ze to je vhodnejsie,ako neake lietanie,co vobec nedava zmysel.tesilo ma.papa.kata

paveljanik
2. čer 2010

@bibione beru to tragicky, protože takoví jako TY se jen snaží vždy rozčeřit diskusi bez ochoty diskutovat a pak se za bukem smát jak se všichni krásně rozjeli! 😠

cocoska
2. čer 2010

@andykca ze vy ju nechcete, ona chce vaaas a vase €

paveljanik
2. čer 2010

@cocoska BINGO 😝

bibione
2. čer 2010

paveljanik: a teraz si ma vazne rozosmial,nehnevaj sa,ale o to mi vobec neslo...a keby si si presiel par stran do zadu,tak by si videl co som o tomto pisala ja...a tym Takovi jako ty ma nemozes nas... 😉

talinka
2. čer 2010

no bodaj by tej uchylacke zakazali vstup k nam 😝

paveljanik
2. čer 2010

@bibione Ale já tu nejsem proto, abych Tě nas... Ale to zase nechápeš TY ... dál odsuzuj rozhořčené názory matek, srovnávej létání s vojtovkou, ber své homeopatika a žij spokojeně až do smrti!

paveljanik
2. čer 2010

@talinka To néééééééé ... jen ať se uhnízí teď na chvilku jinde 😝 😀 😀

veronika81
2. čer 2010

@bibione ja som sa takpovediac "potešila", že si ZA a opýtam sa takej maminy, že prečo? Z akého dôvodu by na taký kurz išla, aké pocity ju k tomu vedú a tak.. Ale teda nič z toho 😀

@paveljanik ano, tieto argumenty som počula aj ja včera no.. protiprdíkový efekt? Z toho lietania mám pocit, že sa skôr pomotajú črevá ako uvolnia prdíky. Na zblíženie so synom poznám milión iných, krajších a príjemnejších metód. A či by ma to zbavilo strachu? Veď by som mala ešte väčší, že mu tým nejak ublížim!

andykca
2. čer 2010

@cocoska tak si asi vycihame herecku na hraniciach a supneme ju na nejaky kolotoc - nech si "polieta" a moze ist spat......ja chapem, ze uz nieje doba - babatka v perinkach a ruky zviazane do pol roka...ale zasa totoooo 😨 😨

cocoska
2. čer 2010

tu slovenskou reportaz zitra ukazu holkam v praci - Nemkam, ziju v Nemecku. Schvalne co mi na to reknou. Dite za tim nemam, takze se namusim obavat, ze by me udaly na socialce, ze to mozna provozuju. A pak vam napisu jejich reakce.

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
talinka
2. čer 2010

paveljanik, 😀 moze sa uhniezdit inde,ma este vela vela moznosti okrem SK 🙂

andykca
2. čer 2010

@miskag125 jasneee a ja jej este zaplatim kurz lietania 😀