Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

lenkavano
2. čer 2010

elefant dobře aůle řekni mi v čem jsou teda ty videa v mediích mimo?

lenkavano
2. čer 2010

ale 🙂

elephant
2. čer 2010

TV Markízu nesledujem (žijem v ČR), a ani si reportáž pozrieť neplánujem, pretože mi je to v podstate jedno. Hovorila som skôr o videách, ktoré k tejto téme zverejnili napr. na rodine. (A tie snáď boli zo Španielska...)

Keďže nevidíš nič hysterického na kampaniach proti lietaniu, možno mi dokážeš odpovedať na toto. Poznáš, alebo si čítal o nejakom dieťati, ktoré bolo preukázateľne poškodené po lietaní?

lenkavano
2. čer 2010

andy tu zdenkak jsem už tenkrát četla.to vypovídá samo o sobě.

lenkavano
2. čer 2010

ach jo to je pořád dokola.postižené dítě se nikde neukáže ,jelikož vše zametou pod koberec a svedou to na něco jiného.beztak to mají důkladně promyšlené.

paveljanik
2. čer 2010

@elephant A to je právě ten problém, že slova která píše zrovna Vanda jsou tak zavádějící a rozhoděn nevyváží negativa, která veřejně prezentuje velká část lékařské veřejnosti. Viz první argument trénuje svalstvo ... jak je možné trénovat svalstvo dítěte, které visí ve vzduchu, ohebnější? ... proboha co je to za argument, v čem ohebnější to jako že kosti se ohýbají snáz?, lépe zvládá pády? ve srovnání s kým? otuží se? měsíční dítě se potřebuje otužovat? utvrzení důvěry matky a dítěte ---- tím že dítě létá v prostoru bez jakéhokoliv kontaktu s matkou?, kojenecká strnulost? co to je? .....a negativa: nevyvinutý mozek při přetížení, volné kouby které neunesou váhu těla, sítnice oka opět reagující na přetížení .... Když jsem na diskusi přišel s negativy, byl jsem usměrněn, že neexistují studie ... a kde jsou studie o prospěšnosti? Nikde! A to je celá korektnost diskuse na BC. Tak jako tady matky veřejně vyjádří své zděšení (bohužel mnohdy krutě, ale ono to dost krutí je), tam to byla diskuse obhájců a negativci neměli přístup!

veronika81
2. čer 2010

trošku som sa začítala do diskusie, čo dala andykca, dovolím si skopírovať vetu matky, ktorá kurz absolovova:
Miminka prý řvou, protože se jim u toho létání srovnávají meridiány.
Čo sú prosím vás meridiány?? Zdravotníctvo nie je môj obor.
Ešte dodám, že tá maminka potom oľutovala, že sa toho zúčastnila.

paveljanik
2. čer 2010

@elephant s odpovědí na Tvůj dotaz už mě předběhla Lenka ... nikdo se nepřizná ikdyby se něco dítěti při létání stalo, lehko se dá říct, že spadlo s přebalováku .... mimoto mikrotraumata a různá poškození mozku či oka se mohou projevit až po několika letech, klidně až v pubertě a málokdo si je dá pak do souvislostí, navíc když s enikdo nechlubí, že létá!

lenkavano
2. čer 2010

no právě tam to bylo defakto to samé co tady ale opačně.vysmívali se tam a dělali z lidí hlupáky že když tomu nerozumí tak at se nestarají.

paveljanik
2. čer 2010

@veronika81 Meridány jsou dráhy z východního(čínské) pojetí medicíny. Pokud si to dobře pamatuji!

veronika81
2. čer 2010

no ešteže máme starý dobrý google, že? 😀 Už viem, čo sú meridiány.. Tak to ma určite presvedčilo, že preto dieťa plače 😠

paveljanik
2. čer 2010

@veronika81 a měl jsem pravdu? Já jen jestli si to dobře pamatuji ze školy🙂))

lenkavano
2. čer 2010

veronika no já myslím že spíš než by se jim něco rovnalo tak se jim spíš všechno lámalo a míchalo,proto plakali.to budou asi ty meridiány.
verčo opravdu na ten kurz půjdeš?

kocicinka
2. čer 2010

S tou důvěrou je to myšleno asi tak, že mnohé matky se bojí manipulovat s dítětem, vzít ho do náruče a tak(tvrdí lektorka).
Je jasné, že když budu s dítětem mávat kolem dokola za nohy, že se ho pak nebudu bát vzít do náruče. Ale přijde mi to jak kladivem na kuří oko. Jestli jsem se tedy srozumitelně vyjádřila.

lenkavano
2. čer 2010

kocicinka kladivo na kuří oko je trefné 😎 😀 😀 😀

paveljanik
2. čer 2010

@kocicinka Proč mne nenapadají taková trefná přirovnání? 😒 Asi to bude tím ,že jsem chlap 😠

elephant
2. čer 2010

@lenkavano "...postižené dítě se nikde neukáže..." Prečo nie? Lieta sa už určite aspoň 10 rokov, a nielen u nás ale i po svete. Fakt sa nenájdu jediní rodičia, ktorí by zažalovali kurz za poškodenie dieťaťa? Neverím.

lenkavano
2. čer 2010

zacházet a chovat své dítě se naučí všechny matky nebo skoro všechny a nemusí s nimi ani lítat.tam jde právě o ten cit,lásku a to mateřství.schoulit si ho do náruče aby mu nikým a ničím nebylo ublíženo.ne s ním mávat a málem s ním mrskat o zed a o zem.

lenkavano
2. čer 2010

elefphant já tomu věřím protože ti lidé jsou zfanatizovaní a nedokážou reálně myslet.věřím tomu že když jim Sudíková řekne ,nesmíte to říct jak se to stalo řekněte to jinak...že ty rodiče ji poslechnou.

elephant
2. čer 2010

@paveljanik "...jak je možné trénovat svalstvo dítěte, které visí ve vzduchu, ohebnější?..." No, budeš sa asi diviť, ale keď dieťa visí vo vzduchu, tak sa spevní, a svali posilní. Príklad - chodili sme na plávanie s mladším synom, keď mal asi 9 mesiacov, ešte neliezol, ale už sedel a ťahal sa do stoja. Inštruktorka plávania ho veľmi dobre diagnostikovala, že má oslabené brušné svalstvo (to je vidieť i pri nejakých svikov pri plávaní, že ich proste nechce robiť), a poradila mi sériu cvikov, ktoré s ním mám robiť, aby sa spevnil a začal liezť. A jeden z nich bol, čudujsasvete, visenie za nohu a "hojdanie", prechytenie za druhú nohu. Po týždni svičenia sa spevnil natoľko, že liezť začal

veronika81
2. čer 2010

@paveljanik ano 😉 A na to ja proste neverím..

@lenkavano už len pre tú "srandu" by som šla! Úplne vážne. Ak by som vám potom náhodou napísala, že ma presvedčila a snažila sa argumentmi presvedčiť vás, tak ma potom prosím vás vráťte do reality 😀 Ale je to pre mňa nepredstaviteľné, čo by ma dokázalo presvedčiť..
Lenže som z menšieho mesta, neviem kde všade to plánuje praktizovať a zase dochádzať za tým by sa mi určite nechcelo, viem čas využiť aj prospešnejšie. Mmch koľko za to pýta? Za taký kurz?

lenkavano
2. čer 2010

@elephant a líbilo se mu to?když visel hlavou dolů?jak dlouho jsi ho takhle přehazovala?

lenkavano
2. čer 2010

@veronika81 já tě házet do reality nebudu jen doufám že máš mozek na pravém místě.

ale to se říká o chlapech ne ,že ho mají někdy v kalhotech 😀 😀 😀

veronika81
2. čer 2010

@lenkavano ja si myslím, že ak sa aj niečo stane, tak nie že im pani povie, aby to nepovedali.. ale presvedčí ich, že to nie je možné, aby to bolo z lietania a možno ako terapiu im odporučí ďalšie lietanie 😒

paveljanik
2. čer 2010

@elephant 1) Ve kterých zemích se takto oficiálně létá, krom ČR a Ruska?
2) O takovémto cviku jsem nikdy neslyšel, evidentně možná vychází z metody létání, přesto ač to tedy mohlo u 9měsíčního dítěte pomoci, při své reakci jsme měl namysli měsíční děti, přetrvávají rizika. Posílit břišní svalstvo se dá mnohem bezpečněji, ale přijímá Tvou zkušenost. Otázkou zůstává, zda by nezačal lézt i bez tohoto cvičení!

paveljanik
2. čer 2010

Holky! Omlouvám se, ale pro dnešek končím, protože už teď vím, že si ráno v šest budu nadávat, že jsem zase řešil nesmrtelnost chrousta do jedné v noci a ráno v práci budu spát☹ Proč já se vždy snažím diskutovat a jde mi to halvně v noci? 🙄 😝

paveljanik
2. čer 2010

Dobrou noc! 😎

elephant
2. čer 2010

@paveljanik 1) Nie som expert na lietanie, takže neviem. Zahraničných videí je na youtube hromada (aspoň bola), pochybujem, že by všetci chodili k tej jednej češke (sorry, nespomeniem si na meno 😒 ) Ak sa ti chce, môžeš spraviť prieskum youtube, a poreferovať 😉
2) Či vychádza z lietania ten cvik to neviemm, bolo to pred skoro 4 rokmi, ja som o lietaní prvýkrát počula až pred pár týždňami. Ale nebol to jediný cvik, boli i iné. Či by bez toho začal liezť? Úprimne, neviem. Už bol dosť silný a fakt hrozilo, že fázu lezenia preskočí a začne chodiť (ja som začala ako 10 mesačná)

Ktosi sa pýtal, ako sa pri tom tváril a ako dlho to trvalo. No, dolu hlavou bol max 15 sekund, a rozhodne neprotestoval 😉

mywiel
3. čer 2010

elephant je len k vysvetleniu... Už bol dosť silný a fakt hrozilo, že fázu lezenia preskočí a začne chodiť (ja som začala ako 10 mesačná)
😅 😕
Niektoré deti naozaj nepotrebuju lozit a tu fazu preskocia a zacnu sa rovno stavat pri nabytku a chodit a co? Co je na tom zlé? 😕 Vsetky deti predsa nemusia lozit kym sa naucia chodit moja neter chodila ako 9 mesacna a nikdy neliezla. 😉

molka
3. čer 2010

Presne tak, moja staršia dcéra tiež nelozila a napriek tomu je motoricky úplne v poriadku.
Mladšia zase lozila až príliš dlho, pretože sa bála postaviť.
Ja nepotrebujem nejaké prednášky o tom, aké je lietanie úžasne zdravé pre moje dieťa. Mne ako matke stačí počuť ten srdervúci plač dieťaťa a stačí! Existuje toľko úžasných vecí, kde sa rozvíja motorika dieťaťa a pritom je dieťatko šťastné, napr. plávanie, tak prečo sa niekto snaží byť za každú cenu zaujímavý tým, že absolvuje s dieťatkom niečo tak drastické???