Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

kubinkov
4. bře 2010

pavel: Nemáš za co. Stačí říct. 😀

shaula
4. bře 2010

Pavle - jo jo, slyšela a dobře jsem se u toho pobavila... To už si fakt nepamatuje, co tvrdila na začátku té aféry? 😲 😀

paveljanik
4. bře 2010

Shaula - asi má krátkou paměť, ale to bych ji nezazlíval, spíš mě se.., že ty odborníky nepředstaví☹

kubinkov
4. bře 2010

Ono udělat studii není ani jednoduché a ani levné. A získat grant chce cílevědomou práci.

haniani
4. bře 2010

Dneska jsem se byla "podívat" na kamarádky měsíční miminko 😵 Moje vlastní děti jsou už školko-školního věku, tak jsem už zapoměla, jak je takové novorozeně malinké, křehoučké a slaďoučké 🙂 🙂 🙂
Jak jsem se při přebalování na to nahaté malé dívala, vůbec si nedokážu představit, jak někdo může podobný uzlíček čapnout za tu malinkou nožičku, houpat ho dolu hlavou, či přehazovat jak pytel z jednoho předloktí na druhé(tento "cvik" se mi obzvlášť nelíbí 😖 )

Vždy se snažím být tolerantní k lidem jiných názorů a jiné "krevní skupiny" ale nad tímto, ať to beru z kterékoliv strany, tak mi rozum zůstává stát ☹
Kdyby to dělali aspoň s dětmi už tak +/- ročními - ok, divné, ale budiž, ale ty maličké několikatýdenní miminka, kterých zatím jediný pevný bod na tomto velkém světě je maminčina vůně, hlas a náruč? ☹

paveljanik
4. bře 2010

Hani --- nemá cenu se nad tím zamýšlet a trápit se, oni to nepochopí ani to chápat nechtějí a my se jen zbytečně týráme ... asi budeme muset počkat na rozuzlení a doufat, že co nejvíce rozumných lidí zůstane rozumnými....

haniani
4. bře 2010

Já vím Pavle, to jen ta návštěva mě tak rozcitlivěla 😢 😉

lenkavano
4. bře 2010

tak jsem se ted odhodlala podívat na video z plaváčka a mám mravenčení jak při hororu,vždyt ta ženská tam to dítě normálně topí a na poslední chvíli se s ním vynořuje.to musí být pro toho máleho příšerný stres.hlavně že ona se nadechuje jak kdyby měla jít pod vodu na půl hodiny a jeho tam ponoří bez nadechnutí.při druhém vynoření mi přišlo že je dítě modré.může mi třeba prosím někdo vydvětlit,jak je možné že děti nevdechnou vodu do plic ,když se před ponořením nenadechnou? ☹ ta ženská ho vyloženě týrá a ještě se u toho tváří jak panna maria.bože.

lenkavano
4. bře 2010

vysvětlit 😒

lenkavano
4. bře 2010

a hlavně proč?důvod,vždyt to nemá vysvětlení.

berenika39
4. bře 2010

ženský, mezi náma (pavel laskavě promine), nabídka Plaváčka na Rituál první menstruace - že byste neodolaly?
Co z těch dětí bude....podobný exoti, jako jejich maminky?

haniani
5. bře 2010

berenika39: Tak jsem si přečetla leták a myslím, že mi to stačí. Aspoň se už nemusím trápit pochybnostmi, jestli vůči těm lidem náhodou nejsem neobjektivní a zaujatá 😖 😀

lantana
5. bře 2010

Musím říct, že vedle "delfínkování", coby odbourávání traumatu z porodu a "létání" s pártýdenními miminky, "důležitému k propojení" s matkou, vesmírem a odbourávání bůhví čeho, se mi rituál první menstruace jeví jako "nejsmysluplnější" 😀.

Někteří lidé rituály potřebují, potřebují někam patřit, dělat věci "jinak" - "lépe" a v kroužcích podobně smýšlejících se utvrzovat o správnosti svého jednání...

Myslím, že doba extrémům přeje. V době extrémů: zábavy jen u televize a "kozumu", musejí přicházet i ty extrémní návraty k přírodě, vyhození televize a hlavně velkého důrazu na duchovno někdo prostě nechce žít "mezi tím" a proto volí jedno nebo druhé. Já mám ráda "zlatou střední" a už, myslím haniani zmiňované "všeho s mírou, extrémům prostě neholduji a fanatismus a ignoranství přímo nesnáším. No, je to můj život, moje volba...

nety
5. bře 2010

Rituál první menstruace?To si jako budou navzájem vyměnovat své "poklady" či co??Tak nevím,jestli se té oslavě mám smát nebo být v šoku,ale obávám se,že od této ženy můžeme čekat cokoli(a ona vždy překvapí).

berenika39
5. bře 2010

presně haniani, proto občas na jejich web kouknu, rozhodně nejsem nějaký odpůrce nových věcí,vyzkoušet se má všechno🙂, ale měl by si o tom rozhodnout sám. to ty děti nemůžou.

I tenhle rituál je podle mého k tomu, aby stejným směrem, jako se ubírá ta jejich komunita, začínaly uvažovat už slečny a logicky z nich vychovali svoje ovečky. Mají generační díru 😀 😀 , ted mají ve rukách maminky, ty vychovají létající miminka a budou z nich Sudíci. Ale mezi maminkami a miminky není nikdo, tak to vzali přes pubertačky. Sekta jak vyšitá. Nám nikdo neunikne 😉

lenkavano
5. bře 2010

holky to je vážně sekta ☹ 😠 a jak je to teda s tou vodou v plicích?

lenkavano
5. bře 2010

ještě by mě zajímalo proč třeba na některých těch hromadných fotkách jsou všechny ženský vyfocené v bílém,to mi příjde taky jako sektářské,hlavně ten styl oblečení. 😒

kubinkov
5. bře 2010

S vodou v plicích? Mě ty jtránky plaváčka moc nefungují, nejdou mi spustit videa apod.

lenkavano
5. bře 2010

kubinkov a tohle ti taky nepůjde zpustit?to je to o čem jsem psala. 😒

https://www.youtube.com/watch?v=9X6t8n1jYcI
haniani
5. bře 2010

berenika39: Co jsem četla ten leták, tak to není jen pro ještě "nezasvěcené dívky" - i když tam píše, že tyto ráda zaučí soukromně správně menstruovat 😀
Ten kurz samotný jsem pochopila tak, že slouží k tomu, aby se zralé ženy a matky od dětí konečně po letech naučily "prožívat" svou menstruaci - jako by to bylo poprvé 😀 😀 😀 . No jo no, jsem si všimla už dávněji, že jsou lidé, co musí vše a za každou cenu nějak moc prožívat - více než my normální smrtelníci 🤐

Ale toto je teda zřejmě neškodné. Skoro bych to ráda viděla. Ten kurz. Tlupa ženských alá Sudíková v červených habitech mezi svíčkami 😀 😀 😀 😀

A jinak souhlas s lantanou. Rituály lidi potřebují. Někteří více, někteří méně a taky myslím, že tyto a podobné kurzy, spolky atd. nabízejí jistou náhradu, když v naší civilizované, technické době je právě těch původních, po staletí provozovaných rituálů už jen velmi málo.

kubinkov
5. bře 2010

Ale to bylo celkem hezké video. 😕 To prostředí je nádherné, když to porovnám s bazénem, kam jsem chodili my. Náš V. se choval trošku jinak. Po vynoření se smál, ale asi je to prostě vodník. 😀 Takový byl v kurzu jediný. Jinak jsem si nevšimla, že by se tam ta miminka topila. 😉

nety
5. bře 2010

Vždyt to dítě evidentně lapá po dechu a NECHCE se nechat násilně topit ☹

kubinkov
5. bře 2010

Ono kdyby lapalo po dechu a topilo se, tak by asi hlavně kuckalo. Zkus se potopit a vynořit. Taky se nenadechneš hned, ale otřeš si obličej. Kdyz si lokneš, tak budeš kuckat. To mimino se fakt netopilo.

lantana
5. bře 2010

nety - tohle paní magistra osobně nevede, podle všeho budou v červeném oblečení s pentlemi a svíčkami juchat nebo meditovat, zřejmě děkovat za to, že jsou ženy...ať juchají, to je opravdu dle mého to nejneškodnější.

Já nevím, jsem nesmírně ráda a vážím si toho, že mám zdravé děti, že jsme my i naši blízcí v pořádku že máme kde bydlet, co jíst, ale rituály k tomu nepotřebuji. Ráda pomůžu, když můžu, podpořím, přispěji, svoje děti miluji, vedu ke slušnosti, ohleduplnosti, samostatnosti,...(stejně tak můj partner), čtu jim i jim pouštím pohádky apod. Jsem ráda, že jsem ženská a mohla jsem přivést na svět dvě děti, jsem ráda, že mám muže, který se o nás umí postarat a i když se samozřejmě také občas hádáme, také se doplňujeme, vážíme si sebe, respektujeme se - asi tak normálně. Rozhoduji se podle svého, samozřejmě - nemám problém si hledat informace. Jídla se snažím vařit zdravá, nakupuji v supermarketech i zdravých výživách a když omarodíme, upřednostňuji bylinkové čaje, ale nemám je za všemocné....prostě žijeme. 😉

berenika39
5. bře 2010

já vím, samozřejmě jsem to četla, jen to má jediný efekt - přitáhnout další klienty, možnost ovlivnit další lidi - maminky to přenesou na svoje dcery....uznávám, že to není nic dramatického, at si každý prožívá svoje dny jak chce, třeba s fernetem 😀 😀 , ale šlo mi o ten princip - že ovlivní další maminky a jejich dcery.

A opakuji, at se každý věnuje tomu,co sám uzná za obohacující, ale sám za sebe, létání prostě neeee, to je šílenost matek.

nety
5. bře 2010

Já se ani nepotápím protože neumím zadržet dech,takže když jsem pod vodou mám pocit že pomalu umírám,v hlavě mi tepe a cítím celkovou ztuhlost.Také jsem chodila S MALOU PLAVAT,přišly jsme do už rozjetého kurzu,všechny děti se potápěly,skákaly do vody a já nechtěla být pozadu a násilím jsem Kristýnku k potopení donutila.Malá ke mě ztratila důvěru a už nikdy se mnou nechtěla na plavání chodit,musely jsme kurz přerušit protože z toho fakt měla trauma.Ted už jí je šest a je to vodní živel,když sama chce jde pod vodu,když ne řekne maminko hlavně mě nepotápěj.

kubinkov
5. bře 2010

Ale to je tvoje osobní situace, tak přece nemůžeš nutit všem, že to jejich děti cítí stejně, když to v žádném případě není pravda. Malé děti se naučí dech zadržet velmi snadno. Nemají předsudky a předchozí špatné zkušenosti. 😉

nety
5. bře 2010

Já jen reagovala na to at se zkusím potopit 😠 .Nikomu nic nenutím,jen si myslím že se násilím nic nemá dělat.Pokud se dítěti něco nelíbí, ,budu to tolerovat a více ho nenutit.

kubinkov
5. bře 2010

Ale proč píšeš, že se dítě na videu topí? 🙂

lenkavano
5. bře 2010

já mám stejný názor jako nety.a třeba tomu miminku se to opravdu nelíbilo a maminka měla sjetý výraz.a proč se tedea i maminka nepotopí bez nadechnutí?protože by zákonitě musela vdechnout vodu do plic a sama sobě přece ubližovat nebude.