Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

mitote
23. led 2011

holky tak ja asi budu spatna matka, budu rodit v nemocnici, kdyz dite bude brecetbudu chovat a davat mu tolik lasky kolik bude potrebovat, cviit s nim budu max tak ze mu dam prst aby ho stisklo a plavat bude ve sve vanicce 😀 jo a jeste bude u nej spat pes, protoze deti miluje 😀 jo a budem kakat a curat vesele do plinky 😀 asi jsem silne nosvicena a nemoderni, ale mje ditko bdue mit hlavne klid, mazleni a lasku 🙂

kubaka
24. led 2011

@mitote
@mataharyy jsem stejně neosvícená a přízemních názorů jako vy 😀 😀 PLíny měl Marián dokonce skoro do 3 let, protože odmítal vůbec diskusi o vyměšování - taky se to poddalo.

mataharyy
24. led 2011

@kubaka A ještě dodatek: A jsem na to hrdá 😝 😀 😀

mitote
24. led 2011

hihihi ja taky 😀
tak dalsi novinka, prestali pouzivat autosedacku, uz je opet neco osvitilo 😀 teda ani po porodu ji nepouzivali ale pak sesli na scesti a zacali a ted uz zase ne a to je prckovi nejakych 9 mesicu 😀

mataharyy
24. led 2011

@mitote boha, by mě zajímalo co pak jednou budou říkat policajtům (v tom lepším případě), nebo co je osvítí až jednou nabourají (nedej bůh 🙄 )... Navíc teda já už bych sedačku používala z toho důvodu že mi dítě nebude lozit po celém autě jak orangutan... 😅 Tohle už fakt není o osvícení ale o totální debilitě... Nechápu jedno jak někdo může dobrovolně dávat v šanc život vlastního dítěte a schovat se za auru, nebo co 😝 😎

mitote
24. led 2011

@mataharyy nevim, nechapu, jsme neosvicena ovce ve state a je mi sakra dobre 😀 a mam v aute privazaneho i psa v postroji, min pro to ze nechci tacek pokutu 😀 vis co je jest lepsi? ze on ma dve deti z predchoziho manzelstvi, ktere vychovaval normalne 😀

mataharyy
24. led 2011

@mitote No tak o to je šlehnutější 😎

mitote
24. led 2011

holky zitra me drzte palce, jdu na pohovor na jinou, zajimavejsi praci, sice o 1500,- min meisne, ale myslim, ze si mohu jen polepsit 😀 😀 😀

shaula
24. led 2011

@mitote Se divím, že vůbec jezdí autem, vždyť to je taky nepřirozené, měli by šlapat po svých 😀 😀 😀 Držím palce u pohovoru.

mataharyy
24. led 2011

@shaula 😀 😀 Nebo si pořídit osla 😀 😀
@mitote Budu na tě myslet, snad to klapne a nebude to z bláta do louže, i když nic "lepšího" než toto už tě snad nepotká a kdyby náhodou, tak stejně za chvíli chceš na matřeskou, ne?? 😝 😀 😀

mitote
24. led 2011

@shaula jo dokonce maji dve auta, strasne vevnitr spinavy a smradlavy a kazdou chvili neco nefunguje, dnes to byly pro zmenu brzdy...a to jsem jela na postu 😒 😠

@mataharyy "lepsi" uz snad neexistuje a materskou? n ozacnem snazilkova tak za rok :-/ abych mela aspon toho Bc, pry ditko dostanu za statnice jako darek 😀 😀 😀

mataharyy
24. led 2011

@mitote Tak to je paráda auto na hovno a děti bez sedačky, boha 🙄
No ještě že jsem nedostala takové podmínky, bych se dětí nedočkala 😀

kubaka
24. led 2011

@mitote no prosím tě, a jak tam to devítiměsíční batole teda převážejí? Technicky? vždyť tam musí lítat a pásy ho škrtit? A nevíš, proč vyřadili tu sedačku, To by mě teda zajímal ten důvod - vždyť přírodní národy taky nejezdí autem, tak proč oni auto jo, ale bez autosedačky. Mě teda dostalo, jak jezdila s dítětem uvázaným na břiše - co by s ním asi udělala ten volant při nárazu,co? 😲

mataharyy
24. led 2011

@kubaka V kleci, nic jiného mě nenapadá... 😎
No k nárazu o volant přičti tu herdu z druhé strany toho dospělého člověka který při nárazu letí na to dítě... To i menší náraz a dítě to má sečtené... 😒 😢 To dítě není moje, ale já bych na ně poštvala sociálku, to co je za lidi... 😅

mitote
24. led 2011

@kubaka jo to ja nevim, ja jen vim, ze o autosedakcu zakopavam ve skladu a ze v ani jednom aute zadna jina neni 😀 jinak ona po narozeni ho vozil ana brise v satku nepripoutana...

@mataharyy ale ja s tim autem sem tma musim jezdit :-/ dokonce jendu me vystval v prvni snehove vanici kdy jsem trikrat otocila hodiny autem....

lantana
24. led 2011

@mitote - nemám slov.... 🙄, jinak si mě samozřejmě odškrtněte jako další "neosvícenou barbarskou matku", (porodnice, pleny, ale hlavně moře lásky a mazlení a chování - bez létání). 😉

mitote
24. led 2011

@lantana vitej v klubu 😀 ja jsem hrozna, ale asi nezapadam do dnesni koncepce sveta, duveruji lekarum, neuznavam samany a podobne existence 😀

mateson
24. led 2011

uložíš, odejdeš a už nepřijdeš 😀 😀 😀 😀 Baby tuhle Vaši debatu by bylo třeba vydat knižně.Já se tu tak nasměju jak dávno ne.

mitote
24. led 2011

@mateson cemu se smejes? my to tu myslime smrtelne vazne 😀 ulozim dite a necham rvat? to je tyrani 😠 kdyz se me ditko bdue dozadovat pozornosti a chtit byt se mnou, tak se nou bude, kdyz budu logicky na blizku...chudak elektrocnika chuvicka o to pak ma poslouchat

mateson
24. led 2011

a mám jednu otázku. Spí nebo spali Vaše deti s Vámi v posteli?

ivasad.
24. led 2011

Fíhá, holky, narazila jsem na tuhle diskusi náhodou, koukla jsem na tu reportáž v prvním odkazu, a jsem teda zděšená. Jsem porodní asistentka a s miminy jsem dělala několik let, ale tohle není přirozené a je to magořina! Kdo si chce zabít nebo zmrzačit dítě, hurá do toho 😠 😠 😠 Podle mě je to týrání dětí. 😠

mitote
24. led 2011

@mateson pes s nami spi, miminko s nami spat nebude, nerisknu si zalehnuti a uduseni..az bude vetsi a chodit, at koidne lozi do postele za nama, chceme si pordiit do domku velkou postel at se vsichni narvem do jedne postele a ctem treba pohadky neb si povidame 🙂

mitote
24. led 2011

@ivasad. ano ano ano 🙂 kez by to byla jen jedn aalternativni metoda

mateson
24. led 2011

@mitote já jsem to jednou skusila s dcerou. Za dvacet minut jsem přišla a ona stála nahá v postýlce na holé madraci. Byla totálne vynervovaná. To bylo poprvé a naposled. Mne to tenkrát poradila švagrová, že prej proč tam hned letím když plače, ona malou nechá a zaspí 😝 . "Malá" má dnes skoro 22 ale já si to dodnes pamatuju jako by to bylo včera. Proto už vím , že člověk má poslouchat svuj instinkt.

mateson
24. led 2011

no tak náš synáček s námi spí. Jedna maminka sem napsala do jedné debaty, že to muže mít fatální dusledky. Očekávám Vaše názory 😕 😕

mitote
24. led 2011

@mateson me je taky 22 a proste se ridim tim, co jsem se naucil a vzdy sama potrebovala, deti potrebuji lasku, mazleni, bezpodminecne prijetu a oporu, ale zaroven hranice... takze pokud jde o lasku, tu se jim bdueme snazit dat co nejvice, at uz blbina v posteli jako to ted delme se psem, nebo ctenim pohadek, hranim stolnich her, malovanim a ja nevim cim vsim, prote abychom byly rodice al ei kamaradi a aby deti vzdy vedeli ze se muzou prijit pomazlit a ze u nas je vzdy bezpeci, to je to nejdulezitejsi a proste podle me tyhle alternativni metody vazne pocit bezpecni neprinasi....
k tomu spani, ja vidim hlavni problem v tom, ze vazne miminko muzes zalehnout, ale pokud je ditko starsi a sam prijde treba ze cche spat s vama, proc ne? ono zase casem odejde, ja mivala obdobi kdy jsem zase chtel az akazdou cenu spat v obyvaku a vzdy jse po spickach sla rozdelala pohovku a spala tam a byla jsem mala 😀

mateson
24. led 2011

@mitote miminku je šest a v září jde do 1 třídy. ☹ ☹ no a tyhle alternativni metody nepotřebuji komentář. Na tu BKM jsem tu narazila už před časem a mně lezli oči z dulku 😕 😕 😕 jak tam drželi to miminko nad tím umyvadlem, já jsem nechápala . A že se to používá v zemích třetího světa. Už vidím jak tam ta vyhladovaná chuděra někde v slumu , která má mimochodem dalších x detí sleduje to nejmenší jaký vydává signál, že chce čurat. To prostě nemá plenku protože rodiče na ni nemají, ne proto, že uplatnují BKM.

mitote
24. led 2011

@mateson tak to bych ho nechala 😀 jo BKM, to jsem zazila, to nam takhle ji provozovala kolegyne s miminem v praci, reknu ti, je to parada kdyz sedi s diteme u PC, drzi ho a miminko prdi a kadi a "nocniku"....zkus u toho pracovat 😀

neumisa
24. led 2011

@mateson moje děti s námi v posteli nespaly - tedy vždy proběhl jeden pokus a pak byly "odstraněny" do postýlky. Hrozně se vrtěly a točily, prostě využívaly všechen dostupný prostor a v případě nouze i ten nedostupný. Nikdy bych neřekla, kolik místa dokáže zabrat 50ticentimetrové dítě. Jedna noc bohatě stačila, okopaná žebra, potlučená hlava a nevyspání - a to byla novorozeňata! Kdepak, v naší rodině patří děti do svých postelí! 🙂

mateson
24. led 2011

@neumisa asi mi už fakt šibe ale mně malý v té posteli už normálně chybí. Tento týden se nám podařilo ho přesvědčit ať skusí zaspat u sebe v pokojíku. Byl to boj ale podařilo se 🙂 My sme s mm v té ložnici leželi každý na tom svém vyleženém boku jak dva cvoci, uši nastražené a nemohli zaspat. Vydržel tam přesně do pul dvanácté. To byla taková první vlaštovka 🙂