Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

nikes
11. únor 2010

jak to novorozene dokaze ,ze je to pro nej treba prikori by me zajimalo?

Psala jsem, že jsem viděla létání holčička, jak bylo miminko a dnes když má 2 roky. V době miminka i nyní se u toho smálo, takže asi se mu to líbilo, předpokládám. 🙂

aponchie
11. únor 2010

a nemelo by to byt zalozene na faktech namisto pocitech?ted to myslim v dobrem,ale pokud s ema posuzovat nejaky cin kdyz uz o tom hovorite viz tyrani tak to by melo byt zalozeno na faktech dukazech atd ..zadny soud nebude delat zavery z pocitu 😒

bambusko
11. únor 2010

nie je to mimo misu, veci, ktore su dokazane, ze maju negativny vplyv na zdravie ci uz psychicke alebo fyzicke sa toleruju, lebo su obvykle v nasich koncinach. metody, o ktorych nie je nic zname, len su dost neobvykle, su vsak na odsudenie, socialku a peticiu 😖

jabber
11. únor 2010

Mně už delší dobu přijde, že tady mluvíme jedni o voze a druzí o koze 😅 😀

martimarti
11. únor 2010

Paulla, a jsi si jistá, že jsi četla správně? 😝
Protože to asi čteme jinou diskuzi, ikarkulka tam nikoho neurazila, tím méně Pavla. Tam došlo ke konfrontaci mezi Pavlem a Audreyd ☹
Že vám ta Ikarkulka furt tak leží v žaludku...některým 😕

martimarti
11. únor 2010

Jabber...mám úplně stejný pocit 😉

meleri
11. únor 2010

ty brdo tak se přecejen našel někdo kdo to obhajuje... 😖 a nebo neví co z nudy psát tak píše koniny...jako co to jsou za diskuze...myslím ty dvě borky včera večer..

meleri
11. únor 2010

ikarkulko
počkej až se ti dítě narodí to pak změníš názor ohledně lítání dětí..nevím jestli ti to furt přijde tak fajn..

martimarti
11. únor 2010

Meleri...ale přece můžou říci svůj názor nebo ne? 😕 😕 Proč píšeš "ty dvě borky včera večer"? 😕 😕
Ach jo... ☹ ☹ ☹

paulla
11. únor 2010

ikarkulko - o tom ponižování Pavla, že je nervózní, patřilo samozřejmě Audreyd, zapomněla jsem jí tam doplnit, ale jinak to co jsem Tobě psala na předchozí straně, za tím si stojím

meleri
11. únor 2010

protože mě to naštvalo jak se pustily do toho Pavla..když už napsat tak něco k věci..a přišlo mi že urážely ony jeho! 😖

nikes
11. únor 2010

Vím, jak to myslíš apon, ale já tu maminku znám (je to moje sousedka) a stejně jako ty poznáš, kdy se tvému dítěti něco nelíbí nebo mu to nedělá dobře, tak věřím, že to pozná i tato maminky , když už to s dítětem provozuje skoro 2 roky. A možná Vás překvapím, ale není to žádná krkavčí a nezodpovědná matka, jak tady několikrát zaznělo, ale docela obyčejná a milá maminka. Její manžel se taky zhrozil, když v začátcích viděl, co s ním maminka provádí , ale pak , když viděl, že dítěti se to líbí, tak si zvyknul, ale sám si netroufal s dítětem takto manipulovat. Přiznám se, že i já měla srdce v krku, když jsem toto párkrát viděla a sama bych si netroufla, ale je pravda, že jejich princezna je daleko ohebnější a když spadne, tak ani nepláče a přestože je o několik měsíců mladší, než naše holčička, tak je i statečnější a nemá strach. Ale to může být i díky tomu, že rodiče s malou pořád někde jezdí a nemá potom žádný ostych, tedy tak se aspoň já uklidňuji, že to tím je 🙂 Jo a ještě jsem zapomněla dodat, že malá měla od mimina cvičit Votovku, ale maminka s ní začala cvičit cviky z létání, tj. napřed úplně ty jednoduché nad postelí a později ty složitější. Vojtovkce, nevím proč, moc nedůvěřovala. Možná kvůli nám, páč já s malou cvičím od 4 týdnů a bohužel (slova neuroložky) ji to příliš nepomohlo a to jsem s ní 4x denně cvičila až do 20 měsíců a nyní, před 3 měsíci jsme opět začali docházet na rehabilitaci a zase cvičíme. Takže místo Vojtovky cvičila cviky z létání a malá se za několik měsíců spravila. Neuroložka si myslela , že dělají s malou Vojtovku, tak ji chválila, jak ji pomohla. Ale to může být taky náhoda

paulla
11. únor 2010

meleri - o to my jde, on přinesl fundovavé odpovědi na některé otázky ohledně dětských kloubů coby odborník, a ty dvě pořád jen útočily

meleri
11. únor 2010

na Paullo taky si říkám že člověk jako doktor a podobně si zaslouží trochu víc úcty zvlášt když ten druhý ví prd v těchto věcech..

a Martimarti je kolikrát pěkně jedovatá ale už mlčím... 🤐

martimarti
11. únor 2010

Meleri...díky 🙂 🙂

jabber
11. únor 2010

nikes - že je ohebnější tomu bych věřila, taky aby ne 😅 Moje kamarádka byla taky ohebná, protože od mala dělala gymnastiku, co jí znám, tak vždycky dokázala udělat cviky, nad kterýma nám ostatním zůstával rozum stát a od svých cca 18 let ví, že má zničené klouby, vazy a má s tím problémy 🙄

meleri
11. únor 2010

Nikes

tak teda fakt nevím co na to říct. Ale stejně mi to prostě přijde špatné. Vojtovku jsem nikdy neviděla vůbec nevím o co jde, podle ostatních co tu píšou tak to vypadá taky děsivě. Ale prostě to létání fakt nevěřím že může někomu pomoci.

Martimarti,

však už mlčím.

erikasadek
11. únor 2010

jabber ja som mala dve spoluziacky tiez gymnastika.. a obe su skoro na voziku.. 😉

meleri nie stoj si za svojim. 😉

dagina
11. únor 2010

Tady to jede 😕 .
Jednoho aktivního sportovce mám doma (né profíka) a může jít skoro do důchodu ☹. Také si nedá říct...

nikes
11. únor 2010

jabber, to je taky možné, že časem s tím bude mít malá problémy. Já nejsem odborník a nerozumím tomu. Pouze jsem psala o přítomnosti. Já se např. řídila tím , co mi vtloukala do hlavy naše pediatrička a to, že má malá chodit doma bosky a nemám ji dávat žádné papučky. No , tak jsem to dělala a časem jsem si všimla, že malá vtáči jednu nožičku dovnitř. Tenkrát jsem to řešila s naši doktorkou i neuroložkou a obě mi tvrdili, že se to srovná. No , nesrovnalo se a já bych si nafackovala za to, že jsem s ní nešla za jinými odborníky. Vyměnila jsem neuroložku a začala chodit cvičit do jiného centra vzdáleného sice 25km od našeho bydliště, ale slyšela jsem na ni samou chválu, tak doufám, že malé pomůže. Vydupala jsem si vyšetření u ortopeda, ale doktorka mě poslala za né moc dobrým odborníkem, jak jsem se dozvěděla, takže jsem si našla podle slov maminek odborníka na úrovni a konečně se začalo něco dít. Malé nechal ušít speciální botky (tzv. forestky), které musí mít pouze na spaní, potom ji nechal ušít spec. vložky, a jedny dáváme do papuček a další do botiček na venek. Zakázal nám, aby malá chodila doma bosky, že prý už od prvních krůčků musí mít dítě papučky -kotníčkové a bosky má chodit pouze venku po trávě, že to ji naopak velmi prospěje. No, jsou to už 3 měsíce , co to začalo a já už dnes vidím určité pokroky, tak doufám, že se to bude jenom zlepšovat. Jo a to jsem malé nikdy nedávala použité botky, ale pouze certifikovanou novou obuv a přesto se to takto pokazilo ☹

meleri
11. únor 2010

Eriko
jasně! budme rády že žijem kde žijem kdyby se to stalo tady už mají na krku policii a já nevím co všecko a okamžitě by se to zakázalo ale v česku je všecko možný...snad to konečně rozseknou odborníci a vyřeší se to! i když si o tom jejich rozhodnutí myslím svoje...zase někdo podmázne, zalepí a pojede se dále...

kveluse
11. únor 2010

Možná to je histerie, ale pozitivní. Ukazuje na to, že nám není lhostejné, co se děje nebo mohlo dít. Buďme rádi, ne?

meleri
11. únor 2010

nikes,

to je mi moc líto! je pravda, není doktor jako doktor, člověk má kolikrát smůlu najít toho dobrého.. ☹

jabber
11. únor 2010

nikes 😒 tak snad se to Verunce spraví úplně... 😉

Právě proto, že není doktor jako doktor, tak jsem celkem zvědavá, co na to lítání řeknou - protože pokud se shodnou, tak to už o něčem vypovídá - určitě nejsou všichni špatní.

kveluse
11. únor 2010

U nás je to 8 let, ale v Rusku je to běžné - jak jsem se dočetla - tak tam snad existují nějaké studie, ne? Jestli je to jen tradice, tak nevím nevím (taky byla tradice dávat dětem slivovici, aby neotravovaly a spaly). Nechápu, proč když si někdo za něčím stojí a je přesvědčen o tom, že je to v pořádku a prospěšné, proč to nepropaguje a nesnaží se "pomoci" více rodičům a dětem......

jabber
11. únor 2010

kveluse - pochybuju, že jsou o tom v Rusku nějaké studie - si myslím, že už by je Blanka dávno vytáhla, aby měla klid

ikarkulka
11. únor 2010

paullo, tos mě opravdu pobavila. že prý jsem zkušená mluvka 😀
asi kdybych to tady napsala stokrát, nebo popsala celou stránku větou "nechci se hádat apod.", tak to stejně nějakou záhadou pokaždý někomu unikne.

bambusko to popsala velice přesně - na začátku diskuse obrovský halooo!
já jsem si ze začátku ta videa moc nepouštěla, protože jsem jich pár viděla už kdysi dávno, spíš mě zajímaly názory, diskuse. včera večer jsem si pustila ta dvě, co sem dala lenkavano. vy jste pořád psaly, jak se vám z toho chce zvracet, že to nemůžete dokoukat apod.
tak jsem čekala nějakou brutalitu, lámaní údů, srdcervoucí dětský pláč, vyzvracené vnitřnosti, a hle! ono tam nic tak šokézního nebylo.

to, že jsem "zavedla" hovor na jídlo - jen jsem poukázala na něco jiného, co se v naší společnosti děje, přijde mi to hrozné, a přesto je to společností vlastně tolerováno. zavřel už někdo nějakou matku za to, že má obézní dítě, i když je u ní třeba jasné, že mu tu obezitu způsobila sama nevhodnou stravou? zabýval se někdo vůbec myšlenkou, že by ji za to zažaloval? nevím o takovém případu. to jsem tím chtěla naznačit. že společnost se na podobné věci dívá různě. viz to kouření např.

a klidně bych létání srovnávala se šátkováním apod. už to tu zaznělo hodněkrát - v začátcích proti tomu odborníci brojili, hlásali, jak je to nebezpečné...
vzhledem k tomu, že to létání není záležitost týdne, praktikuje se to už pěkných pár let, možná bychom se divili, že bychom našli národ nebo nějakou skupinu lidí (nemusíme to hned nazývat sektou), která to třeba praktikuje už po generace, jen se o tom neví - tak vzhledem k tomu, že to není nic úplně nového, vychází mi z toho, že to zase nebude tak prudce zdraví škodlivé.
gymnastika se taky cvičí, nikdo ji nezakazuje a nikdo nikoho nezavírá. a přitom jste tu sami uznali, že se při ní taky huntuje tělo.

psala jsem o tom, že všechno v životě člověka má na něho vliv.

osobně si myslím, že nebude dlouho trvat, tahle hysterie kolem toho brzy utichne, létání dětí se bude provozovat dál a jen mu tím čt udělala reklamu 😉 možná se na to za pár let budeme dívat jako na to šátkování dnes. 🙂

bambusko
11. únor 2010

su studie a odporucania neurologov a ortopedov o skodlivosti choditok/pavukov a opredsa v sr aj cr sa to stale predava a matky tam deti davaju. ved, ked to predavaju, tak to asi nie je az take hrozne... preto ma udivuje aka kampan sa spusti proti konkretnemu cloveku a jeho cinnosti, ak by to aj uznali za skodlive a nevhodne, vzdy sa najdu ludia, co to budu robit napriek tomu. a papulovat do inych veci, co su podla nich nespravne

ikarkulka
11. únor 2010

meleri:
"taky si říkám že člověk jako doktor a podobně si zaslouží trochu víc úcty zvlášt když ten druhý ví prd v těchto věcech.."

doktor není bůh. nechci tvrdit, že bych si jich nevážila, nevážila si jejich názoru a nedala na něj. nicméně žádný doktor nemůže vědět všechno, nemůže znát všechny metody, které doba přináší.
teď zase řeknete, že píšu off topic - chci jen uvést příklad - menstruační kalíšek. není to tak dávno, co drtivá většina gynekologů svorně tvrdila, že je to zdraví škodlivé, že to způsobuje infekce atd. a dneska?

beruska2x
11. únor 2010

ikarkulka.. srovnavas nesrovnatellne, gymnastyka se cvici v pozdejsim veku kdy je dite mnohem vice vyvinute, jeho svaly, klouby, slachy, uchyceni... navic se to trenuje velice postupne, ne ze vezmu dite a prvni hodine s nim mavam jak o zavod, je to na nekolik let treningu - a stejne to neni zdrave to vedi vsichni a to i bez toho aby tam dochazelo s tresenim hlavou a podobne...

ty o tech videich mluvis jak kdyby to byl americky akcni film... kdyz netece krev proudem z obrazovky tak to neni dost "brutalni" nebo "sokezni" jako co by se muselo tem detem stat aby ti to prislo moc? upustit je na zem, prasknout jim lebka a mit mozek po koberci????

silne pochybuju ze se letani stane beznou veci a pevne doufam ze ne, ano v zivote pusobi na telo spousta veci ale nektera rizika jsou akceptovatelna a nektera proste ne...