Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

kveluse
11. únor 2010

Já sice moc s názorem Ikarkulky nesouhlasím (ale beru ho, má na něj právo), ale nepřijde mi fér říkat, že až se jí narodí miminko, tak názor změní. Může se to stát, ale navážet se do ní kůli tomu, že má miminko teprve v bříšku je trošku podpásovka. Tak už toho nechme a diskutujme o tématu!

lenkavano
11. únor 2010

nikes tady to není o oběti ale o názorech.pa.

lenkavano
11. únor 2010

oběti jsou tady jen ty děti,ale někdo to prostě nechápe.to je celé.nikomu jeho názor neberu,ale není to tak že s ním musím za každou cenu souhlasit.nehledě na to že mi tato diskuze příjde celkem solidní a ne nijak vyhrocená.

soanpe
11. únor 2010

nikes, já nemám pocit, že by se tu někdo navzájem urážel.prostě se tu debatuje na dost citlivé téma a holt jsou tu dva - tři tábory s jiným názorem a to je zákledem diskuse.

lenkavano
11. únor 2010

a jestli napíšu že se s ikarkulkou diskutovat nedá tak to není strefování ale názor po přečtení jejich příspěvků.a co se týče vyjadřování o tom že jsme hloupé no tak o hlouposti bych mohla já třeba mluvit i u tebe.nechápu.

nety
11. únor 2010

Kveluse ono záleží jak to kdo myslí a chápe,ale třeba ode mě to nebyl k ikarkulce rýpanec,ale prostý fakt.Jako já nemám syna tak si nedokáži představit problémy s chlapci,mám malé děti tak se nedokážu vcítit do problému pubescentů atd....A to mi nikdo nevymluví,je období PŘED dítětem a PO dítěti.

lenkavano
11. únor 2010

jen jestli tu nejsem obětí náhodou já ☹

nikes
11. únor 2010

lenkavano, tak o tom, že jste hloupé, jsem nikde nic nepsala. Bohužel to slyším hlavně od tebe a viditelně tě to těší. Podle sebe soudím tebe.

nety
11. únor 2010

Nikes pokud Ti to tu připadá tak hrozné tak nepřispívej néé??A Lenka neřekla nic špatného.
A popravdě já když vidím ta videa tak tady kleju jak starej námořník,prostě ty negativní emoce musí ven 😠 😠

dvojka
11. únor 2010

Lenkavano-neboj,my vime že Ti záleží na miminkách,že jsi super holka 😉

lenkavano
11. únor 2010

nikes okopíruj mi příspěvek kde jsem psala že je někdo hloupý.
dvojka jsi hodná dík 😉

lenkavano
11. únor 2010

nikes tady jsem okopírovala s dovolením část tvého příspěvku z předešlé strany.ale o hlouúposti jsi nepsala,že?

😉 Víte, mě to tady připadá,že když tady vznikne nějaká diskuze, kde se vybere oběť a neustále se pak napadají její příspěvky, tak se pak, ke spokojenosti adminů,do ní přispívají dokolečka ty samé příspěvky o hlouposti určitých přispěvatelek ☹ .

a věř že mě to vůbec ale vůbec netěší.já si v napadání lidí nehovím.

jo a hloupostí si urazila i ostatní co sem přispívají,takže se za ně klidně postavím,protože z jejich příspěvků cítím,že ikdyž napíšou ZAVŘÍT,TÝRÁNÍ.....atd tak se nad tím zamýšlejí a nejdou jen jak ovce s davem.ale některé příspěvky co hájí ikarkulku mi promin připadají jako prdelolezectví.

shaula
11. únor 2010

Holky, diskuze na Plaváčkovi nabírá zajímavý směr - když tam několik lidí včetně mě pohanělo pana Charkovského, jedna paní tam tvrdí, že se nadechla pod vodou 😀

shaula
11. únor 2010

Jsou to vážně šílenci...

beruska2x
11. únor 2010

lenkanavo 😀 😉

apon.. no to jsi dala pekny clanek 🙄 ja tyhle kultury lidi nechapu, asi je to nabozenstvim, vychovou , kazdej magor ktery prohlasi ze se narodil s "necim" pak provadi desy na lidech i detech a budiz mu odpusteno, ptz on to nemyslel spatne...

me to hlava nebere, jak si nekdo takhle necha vymyt mozek 😲 😲

paulla
11. únor 2010

shaula - taky se bavím na tom Plaváčkovi, hlavně ohlasy od eee, jak mu všechno smažou admini 😀

shaula
11. únor 2010

Poslechla jsem si tu reportáž, co dávala odkaz Berenika v 18.53 (tuším) a paní Sudíková tam tvrdí, že celou kauzu rozpoutala Aliance dětského plavání, protože údajně na své konferenci prohlásili, že jí to musí překazit, protože to, co dělá, je špatně. Údajně to ví, protože tam měla "své lidi". No jestli je to pravda, tak Alianci jen tleskám 😀

jabber
11. únor 2010

shaula - nadechla pod vodou? Hmmmm, tak že bych tam začala chodit já? To by se mi totiž hodilo umět dejchat pod vodou 😀

aponchie
11. únor 2010

jezisi ctu plavacika a je mi zle ti lidi opravdu musi byt hodne zmanipulovani

paulla
11. únor 2010

Kopíruji článek z Aliance dětského plavání:

Aliance dětského plavání se distancuje od provádění techniky „baby létání“.

Aliance dětského plavání ve svých stanovách, v preambuli uvádí : „ Aliance je apolitickám sdružením, které rozvíjí, pěstuje a šíří poznatky z teorie i praxe pohybových aktivit kojenců a malých dětí. Aliance je otevřenou organizací pro všechny občany ČR, kteří chtějí napomoci rozvoji těchto aktivit a chtějí prezentovat poznatky v této oblasti, které odpovídají fyziologickému rozvoji dětskému organismu.“

Po opakovaných diskusích na téma „ baby létání“, Aliance neshledala na této technice žádné aspekty, jež by pozitivně usměrňovaly, rozvíjely a napomáhaly dětskému organismu jeho dalšímu fyziologickému vývoji. Naopak jsme byli opakovaně upozorňováni odborníky na traumatizaci pohybového aparátu během provádění této techniky. „ Baby létání“ opakovaně uvádí dítě do zcela nestabilních a pro dítě nepřirozených pozic, které rozhodně odporují správné, šetrné a adekvátní manipulaci s dítětem. Během takového zacházení se posturální aparát dítěte dostává do stavu, ve kterém organismus reaguje „vypnutím“ , apatií kontrolních proprioceptorů. Dítě je pasivně a opakovaně uváděno do pozic, které by za normálních podmínek nikdy nezaujalo. Extrémní pohyby, zcela neadekvátní pro dětský organismus, mají za příčinu mikrotraumatizaci posturálního aparátu. Empiricky je dáno, že opakovaná mikrotraumata vedou k trvalému poškození tkání. Pokud se tedy díváme na tuto techniku prezentovanou jako „ baby létání“ nebo „ dětská joga“ z fyziologického pohledu, nemůžeme ji tolerovat, ale kategoricky odmítnout.

Aliance si klade za cíl harmonický rozvoj dítěte a tato technika je v přímém rozporu s těmito ideami. Zatím nejsou oficiální zprávy o následcích provádění takových praktik na dítěti, ale anatomie a poznatky z fyziologie jsou zcela nekompromisní.

Za Alianci dětského plavání
Mgr. Petra Obytová
ve spolupráci s PhDr. Terezou Novákovou, PhD.
a za jednoznačné podpory členské základny Aliance dětského plavání

beruska2x
11. únor 2010

paulla vyborne konecne maji pochybovaci i slovo odbornika, no ted jen aby se zacolo neco dit 🙂

nety
11. únor 2010

Holky ti lidi jsou fakt šílený,oni snad chtějí z dětí udělat obojživelníky 😠 😠 Jak může člověk dýchyt pod vodou?? 😲 😲

aurecon
11. únor 2010

Čím víc informací máme, tím se mi to zdá otřesnější.

Nechápu, jak někdo může dýchat pod vodou. Tohle nedokážou ani profesionálnější potápěči. Celá jejich komunita se mi zdá vážně hodně divná.

nikes
11. únor 2010

lenkavano, ale já napsala o hlouposti některých uživatelek s opačným názorem, jako máš ty, chápeš to?

Jinak, tohle ti nepřipadá jako napadání? Pokud ne, tak máme na slušnou formu diskuze opravdu opačný názor.

Jinak přeji hezký večer.

etru no hlavně že se doplnujeme tak je to fajn
já tam ted taky byla a musela jsem zase napsat té debilní deli,nemůžu si prostě pomoc

fafetka ty děti jsou adepti na zlomení vazu a poškození mozku.nechápu jak se může vůbec někdo zaobírat myšlenkou ,že jejich matky by se neměly urážet u mě to jsou nejen kravky,ale rovnou bestie.

marti zapůsobila na mě přesně jako na tebe,ona vše ví a vše zná,arogantní kráva která týrá děti.nechápu že tam vedle ní vydržel železný sedět já bych vyskočila a měla by ji takovou až by se ji sklíčka zarazily do prdele.a to at mi ikarkulka promine.

svázala bych je všechny do kozelce a dala jim smyčku kolem krku.a čekala

ikarkulka evidentně patříš mezi lidi co rádi provokují.je to nyní naposledy co na tebe reaguju.jsi provokatérka jak prase a věčně se snažíš vyvolávat konflikty.jednou snad dospěješ.

a nezapomen mě smazat,bože udělali kozla zahradníkem

myslím že ikarkulka hned po narození miminka poběží na lítačku aby se přesvědčila o tom co my už víme,ale je taky možné že se jí tam zalíbí

beruska2x
11. únor 2010

hele me uz u nich asi neprekvapi nic, tou zbylo vodou bez vzduchu jim pi Blaka proplachuje mozky 😝

shaula
11. únor 2010

Aurecon - souhlasím. Teď už fakt nemám pochyb o tom, že je to nějaký typ sekty. Jak říkáš, čím víc info se provalí, tím je to podivnější.

poletucha
11. únor 2010

paulla no super,snad se to ted aspon pohne a ty babe seberou veskery licence (prinejmensim)!
Mne fakt zustava rozum stat...kdyby tohle delal nekdo s kockou nebo se psem,tak je to hned tyrani zvirat..a u deti je to v pohode? 😕 🙄

nety
11. únor 2010

Nikes nejspíš to píšeme proto že jsme upřímně zděšeni .Pokuj jsme urazili Tvůj jemnocit,nečti nás.Tečka.
BTW.Zkoušela ses dívat na dikuzi třeba na FB?Tam jsou teprve jadrné,ze srdce jdoucí reakce.

shaula
11. únor 2010

No já nevím, ale ten komentář Aliance jsem četla už asi před 2 dny (určo tu někde bude odkaz) a nic to nezměnilo 😉