Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

bera28
autor
8. únor 2010

Shaula, to s tebou souhlasím. Na efekt to bylo teda ažaž 😒

jabber
8. únor 2010

Ale jako přesně jak píše někdo v tý diskuzi na plaváčkovi - i kdyby se to dítěti stokrát líbilo, tak já jsem snad, kurňa, rodič, kterej rozhodne co je dobrý a co ne 😠 To přirovnání se zapálením cigarety je přesný.

paulla
8. únor 2010

kdoví jaký ty děti budou mít následky v budoucnu, nemoci týkající se mozku a hlavy - deprese, alzheimer apod. Doufám, že to policie vyšetří co nejdřív, doufám že to viděly i nějaké jiné organizace (třeba Fond ohrožených dětí apod.). Připadá mi hrozný, když si uvědomím, jak mám vymodlený děťátko, co jsme doma z porodnice tak jen jemné dotyky, hlazení, zpívání, mazlení, pomalá manipulace apod. a na druhé straně vidím, jak si někdo neváží toho, že má zdravé dítě a chce mu způsobit otřesy mozku, a různé šoky. Od včerejška na to myslím, pročetla jsem spoustu článků, ale opravdu se mi chce celý den jen brečet, jak je to hrozný, pořád mám tu scénu s tým nahatým miminečkem před očima ☹

ikarkulka
8. únor 2010

alčátko tím nejspíš chtěla upozornit na velice častý jev, který je tu v diskusích na denním pořádku - jedna maminka něco napíše a ostatní, aniž by si to prověřily, zamyslely se nad tím, něco si o tom zjistily, tak jsou hned zajedno.
tím nechci házet všechny do jednoho pytle, samozřejmě je tu taky spousta maminek, co přemýšlí a používají zdravý rozum.
třeba zrovna tohle nebyl šťastný příklad, nebo nebyl jednoznačný, ale taky se mi nelíbilo (ačkoli s tím létáním, jak je prezentováno, nesouhlasím), jak jste tu některé psaly o těch maminkách, co to praktikují nebo se zúčastní kurzu.
to je všechno - dá se prostě diskutovat slušně a věcně. 😉

jasmia
8. únor 2010

Popřečtení slovenského článku a těch milých fotek, bych si řekla "jé to bych mohla skusit". Je napsán naprosto neobjektivně a nepopisuje "cvičení", které jsem včera shlédla v televizi.

pirinka
8. únor 2010

Nejhorší je, že většina těch maminek, které ty kurzy absolvují a jsou nadšené, protože do teď byly nadopované informacemi o blahodárných účincích létání na tělesný i duševní vývoj dítěte a prohloubení vztahu s matkou 😅 😨 ...tak ty stejně názor nezmění a ani je nenapadne zamyslet se nad případnou nevhodností (slabé slovo) pro jejich mimi ☹ . Budou si připadat jako mučednice, kterým my tupé konzervativní matky nepřejeme jejich pokrokové metody a pořádáme hon na erudovanou paní Blanku 😝

bera28
autor
8. únor 2010

jasmia, to je přesně ono. Prostě podáno z jiného úhlu.

glumy
8. únor 2010

Tak jsem si přečetla kousek diskuse na těch plaváčcích a mám dost. Nějaká ženská tam obhajuje to létání, prý takhle s dcerou lítá od 3 měsíců a je to super a prý je to menší zlo, než třeba izolace dítěte od matky tím, že je v kočárku 🙄

ygreen
8. únor 2010

ikarkulka - tady to opravdu nebyl šťastný případ, jde podle mě o to, že inteligentní, rozumná, milující maminka by tohle se svým dítětem neudělala. Nemusím si o tom nic číst. To jde prostě instinktivně proti srsti. To jestli se debatuje zda šátkování ničí mimčům záda - tam debata možná je - já preferuju názor lékařů a myslím si, že pro dítě je mnohem zdravější poloha ležmo v kočárku a jiné si zase přečtou něco o životě v indiánských kmenech a věří že je to to nejlepší a lékaře považují za zkostnatělé chemikáli cpoucí vykopávky, které nemají ani šajna o tom co je přírodní a tedy dobré. Tady má mince asi opravdu dvě strany. Ale při tom létání NE.

martimarti
8. únor 2010

Pirinko...naprostý souhlas s tím, co jsi napsala, tohle vidím úplně stejně 😒

jituskak
8. únor 2010

tak jsem to ted pustila manželovi. je tělocvikář a ted tu chodí a kroutí hlavou. říkal, že nechápe, jak se házením dětí jim může zpevnit tělo. prej leda tak strach.

beruska2x
8. únor 2010

kde porad berete ten druhy uhel??? kdyz je neco zivot a zravi ohrozujici tak to prece nema pozitivni dopad!! to je jako by jste rekly ze je na brani drog i "jiny uhel" 😲 😲 😲 😲

ygreen
8. únor 2010

"izolace dítěte od matky tím, že je v kočárku" - to je vrchol, fakt 😠 asi bych byla lepší matka, kdybych syna do jeho 15 let nosila na zádech jako opice 😠 😠

bera28
autor
8. únor 2010

beruska, tady zatím nikdo neobhajuje létání, ale neříkej mi, že když si prohlédneš fotky u slovenského článku, tak první, co tě napadne je, že se jedná o něco, co ohrožuje život a zdraví dětí.

ygreen
8. únor 2010

že by kuřimská kauza měla také jiný úhel - tam je taky vychovávaly v "dobrém" 😠

lamia
8. únor 2010

Ygreen je to offtopic, ale lékaři proti ortopedické poloze dětí v šátku nemají vůbec nic, řada z nich to naopak doporučuje 😉

O létání miminek slyším prvně, info co jsou na webu vypadají sice dost jednoúčelově, ale i tak mi to připadá šílené, děti vyděšené, manipulace s nimi nezdravá a potenc. nebezpečná....

jasmia
8. únor 2010

Izolace v kočárku? Nechápu, tím pádem mě moje dcera nesnáší, protože v kočárku usne do pěti vteřin a na rukách neusne i kdybych ji na kolenou prosila.

ygreen
8. únor 2010

fotky u slovenského článku vypadají jako z normálního cvičení s dětmi, to není to co propaguje ta osoba

giorgina
8. únor 2010

stejne drasticke je i potapeni decek pod vodou v plavani
😝
letani bych nijak nezvelicovala

ygreen
8. únor 2010

lamia, ale když je dítě cca 6 měsíční ve svislé poloze třeba dvě hodiny? co jeho krční páteř?

jasmia
8. únor 2010

Ty fotky u slovenského článku jsou naprosto normální cvičení, kdyby tam dali miminko visící hlavou dolů, absolutně by se to nehodilo.

bera28
autor
8. únor 2010

vidíš giorgina, a já je potápím oba dva už od půl roku. A vyloženě je to baví!

beruska2x
8. únor 2010

bera nejde o fotky, ty jsou ilustracni ne z cviceni, to tam muzes dat cokoliv, jde o text, ze miminko "leta" nahe hlavou dolu - je to hned v uvodu a to mi staci abych si klepala na hlavu...
podle me nemuze nekdo, kdo to ma v hlave vporadku neco takoveho absolvovat, nekterym lidem nepatri snad dite vubec do ruky..

ikarkulka
8. únor 2010

ygreen, budeš se divit, ale každá mince má dvě strany. nic není černo-bílé.
ale co jsem chtěla říct já - trošku mi to tady v některých chvílích připadalo na davovou hysterii.
to, co ukazují teď média, vypadá šíleně. ale je to fakt šílený? co když to ta paní, která vede kurzy v tom a-centru jen špatně okoukala a původní "cvičení" vypadá úplně jinak? 😉

martimarti
8. únor 2010

Bera, ty fotky v tom článku jsou pěkně vybraný, hned bych do toho šla, řekla bych si pohodové cvičení, mimčo v pohodě, usměvavé, sem tam ho asi zvednu nad hlavu /to je to létání/...máš pravdu, věřím, že na základě toho článku se plno slovenských maminek o kurz zajímalo /tím mi dochází, co jsi myslela tím svým prvním příspěvkem 😉 ...konečně 😉 😀 😀 /

giorgina
8. únor 2010

bera28 - no vidis, takze by z nich byli mozna i dobri piloti (letci) ! 😎

bera28
autor
8. únor 2010

martimarti 😀 😀 😀

helulicek
8. únor 2010

Už někdy před vánocema mi tento akrobatickej kousek přišel na mail a nevěřila jsem vlastním očím, sledovala jsem to se zatajeným dechem...nikdy bych nevěřila, že to dorazí až k nám a maminky z toho budou nadšený 😕
Nečetla jsem tu všechny příspěvky, ale naštěstí vidím, že dost maminek do odsuzuje.
Jsem rehabka a nevidím na tom nic "zdravého", dětem se to možná může po nějaké době líbit, ale co potom? co zdravotní následky v pozdějším věku??? No děs 😔

ygreen
8. únor 2010

ikarkulka - nesouhlasím, né vše má pozitivní i negativní stránku věci. Něco je jen prostě a jednoduše negativní. Týrání, zneužívání, bití, znásilňování. Nebo i na tom vidíš nějaká pozitiva?

jabber
8. únor 2010

Já bych jen chtěla vidět nějakou studii, prostě něco čím ta paní přesvědčila ty rodiče, že je to strašně přínosný, užitečný a bezvadný 😅 A taky bych chtěla vidět studii, jaké mají tyhle děti klouby po roce, dvou lítání 🙄