Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

lenkavano
5. bře 2010

já bych jenom chtěla vědět nebo aby mi někdo vysvětlil,jaké pocity má takto potopené dítě pod vodu bez nadechnutí.já mám úplně stejný problém potopit se jako třeba nety,ale to nikomu nevnucuju stejně jako ona ne.jde jen o to mi to vysvětlit jak malému dítěti.

lantana
5. bře 2010

Berenika39 - já si myslím, že ovlivněné jsou děti už prostředím, které mají doma. Lidé, kteří k tomuto netíhnou myslím "menstruační rituál" neosloví a děti, se kterými rodiče např. ráno vítají slunce, odsuzují televizi apod., už to mají doma "jinak" a o jeden rituál víc či míň...
Lidi, kteří se rozhodli žít "jinak", prostě v tomto duchu budou vychovávat i svoje děti (jako ostatní rodiče vychovávají své, všichni "přenášíme" svůj styl, než se děti osamostatní, pak je to na nich jak si to zařídí).

lantana
5. bře 2010

Otázkou zůstává, zda rodiče, kteří svým dětem vytvářejí "ideální svět" (opět zdůrazňuji, že nepochybuji o tom, že chtějí pro děti to nejlepší), dětem nepřipravují spíš hendikep do budoucna. Ale to je pro psychology... 😉

kubinkov
5. bře 2010

lantana: Ale nemyslíte si, že kdo to dělá jinak, tak je to špatně. Osobně bych se ráda televize zbavila, ale nemám na to sílu. Jsem prostě líná.
Po signálu dítě zadrží dech. A dítěti reflex velí, že vodu vdechnout nemůže, tak ji nevdechne.

lantana
5. bře 2010

Kubinkov - já si nemyslím, že "jinak" musí být špatně, ale ani vždy dobře (čím jsem si jistá, že úmysl JE dobrý). Například: " lítání" beru jako "jinak" a za dobré ho nepovažuji, myslím zejména pro pártýdenní miminka. Už jsem psala, že mě mateřský instinkt říká "ne" a to už by mi samo o sobě stačilo, abych to měla za "špatně", ale informace, které kolem toho vyplouvají, mne navíc i celkem děsí. Navíc jsem z těch, kteří odborný názor neignorují.

Já se televize zbavovat nechci, nemám ji za škodlivou (v některých případech naopak), prostě si vyberu, nebo ji vypnu. Ale pokud jí někdo nechce, ať jí nemá, samozřejmě.

meleri
5. bře 2010

lenkavano,

proto si myslím že by se děcka měli potápět až k vodě mají fakt vztah...nevím prostě mi furt uniká význam potápět kojence..co z toho asi mají..kulové podle mě...ve vaně se mi zatím ještě teda netopil ani nikde jinde! 🙂)ale v těch pěti letech ho určitě začnem učit už plavat...a s potápěním, no nechám to na něm..já jsem byla vodník odmalička, a myslím že syn bude po mě, už ted to má rád..

haniani
5. bře 2010

lenkavano: Asi těžko někdo přesně zjistí pocity potápěného dítěte. Nicméně matka by měla vycítit, jestli se mu to líbí, nebo naopak ho to děsí a nechce.
Já si pamatuji na své pocity, když jsme jako mládež blbli v bazénu a navzájem se topili - resp. většinou kluci "topili" holky s tím, že je to vlastně sranda a se nám to všem líbí.
Vím, že některým kamarádkám se to opravdu líbilo - nebo se aspoň tak tvářili před klukama - mně NE. Vždy jsem se této zábavě vyhýbala a dodnes si pamatuji ten hrozný pocit, když mě přece jen někdo překvapil "ze zálohy" a potopil - nejlépe opakovaně bez možnosti se mezitím pořádně nadechnout 😢

dagina
5. bře 2010

Ahojky,
Meleri, než se dítě takto potopí (jak na videu), dítě si projde postupně postupným výcvikem např. nejdříve jsme jen vodou potírali obličej, poté hrstku vody do dlaně...., vše v intervalu 2-3 lekcí. Malá se zakuckala jen asi dvakrát, ale nebylo to při potápění. Co dává kojenci potápění ??? Těžko říct..., ale já jsem přesvědčená v to, že se nám to později zúročí, a hlavně bude umět plavat bez kruhů a rukávků (se kterýma se opravdu hodně špatně učí 😅 - když si vzpomenu na sebe). Jsem měla vždycky panickou hrůzu na základce, když jsme jezdili na plavecké výcviky - hodně mě to stresovalo, neuměla jsem ani splývat, učitelky mě "mlátily" destičkou 😅... .
Dneska se malá sama bez signálu potopí a i sama se vynoří, tohle já jsem uměla až ..., no ani nebudu psát kdy ☹. A na to, jaký jsem neplavec, tak se s malou též potápím... 🙂

kubaka
5. bře 2010

kubinkov - tobě přišlo to video pěkně???? Já viděla každé z těch děti po vynoření vyděšeně plakat. Tlemily se jen ty matky. A ponářely je i někdy plačící.

sakra - menstruční zasvěcení - škoda že mám doma jen samé chlapy 😀 😀 😀
Mohli by ale vymyslet oslavu prvního sexuállního styku - ten má každý,ne?

dagina
5. bře 2010

Video super, prostředí opravdu krásné, jen se mi tam nelíbí jedna věc a to je pravděpodobně důvod, proč ta mimča pláčou. Po vynoření je matky berou na svůj hrudník a jakoby je utěšují..., dítě si pak vydedukuje, že se asi něco děje, když je matka utěšuje....., proč je utěšovat, nic se neděje 🙂. Tuto chybu dělají asi od začátku.

lantana
5. bře 2010

Kubaka - tak do toho se svýma klukama jdu! 😀 😀 Jen mám dilema ohledně barvy oblečení 😀

kubaka
5. bře 2010

dagina - jo, ale proč pořád tak bazírovat na potápění? proč ta hrůza z rukávků? Proč vůbec hnát vše do takových extrémů? Co z toho, zda se naučí plavat v sedmi, deseti nebo jedenácti? V životě ho to nijak neomezovalo. Proč tak pořád stavět do popředí to plavání a potápění? Co z toho, že se ti malá potápí?
Pořád nevidím žádný pádný důvod. Je tolik oblastí, ve kterých se dítě rozvíjí a které bezprostředně potřebuje k životu. Plavat a potápět se v kojeneckém věku ale podle mě fakt není. jako zábava, legrace, společná činnost, prosím, klidně.

člověk je suchozemec, to, že jsem schopni naučit se plavat a pohybovat se ve vodě je jen dobře, patří to k našemu životu jako spousta jiných činností. Proč ale dělat z té vody nějakou magickou modlu??? Tohle mi prostě pořád nějak uniká.
I v tom úvodním proslovu z Plaváčka. Voda je jeden z elementů na Zemi vedle hlíny, vzduchu, ohně. Není ani víc, ani míň.
Že ještě nikdo nevymyslel kurz vztahu a zacházení s půdou, hrabání se a kontakt se zeminou. Asi něco takového vymyslím a nazvu tu "Kontakt s matičkou zemí"l. 😀 😀 😀 Ušiju si dlouhou hnědou tógu, nechám se nafotit s rukama po loket zabořenýma do hlíny a nápis bude hlásat : hlína nás všechny uzdraví a skrze ni objevíme své pravé JÁ. 😀 😀

kocicinka
5. bře 2010

Kubako 😀 😀 😀 😀

shaula
5. bře 2010

Kubako - ale zúčastnit se toho rituálu můžeš i sama - vždyť píšou, že je pro ženy každého věku 😀

shaula
5. bře 2010

Kubako - ještě k tomu plavání ("normálnímu") - ale ona to JE zábava... Kluci se rádi rochní. A "plavání" se tomu říká jen z nedostatku lepšího výrazu, ve skutečnosti jde spíš o "rochnění" ve vodě. Takže ano, i kojenci, kteří chodí "plavat", se skutečně "plavat" naučí třeba v x letech 😀 Ale do té doby si užívají bezva zábavu, naučí se, že vody se není třeba bát, navíc jim to může někdy zachránit život, protože si vypěstují reflex zadržet pod vodou dech (a podle mě to je podmíněný reflex, obzvlášť když připočteme paniku, která nastane, když dítě někdy někde spadne nečekaně do vody a není na vodu zvyklé...). Toť můj názor 😉
Cituji z tvého příspěvku: "Je tolik oblastí, ve kterých se dítě rozvíjí a které bezprostředně potřebuje k životu" - ano, ale o ty ho ta půlhodinka plavání týdně určitě neochudí 😉

dagina
5. bře 2010

Kubaka, no vidíš, to je now how 🙂 ..Kurz se zacházením hlínou 😉

Já osobně rukávky, kruhy beru spíše jako hračku, není to bezpečná pomůcka pro výcvik plavání a hlavně pro dítě značně nepohodlná.
Plavání kojenců beru jako jeden z darů, které dávám malé do vínku 😉, a že to je legrace, zábava..., to je věc druhá. Suchozemci sice jsme, to je pravda, ale potopit se třeba pro puk a přitom na něj vidět, to byl vždycky můj sen 😀 😀 - to jen pro odlehčenou 🙂

shaula
5. bře 2010

Dagi - jo jo, taky se neumím potápět s otevřenýma očima 😀 😅

kubaka
5. bře 2010

... shaul -... 😀 No v 41 se nechat menstruačně zasvěcovat mi přijde už pozdě. Já to nějak oslavovat nepotřebuju. Leda tak líp zvládat PMS 😀 😀 😀

bych si ten kroužek mohla nechat patentovat a ohánět se dobrým pocitem, že jo? 😀 😀 😀 😀
(jsem totiž vášnivý zahrádkář 😉 )

berenika39
5. bře 2010

lantana, ne, rozhodně si nemyslím, že když něco jinak, je to špatně 😉 , nechci se tu pořád ohánět svojí starobou, ale s léty se stávám víc a víc tolerantní, navíc mám zkušenosti, který mi dovolí posoudit věci z různých stran. vím, že existují všelijaké komunity, kde spolu žijí lidé třeba po indiánsku, nebo na ekostatcích, kde jsou sami pro sebe, nebo jsou spolky nudistů... 😀 😀 a ani náznakem jim to neberu 😉 . chápu AP, byt se jím nějak neřídím, něco je fajn, něco mi nesedí. znám pár lidí, co propadli joze a spol., žijou jinak, proč ne? ale spolek lidí, kde se děti stávají obětí - a ted to myslím doslova, to mi je proti srsti. dospělí to vymysleli, dospělí to praktikují a děti nemají šanci se bránit. lítání je snad jasný, a video, kde se štastná matka potopí s dítětem, vynoří se, dítě se rozpláče a střih - reklama, pak se potopí, vynoří, dítě zmodrá, brečí - střih,reklama....no nevím. k tomu si dosadím Sudíkovou na idnes.cz ve videu, kde prezentuje cvičení na cca 4 leté holčině, která je úplně nahá, létá prostorem, prostě pro pedofily ráj. na plaváčku u sudíkové se plave bez plavek, všelijaké rituály vyžadující stejnokroj 😉 , pak návrat k první menstruaci - intimita je kde? to vše prezentováno veřejně, jakoby to bylo pro celý národ přijatelné a ke všemu s heslem - vy jste blbí, vy jste to nezažili, vy to nechápete.....

dagina
5. bře 2010

Ještě k té hlíně..., zvláštní je, že jako děcko jsem měla hlínu hrozně ráda, měla jsem i svůj záhonek se zeleninou, na který mě nikdo nesměl sahat, pěstitelské práce jsem ve škole milovala (rozhodně víc než kurz palvání 😀 )a teď v dospělosti ji moc nemusím, ba dokonce k ní mám odpor 😖

lenkavano
5. bře 2010

dagina díky za vysvětlení, ale to fakt myslím vážně.trošku jsem se uklidnila.

lenkavano
5. bře 2010

aha tak jsem se neuklidnila,přemýšlím ted o příspěvku bereniky a jejím poukazováním na střihy po vynořeních a reklamy a to mě ani nedocvaklo.jednu chvíli mi tam ale to miminko opravdu přišlo modré hlavně na hlavičce.já fakt nevím,musela bych to asi vidět na vlastní oči.
bereniko a kde je to video se sudíkovou na idnes?chtěla bych se na to podívat.

paveljanik
5. bře 2010

Taky si dneska trochu přihodím🙂))))
Shaulo, já se třeba neumím potápět se zavřenýma očima☹
Rituál první menstruace? Hmmmm svět se asi zbláznil, ale když to ženské potřebují, prosím.
Jak zde již někdo psal, pokud se to týká dospělého, který se sám rozhodne, pro mě za mě, ať se klidně staví na hlavu, ale pokud do toho tahám dítě a jen proto, že někdo řekl, že je to dobré, to mi příjde jako vymytý mozek☹ Omlouvám se za hanlivé označení.
Už jsem to tu někde myslím psal, ale nějak zjišťuji, že se stalo modou být ve všem in a že se vše kolem dětí stáčí na byznys☹ Vždyť kolik připitomělých kurzů teď máte ... dneska jsme s maminama řešili angličtinu pro miminka. Mám známou, která se pokaždé pro něco nadchne, někdy mám pocit, že nedělá přes den nic jiného, že jde z jednoho kurzu na druhý. Pro samé kurzování nemá snad ani čas na dítě. Angličtina, hudebka, cvičení, znakování, plavání a kdo ví co ještě.
Já nevím, ale mám pocit, že se některé maminky opravdu zbláznily, když se snaží všechno tohle absolvovat. A navíc ještě mají pocit, že měly pro dítě dělat víc☹ Příjde mi, že spousta takovýchto lidí, prostě jen musí chodit z jedné skupiny do druhé, protože už sami neumějí být, nebo já nevím proč.
Samozřejmě netvrdím, že jsou všechny kurzy špatné, taky jsme chodili plavat, šli jsme se podívat i na znakování, chodíme do mateřského centra, ale babyangličtina nebo babyhudebka(nevzpomínám si jak přesně se to jmenuje) mi už přichází jako ubohé vytahování peněz z kapes rodičů. Vždyť na tohle vše mají děti dost času, teĎ jsou ve věku, kdy by se jim měli rodiče věnovat sami a ukazovat jim správné příklady, učit je svým srdcem a né podle předlohy☹ Prostě VCÍTIT SE DO POTŘEB DÍTĚTE ... ale nikoliv vcítit se do toho co řekne instruktor☹
Omlouvám se za asi zmatečný příspěvek, ale už mi z toho šílenství hrabe, takže jestli jsem nějak přispěl k diskusi budu rád a jestli je to totálně blbost, omlouvám se a přeji hezký den!🙂

lenkavano
5. bře 2010

bereniko už vím kde to je ale seká se mi to.ale ten pupkáč tam s tím miminkem,ten mě nazvedl.hnus. ☹

ciernovlaska
5. bře 2010

paveljanik
úplný súhlas, presne si to vystihol.

kubaka
5. bře 2010

beren, pavel janik - naprosto pěkně vystiženo.

Když už jde o děti jako rukojmí neukojenosti dospělých, kteří nevědí co se sebou, neumí být jen tak sami za sebe a nechají se strhnout jakýmkovli guru, který má jen trochu charismatu - tak to jde sranda a všechna alternativa stranou. 😖

kubinkov
5. bře 2010

Jsem asi taky trochu jiná generace, ale plavání dětí mi přijde opravdu užitečné. Rozhodně vím, co sama se sebou, ale k normálnímu životu je velmi potřebné plavat. A kdo tvrdí, že ne, že sám neplave, tak ať si vzpomene, jaké to je před davem vrstevníků přiznat, že něco neumím. 😝
A ta modrá hlavička byla kde? Vy taky trochu hledáte tam, kde nic není. 😠
pavel: Je na každém do čeho vrazí svoje peníze, nás ostatní to nestojí ani korunu. Na to musí být vždycky dva. Jeden , co službu nabízí, a druhý, který ji kupuje.

meleri
5. bře 2010

Dagino,

já myslela že ti kojenci plavou jenom jako z reflexu a že to pak zapomenou. takže oni si to pamatují už napořád? no jestli je to tak tak to už chápu že je to fajn.
my jsme tam chodili když měl rok, nebo těsně před ale ted nemám vůbec odvahu, kvůli nemoci..před 3 týdny sem byla na čtení dětem a hned se tam dost nachladil..přes tu zimu je to naprd...

Kubinkov,

jako já si život bez plavání taky nedovedu představit..už kvůli zad, a kondici, ale hlavně že člověk fakt nikdy neví co se může stát prostě plavat by fakt měl umět každý..pro mě je to jak droga..jak tam nejdu každý týden tak mi to už chybí..

kubaka
5. bře 2010

meleri - ne kojenec plave opravdu reflexivně. Vždyť on vlastně ani nijak zvlášť neplave. Koordinované pohyby se stejně naučí vědomě až někdy po pátém roku. To je dovednost, ke které musí dozrát rozumově.

lienka43
5. bře 2010

Ahojte,

pavel janik: ja s malou chodim na hudebku a neviem si to vynachvalit, chodievali sme rok plavat ale kedze sa mala nechcela potapat tak sme to zrusili - na kurze bolo dost potapania a priblizne v roku sa odmietla potapat tak sme to zrusili.
Co sa tyka hudebky tak to vobec neni vytahovani penez, je to super, mala tam chodi strasne rada, naucila sa tam pesnicky a hlavne si tam pekne zatancuje. Ja tam samozrejme beriem inspiraciu a ked sa doma vyslovene nudi tak spievame pesnicky z yamahy.
Kubinkov to vystihla presne je na kazdom z nas do coho vrazime peniaze...