Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

aleachim
8. únor 2010

holky, nedalo mi to a musím to tu zkopírovat.

ahoj, my se na ten pořad určitě budeme koukat, máme dokonce nastavené nahrávání na set top boxu. Ale k věci – my jsme bohužel na takovém kurzu byli a doteď lituju, že jsem neposlechla svoje pochybovačné já, které mi říkalo, že je to pěkná blbost. Ono je to tak trochu vymývání mozků (tedy ne z hlediska náboženství, to ne) – celou dobu ti tam tvrdí, jak je normální, že ze začátku děcka brečí (ve skutečnosti to není brekot – je to normálně regulérní vyděšený řev miminek ), a že jak si zvyknou, tak se jim to zalíbí.
Když nám (ještě před absolvováním kurzu) známá ukazovala pár „cviků“, tak jsme je vyzkoušeli a našemu synovi se to líbilo. Tak jsme se přihlásili na kurz, protže jsme přeci „zodpovědní rodiče, kteří to chtějí dělat správně, aby miminku neublížili“, když se to synovi tak líbilo … Píšu v uvozovkách, protože bych si za to teď spíš nakopala …
Při kurzu mi velice neseděla lektorka, ale zase jsem neposlechla intuici, a kurz jsme dokončili (rozum říká: to je přeci jasné, že nemusí každý člověk sednout, jsme tu kvůli tomu tématu, ne kvůli lektorce … ). Ale syn většinu cviků probreřel, no i přesto jsme ten kurz dokončili.
Doma, když jsme zkusili pár cviků – hlavně ty, které jsme už uměli před kurzem a které se vždycky synovi líbily – tak u nich řval a byl vyděšený. Takže jsme s tím samozřejmě hned přestali, to nemělo smysl!

Nakonec trvalo několik měsíců, než se přestal bát při prudším zdvihání, natož při vyhazování nad hlavu – což normálně většina miminek miluje
Prostě jsme s manželem idioti, že jsme z toho kurzu neodešli hned, nebo že jsme tvrdošíjně dodělali všechny cviky, i když bylo naše dítě vyděšené. Jsme fakt blbci.
Tolik zkušenosti s touto metodou a důrazně nedoporučuji.

Je možná něco pravdy na tom, že když si děcka zvyknou, tak se jim to moc líbí. Ale ta cesta k tomu „zvyknout si“ je podle mně příliš drastická, než abych ji kdy znovu chtěla podstupovat.

P.S: Je to metoda, kterou si vymysleli Rusáci a trénovali tak svoje sportovce – to doufám mluví za vše. Místo tréninku se podle mne dá také použít označení „drezůrovat“

lenkavano
8. únor 2010

meleri přesně tak,vždyt ty matky se vlastně podílí na ohrožování svého dítěte,pokud vědomě tak zavřít do basy,pokud nevědomě,dítě odebrat dát milujícím adoptivním rodičům a matku zavřít do blázince.

lenkavano
8. únor 2010

aleachim síla.jenom by mě zajímalo co tu matku nutilo pokračovat dál.nechápu.

aleachim
8. únor 2010

lenkavo, já to taky nechápu, ale nemyslím si, že by pro mimčo bylo řešení tuhle matku zavřít a dítě dát do cizí rodiny.

peroli
8. únor 2010

marti... no když už extrém tak pořádně, ne? 😀 😀 😀 ale fakt bych to liskala na potkání 😠 😀 😀 😀 mám z toho pocit jako kdyby si až tak nevážili toho, že ty děti můžou mít.. ☹ stačí tady na koňovi mrknout do pár témat a hned je jasný že mít dneska miminko už opravdu samozřejmost není... u hodně maminek tady jde kolikrát vyloženě o zázrak...
kromě ročního broučka mám i 12-letou pubošku a teda ani s ní bych tohleto nedělala (kdybych ji teda uzvedla 😀 😀 😀 ) natož s Fifíškem.. občas spolu samozřejmě taky blbnem že ho "vyhazuju" nad sebe ale pouštím jen jednu ruku a tou druhou ho pořád držím (jistím) v podpaží a nikdy nejde výš než 20 cm nad mou hlavu a i ta rychlost toho vyhazování je jak šneka po opici 😀 😀 😀

aleachim
8. únor 2010

spíš bych jí profackovala, aby se vzpamatovala.

fafetka
8. únor 2010

aleachim-souhlasím s tebou

lenkavano-taky tě naprosto chápu-i moje reakce byla taková 😉 ale nebylo by nejlepší kdyby těm matkám na kurzu řekly i negativa?no to je asi zase naivní že?a nebo proč to teda nekonzultujou s pediatrem?já s ním konzultuju i to že mám strach abych milouše nerozmazlila 😀 (prej ho rozmazlovat má-žádná ženská už ho prej nebude milovat tak jako já 😀 😀 😀 )

lenkavano
8. únor 2010

aleachim já myslím že by to řešení bylo.
peroli úplný souhlas s tebou. 😉

lenkavano
8. únor 2010

fafetka ale vždyt vidíš že ikdyž matka nebyla přesvědčena teda spíš měla pochybnosti tak stejně nepřestala.tak jsou zfanatizované.jak to můžou dopustit nechat se zmagořit a provádět tohle dětem?na kurzu jim nic negativního říkat nebudou to by byli přece sami proti sobě.

meleri
8. únor 2010

lenkavano,

jako taky nechápu jak v tom mohli pokračovat...třeba se styděla udělat kravál...jsou i takoví..

jako když jsem viděla ten název "létání miminek" tak jsem myslela že létají v letadle.. 😅 ale toto!!

lenkavano
8. únor 2010

fafetka jo to je pravda že je nikdy nikdo nebude milovat tak jako my 😉

lenkavano
8. únor 2010

meleri normálně bych řekla,že nám to nevyhovuje a osešlabych.myslíš že by ji tam drželi násilím?no možná jo ani bych se nedivila.

nety
8. únor 2010

Holky nevím jestli už sem toto někdo dával,ale ta fotka je příšerná.
http://www.facebook.com/group.php?v=photos&gid=...

lenkavano
8. únor 2010

odešla bych. 😉

aleachim
8. únor 2010

lenkavo, mám kamaráda zubaře se specializací na děti a ten tvrdí, že by odebíral děti za to, že rodiče dětem nečistí zuby - kvalifikoval by to jako zanedbání povinné péče. Každý na to máme hold jiný pohled.

lenkavano
8. únor 2010

nety raději ani nebudu domýšlet co to miminečko ještě musí zažít.

nety
8. únor 2010

Stejně si myslím že ta baba je u nějaké sekty,toto nemůže normální člověk vymyslet.

aleachim
8. únor 2010

nety, je to děsné!!!

nety
8. únor 2010

Když se narodila Kristýnka a neurolog v rámci vyšetření musel udělat pár "podobných" testů,musely sestry držet manžela za zavřenými dveřmi,aby mu nešel dát po hubě.A to byla nutnost.Nedokážu si představit jak by reagoval kdybych něco tak zhovadilého dělala našim dětem dobrovolně.To by mě asi zabil.

lenkavano
8. únor 2010

aleachim ale zkažený mléčný zub tě neohrozí na životě,promin 😒

jinak čištění zubů u dětí je snad skoro samozřejmost.

meleri
8. únor 2010

lenko

někdo je prdlý..jasně že měla odejít, jako mě by ani nenapadlo na něco takového jít! max. jdu s malým do knihovny na čtení dětem nebo na bazén, ale už např. masáže neměl nikdy rád takže bych ho nenutila, natož toto!

taky si myslím že je to sektářka...

aleachim
8. únor 2010

nety, na ty polohové testy jsem si vzpomněla a jak mi zatrnulo, když jsem to viděla. Tohle bych fakt nedala.

nety
8. únor 2010

Nebo toto s níněkdo taky prováděl a evidentně ji na tu hlavu upustil,jinak si to fakt nedokážu vysvětlit.Nevím jestli se to tady psalo,ale má ta sektářka děti??

lenkavano
8. únor 2010

meleri taky bych tam nešla.já jsem na tohle strašně opatrná a taky hrozně celkově nedůvěřivá.

fafetka
8. únor 2010

jak už tu bylo řečeno-přišlo to z ruska 😀 a odtamtud přišlo moc málo dobrých věcí.Já si teda kokrétně vzpomenu snad jen na saunu(ale ta přišla i z Finska a to je hned vedle) a vodku(ale opět je tu to finsko)-takže je to diskutabilní jestli vůbec něco 😀

aleachim
8. únor 2010

lenko, k tomu čištění zůbu, tan kámoš z ordinace vidí, že to samozřejmost rozhodně není. Ale chtěla jsem tím říct, že každý má na to trochu jiný pohled. No, a na životě ho to neohrozí, ale kvalitu ivota ano, zvlášť v době, kdy se čím dál víc upřednistňuje vzhled. A též se tím získává špatný návik.

fafetka
8. únor 2010

čoveče nety vidíš-to mně nenapadlo.By mně taky zajímalo jestli má ta "instruktorka"děti a jestli jim provádí to samé?a ještě něco jsem chtěla a už nevím co 😀

misellll
8. únor 2010

no mě se z toho udělalo uplně zle viděla jsem to až teď kdy mi moje mamča volala,že kdybych náhonodou našla na internetu tenhle kurz ať na to rychle zapomenu.Panebože nejsem blázen.Jen při té reportáži jsem měla srdce v krku.Neumím si představit,že bych někoho nechala aby tohle dělal s mojim dítětem a je mi upřímně líto těch miminek které tohle musí pod stoupit,jen proto,že se jejich maminky zbláznili.Je to opravdu nebezpečné,vždyť to miminko z toho musí být strašně vystrašené nehledě na to co by se stalo,kdyby ho nechtěně upustili panebože no fuj.A ještě k tomu co o tom říkají pediatři no nemám slov. ☹

beruska2x
8. únor 2010

katastrofa, nektery lidi uz opravdu nevedi co roupama bez ohledu jestli to decku ublizi 😝
tak instruktorka mi pripada uplne sahla, ale ze se na to lidi nechaji nachytat je desive 😖 copak nepouzivaji zdravy rozum ☹

aleachim
8. únor 2010

ber, nepoužívají. pořed jim někdo říká, co dělat a co ne a úplně se odnaučili myslet. Pak se ho jednou rozhodnout použít bez konzultace a bum je z toho taková hovadina.