Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

marrei
8. únor 2010

Jabber - jako radši točit s miminkem ve vzduchu, než aby ho nebolelo bříško? Takže nebude mít prdíky, ale bude mít z toho trauma a šok, co s ním jeho maminka dělá.... nehledě na to, že se mu nahrne krev do hlavy, což může škodit, atd. atd. No jako každej doktor to odsoudí, tak bych víc věřila doktorovi než ruské porodní babě 😠

Moje dcera měla bolení bříška 3 měsíce v kuse a já z toho byla opravdu hodně nešťastná, ale tohle bych s ní nikdy v životě nedělala!!!

jabber
8. únor 2010

shaula - přesně 🙂

marrei
8. únor 2010

Uff Jabber - jsi normální, uffff, jsem se lekla 😉 😀

shaula
8. únor 2010

Marrei - klid, my souhlasíme, Jabber to myslela ironicky 😉

jabber
8. únor 2010

marrei 😉 🙂

kubaka
8. únor 2010

to jsem taky chtěla napsat - z hrůzy se pokadí a počůrají, takže fakt kolika nehrozí. Ovšem stačilo by i zadarmo dítě takhle pár krát za den vyděsit k smrti, to by se pokakalo děsem a bylo by po kolice, že... 😝

alcatko.j
8. únor 2010

Holky, nemyslete si, ze tady zadna takova maminka neni, jen se vam neozvete, bylo by po ni totiz, jak byste se do ni pustily😅 Ja vim hned o trech, ktere to provozuji ci provozovaly😅 ale nemaji potrebu se asi obhajovat a neco vysvetlovat, protoze, a to maji pravdu, vas by to ani nezajimalo. Ja jsem reportaz videla, zamrazilo me z ni, a moc 😔 Prislo mi to nepredstavitelne, ale nejsem clovek, ktery hned zacne rikat o takovychto maminkach, ze jsou to kravky a ja nevim, co vsechno tady zaznelo, driv, nez si o tom neco prectu, a tak jsme cetla, ta reportaz byla natocena skrytou kamerou, tedy jasne za ucelem to podat negativne, je sestrihana, a podle maminek, ktere letani praktikuji, je udajne i zrychlena...je neobjektivni a negativne zamerena,. miminka udajne placi, protoze je to pro ne nove, stejne tak nektera miminka placi u baby masazi, pri plavani..jakmile poznaji , libi se jim to, pokud se to nekteremu diteti nelibi, maminky "nejdou " pres mrtvoly. Spravne letani je jemne pohupovani a jemne toceni, zadne hazeni do vzduchu, silene toceni nad hlavou, treseni. Nikdo by to nemel praktikovat aniz by znal zakladni pravidla.
Ze jsou nahe, ma udajne taky opodstatneni, ted ale nevim, to jsem zapomnela😅

Tohle jsem ted tady napsala i presto, ze budu mylne zahruta mezi maminky" léteacky" a riskuju peknej sekec😅 Ale tak nejak jsem mela potrebu to aspon trosku vysvetlit, i kdyz je mi jasny, ze toho asi budu litovat, nicmene, snad se s tim vyrovnam😅 ja sama bych do toho nesla, neverim sama sobe, i kdyz je fakt, ze s Nelou nejaky caramora delame,ruzne premety a tak,ale ta uz je velka... Thea by se poblila😅 a pro klouby(kdyz se to dela spravne - jemne pohupovani) to stejne neni ono... Ja mam rada alternativni maminky(rodice) ale nemyslim si, ze vse alternativni je prirozene a spravne, viz toto. nesouhlasim s tim, ale neprijde mi fer takto se tady vyjadrovat(ne vsechny), vulgarne, aniz bych udelala neco vic, nez se podivala na jednu neobjektivni reportaz...

tak a ted jsem vstoupila do jamy lvove😅 k memu stesti se mi theuska vzbudila a ja se s ni jdu mazlit a nebudu to tady cist(jakej dostanu sekec) 😅

caues.

kudelovazuzana
8. únor 2010

lidičky to je šílenost tohle létání, už mě kdosi poslal asi před týdnem tohle video. Když jsem to viiděla a představila si tohle dělat s mojí malinkatou holčičkou tak mi z toho bylo hodně špatně. Chudinka malinká, hned se s ní musela jít pomazlit i když nelítáme na ničem. 😒

marrei
8. únor 2010

Alcatko, zjistila jsem, že i moje kamarádka to provozuje, i když jsem to doteď něvěděla.... A určo tě odsuzovat nebudu, máš stejně zdravej názor jako my ostatní 😉 Mrazení při koukání na reportáž mluví samo za sebe 😉

aponchie
8. únor 2010

vitty prej adamek zatim nevi,ale on bud evedet tak jako vy nebojte....to sou hlasky ty vado 😖

martimarti
8. únor 2010

Alcatko, to, že je reportáž natočená skrytou kamerou přece automaticky neznamená, že má podat negativní obraz, nebo ano? 😕 Asi by bylo lepší natočit to oficiálně o tom není pochyb, ale je otázkou, zdy k tomu ta "lektorka" dala souhlas. Je dobře, že taková reportáž vznikla, dala prostor i lektorce, aby svojí "metodu" vysvětlila, mluvily i maminky, které jí absolvovaly, vyjádřili se i obborníci, co si o tom myslí. Obrázek si může každý udělat sám.
Argument, že miminka pláčí, protože je to pro ně nové, tak ten neberu. Myslím, že takový pohyb u malých miminek je prostě nepřirozený!
Ale je mi jasné, že maminek, které něco takového absolvují, se takováto reportáž nedotkne, naopak instruktorká získá aureolu obětního beránka, kterého nepráven osočili novináři toužící po senzacích, nic bych za to nedala, že se maminky naopak semknou a budou za tu svojí "metodu"bojovat a o to víc se podporovat. Takovíto lidé totiž neuznávají lékařské názory, mají svou hlavu a nic je nepřesvědčí, tím jsem si jistá.

aleachim
8. únor 2010

nevím, jestli to je pro miminka nějak přínosné, nic o tom nevím, ale já jsem z toho paf. Představa, že takhle házím s Luckou... no, určitě bych si na to netroufla.

meleri
8. únor 2010

já jenom jak by se to líbilo těm maminkách kdyby je někdo vysvlík do naha a točil s nima, mírně nebo ne.. 😝

martimarti
8. únor 2010

Alcatko, jinak si nemyslím, že jsi vstoupila do jámy lvové 😉 😉 Nikdo tě kamenovat nebude 😉 Jen je nás holt víc, kterým tohle připadá poněkud šílené a nepřirozené 😉

sarlotta
8. únor 2010

Holky je to opravdu na blití... nechal bych ty maminy taky pověšené za nohy točit a houpat a pak by se mohly vyjádřit jak moc jim to dělalo dobře. Tohle a jemné pohupování je fakt velý rozdíl !!!!

je to nepřirozené, miminko je u maminky v bříšku stočené do klubíčka, chráněné... i po porodu vyžaduje bezpečnou náruč... určitě ne držení jen za ručky a všelijaké točení 😲 😲 musí to být neskutečný stres ... nechápu z čehu matky usuzují že se to miminkům líbí ???

chápala bych to pro starší děti, jako formu hry a cvičení rodičů s dětmi... ale několikaměsíční miminka ???

riziko toho, že dítko špatně chytíte a jemu při tom točení přepadne hlavička na druhu stranu, když nemá pevné krční svaly ? riziko nitrolebečního krvácení, když nemá pevnou lebku ? kotníky dítka nejsou plně kostěné až do 6ti let.
Doufám, že před každým takovým kurzem prochází maminky přednáškou o stavbě těla novorozence....

je to módní záležitost a myslím, že dětem to NIC nepřináší. Zkuste mě někdo přesvědčit o opaku.

aponchie
8. únor 2010

alcatko a jak vis,ze nektere maminky nejdou pres mrtvoly...zaprve a za druhe dle me to sestrihane muselo byt pac do 4min nleze dat hodinovou seanci,za treti je zdrave machat detskou hlavickou takto?za ctvrte nikdo nikdy konkretne neodpovi na dotaz,ta maminka co tam mluvila jak se ji dite drzelo neustale a jasne rikalo neee a nevypadlo na to,ze jde poprve ci podruhe,ze jeste neni oklepane..za dalsi to neni pro dite prirozene tento pohyb to mi nikdo nevymluvi proste to tak je..a jestli maminky co to zkusili maji jiny nazor at ho reknou to by ale radsi mel vest diskuzi prostrednik ,ktery by jim otazky pokladal a odpovidal znam to sama jak je to tezke nejit s davem a vseci na tebe utoci nicmene tohle je hazard se zdravim,proc urychlovat svalove napeti u ditete ,ktere se ma vyvjiet svojim tempem?nac to delat kdyz to dite to zvladne samo?

alcatko.j
8. únor 2010

Marti, ja uz konika znam x let a vim, ze se tady rado kamenuje za jiny nazor, za nesouhlas, za vytku...kamenuje se za to, ze se jeden zastane druheho, ze nekdo vystoupi z davu..🙂 tak to tady proste je...a dobre tedy, kazdy si predstavi za "kamenovat" neco jineho, ja treba to, ze se tady maminky vulgarne vyjadruji o nekom jinem 😉

meleri
8. únor 2010

prostě si zas někdo udělal byznys s kraviny....tak už to v česku chodí...a najde se plno lidí co za takové věci zaplatí a pak se bude divit možná proč mu děcko řve.. 😒
at ta ženská co to vymyslela skočí bungee jumping nahatá možná ji to udělá dobře... 🤐

alcatko.j
8. únor 2010

Ap, nevim to, prezentuju to, co jsem slysela od maminek, ktere toto provozuji. jiste, muze to byt lez, ja jsem se snazila jen tlumocit to, co jsem slysela ja, bez ohledu na to, co si o tom jako covek myslim🙂

fafetka
8. únor 2010

no to s tou sektou mně napadlo taky 😀 to ta instruktorka ty maminy nadrogovala nebo co???Bych si radši ruce zlámala než něco takového provádět mému drahouškovi.Doufám že policie a sociálka zafungují a vlítnou na ně na kravěny vypatlaný.Prý "nevadí když brečej-oni si zvyknou" 😠 😠 😠 šoupla bych je všechny na trenažer pro kosmonauty ať mají aspoň lehkou představu jaký to asi je.Člověk chová ty svý drobečky jak v bavlnce,dává pozor na hlavičku a vůbec s těma prťouskama manipuluje jak v rukavičkách aby se jim něco nestalo a tydle "hvězdy" s nima mávaj za nohy jak s lasem,úplně se mi chtělo brečet s těma miminkama.Obdivuju redaktorku že se udržela a jednu jim netřískla.Já bych to teda asi udělala 😠

aponchie
8. únor 2010

alcatko proste dle me se urychluje sval.napeti timto ale proc?proc kdyz dite s ema vyvijet svojim tempem to je jako mu pomahat na nohy jednoduse

domina
8. únor 2010

Alčo, jsem ráda, že to tady někdo podal jako ty.....taky nejsem tedy, ale příznivcem tohodle.Chtěla jsem to napsat podobně, ale za to mi to nestojí....

fafetka
8. únor 2010

Alcatko-tos to trefila 😀 sekec mazec-máš snad jediný štěstí že to nepraktikuješ-ale já ti nevím čeče,jestli bych měla chuť se bavit s někým kdo to provozuje.Jemně nejemně,sestříháno zrychleno.I když vezmu mimino jemně za kotníky a budu s ním "pohupovat"hlavou dolů...no sorry,ale hlavičku mají těžkou a krční svaly ještě nepevné...což je teda asi první co by mně tak napadlo a pročpak se tada všude doporučuje dávat na tu kebulku pozor??Protože je těžká a mímo ji neudrží.Copak s ní pak asi provede gravitace??No ať si dělá kdo chce co chce,ale to už pak můžeš obhajovat i matku co ji odsoudili za to že strčila mimino do pračky-tam byla navíc voda no ale jinak mi to přijde dost podobný.PROSTĚ STRAŠNÝ!!! 😠 proč se ty maminy radši nevyžívaj v těch masážích,plavání a jinejch alternativách který tomu mímu opravdu nemůžou ublížit?

lenkavano
8. únor 2010

holky jenom bych vás chtěla slyšet jak byste pojmenovaly třeba tetičku vašeho dítěte ve chvíli kdyby s ním praktikovala to co bylo v reportáži,vy nevěděli o co přesně jde a chtěla vám to jen ukázat.na vašem dítěti. 😒

fafetka
8. únor 2010

bych ji kopla do holeně,dítě jí vyrvala a prchla do lesů lenkavano

lenkavano
8. únor 2010

fafetka ty děti jsou adepti na zlomení vazu a poškození mozku.nechápu jak se může vůbec někdo zaobírat myšlenkou ,že jejich matky by se neměly urážet u mě to jsou nejen kravky,ale rovnou bestie.

jabber
8. únor 2010

Já nepochybuju o tom, že to ty maminky dělají v dobré víře, nepochybuju o tom, že chtějí pro své dítě to nejlepší - ale proč se o tom teda, kurnik, neví víc, když je to tak strašně prospěšný, proč se to všude nepropaguje? Trošku divný, ne?

meleri
8. únor 2010

jasně v takových věcech jde slušnost stranou....
jako přece člověk nemůže zůstat neutrální nebo chladný když vidí něco takového, zvlášt když má sám děti!! 😠 😠

lenkavano
8. únor 2010

fafetka přesně tak 😠
jsem ráda že je tu většina fakt normálních matek,člověk se bojí aby se miminko narodilo zdravé ,piplá ho a oni s nimi házejí jak z gumovými panáky a ohrožujou jejich zdraví.co by za ně daly ženské ,které marně touží po dítěti.já bych si s nima jinak poradila a s tou rádoby lektorkou co seb na nich akorát přiživuje a mastí si kapsu taky.nemá na to ani licenci,nic,schovává se,nechce to zviditelnovat,no ani se nedivím.zavřela bych ji až by zčernala.

fafetka
8. únor 2010

no nezlobte se na mně ale nedokážu tady hájit maminky co v dobré víře týrají své děti.A že to týrání je to vidí i slepej.A nebudu si tu hrát ani na hodnou ani na nestrannou.Možná se někoho dotknu,ale je mi to fuk.Jsem ve svobodné zemi a svobodně vyjadřuju svůj názor a ti co toto provádějí musí počítat s reakcí okolí.Protože-a to víme všechny-po každé akci následuje reakce 😀