Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

aleachim
10. únor 2010

zase trochu odbočím, ale nedá mi to. V čem je plavání v BC plaváček jiné? Koukala jsem na jejich stránky a na nic jsem nepřišla. Sudíková pořád říká, že jí ostatní BC chtějí zničit, protože to dělá jinak. Ale nevím jak jinak.

marooshka
10. únor 2010

no tak jestli létání miminek vymylel někdo kdo si myje ruce v zrní.... 😀 😀

paulla
10. únor 2010

alcatko, ikarkulka - mě se nezdá, že by tu byl někdo vulgární a sprostý, myslím, že všichni reagujeme emotivně s ohledem na závažnost případu. Protože tento případ prostě emotivní je a zamává s emocemi každého člověka bez výjimky. Nemůžete se divit, že maminky reagují jak reagují, každá se totiž představí, že by na tom místě bylo její dítě. Já když si to představím, tak se mi zrychlí tep a je mi na infarkt. Takže trochu víc emotivnější projev si myslím že je ok.

Pořád některé z vás vyčítají, že na základě jednoho videa si děláme názor. Já musím říct, že jsem teď 3 dny seděla u PC a snažila jsem se najít vše možné, co šlo. A bohužel nenašla jsem skoro nic. Proč paní Blanka nespolupracuje s odborníky, proč si o tom nemůžeme nic zjistit, proč nevydá nějaké články, studie, publikace... Já se vždycky snažím pochopit i druhou stranu, ale fakt nechápu jak může rozjet byznys někdo, kdo k tomu nemá žádné vědecké studie, když se to týká toho zdraví miminek. Je zajímavé, že třeba potraviny procházejí v Česku důkladnou kontrolou, ale tyto činnosti nikdo nekontroluje.

MYslím, že to probíhá způsobem, že se blanka s maminkami a miminky zavřou na tři hodiny, tam do nich něco hustí a protože je dobrá manipulátorka a diskutérka, tak jí uvěří. Maminky nemají šanci si doma nic zjistit, protože bližší informace o této metodě prostě neexistují!

aponchie
10. únor 2010

keminek ja se nechci bavit o domporodech prosim napsala jsem jasne,ze je mi to fuk a souhlasim s tim napul prosim neresme to v letani miminek🙂

aleachim
10. únor 2010

Vyjádření Blanky Kolářové Sudíkové k diskuzi o Létání miminek

Ráda bych se vyjádřila k diskuzi o létání miminek.

Chtěla bych moc poděkovat těm, kteří se nebáli reagovat pozitivně. Bylo to pro mě vždy jako pohlazení v rozbouřeném moři plném špíny a hnusu.

Je čas na rekapitulaci. Postupně budu psát texty k létání miminek, ať si můžete udělat názor vy, co o to stojíte. Vás, co máte potřebu mě sprostě napadat, žádám o ukončení vašich ataků. Chápu Váš strach z neznámého a na pohled šokujícího. Ale cestou boje vůbec nikam nedojdeme, to není komunikace, to je lynč.

Létání je totiž o svobodě a tak si ji dopřejme navzájem. Blanka

Holky, ta ženská nemá vůbec soudnost, ona se vůbec nezamýšlí nad tím, zda by na tom, že to nepřipadá normální lékařům a drtivé většině veřejnosti, mohlo něco být.

kocicinka
10. únor 2010

Karkulka: to přirovnání s vojtovkou není štastne. O vojtovce se dá mnoho zjistit na netu i z jiných(včetně zahraničních byt je to nase metoda)zdroju.Je to ucelený a propracovany system, na ktery existuje mnoho nezavislych studii a me tu dlouhou tradici i objektivni vysledky.Já jsem se podle tech zdroju rozhodovala, zda ji cvicit, ci ne.
Kdezto o letani nevi nikdo nic, i ucastnice kurzu vi pouze to, co my, nic víd dalšího neví. Přinesla to sem jedna baba z Ruska, druha Baba to zacala ucit, aniz by si k tomu vyslechla nazory odborniku. To, za tam maminka byla zdravotní sestra to mohla klidne na kameru říct, jak to mohli lidé ze štábu vědět. I když osobně bych víc věřila lékařům a předsedovi pediatrické komory. Taky na MK se k tomu vyjadřovali taky rehabky, leč negativně.

keminek
10. únor 2010

Aňa to zas pochytila někde v Rusku, to cvičení, létání. Ona taky všechno přehání, já myslím, že to přehánění mají v Rusku trochu v krvi, takže ty rituály vnímá jako důležité. Prostě mi nesedla, ten její projev, to byste to musely číst. Jinak knížka dobrá, myšlenka dobrá, obrázek o porodech objektivnější, ale ta Aňa není můj šálek kávy. Raději si o normálních porodech čtu, když mi je někdo popíše normálně, vč. těch emocí a vnímání a vnitřních pocitů, ale fakt normálně a ne takto. Autorka knihy je taky v pohodě, o Aně je tam jen v rozhovorech s ženami, co s ní rodily. http://www.kosmas.cz/knihy/125366/porod-doma/

kocicinka
10. únor 2010

Omlouvám se za hrubky 😅

lenkavano
10. únor 2010

no tak jsem vás dočetla a koukám jak jojo.nebudu se tady kát za to že jsem napsala co lítací matky teda vlastně matky létajících miminek pro mě jsou.ale možná že je vlastně vše v pořádku at s dětmi házejí a kloubí jim ruce,at jim způsobují bolest a krvácení do mozku.jsou to určitě milující maminky které svým dětem ubližují nechtěně to je jasné.a já jdu ted" blinkat"z (abych nebyla vulgární)z některých příspěvků tady.
a ještě jedna věc ikarkulka nevím kdo je mimon ,ale já ani v jednom svém příspěvku nepsala,že to přišlo z Ruska.

keminek
10. únor 2010

apon, já taky ne.. ani na ně neznám tvůj názor a i mi je jedno 😀 Jen jsem chtěla nastínit, kdo je Aňa Goršina, od které létání ta Sudíková a kde se lze o ní dočíst nějaké info, protože na netu ne.. To je pro ty, kdo to info o létání a lidech, kteří ho podporují shánějí 😉 Odbočovat nechci, už jsem k tomu řekla vše.

lenkavano
10. únor 2010

a ještě jedna věc,maminkám při cvičení s dětmi Vojtovou metodou určitě není příjemné ,že působí dětem bolest,ale je to nutné tak to musí být.ale tyhle maminečky to dělají vyloženě pro zábavu,ale jsou to vlastně super matky.

jabber
10. únor 2010

To je právě to, čemu nerozumím, proč když je to tak úžasný se to ta Blanka nesnaží nějak rozšířit, mluvit o tom informovat další maminky, učit to další instruktorky. Když jí jde o zdraví dětí, tak proč to všude nepropaguje, proč o tom ví jen tak málo lidí. Proč se o té metodě ví tak málo, přestože to dělá 8 let. To mi vadí a připadá mi to dost podezřelý 😅

Jinak to srovnání s Vojtovkou já vnímám tak, že u ní taky děti pláčí a přitom je pro ně nutná a prospěšná - takže ne všechno u čeho děti pláčí je pro ně škodlivé. Stejně tak u čeho se smějí nemusí být zdravé a vhodné. Prostě ten pláč není měřítko škodlivosti, pláč ukazuje, že je jim to nepříjemné.

kocicinka
10. únor 2010

Jabber- no právě,a proto nechápu, proč to s nimi ty maminky dělají, když je jim to nepříjemny 😕

aponchie
10. únor 2010

proc nesezvala pediatry a jine studovane hlavy aby jim dokazala jak je to prospesne a neudelala studii?ptal s eji na to a jen se chechtala ..takze argument nula proste jak nemam co rict tak se smeju ironicky..to moc nepresvedci lidi,ze je to fajn..jasne je na ni ted velky tlak,ale musela tusit,ze dela avantgardni vec minimalne a musela vedet ,ze jednoho dne se verejnost sirsi dozvi a bude ji napadat za to..taky se mi nelibi lyncovani,ale zatim nevznesla zadne argumenty vsecko ma podlozene jen to se libi smeje se delam pro dobro ditete tohle pro me nejsou argumenty

jabber
10. únor 2010

Moje švagrová když cvičila s neteří Vojtovku, tak se jí ptali lidi z baráku, co to doma s dítětem dělá 😅 a o prospěšnosti tohoto cvičení, myslím, nikdo nepochybuje.

jabber
10. únor 2010

kocicinka - protože si myslí, že je to pro jejich děti zdravé a přínosné

arietiska
10. únor 2010

alcatko: já si myslím, že to zbytečně dramatizuješ. Chodím sem stejně dlouho snad jak ty, znám všechny možný kontroverní diskuze a hádky v nich a myslím si, že tady to zrovna zase tak dramatický není jak píšeš. Jestli ti Vadí tady ty urážky na nějakou cízí paní a máš tendenci bojovat za spravedlnost někoho koho neznáš /to ti samo neberu, to tě ctí, ale obávám se, že tady ten názor neprosadíš/.
Já zase trochu musím hájit tentokrát baby tady. O metodě létání nebyl jen jeden článek na netu, v této diskuzi je toho již hodně nalezeného vč. samotných rozhovorů, různá videa ... celý den se hledalo všechno možný o metodě létání, od cvičení artistů po hledání samotné porodní báby, která měla tu metodu naučit paní co se tady tím teď živí. Pro většinu názor je takový, že je to cvičený vhodné tak max. pro cirkusáky, kteří se tomu věnují už léta letoucí, myslím nikoho to ani nejak zvlášť u nich nepřekvapí, ale ne pro matky na mateřské s dětmi, jako dobrá zábava k rozptýlení všech. Dnešní doba svádí k tomu, aby se furt něco dělalo s dětmi a kdo něco nedělá je divnej.
Tak se vymýšlí nové a nové kurzy za těžký peníze, který jsou často naprosto k ničemu, ale hlavně, že jsou a že maminky vypadají jak hrozně moc se věnují svým dětem, jak hrozně jsou vzorné, protože jinak by v baby clubu někde byly vyděděny. Jsem ráda, že se upozornilo na kurz naprosto zcestný a jsem ráda, že se o tom diskutuje!
Ikarkulu v podstatě nikdo neurazil, někdo jen napsal, podezření, že taky lítá. Ona se umí velmi dobře ze všeho vypsat kdo ji zná tak to ví. Myslím, že hájit ji ani není třeba. Že ikarkulko? Sama to myslím umíš dost dobře.
každopádně, pokud Vás to tady znechucuje, tak proč to proboha čtete??? Je tu sto tisíc témat, buďte tam a máte svatej klid.
Ostatně, není tu ani jediný smazaný příspěvek, to taky vypovídá o tom, že tu nejsou žádné extra urážky a jestliněkdo o paní X řekl, že je kráva? Vždyť to není nic tak tragického, krávy mají krásný oči a jsou hezký...

lenkavano
10. únor 2010

holky neblázněte mluvíte o supermatkách s něžnou náručí.

sennorita
10. únor 2010

O tom, že paní Sudíková není normální, není pochyb..
Spíš mě zaráží hloupost těch mamin, které se tomu podmanily.
Doufám, že vyšší orgán státu paní Sudíkové brzy zakáže její činnost...

jabber
10. únor 2010

kocicinka - ale jak k tomu přesvědčení došly, to už se mě neptej 😀 jelikož to vážně nechápu 😅

arietiska
10. únor 2010

Jo a přidávám se k názoru, že bych se taky chtěla nechat přivázat k jeřábu, že by mě taky zajímalo jaký to asi je. Vím, že mimina jsou lehká a asi bych trpěla o 100% víc, ale pokud bych to přežila, zajímaly by mě minimálně ty pocity ... ale možná fakt můžu jít na Matějskou a něco málo z toho pochopím .... Jsem z rodiny tělocvikářů, sama sportem odkojená, nepřesvěčí mě nic o perfektnosti tohoto kurzu.

lenkavano
10. únor 2010

jabber to se divím že to nechápeš vždyt je to přece jasné jak políček

jabber
10. únor 2010

lenka 😀 no jo, holt mám asi delší vedení nebo co 😀 😀

arietiska
10. únor 2010

Ještě bych chtěla říct, že paní bych kurz nezakázala. Takových co ničí své děti je ... sportem k trvalé invaliditě se říká ... Ale doufám, že bude málo lidí co létání přesvěčí. Bohužel i tohle je právě možná velká reklama po 8 letech, snad nebude působit pozitivně...

arietiska
10. únor 2010

Nenajde se tady nějaká doktorka, či rehabka co by dobře popsala co je špatně na tahání dětí za ruce? Paní X sice taky vystudovala a hájila se tím, že ví, ale našlo se už i o, že samo její kolegyně s jejím názorem nesouhlasí.

libka1
10. únor 2010

aleachim to vyjadrenie je fajn... myslim ze z neho si vie kazdy o pani, ktora je ocividne velka manipulatorka urobit obraz 😔

lenkavano
10. únor 2010

no já jsem mimonˇ tak mám na dlouhé vedení nárok.chudinky moje děti 😒

morusa
10. únor 2010

arietiska: Naprostej souhlas s tvým příspěvkem v 11:18 😉

lenkavano
10. únor 2010

jo naprostý souhlas s ari to si snad můžu dovolit,ale tady to stejně někdo nepobere.

arietiska
10. únor 2010

Vojova metoda by se k létání neměla plést už z toho důvodu, že je to snaha zachránit něco co příroda pokazila. Je to léčebná metoda, která ne jednomu hodně pomohla. A maminky, které ji cvičí to hlavně dělají pro pomoc a záchranu něčeho. (znám např. případ, kdy dítě díky Vojtově metodě, alspoň umí polykat)

Létání je o svobodě jak píše paní X... o čí svobodě? Je to zase rozhodnutí matky za dítě, že něco bude dělat o čem je přesvěčená jen a jen ona sama. Žádná pomoc k ničemu, to je můj názor. Léčba koliky? Proč tak? Strachu? Z čeho? Souzení s rodiči? Tímto způsobem?
Dumám nad tím už dva dny a nechala bych to bláznům jako jsou artisti...těm tomožná něco přinese,oni se zhuntují tak jako tak. Bohužel i ti rozhodli za dítě co bude v životě dělat a vlastně vědomě ubližují, "ale alespoň budou bohatí a nebudou žít v chudobě".