Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

paulla
9. únor 2010

ta ženská je zkušená diskutérka, působí emotivně, takže hodně maminek chytí za srdce a uvěří ji. Ale je to fakt jak nějaká sekta, nemá žádné vědecké doklady, žádné studie, nic. Škoda že ten Janda byl tak slabý proti ní, Jakub Železný se mu snažil pomoct, ale měl být razantnější. Myslím, že by celá pediatrická společnost měla nějak razantněji zasáhnout a udělat nějaký krok, který to stopne. Je dobře, že se na to přišlo, ani sami pediatři to neznají. Čeho se ještě dočkáme v ČR? Skákáni z padáku s miminkem? Skákání z mostu na gumě - bungee jumping s miminkem? Co ještě? Kde to žijeme????Proboha!!!!!!!

pikusa
9. únor 2010

http://www.ct24.cz/o-cem-se-mluvi/80429-kolarov...
jestli tady bylo toto,tak pardon.....nečtu opět celé

paulla
9. únor 2010

nejvíc mě dostal ten její výsměch na konci, ti chlapi byli z ní úplně paf, jak je strčila do rukávu. Měli být razantnější!!!

arietiska
9. únor 2010

pikusa: jsem si přejela ten rozhovor a paní je tam rozmetla. Nebylo tam slyšet rezolutní NE je to nezdravé pro dítě a volovina naprostá... oni jsou všichni asi tak v šoku, že vůbec neumí reagovat! Přišlo mně, ale velice komické přirovnání, že opice jsou chytřejší jak tyhle matky, jelikož ani ty nedělají takové p*čoviny se svými dětmi. 😀
Sáte mě udivují důvody proč to dělají ... kvůli kolice např. To je prostě otřesný ...pak paní říkala, že se točí s dětma do té doby, dokud je rodiče unesou, 1-1,5 roku, následně říkala, jak se k nim děti vrací ... jako proč, kam??? Sekta??? 😅

jabber
9. únor 2010

Tak jsem si konečně pustila tu včerejší diskuzi s Jandou a přišlo mi, že jak jí řekl, že se to může projevit daleko daleko později než po 8 letech, tak se trochu zarazila 😅 nebo se mi to zdálo?

aurecon
9. únor 2010

Teď jsem se koukla na včerejší záznam, a mě to nepřipadalo zase nějak špatné ze strany toho pána. Myslím, že argumentoval celkem rozumně, akorát že mluvil trochu tišeji a pomaleji, tak to možná tak nevyniklo.

Ale ta paní na mě působila neuvěřitelně arogantně a povýšeně. Co řekl, tak se mu furt jen vysmívala. Na kurz s takovým člověkem bych teda fakt nešla.

jabber
9. únor 2010

arietiska - jo, to mě taky trošku udivilo jak říkala, že jsou stále 've spojení', taky by mě zajímalo jako proč. Přece navštěvuju kurz, pak skončím a tečka, ne? Možná se tak maximálně stýkám s někým, s kým jsem si tam padla do oka, ale že bych jezdila na společný dovolený... 😕 😅

A i mi přijde zvláštní, že 'rodiče je vyhledali, protože měli problémy s dětmi' - já teda nevím, ale už vidím jak kvůli tomu, že má mimčo normální problémy s bříškem, vyhledávám nějaký speciální kurzy. Anebo si prohlížím doma miminko a řeknu si 'hm, sakra, koukám, že by potřebovalo zpevnit svaly a prokrvit tělo' 😝 😅

aurecon
9. únor 2010

Nejvíce mě pobavilo, když ji doktor řekl o 350,- Kč 😀 Ale pak jsem to moc nepochopila, jak jste to pochopily vy?

shaula
9. únor 2010

Včera jsem viděla jen druhou půlku toho rozhovoru, tak jsem si ho teď pustila celý. Pan doktor, ač si jeho názorů nesmírně vážím, to moc neustál, byl příliš slušný, i když tam měl pár hezkých argumentů (např. že se více realizují matky než ty děti), které bohužel nerozvedl... Ten argument se zvířaty v ZOO byl sice trefný, ale působil spíše úsměvně a přidal body naopak paní Blance 😠 Holt tohle ČT trochu nezvládla, chtělo to tam někoho agresivnějšího, který by ji roznesl na kopytech...

jabber
9. únor 2010

Plkala něco o tom, že to je cena za hodinu, když ona někam dochází.....ale proč chodí k někomu domu tohle dělat, to teda netuším.....celý je to takový divný 😅

shaula
9. únor 2010

Na mě prostě působí opravdu jako sektářka - vzhledem, takovým tím arogantním chováním shovívavým úsměvem typu "co vy můžete vědět o duchovních věcech", uzavřeností (nevěřím, že nechce popularizovat svou metodu, když je tak skvělá, jak tvrdí), postojem "mě chudáčka chtějí zničit zlí kapitalisti", atd. 😖 Od takových radši dále. 🙄

evena
9. únor 2010

Já si naopak myslím že pan dr to zvládl na jedničku, reagoval klidně, nikoho neurážel, což se o té slepici říct nedá, svýma ironickýma poznámkama a úšklebkama akorát shodila sama sebe.
Jsem moc zvědavá jakou tohle bude mít dohru 🙂

morusa
9. únor 2010

Já se obávám ,že sice to začně prošetřovat policie nebo už prošetřuje, ale díky našim úžasným zákonům výsledek nebude žádný a paní Blanka tyhle kurzy bude provozovat dál a stupidní matky dál budou ničit klouby svým dětem..

kubaka
9. únor 2010

evewna - taky mám ten dojem - teď jsem viděla tu 24 a a tím, jak doktor byl mírný, ale faktický působil on jako ta autorita, nebyl na rozdíl od ní ironický - naopak ženská se projevila jako arogantní namyšlená husa. Myslím, že to naopak byla dobrá konfrontace - kdyby používal její zbraně, nebyl by vidět mezi těmi "tábory" takový rozdíl.
Hezký bylo, že ani opice se svými mláďaty nic takového neprovozují. Taky dobře poukázal na souvislosti: proč by se kolika měla léčit lítáním, že... jaká je mezi tím souvislost...
Navíc má hrubé nedostatky v základních vědomostech: primáti nám nejsou podobný, ona nepotřebuje studie, poškození v dětství se nemůže projeti až v dospělosti. To ví každý, že se vše musí zkoumat z dlouhodobých hledisek - až pak se mohou dělat závěry. A ta doba je obecně nejméně 20 let, aby se o něčem mohl říct nějaký směrodatný závěr.
(Kromě toho mě taky potěšilo a překvapilo, že se mezi lékaři diskutuje i o vhodnosti plavání kojencí - já osobně v něm taky nic tak bytostně důležitého a přínosného nespatřuju. - to je ale jiná diskuse. Nejsme ani ptáci ani vodní živočichové. Jsme suchozemci se dvěma nohama...)

arietiska
9. únor 2010

Tak kdo chce kam pomozme mu tam, bohužel. A doufejme, že těm dětem fakt neublíží. Ikdyž pochybuju, že jednou někomu nespadne ...
Ale zaznívá tu pořád jen slovo matky. Nepředpokládám, že tam chodí jen svobodný matky na tyhle kurzy. Kór, když jsou tak "levné". Paní dobře mlžila...prej jo, vážně ... blek blek blek... přitom to má stránkách napsaný.
No prostě jako divím se, že nemají rozum ani jejich tatínkové, manželé.

beruska2x
9. únor 2010

arteistak.. shodly jsme se tu v tom ze otcove jsou bud stejne sahly jako jejich partnerky nebo to jednoduse nevedi - coz si myslim ze je castejsi a ze dozvedet se to, tak bude ve vetsine rodin zle, nedokazu si predstavit ze by otcove, babicky dedeckove byli nadseni co s jejich milacky nejaka silena zenska provadi ( a to myslim jak instruktorku tak ty matky)

arietiska
9. únor 2010

kubaka: tak oni plavání nemají rádi hlavně hygienici.
Pan. Dr. mluvil hezky, ale bohužel jsem si přálam, aby tam vyznělo, že je to naprosto nevhodné, hloupé cvičení...to bohužel nezaznělo, spokojené jsme po téhle diskuzi my, ale i ty co to dělají a to je špatně.
Prozkoumat tohle cvičení podle mě nejde, "vždy nějaké problémy může způsobit i něco jiného" a spekulovat se bude vždy. Myslím, že tam nezaznělo dost dobře to nezdravé tahání dětí za ruce.

jabber
9. únor 2010

no protože tam většinou chodí matky a pokud tam chodí nějaký tatínek, tak maminka o tom určitě ví - takže o tomhle podle mě rozhodují matky, že se bude lítat

kubaka
9. únor 2010

Překopírovávám názor p.Evy Kiedronove, ktera je odbornici a prukopnici plavani s miminky v CR i v zahranici.Tudiz si myslim ma co rict... Sama napsala knížku o šetrné manipulaci s miminky.

citát:
Jestliže jsme schopni potvrdit, že existují nějaká dětská práva a základní pravidla péče o dítě v souladu s jeho potřebami a psychomotorickou vyspělostí, pak není možné něčemu takovému bezmocně přihlížet a nedotáhnou to v zájmu dětí, zcela závislých na naší péči, až do konce. Mají vůbec tyto děti šanci dovolat se nějakých práv? Tohle je již skutečně týrání dětí za účelem uspokojení naprosto výstředních, extravagantních a ambiciózních rodičů, které je již za hranicí trestného činu. Nemusíme být odborníci, abychom dokázali posoudit, že novorozenec a nejmenší dítě potřebuje co nejšetrněji navázat na podobné podmínky, které mělo přirozeně k dispozici v nitroděložním životě. Z reakcí dětí jsme přece také schopni posoudit, že pokud s dětmi maniplujeme citlivě, šetrně a pomalu - v souladu s jejich orientačními schopnostmi a psychomotorickou vyspělostí, tak se jeví klidné a spokojené, komunikují, spolupracují, postupně se stále aktivněji zapojují a celkově dobře prospívají. Tohle považuji za naprosto výstřední a extravagantní styl výchovy vyhraněný do krajnosti, a za cenu bezohlednoti vůči bezbrannému človíčku. Žádný milující rodič přece nemůže přehlížet ten zoufalý pláč dětí, především při "zvykání" si na létání. A to ještě nebyla zveřejněna prezentace jejich způsobu "plavání" s dítětem, kdy je drží ve schoulené poloze a naprosto periodicky potápějí pod vodu, bez ohledu na to jak pláčou, pijí vodu a tváří se vyděšeně. Proč s novorozencem a malým kojencem létat? Dokážeme si vůbec představit, jaká to musí být pro fyziologicky schouleného novorozence a malého kojence bolest -zavěsit ho za nohy či za ruce, točit je ve vzduchu a použít odstředivou sílu na jeho "uvolnění" či "protažení"? A ten stres při tak rychlých, létajících a vyhazovacích pohybech? Proč? K čemu mu to je? Opravdu musí zrovna tohle zvládat již v novorozeneckém a kojeneckém věku? Nechtějí být především zajímaví rodiče a dítě je jen prostředek? Neexistují ve skutečnosti jiné, daleko citlivější a dokonce podstatně účinnější metody cvičení? Jakým právem rodiče rozhodli o tom, že zrovna "létání" je pro jejich dítě to nejlepší? Viděli jsme vůbec někdy podobné chování u nějakého druhu zvířat? Samozřejmě, každý si nakonec zvykne, a to dokonce i na šibenici. A pokud to dítě přežije, nebo se dokonce usmívá, tak se vlastně nic neděje? Prosím, spojme všechny síly moudrých lidí a nedovolme žádné dítě vystavovat tak nepřirozené a život ohrožující zátěži.

dagina
9. únor 2010

Ahojky,
Každá, trochu rozumná matka přeci konzultuje ať už plavání, cvičení.... přeci s lékařem né?! Navíc mnohdy musí být i doporučení od pediatra, jinak není možné kurz absolvovat - solidní kurz! Kdo odpovídá za zdraví dětí při tomto kurzu??? Ruská mafie nebo kdo 😅 ???
Jinak to je celkově mazec, tohle žádnou matku nemůže nechat v klidu, často na ty děti myslím, tohle fakt rozum nebere. A jak tady někde psala Alcatko, že o tom nic nevíme, nic jsme si o tom nezjsitili..., k tomu přeci není potřeba předčítat hory knih a studovat hodiny denně na internetu, abych jako matka usoudila, že tohle dělat s dítětem nemorální, nenormální...., a jestli tohle utužuje vztah matky a dítěte tak já jsem čínský bůh srandy. 😝 😠

luthien.k
9. únor 2010

Nedá se někde zapojit do nějaké petice nebo tak něco podobného, co by ukázalo na názor většiny???

morusa
9. únor 2010

dagina: Přesně tak není potřeba pročítat hory knih, prostě mám oči a zdravý selský rozum,abych sama za sebe posoudila ,zda mi to přijde jako vhodné pro dítě..

luthien.k: Petice určitě žádná není, otázka je, jestli vůbec petice na internetu má nějaký význam, nic o tom nevím...Jinak na fcb je též diskuze na tohle téma.

arietiska
9. únor 2010

Tak ono zase jako, to byste musely "upalovat" nejen tyhle mámy, ale všechny co dětem vrcholovým sportem huntují tělo.... celé generace cirkusáků, gymnastů, baletů atd. ... zase až tak bych to nehrotila. Já sport uznávám, ale do jisté míry!

Prostě je to spíš opět téma k diskuzi jak lidi můžou být blbý ... to není jen takový kurz, tojsou i sekty např. Tam taky děti "týrají"... dítě prostě má smůlu, dělá to co mu rodič nařizuje, práva nejsou a nebudou ...

arietiska
9. únor 2010

A to jak paní říkala, že tam jsou inteligentní lidi často v kurzu, tak o tom by se taky dalo polemizovat ... vysokoškolák nerovná se moudro samo o sobě, naopak bych řekla, že my blbější máme často více "rozumu".

beruska5
9. únor 2010

http://www.facebook.com/video/video.php?v=12399...
jak koukám tak tam chodili s detmi i tátové,hrůza

aurecon
9. únor 2010

Někdo tu dával diskuzi na Babycafe, zběžně jsem ji prolétla a nestačím se divit. Je tam dost matek, které to schvalují.

paulla
9. únor 2010

ta blanka měla jen jediný argument a to - dětem se to líbí, smějí se. ALE - smích NE vždy znamená, že se nám něco líbí. Když to vezmu na sebe, tak mám za sebou skok padákem a po doskoku na zem jsem se začala šíleně smát, protože v hlavě jsem měla přebytek stresu a strachu, tak tím smíchem jsem to ze sebe uvolnila. Navíc jsem se cítila podoskoku jak v euforii podobně jak opilá. Myslím, že tak se cítí i ty děti, když s nimi přestanou mávat, cítí se zmatení a jejich tělo reaguje smíchem, aniž oni by si to uvědomovali. To NENÍ smích z radosti, ale z euforie ze strachu apod.

ygreen
9. únor 2010

kubaka: moc hezký názor tí p. Keidronové. Jak tam psala, jaká to asi musí být pro schoulené mimiko bolet, to mě úplně zasáhlo, chudinky.

Můj názor je, že matky a vůbec rodiče co lítají, by mohli odsoudit, či dát podmínku za neúmyslné ublížení na zdraví a chování se v rozporu s potřebami dítěte.

kubaka: můžu se zeptat jak je to ohledně těch negativních názorů na plavání dětí? Klidně do IP ať nejsme offtopic. Mě to zajímá, protože mám podobný pocit. Nemyslím si tedy že to škodí fyzicky, to ne, ale ta představa že se v malém bazénku koupe moje malé miminko se slabou imunitou a ve vodě je x cizích ženských s bůhvíjakými infekcemi a problémy gyn. rázu 😝 A naše neuroložka mi vysloveně řekla na můj dotaz, zda malému pomůže na jeho predilekci hlavičky když s ním budu chodit plavat - jsem si říkala jako že se protáhne a posílí svaly. Tak že ne, že ona plavání považuje pouze za tahání peněz z rodičů v momentálním babyboomu.
Takže já nechávám syna normálně růst jeho tempem a cákáme se jen v létě v našem bazénu 😉

paulla
9. únor 2010

přesně tak, pí Kiedroňová je podle mě odbornice přes miminka a né nějaká rádoby chytračka, která se neumí vžít do té malé křehké dušičky. Radost z toho mají jen ty matky, dětí se nikdo neptá....prostě jen trpí.... ☹

peroli
9. únor 2010

teď si pouštím tu diskuzi pana dr.Jandy a té báby a mám tak obrovskou chuť jí jednu vrazit... ona je tak na koni, tak strašně namyšlená... 🙄 chvilkama mám i pocit jak kdyby si něčeho lokla před natáčením.. připadne mi jak něčím sjetá..
taky mě ještě napadlo když jí připadne normální držet takový prťata za nožičku nebo ručičku tak tím vlastně úplně odrovnává všechny lékařský studie které nedoporučují do určitýho měsíce děti posazovat, stavět atd.. nebo jsem jediná kdo si to myslí? koho to napadlo?