Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

wacinka
9. únor 2010

já nevím, já jsem asi zdegenoravnej speciální pedagog, ale mně to jaksi hraničí s týráním dětí. jako tohle bych v životě neřekla, že někdo může považovat za prospěšné. Je to dost drastické.

peroli
9. únor 2010

už jsem to tu jednou psala... vážně by mě STRAŠNĚ zajímalo jak to miminko po těch 9-měsících chulení se u maminky v bříšku vnímá najednou takový pro něj až drastický natahování.. ale zaplaťPánBůh že tohleto se nedozvíme 🤐

paulla
9. únor 2010

peroli - souhlas, vždyť to přece nejde, aby to tak šlo dál, to musí někdo zakázat, to by potom všechny studie a výzkumy byly nanic. Doufám, že ta Pediatrická společnost zasáhne tvrdě, to je typické chovaní lidí se sekty, jak už tu bylo napsáno.

dagina
9. únor 2010

.........a to ještě nebyla zveřejněna prezentace jejich způsobu "plavání" s dítětem, kdy je drží ve schoulené poloze a naprosto periodicky potápějí pod vodu, bez ohledu na to jak pláčou, pijí vodu a tváří se vyděšeně...

Ygreen, kopíruji část příspěvku od Kubaky, určitě se nejedná o klasické plavání kojenců vedené zkušenými instruktory.

peroli
9. únor 2010

už jí chybí jen lenonky na očích, kytky ve vlasech a "šťastnej" výraz 😝

anta
9. únor 2010

Holky, je to fakt hnus, přiznám se, že když jsem to viděla, tak mi zamrazilo až na zadku, bych jim fakt udělala to samý, mně to teda přijde jako týrání 😠 Je mi těch miminek líto a těm debilům, co na nich zkouší ty metody alá létání a lámání a já nevím, co, bych je vzala a ještě bych je zavřela, až by zčernali! 😠 😠

jabber
9. únor 2010

paulla - přesně tak, já jak miluju všelijaký ty atrakce a čím šílenější tím lepší 😀 tak manžel je přímo nesnáší a když už ho na nějakou občas přemluvím, tak se tam hystericky chechtá a to proto, aby to vůbec přežil, jak sám říká 😅 😀

jajka12
9. únor 2010

😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

ygreen
9. únor 2010

dagina: já spíš reagovala na tohle
"(Kromě toho mě taky potěšilo a překvapilo, že se mezi lékaři diskutuje i o vhodnosti plavání kojencí - já osobně v něm taky nic tak bytostně důležitého a přínosného nespatřuju. - to je ale jiná diskuse. Nejsme ani ptáci ani vodní živočichové. Jsme suchozemci se dvěma nohama...)"

dagina
9. únor 2010

Voda je pro kojence přirozené prostředí, bo v ní bylo 9 měsíců v bříšku.

shaula
9. únor 2010

Tak plavání bych s tímhle nesrovnávala. Při plavání se dítě alespoň naučí pracovat s dechem, že pod vodou musí zadržet dech apod. To mu jednak pomůže, aby se nebálo vody, a taky mu to může třeba někdy zachránit život. Co ho naučí nebo v čem ho zachrání létání, to fakt netuším... 😕

alca85
9. únor 2010

fúúj normálne mi zostalo zle.....takéto niečo v živote nepochopím... 😔

kubaka
9. únor 2010

V plodové vodě plavou všichni suchozemští savci, kteří ovšem po narození s vodou kamarádi nejsou a k vodu používají akorát na pití. Třeba šelmy. Leze snad lev do vody? Nevidím důvod, proč by mělo miminko umět pracovat s dechem ve vodě, proč by mělo umět v ní zadržovat dech? Proč by se v novorozeneckém věku mělo přestat bát vody, když žádnou nezná? Plavat se člověk naučí za pár let taky. Nejme vodní živočichové. Takže v tomhle je smysl létání a smysl plavání asi tak nastejno.
Ale plavání není týrání jako tahle akrobacie. Nechci ale rozebírat tady plavání - jen mě potěšilo, že se k tomu chce pediatrická společnost nějak oficiálně postavit. Že ani toto není jednoznačné...

dagina
9. únor 2010

Kubaka, tvé děti se rádi nerochní ve vaně? 🙂

kubaka
9. únor 2010

jo, s tím hysterickým smíchem souhlasím. Psala jsem tu ,jak jsem měla šok z šílené atrakce v Legolandu - řvala jsem hrůzou při ní a po slezení jsem se ještě venku hystericky smála, jak jsem byla v šoku. Ale zopakovat bych si to teda nechtěla ani z donucení 😝 taková sranda to teda nebyla. 😀 😝

kubaka
9. únor 2010

dagi - jo, přelévá si vodu v kelímkách, ale když dojde na mytí hlavičky, tak řve: aúúúúúú - myslím, že na mě za chvíli sousedi zavolají socíálku, že týrám dítě 😀 😀 😀

shaula
9. únor 2010

Kubaka - vidíš, a my s tím problémy nemáme, možná to bude i tím, že od 9 měsíců plaveme 😉 Navíc když klukům ve vaně uklouzne noha a spadnou, tak nezačnou hystericky ječet a nenalokají se mi vody, ale krásně se bez problémů otočí a vstanou.
Nicméně souhlasím, že osobně taky nejsem zastáncem plavání ve velmi nízkém věku. Optimum je podle mě začít někde kolem těch 8 - 12 měsíců, dřív bych já osobně nezačínala. A kluci sice první 3 hodiny poplakávali (nezvyklá akustika, chladnější voda, než byli zvyklí z vaničky), ale pak se začali vyloženě rochnit 😵 A jak říkáš, plavání i kdyby bylo jen "móda", tak rozhodně dětem neškodí (já jsem naopak přesvědčená, že prospívá), kdežto létání prokazatelně škodlivé je...

paulla
9. únor 2010

kubaka - tak přesně proto se smějí ty děti, ne radostí ale hrůzou

tymothy
9. únor 2010

No vidíš, my plaveme a při mytí hlavičky si vcelku spokojeně brouká.... 😉
Ale vážně, to lítání se mi vůbec nelíbí - měla bych pocit, že tomu dítěti minimálně vykloubím ručičky... A takové prudké pohyby... je to úplně něco jiného než to plavání.Tam je to spíš o tom, že ty děcka častěji trpí záněty středouší, ale když vidím některé maminy, jak svému dítěti ani nevysuší uši a celé rozpařené ho hned posadí do kočárku a jedou s ním v -10°přes půl města, tak se není čemu divit...

meleri
9. únor 2010

ty brďo jsem se dívala na toho plaváčka oni to fakt ty baby obhajujou!! ☹
já to fakt nechápu..bud nemají žádný mateřský cit nebo co!!

tymothy
9. únor 2010

Meleri, jakého plaváčka?

meleri
9. únor 2010

no to jsou stránky té baby. je tam celá diskuze, a jedna baba tam píše že to už dělá s dcerou od 3 měsíců a jak jim to skvěle pomohlo.. 😖

peroli
9. únor 2010

plavání i kdyby nebylo prospěšný (což si teda ale fakt nemyslím) tak když už nic jinýho aspoň neuškodí...
já si nemůžu pomoct ale opravdu tady to její "létání" úplně popírá ty sad stoletý lékařský studie o tom posazovaní, stavění atak...
vždyť jenom si vemte, jak jde doba pořád dopředu a hodně věcí se mění (například podávání lepku, mění se očkování...... aj.. atd..) ale tady tohleto pořád zůstává.. a to už asi o něčem vypovídá, ne?

berenika39
9. únor 2010

kubaka, tedy že se my dvě názorově rozejdeme kvůli létání miminek...a pak že to není škodlivý....(ty jsi neplavací a já plavací🙂))).

( 😀 😀 😀 ironie, nemyslím to vážně, kubaka ví.. 😀 😀 😀 )

Dala jsem si pauzu a hledala, četla, snažila se najít tu druhou stranu mince, jakože by mohlo třeba být i něco pozitivního na té atrakci. Ale nic. Nikde nic, žádné reference, žádné odkazy na cokoliv seriozního, odbborného, pozitivního, ani v angl nebo něm. Jako kdyby to organizovala mafie s černými brýlemi.

Prostě a jednoduše: když chci něco dělat, něco koupit, něco vyvést, něco rozhodnout, vezmu si papír, přeložím ho na půl a vlevo píšu pozitivní a vpravo negativní stránky. (ani tohle nefunguje 100%, protože pokud po něčem toužím a mám jen malé pochybnosti, pak si najdu převahu toho dobrého, i kdybych celou noc nespala🙂)). Ale každopádně je to pomůcka při rozhodování.
U plavání jsem schopná - objektivně - napsat na obě strany sloupec poznámek. Má to svoje pro i proti a je dobře, že se tím odborníci zabývají. Ale to sem nepatří, btw my s petrem plaveme a užíváme si splečné chvilky pohody, i když bez potápění.

U létání - jeden sloupec prázdný, druhý plný od shora dolů.
Dál nemám co dodat, jestli mě někdo přesvědčí, že na tom něco je, bude hrdina.

meleri
9. únor 2010

bereniko,

pouze jejich diskuze o tom jak je to super....přijde mi to jako když jehovista a pod. obhajuje svoje přesvědčení..

jasminet
9. únor 2010

s nasou nechodime plavat a umyvanie vlaskov miluje, trosku pomasirujeme hlavicku a mala je stastna, spokojna a usmiata od ucha k uchu 🙂 a to jej po tvari spliecham vodu statocne 😅

a k lietaniu - bohuzial som to v tv videla a vsetky vlasy sa mi na hlave postavili - nechapem - ked si predstavim, ze som sa nasu bala chytit a prebalit alebo okupat a tam nejaka tapa tapnuta mava svojim 3 tyzdnovym miminom, drzi ho za 1 nohu a hompala nim dolu hlavou... by som bola zvedana ako by si to obhajila keby jej spadlo - na koho by hodila vinu? 😠

dagina
9. únor 2010

Meleri, a včem jím to tedy pomohlo. Konkrétně ta matka nepíše?

beruska2x
9. únor 2010

dejte mi nekdo link na toho plavacka a tu diskuzi diky

berenika39
9. únor 2010

meleri, já bych snad i ty jehovisty nechala věřit v jejich víru, krom odmítnutí transfuze, coz může ohrozit lidský život, je to "jenom" víra. To lítání je něco tak novýho a neodzkoušenýho, že jestli to poškodí,zraní nebo psychicky poznamená třeba jenom jedno dítě, je to průser.

peroli
9. únor 2010

Ber... třeba se pak v dospělosti nebude bát v letadle 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀 samozřejmě taky ironie 😎 😝 😀