Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

nety
12. únor 2010

okopírovala jsem to z jednoho plaveckého baby klubu

paulla
12. únor 2010

ještě k té paní Procházkové, je to paní, která diskutuje na stránkách Plaváčka, je velice aktivní, hodně si toho vyhledala na internetu a má rozumné argumenty. Ona je proti létání, takže ať napíše cokoliv, byť sebevíc logického nebo samozřejmého, stejně ji tam většina lidi kamenuje.

diskuze:

http://www.plavacek-deti.cz/plavani-s-detmi/vzk...

meleri
12. únor 2010

mě jednou trnulo jak jsem viděla v televizi jak uvazujou matky v africe na záda svoje děti. vezmou za ručičku a hodí si ho na záda jako opičí matka opičátko. přišlo mi to taky drsné...ale furt ne tak jak to lítání..

paveljanik
12. únor 2010

Abych se vrátil k tématu diskuse:
DOTAZ: Létání miminek
18.4.2005 21:32:36 Albi
Dobrý den,
Chystáme se plavat s Plaváčkem a teď k nám chodí plavací teta domů. Mimo jiné nás naučila s miminkem "lítat". Malé se to líbí, mně také, ale měla bych pár otázek.
Vím že je to dobré na uvolnění a srovnání miminka. Ale jaký to má vliv třeba na klouby? Mohla byste prosím o lítání napsat něco víc? Myslím, proč lítat, jaký vliv to na mimi má, pozitiva i negativa.
Děkuji mnohokrát, doufám, že Vás někdy poznám osobně na pobytu.
Alžběta

ODPOVĚĎ:Re:Létání miminek
13.5.2005 16:16:13 Mgr. Blanka Sudíková
Milá Albi,
asi vás zklamu, ale o lítání nic psat nebudu, protože to je technika, která je založená na max. důvěře a jistotě. Ukazujeme to rodičům a lítají jen ti, kteří cítí, že je to pro ně o.k. Jestliže o tom budu více psat, začnou lítat i lidičky, kteří budou lítat proto, že je to moderní a chtějí být in. A o tom to není. Sama určite cítíte spojení s miminkem a krásné chvilky koncentrace a důvěry. Poslouchejte svoje srdíčko a to vám přesně řekne o čem lítání je. Nepotřebujete přece nikoho přesvědčovat a dokazovat někomu, jak je to fajn. Vy to cítíte a to je přece nejvíc. Jestliže nemáte osvícené babičky a dědečky, prosím, neděste je, protože potom znejistí oni vás svým strachem.

Budte ráda, že jste dokázala vaše malé "pustit" a užívejte si to.
Blanka

Možná se to zdá jen mně, ale paní Sudíková vůbec neodpověděla na jednoduchý dotaz, v čem je to přínosem pro dítě. Jen se schovávala za dojmy, pokud někomu stačí jen dojmy pak to s ním jde do záhuby 😨

giorgina
12. únor 2010

se divim,ze tuto diskuzi jeste nezamkli. je to tu jenom kdakani,

paveljanik
12. únor 2010

giorgina: tak proč zde přispíváš....nikdo Tě nenutí ...

kocicinka
12. únor 2010

Aha. Takže přesně toto udělala plavačka kterou jsme si pozvali domů na domácí zaplavání ☹ ☹ ☹
Teda šlo jen o jedno ponoření, ale stačilo. Plakal půl hodiny ☹ ☹ .Já kravka jsem k tomu svolila, protože mě vyhecoval manžel 🙄
Tréning hypoxie u miminka???? To je ještě větší kokotina než to lítání 😲 😲 ☹ Tohle už je ale fakt na zavření.
Meleri: toto dělá známá, když dává malého do ergonosítka na záda, ale chytne ho za obě ruce. Nijak hrozně to nevypadalo 🙂
Omlouvám se , že jsem mimo téma

paulla
12. únor 2010

pavel: přesně, právě proto jsou na Plaváčkovi pořád ty hádky, odpůrci létání chtěji znát zdravotní dopady a lékařský studie, příznivci jen melou dokola o důvěře a že studie nejsou třeba, protože se věda pořád mění...to mluví za vše...

kocicinka
12. únor 2010

Paveljanik....booože, založená na důvěře a jistotě. Na důvěře v co? Na jaké jistotě??? To jsou naprosto prázdné pojmy.Z té odpovědi vůbec nevyplývá, proč vlastně létat.

paveljanik
12. únor 2010

kocicinka .... snažil jsem se na stránkách plaváčku zjistit v čem je tato metoda dobrá, protože jako dětský fyzioterapeut si o této tzv.metodě myslím pouze to nejhorší a stále dokola mi tam bylo sdělováno, jako ostatně na mnohých jiných diskusích, že přeci se děti smějí (kromě prvních lekcí), takže se jim to líbí a to stačí,ne?

shaula
12. únor 2010

To je právě to, co mě na tom děsí. Příznivci se ohání jen "dobrým pocitem", ničím víc. Přitom oni sami by měli a priori mít zájem získat co nejvíce informací a jistotu, že svému dítěti neškodí... Já mentalitu těchhle lidí prostě nechápu... Hezky jim to tam natřela ta astroložka 😀 Ač já sama na tyhle astro věci nevěřím, tak tam jí fandím!

paulla
12. únor 2010

Shaulo - taky jsem se pobavila! 😀

roniee
12. únor 2010

ahojky, tak sem si říkala, že na koníka už nikdy nepřispěju z osobních důvodů🙂,ale létání miminek je pro mě opravdu zajímavé téma, zvlášť když se tu vyskytuje fyzioterapeut🙂
paveljanik-nejsi prosím příbuzný paní Janíkové ze Stacionáře Dar?🙂

jinak spisuju na Plaváčkovi,ale moc to cenu nemá, každopádně mě to téma extrémě zaujalo a chtěla bych se konečně někde dopídit smyslu a celé teorie...

a pro upřesnění-jsem proti létání a delfínkování, vzheldem k tomu, že je to evidentně pro dítě nebezpečné, zdraví ohrožující a stresující aktivita pro dítě-ne už tolik pro rodiče

paveljanik
12. únor 2010

ronie ... vůbec netuším, jestli někdo s příbuzných dělá ve stacionáři Dar, hlavně ani nevím kde to je. ....

Pokud by si náhodou přišla na smysl celé té tzv.metody, prosím informuj mě ... ale že je to dobré proti prdíkům a na utužení důvěry ... to už jsem slyšel a je to .... nemohu být sprostý🙂

roniee
12. únor 2010

a ještě abych přispěla konstruktivně, hledám stále info o Charkovském, dle mého názoru jde o minimálně kult osobnosti-tábory těhotných žen na břehu černého moře, aby do něj porodili, nic proti,ale přeci jen..zajímavé,bohužel, o nových náboženských směrech a jiných skupinách, které se straní veřejnosti se těžko dohledávají info na netu🙂 Neříkám, že paní Blanka chce být vůdcem sekty🙂 a podle mě na to ani nemá, neznám sektu kterou by vedla žena...ale určitě je to obdivovatelka minimálně.

co jsem zatím našla:
http://chifamily.com/tiki-read_article.php?arti...
http://www.psychicchildren.co.uk/3-6-BirthWithD...
http://www.ecstaticbirth.com/waterbirth.htm

většina se týká porodů do vody, delfínů atp. samozřejmě žádná skupina nebude hovořit otevřeně o tom co v komunitě dále dělají a jak žijí, navenek všechno vypadá naprosto báječně🙂

Pokud by někdo našel titul knihy Cahrkovského, pokud možno přeloženou alespoň do angliny sem s tím🙂

roniee
12. únor 2010

Pavle tak to nic🙂 Je to v Praze, chodili jsem tam na rehabilitaci🙂

Smysl podle mě nenajdem v tom, že je to prospěšné pro tělo, je to všechno o těch pocitech, zdraví dětí létajícím rodičům na mysl nepřijde-viz.diskuze v plaváčkovi, kde ti poví,že rizikové je i jít nakoupit🙂))Takže sami riziko připouští🙂

Mě to jen přijde naprosto nepochopitelné, že ty rodiče tohle dětem dokáží udělat, to je můj pocit, dále už mám jen fakta ohledně psychomotoriky a fyziologie a ty jsou v přímém rozporu s touto aktivitou...

paveljanik
12. únor 2010

Roniee, taky znám fakta, která jsou přímo proti této aktivitě, ale na jedne diskusi jsem komunikoval s někým kdo se vydával za lékaře, dokonce rehabilitačního, který tvrdil, že to není problém ani pro klouby ani mozek, prostě je to v klidu, na plaváčku se mnou diskutovala rehabka, která argumentovala, že vš je fyziologické☹

arietiska
12. únor 2010

Ježiši to je odpoveď na dotaz ... 😀 😀 😀 Viz. Pavel 21:07 ... Poslouchejte svoje srdíčko a to vám přesně řekne o čem lítání je. Nepotřebujete přece nikoho přesvědčovat a dokazovat někomu, jak je to fajn. Vy to cítíte a to je přece nejvíc. Jestliže nemáte osvícené babičky a dědečky, prosím, neděste je, protože potom znejistí oni vás svým strachem.

No tak taky jehovisti loví...hlavně to nikomu neříkejte, oni by Vás odrazovali od toho nejlepšího co Vás mohlo potkat a pojďte mezi nás.

Taková odpoveď jevyložený výplach...

arietiska
12. únor 2010

Strašně by mě zajímalo zda paní taková odpoveď stačila, aby dala další lekci! ☹

berenika39
12. únor 2010

paveljanik,napsat na plaváčka může kdokoliv bez registrace a pod několika nicky, úroveň té diskuse o tom svědčí - viz nicky xxxx... a eee...a podobné. Takže relevantnost informací tam je mizivá. Odpovědi příznivců létání jsou všechny podobné - neutrální,obecné,alibistické a totálně nekonkrétní. Přesně takové, jak je naučila o létání mluvit paní Blanka, jsou to její ovce...ona sama stejně odpověděla v roce 2005 na dotaz, který sem někdo zkopčil. (nebudu nic psát, to se musí zažít🙂)))

shaula
12. únor 2010

A přitom když si pustíte některé z jejích starších pořadů v TV o plavání (dospělých), tak mluví úplně rozumně a mám chuť třeba to totální plavání vyzkoušet... 😕 Mrkněte sem: http://www.plavacek-deti.cz/plavani-s-detmi/pg-...

arietiska
12. únor 2010

Již jsem si na 100% jistá, že kdybych si paní B pozvala na plavání domů, mně by techniku létání neukázala. Určitě si vybírá komu ano a komu ne. Na mě by poznala, že by letěla.

berenika39
12. únor 2010

no arteistka,přesně,ted zrovna jsem něco podobného dopsala a odeslala....

lenkavano
12. únor 2010

holky zdravím 😉
Pavle ahoj 😉
giorgina zakdákala 😝
ale jinak tady hezky diskutujete to je dobře za chvilku se přidám.

shaula
12. únor 2010

Dokonce v jednom z těch pořadů říká, že když se prsa plavou špatně (tj. s hlavou nad vodou a se špatným pohybem nohou), tak ŠKODÍ ZÁDŮM. Tak proč proboha tvrdí, že létání neškodí? 😕

lenkavano
12. únor 2010

ari taky si myslím že odhaduje lidi,kdo je zmanipulovatelný a kdo ne.u tebe by vážně narazila 😉

paveljanik
12. únor 2010

bereniko, taky je mi jasné, že za nick se může schovat kdokoliv a jen málo z toho co je napsáno musí být pravda ...

berenika39
12. únor 2010

no a zřejmě to funguje tak, že o plavání je ted enormní zájem, takže kdo přijde na plavčo, je polapen - může se osobně masírovat na létání.....

lenkavano
12. únor 2010

berenika myslím že je právě láká nejdřív na něco normálnějšího a pak si je postupně omotává kolem prstu.školí na to určitě i své ovečky,aby s ní spřádaly sítě.

arietiska
12. únor 2010

berenika: určo ne, i na plavču se určitě vyberou ti "vhodní".