Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

paveljanik
18. únor 2010

Ano ... mám to s facebooku, prý je to ze stránek české pediatrické společnosti, ale ještě jsem to tam nenašel

Co se týká zabedněných, těm to nerozmluví nikdo,ale je šance, že už se nebudou přidávat další☹

aurecon
18. únor 2010

Tak jsem to našla na jejich stránkách 🙂 No, jsem ráda, že se konečně vyjádřili 🙂

roniee
18. únor 2010

http://www.cpsjep.cz/
je to pod hlavičkou stanoviska Čps 😉

paveljanik
18. únor 2010

Asi jsem dementní, ale mě se tam žádné vyjádření ohloedně léítání neobjevuje☹

shaula
18. únor 2010

Mně jo, přesně jak píše Roniee - v části "stanoviska ČPS" hned na prvním místě je stanovisko k létání miminek 😉

paveljanik
18. únor 2010

Já mám na prvním místě stanovisko k očkování proti TBC☹

lenkavano
18. únor 2010

Pavle musíš kliknout na stanoviska 😉
já jsem tak ráda že vydali to prohlášení 😝

bibione
18. únor 2010

pavel...je to na lavo v tom stlpci a ked kliknes na stanovisko Cps tak ti to vyhodi ako prve 😉

paveljanik
18. únor 2010

Dámy ... těší mě, že mi chcete pomoci, ale zase takový vůl nejsem abych to nedokázal ,jen mě to pořád hází na výběr jen

Stanoviska České pediatrické společnosti

Home Page

Stanovisko ČPS JEP k očkování proti tuberkulose u dětí v České republice, leden 2009

Stanovisko ČPS JEP k léčbě hepatitidy C u dětí

Stanovisko ČPS JEP k saunování dětí

Stanovisko ČPS JEP k používání dětských chodítek, září 2004

Fluoridy v prevenci zubního kazu u dětí

Stanovisko České pediatrické společnosti, České společnosti pro dětskou stomatologii a Odborné společnosti praktických dětských lékařů

Tabulka Koncentrace fluoridu v jednotlivých oblastech České republiky je ke stažení ZDE

Zpět

carodejnica
18. únor 2010

Pavel, skús si urobiť "refresh" stránky... ja pridávam priamy link na stanovisko... 🙂

http://www.cpsjep.cz/cz/dokumenty/Stanovisko_k_...

bibione
18. únor 2010

tak nekde se vloudila chybicka 😠

lenkavano
18. únor 2010

Pavle nejsi vůl to je jasný 😀 😀 😀 klikni hned na to Stanoviska České pediatrické společnosti 😉

paveljanik
18. únor 2010

Lenko .. na to stanovisko jsem klikal asi tisíckrát🙂 a nic, ale po radě čarodějnice jsem to zvládl..děkuji oooo jasná🙂

arietiska
18. únor 2010

Klid Pavle, já taky blbá na to nepřišla asi hodinu ...Taky jsem to tam hledala. Díky čarodko. 😀

kubaka
18. únor 2010

arietiska - to je přesně ono, díky za odkaz.

berenika39
19. únor 2010

díky, konečně. tohle snad nikdo nezpochybní, přesně tohle - ale hoooodně laicky a jen tak z našich chabých znalostí jsme tu hučely na tolika stránkách diskuse. odborníci to dali na papír a jestli někdo tohle nepochopí nebo bude dělat, že to neexistuje, pak je blázen.

karibari
19. únor 2010

ahojky,

bereniko - nebyla bych tak optimisticka, viz dikuze na baby-cafe. Ach jo. Je mi z toho smutno.

shaula
19. únor 2010

Berenika, ale zpochybní. Mrkni na Babycafé, tam už to roznesli na kopytech.
Jé, koukám, že Karibari už to napsala 😀

bera28
autor
19. únor 2010

Shaula, zrovna dneska jsem si říkala, jak na to asi zareagují příznivkyně na baby-cafe 🙂 A už je to tady 😲

katy1979
19. únor 2010

oni by to spochybnili aj keby to vsetci pediatri povedali a sa pod to podpisali. argumenty si najdu vzdy.

katy1979
19. únor 2010

ja viem ze poviem to co ste tu uz povedali vsetci ale jednoducho zdravy selsky rozum toto nepochopi.
priaznivcov treba asi zavesit na chvilku dole hlavou a hupat ich ako opicky ci sa im to bude pacit. ak chcu mat doma artistov tak prosim to je ucinna metoda a ze deti uz potom neplacu. no co maju robit, plac im aj tak nepomohol kedze ich nikto nepocuval. a ked s nimi tak tocia odmalicka tak to asi povazuju za normalne.

paveljanik
19. únor 2010

neeeeeeeeeeeeeeeee ..nekažte mi náladu, myslel jsem si, že to budou komentovat, ale netvrdte mi že už to zepsuli...máte na to odkaz☹

haniani
19. únor 2010

tady:
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

Ale radím raději nečíst, mi to jen pokazilo náladu.
Zvlášť mě pobavila jedna, co tám píše, že ze slepé důvěry doktorům je už vyléčená. Počítám, že asi proto, že nahradila tuto slepou důvěru doktorům za slepou důvěru p. Blance a podobným mesiášům 😖

shaula
19. únor 2010

Haniani - 😀 😀 😀

lantana
19. únor 2010

Všechny zdravím a hlásím se k vám do oázy zdravého selského rozumu. Děsím se, čeho jsou ještě některé "extrématky" schopné. Ale paní magistra "utvoří tým odborníků", no čtěte sami...: (http://www.plavacek-deti.cz/plavani-s-detmi/pg-... )

Mimochodem čemu se vlastně divíme. Svědci jehovovy také jistě chtějí pro své děti to nejlepší a "díky" své víře mu odmítnou dát transfúzi... 😢

kubaka
19. únor 2010

lantana - jok je to čirý náboženský fanatíismus. Tahle metoda neobstojí před odborníkama, protože je založena jen na čisté "víře" v to, že je to dobré. Takže nalhat si může kdo chce co chce. Kde jde jen o víru, bez ověřených faktů, tak dál od toho.
To jsou praktiky sekt, které si prostě usmyslí nějakou teorii a je fuk, jak vědeckou nálepku tomu dají. Je to pseudověda.
Když jsem četla praktiky toho rusa čarkovského, bylo to stokrát horší. Bezbřehý fanatismus, davová hysterie, vymyté mozky, skupinové šílenství, úplná ztráta kritického uvažování.

jinak včera jsem si četla na stránkách Pediatrické společnosti - souhlasím se shaulou, to stanovisko je oprvdu šité horkou jehlou, doufám, že vyrobí pořádné, detailní a od více oborů Je toho mnohem víc, v čem je létání špatné. Dost to uspěchali a odflákli, takže těm matkám lítačkám hloupě nahráli.
ta diskuse na baby cafe tak akorát může pokazi náladu, pravda. 😖

paveljanik
19. únor 2010

Ahoj! Zatím jsem ještě na babycafé celou diskusi nečetl, pouze poslední příspěvek nějakého doktora... kdyby mi to náhodou pokazilo náladu, určitě si ji spravím při nočním hokeji, takže to risknu🙂))

Co se týká horké jehly, kterou pediatrická společnost napsala své stanovisko, je to sice psáno rychle, ale věcně ... všechny argumenty, které tam udávají jsou jasně pochopitelné i z těch několika záběrů, které se objevily. Určitě se tomu budou ještě věnovat ,ale každý rozumný zdravotník,musí uznat, že pokud dítě visí za končetiny nemůže to být pro jeho dobro. Můj názor je, že rozhodně pediatrická společnost nemohla napsat nic jiného, protože bez dostatečných studií nelze tuto metodu schválit,a ani žádný normální lékař, fyzioterapeut apod. nemůže souhlasit s touto metodou dokud nebudou provedeny veškeré studie. Protože veškeré dosud poblikované závěry nesouhlasí s takovým zatežováním, ale to samozřejmě zblblí "létači" nebudou brát za argument, prostě nechápou že se pocity nedá nic ospravedlnit, pokud jsou dosud platné závěry, které podobné metody neschvalují. Bude to těžký boj☹

paveljanik
19. únor 2010

Opět musím konstatovat, že jsem VŮL ... účastnil jsem se diskuse na babycafe a jsem zhnusen☹

aurecon
19. únor 2010

Pavle, klídek 🙂 Připadají mi to, jak by byly úplně bez rozumu. Jinak si to vysvětlit neumím. Ony ani trochu nepřipustí, že to nemusí být zdravé, hlavně, že mají dobrý POCIT. Už mě s tím slovem fakt štvou.

kubaka
19. únor 2010

pavle - nelez tam, chraň své duševní zdraví - to já už taky vím, že mezi vyznavače duchů, náboženské a jiné fanatiky a zaříkavače nemám lézt - akorát je z toho člověku pak nanic.