Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

paveljanik
19. únor 2010

Asi to tak bude...ale mě už nejen štvou ale rovnou ser..☹

aurecon
19. únor 2010

Neznáte z koníka ještě nějaké lékaře, kteří by tam napsali? Taky jsem z té diskuze znechucená. To snad ani nemůže být pravda.

paveljanik
19. únor 2010

Nemá to smysl ... bohužel zbytečně to akorát vede k napadání a urážení ... nestojí o diskusi, nechtějí probírat pro a proti ... kdo létá cítí to jako skvělé a nezajímá ho ani náznak nebezpečí ... prostě oni mají cit a my jsme hloupí když používáme i rozum!

arlena
19. únor 2010

to ti maminka neříkala, že lhát se nemá....

paveljanik
19. únor 2010

a v čem lžu? teď jsem totálně v pytli ...zamten jak včelní lesa🙂

arlena
19. únor 2010

zmaten, to by odpovídalo

arlena
19. únor 2010

a neplet se do věcí, do kterých ti nic není

paveljanik
19. únor 2010

skvělé a k tématu, viď? No hlavně když jste spokojená!

kirkee
19. únor 2010

Proboha, precetla jsem si diskuzi na baby-cafe a nemuzu uverit, tolik priznivcu letani, je mi tak strasne lito tech deticek 😔

karin06
19. únor 2010

paveljanik, ale na baby-cafe Vás vážně nikdo neuráží a nenapadá a normálně s Vámi diskutují. No a že mají holky jiný názor to ještě přece neznamená, že nestojí o diskuzi. A nevšimla jsem si, že by tam psali něco ve smyslu, že jste hloupí. Pročetla jsem si tuto diskuzi a to spíš tady se dočítám, jaké jsou maminky, které s dětmi létají krávy a to jsem ještě použila mírný výraz. Narozdil od baby-cafe, kde ¨nenajdete žádný vulgární příspěvek ani od jednoho tábora. Vy taky nechcete probírat pro a jenom proti , tak proč se divíte? Mají na to prostě jiný názor a vy jiný a to je celé. Rozhodně Vás tam ale nekamenují, když máte jiný názor, což se tady říct nedá. Objevily se tady nanejvýš 2 uživatelky, které se trochu létání zastávali a jak dopadly. Taky jste tady někoho s takovým názorem nechtěli, takže vážně nechápu, čemu se tady divíte. To je tak vše, co jsem k tomu chtěla říct. Chodím jenom na baby-cafe, ale po odkazu na tuto diskuzi jsem se musela trošku ¨tohoto fora a holky, které do něj přispívají zastat.

haniani
19. únor 2010

karin06: Já třeba k tomuto tématu psala do více diskusí (i když zrovna na baby-cafe ne). Nikdy bych si nikoho nedovolila titulovat zvířecími jmény. Naopak už 2 týdny se snažím pochopit a najít na tom "cvičení" něco pozitivního, když se jim to tak líbí. Bohužel marně.
Diskusi na bc jsem pročítala a právě jedna ze zastánkyň tam uvedla příklad, že kouřit v přítomnosti dítěte si také každý může jak chce, takže i létat si můžou jak chtějí. Ano, má pravdu. K tomu bych ale napsala jen tolik, že matka, která svému dítěti hulí pod nos je skutečně KRÁVA 😉 🤐
Na druhou stranu, tyto matky kuřačky asi aspoň nikde netvrdí, že tím dětem prospívají a že je to všechny baví a utužují tak vzájemné souznění 😖

karin06
19. únor 2010

hani, ok tvůj názor beru. Akorát s tím kouřením to dotyčná myslela trošku jinak, než jsi nejspíš ty pochopila

citace: dokud se nejakemu diteti nic nestane, tak PRAVNE nema rodicum kdo co vycitat
napr. jsou platne, vedecky podlozene zavery, ze detem velmi ublizuje pasivni koureni a neznam nikoho, kdo by byl nejak popotahovany za koureni v pritomnosti ditete.. takze to, ze existuje nejaka hypoteticka moznost neznamena, ze ostatni muzou neco zakazat

dotyčná maminka tady rozhodně neschvaluje kouření před dítětem a nenapsala taky nic o tom, že když kouřit před dítětem, tak i létat. To jsi si pouze ty domyslela.

Ona reagovala na Pavlův příspěvek :

Ale nikdo nemá právo ohrožovat zdraví dítěte. Dle platných závěrů vlivu nesprávné manipulace na dítě, které dodnes platí je tato tzv.metoda nebezpečná. Dokud nebudou studie dokazující, že se dosud všichni mýlili, mělo by toto jednání být minimálně nedoporučeno, ne-li rovnou zakázáno.

To je právě ta nevýhoda psaného projevu. Člověk to napíše a ostatní to třeba jinak pochopí, než pisatel myslel. Každý má právo na svůj názor , ale ostatní by měli být natolik slušní a aspoň někomu s opačným názorem sprostě nenadávat. Chápu, proč se k Vám bojí někdo přijít s opačným názorem. Pokud by vaše diskuze probíhala ve stejně přátelském duchu, jako na baby-cafe, tak věřím, že i tady by něco napsali maminky , které mají osobní zkušenosti s touto metodou. 🙂

lantana
20. únor 2010

"Bílý plášť" je nepřítel, proto těm, kteří je nemají můžeme věřit.... Já jsem nejspíš měla opravdu štěstí, protože: Naše dětská paní doktorka je přístupná diskusi o čemkoliv, neustále se vzdělává, alternativní metody nezavrhuje (některé spíš naopak) má přehled, max. samozřejmě s ohledem na zdrav. stav něco nedoporučí, např. proti chodítkům léta brojí,( stejně tak neuroložka, ke které jsme krátce docházeli. Btw.obě jsou velmi příjemné starší dámy). Je pravda, že při návštěvách nepadají slova jako souznění, napojení, vesmír apod... 😎 Jen doplním, že se samozřejmě rozhoduji sama, ale názor odborníka považuji za důležitý.

Já tomu, co je mezi mnou a dětmi nepotřebuji dávat jména, nemám pocit, že by to muselo být méně silné, protože nedocházím na "duchovně a s vesmírem se propojující, snad zintenzivňovací" kurzy. Nemyslím si, že byť krátké zavěšování několikatýdenního miminka za nohu či za ruku bude někdy shledáno většinou odborné veřejnosti za prospěšné, ale čemu věřím, že chodítka stále budou lidé pro svoje děti kupovat i přes jejich varovaní a některé maminky se nad tím (vždyť to není přirozené) budou pozastavovat stejně, jako jiné nad cíleným držením miminka za jednu nohu...

shaula
20. únor 2010

Lantana - hezky napsáno.

haniani
20. únor 2010

lantana: Díky. Mám velmi podobné zkušenosti i pocity.
K tomu srovnání s chodítkem - já mám 3 děti a bez chodítka jsme se obešli, ani ne nějak vědomě(kvůli škodlivosti), ale prostě nemám ráda zbytečné krámy 😉
Mám ale kamarátku, která si mohla odběhnout na WC jen, když malého "strčila" na tu chviličku do chodítka. Prostě JÍ ten "risk" za ty volné chvilky stál, i když věděla o nevhodnosti chodítek a ani tento fakt nespochybňovala a nesnažila se "obhajovat", že doktoři třeba jen kecají a jejímu synovi se to líbí, tak to musí být OK 🙂 .
K létajícím - je to jejich věc a já nikoho nemíním "přivádět na správnou víru" jak psal někdo na BC. Já totiž žádné "absolutní správno" neznám. Bohužel právě oni mi připadají, že našly PRAVDU a nějaké rizika si absolutně nepřipouští, takže je úplně jedno, kdo bude tvrdit, že tam rizika jsou, prostě podle nich nejsou, oni to ví, cítí a hotovo. 😖

evik26
20. únor 2010

Ja mam jedno dítě 7měsíčního chlapečka do chodítka ho davám 20min deně a ad si říka kdochce cochce kdybysme měli dělaT VŠECHNO PODLE TOHO CO JE DOBRÉ TAK POTĚŠ KOŠTĚ NAS TAKY DAVALI DO CHODÍTEK A JSME ZDRAVÍ NEBO NE?

shaula
20. únor 2010

Evik - vážně si myslíš, že je naše generace zdravá? 😕 Neříkám, že je to jen chodítky, to určitě ne. Nicméně jako jeden z faktorů mohly působit.

Haniani - pod poslední větu se můžu podepsat. Mým úmyslem taky není někoho "přivádět na správnou víru" (i když to tak možná z některých mých příspěvků nepůsobí 😀 ), chtěla jsem docílit jen toho, aby se všichni jen ZAMYSLELI, jestli je to opravdu tak dobré a jestli jim pochybná prospěšnost stojí za rizika... Jen mě občas neskutečně vytáčejí některé jejich "argumenty", které vlastně argumenty nejsou, a tak mi to nedá nereagovat... 🙄 Budu se snažit krotit, protože to fakt nemá smysl. A taky mi hodně vadí, jak nás stále osočují ze "stádovitosti", přejímání názorů davu apod. a jako příklady uvádějí "konzumaci" očkování a podobné věci. Přitom mě ani ostatní neznají, absolutně neví, jaké na to mám(e) názory (a rozhodně ne všechny moje názory se shodují s lékaři). Chtěla jsem jim to tam ještě napsat, ale vykašlu se na to, ony si to stejně přijdou přečíst sem 😀 (tímto Vás, dámy, zdravím 😀 ).

kubaka
20. únor 2010

evik - - některé děti třískaly v dětství hlava nehlava a přesto - přesto z nich vyrostli celkem normální lidi, takže není důvod to nedělat, že...

karin - když se sejde skupina lidí, kteří pálí své děti cigaretami, vyřezává jim z těla kusy masa (kuřimská kauza) je to jednolitá skupina, která si navzájem schvaluje své jednání, takže nemá důvod se urážet. Usnesli se, že to cítí jako dobré oprávněné výchovné působení, děti to naučí respektu a překonávání bolesti atd - je fuk, čím si to zdůvodní sami před sebou. Naprosto se shodnou. Když jim někdo zvenčí řekne, že je to odsouzeníhodné chování a že tím dítěti ubližují, týrají ho a že pozbyli nejen zdravého rozumu ale i citu, tak je jasné, že dojde k hádce. Když člověka s takovou výchovnou praktikou, který si ji dokola a do morku kostí obhajuje, nazvu blbem, tak je to opravdu nepřesné, i když lidské. Psycholog, popřípadě psychiatr by jeho jednání dokázal lépe, exaktně a přesně vysvětlit a neznělo by to jako urážka, ale jako diagnoza. Odborník i laik by ovšem byli pořád na jedné straně hřiště - na druhé ti sadisti...

Vždyť nad tím uvažujte. jakákoliv praktická manipulace s dětmi, např. cvičení, plavání, má podléhat racionálnímu základu, odůvodnění, měla by mít jasná pravidla, opodstatnění ověřené a prokázané - v případě "létání" se ovšem prezentuje jen jako dobrý pocit, víra v to, že to dětem prospívá. Vírou, nebo dobrým pocitem v něco si může každý jednotlivec ospravedlnit naprosto všechno. I to týrání, zneužívání dcer a zamykání na 20 let do sklepa. Pokud jde v něčem jen o víru - je to náboženství - bez logiky, rozumu. Ve všem ostatním hraje hlavní a zásadní roli vědecké metody. Fakta, důkazy. Jedině pak mohu nějakou manipulaci s novorozenci označit za vhodnou a prospěšnou nebo popř. minimálně neškodou! a dělat si z ní živnost.
Vezmi si, jak se po revoluci vzedmula vlna odporu proti praxi, kdy byl novorozenec pověšen hlavou dolů a bouchán do zad, aby se nadechl. Přestalo se to dělat, protože je to nešetrné, necitlivé chování a lékaři na rozdýchání miminka mají mnohem jemnější metody. Sám jeden porodník říkal, že jsou to zastaralé a přežité metody z doby, kdy se děti brali jen jako věci bec duše a valné hodnoty. Na jedné straně hysterická snaha o co nejpřirozenější porody a na druhou stranu zacházet s dětmi takto?

Při jediném a prvním pohledu na vřískající, houpající se třítýdenní miminko za nohu hlavou dolů nepotřebuji naprosto žádné další vysvětlení ani zdůvodnění, abych věděla, že tento - a jak jsem pochopila první , nejšetrnější a základní "cvik" - je už naprosto v rozporu se šetrnou a něžnou manipulací s miminkem, které má normální matka zakodované.
Psycholog, co se k tomu vyjadřoval řekl, že ti, co toto provozují se svými dětmi, nejspíš značně otupili své mateřské instinkty, které velí chovat se k miminku tak, aby se nebálo, neplakalo, aby se cítilo v bezpečí a vklidu. Něžně a jemně. Tyto matky záměrně své děti vystavují stresu a zoufalému pláči, rozhozeným ručičkám v děsu, když novorozenec visí za nohy.
Copak některé cvičení pro dospělé začíná pověšením se hlavou dolů? proč je u "lítání" představa, že vis hlavou dolů je pro miminka přirozená a navíc prospěšná poloha??? Vy snad chodíte do posilovny na hodinu zavěšovat se hlavou dolů a kroužit kolem své osy? Třebaže s přestávkami na odpočinek? Existují nějaké cviky ve veřejných kurzech, kde by se specializovali na létání dospělých? Visení hlavou dolů? Pokud se tedy nerozhodnu býti artistou, že...

shaula
20. únor 2010

Kubaka - závidím ti, jak umíš krásně a srozumitelně vyjádřit myšlenky 😉 Tvůj příspěvek mi ještě něco připomněl - jak jsem se od srdce zasmála, když na Baby Café jedna uživatelka napsala, že když poprvé viděla létání (aniž o něm do té doby něco věděla), tak ji vůbec nenapadlo, že by to bylo něco špatného, ale jen to, jak krásně matka s dítětem souzní... To když já jsem poprvé viděla létání (aniž jsem o něm do té doby něco věděla), tak se mi jako matce skoro zastavilo srdce a akorát mě napadlo "proboha, chudák dítě"... 😢

kubaka
20. únor 2010

shaula - já jako matka jsem se při pohledu na to video s létání přistihla, jak zírám s otevřenou pusou, doslova a do písmene zkoprnělá . A to se mi teda už léta nestalo, že by mě něco takto zaskočilo.
To je přesně o tom otupění citů a pudů a ztráty kritického myšlení.
(Nemusíš závidět - bylo by to nefér - psaní bylo 18 let má obživa 😎 ) I když jsem diskusemi zde značně zvlčila co se týče gramatiky a stylistiky 😀 😀

lenkavano
20. únor 2010

ahoj holky jdu vás jen pozdravit.Kubaka opět nezklamala ,ve všem se s ní shoduji,je prostě jednička 😉 .shaulo tebe obdivuju jak si vytrvalá ,jak pořád a neustále hledáš možnosti,snažíš se k něčemu dobrat,za to co děláš pro ta miminka.já už to vzdala.na miminka myslím denně ,ale nějak mám pocit ,že i kdyby nás takových bylo víc a víc ,tak se nic nehne. ☹

kubinkov
20. únor 2010

Děkuji za odkazy na fungující videa. Musím říct, že miminka působí spokojeně a jako malí svalovci. Přesto si myslím, že bez tohoto druhu cvičení se obejde každé dítě.
kubaka: Jsi opravdu jednička. Píšeš srozumitelně a má to hlavu a patu. Líbilo se mi, jak jsi dala do souvislosti neustálou snahu mamin po přirozeném a přirozenějším porodu a pak stejná mamina dělá s dítětem tohle cvičení. Tomu prostě nerozumím.

evik26
20. únor 2010

no rači sem nepsat že?

shaula
20. únor 2010

Evik26 - a proč? Musí snad s tebou každý souhlasit? Jde o to o našich rozdílných názorech diskutovat. A pokud vím, tak tu nikdy nikdo nikoho nevyhazoval za rozdílný názor - to dělají jen v tématu o uřknutí a taky na Baby Café 😀

lantana
20. únor 2010

Shaula (z 12:14) - děkuji
Chodítka - je to škodlivé, ale kvůli na chviličku "odskakujícím si" maminkám doufám, že ty chvilky nejsou pro zdraví těch dětí tak dramatické.
Jinak dámy, také mi přesně blesklo hlavou: přirozený porod, škodlivost vakcín apod. doma versus "létání" dětí.... 😖
Shaula (ze 14:27) - vítám Tě do "klubu" 😀 i já, coby "ANTIletec" jsem byla zařazená mezi "stádové, konzumní a samozřejmě slepě vyznávající autority". Autority = samozřejmě lékaři. 😀

kubaka
20. únor 2010

evik - ale piš, klidně oponuj, ale používej pádné argumenty. Ta slovní i myšlenková fráze "rodiče to dělali nám a my jsem taky zdraví" jednak není pravda (co je chronických chorob, mrtvic,bolestí páteře a rakovin střev mezi naší generací 30-50 letých) a neznamená, že když to jedno dítě zvládlo bez újmy, druhé musí také.
V rodině máme třeba dítě, které nevhodným vzpřimováním, posazováním a voděním za ručičky mělo v deseti letech už tak velký defekt na hrudníku, že mu museli dělat výztuž. Když jsem na to švagrovou upozorňovala už když byl její syn maličký, považovali mě za "děsně chytrou" - tuhle zásadu ovšem ví už prakticky každý, není to světaborná informace
Takže pokud se obecně něco doporučí, nedoporučí jsou na to faktické argumenty - jako proti chodítkům, tak mi právě přijde nabubřelé a ignoratské nad tím ohrnout nos. Navíc -obecně platí, že čím více se to či ono blíží tomu, co je přirozené, jak to chodilo vždycky, tím je to lepší. Pokud se dítě rodí jako nehýbající, nechodící - přesně to má taky dělat do doby, než se začne samo hýbat. Dobré a nejméně neškodné je přesně jen to, co děti začnou dělat sami, na to přesně jsou akorát tak zralé a neublíží jim to. Takže logicky vyplývá, že dávat nesedící, nechodící mimino nastojato do jakéhokoliv zařízení je prostě špatně.
Já rozhodně neplatím za stádního člověka - jsem schopná se hádat s doktorkou, nesouhlasit, nebo ji donutit, aby udělala testy, protože se mi něco nezdá. Jsem schopná od ní i odejít jinak, když mě sjela, že v noci kojím 8 měsíční dítě budu za chvíli za otroka. I autoritu můžeme podrobit kritice. Ovšem když shledáme, že její tvrzení je oprávněné a dobře ho zdůvodní a podloží, pak není nad čím uvažovat. Zvlášť když mi vlastní rozum a to, co vím říká to samé.
Taky jsem antilítačka a docela jsem pochopila proč se uvažuje o plošném zrušení očkování proti TBC v porodnici. I když proti očkování nic nemám. Musím ovšem taky vážit kdo to říká a proč - jaký má na tom zájem. Když mi v McDonaldu předloží leták psaný lékařem, kde mi vysvětlí, jak je vlastně všechno jejich jídlo zdravé, tak se tomu můžu akorát tak smát.

Takže si to tak neberte, označí-li vás fanatici za "stádové a konzumní" Slepě totiž vyznávají právě oni 😝
l shalo - četla jsem taky to Café - bojuješ s větrnými mlýny - zrovna jako tady v tématu o Uřknutí - pamatuješ

😀

ciernovlaska
21. únor 2010

Kubaka
velmi sa mi pacia tvoje nazory, lepsie by som to nevedela vyjadrit. Citala som si diskusiu na baby cafe, aj som sa zapojila, ale pochopila som, ze je to fakt zbytocne. Nevadia mi ine nazory, to respektujem, ale ta diskusia tam sa zvrhla na osocovanie (ked niekomu dochadzaju argumenty, tak prejde k napadaniu). Rozmyslam nad tym uz dlhsie a je mi z toho az nevolno, ze niektore inteligentne mamicky proste neberu ani len do uvahy nazory odbornikov a staci im uistenie veducej kurzu, ze to, co je ocividne nebezpecne, vobec nie je nebezpecne, naopak, ze to pomaha.A odvolavaju sa na slobodu a svoje prava, robit si s vlastnym dietatm, co povazuju za dobre. Ale kde su prava deti?
Tiez som rozmyslala nad tym, ze napr. vyzivy pre male deti alebo hracky musia byt prisne kontrolovane, ale kurzy zjavne nie. Hocikto si moze zalozit kurz bez toho, aby to ktokolvek posudil. Verim, ze tie mamicky navstevujuce kurz lietania urcite nechceli ublizit svojim detom, ale jednoducho nepochybovali, ze veduca kurzu ma tu metodu odskusanu a ze ked tvrdi, ze je to prospesne pre babetko, tak to tak je. Musime byt fakt velmi kriticke, pocuvat aj svoju intuiciu a radsej sa drzat hesla "menej je niekedy viac" - skutocne nase babetka potrebuju rozne kurzy, aby sa dobre vyvijali?Ale to je iba taka moja uvaha.

ilonecka
21. únor 2010

já bych na tu paní co vede kurz lítání podala trestní oznámení, na ty matky taky. Člověku se chce z toho brečet. A proč to vlastně neudělat, kdokoli kdykoli to oznámení může podat.

berenika39
21. únor 2010

ïlonecka, ono to není tak jednoduché, to by to někdo už udělal, trestní oznámení se podá když někdo porušuje zákon, to oni pravděpodobně nedělají, ale i já si myslím, že dělají něco mnohem horšího 🙄 🙄 🙄 .

ted je to ještě o to horší, že je na světě vyjádření čps a oni ani to nerespektují. Naše znechucení je ted oprávněný, podložený, ale samotnou mě to štve , že nemůžem nic moc dělat.
Jestli někdo něco vymyslí - já na nic nepřišla - přidám se, jen aby ty kursy zakázali a ty lítačky byly postižitelný.

Byla jsem ted s petrem u lékaře, pediatr, taky jsme se o tom bavili, stejně jako s naší lékařkou na 18.m prohlídce a i tenhle lékař říkal, že je to tak strašně velké riziko, že by nikdy nic takového nedoporučil. Jednoznačně to ohrožení převažuje všechny ty jejich pocity a souznění a bla bla bla. Říkal, že jeden nezdařený pohyb, jedno špatné provedení cviku a může se stát tragédie, i u větších dětí - prý když letí, je tam přetížení, stačí špatný pohyb hlavou, nebo se to dítě lekne něčeho, a je průšvih.

evik26
21. únor 2010

no ja malího davam tak na 10min deně do chodítka on je strašně živej kdyš ho dam jen tak nazem nebo do postylky tak je strašnej jekot a nic neudělam kdyš ho dam do chodítka tak tak vpohouž vnom capka nestačí mu kuchyn ani obyvák jo a taky bych zakazala to letaní kdyš jsem to vyděla krve se ve mě nedořezalo