Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

paveljanik
2. čer 2010

@mywiel Oni nejsou chorí, ale vychovávali tak artisty pro cirkusy. Běžná praxe! Jako trénink uvolnění kloubů je to geniální!

beruska2x
2. čer 2010

@paveljanik tak s tim homeo souhlasim, docela me desi kolik lidi tomu veri a pak je na poradnou lecbu pozde 😅 pokud jde jen o nejake prdiky, tak to vem cert i kdyz tepla zinka a cviceni je lepsi.. ale u vaznych onemocneni to je uz sarlatanstvi 🙄

@mywiel co chces od naroda kde je asi 50% alkoholiku 😝 a minimalni cenu chlastu tam stanovuje stat 😀

paveljanik
2. čer 2010

@bibione A je to tu! Čekal jsem, kdy se opět vytáhne to stokrát omílané srovnání s Vojtovou metodou! Máte nějaké zkušenosti s touto metodou, nebo alespoň teoretické znalosti na jakém principu tato metoda funguje? Dítě při ní sice pláče, protože je drženo na jednom místě není mu umožněno se hýbat jak by chtělo, ale rozhodně nevisí zan končetinu ve vzduchu! Proberte se!

cocoska
2. čer 2010

"alternativni" metody at dospelaci provadeji na sobe (water-bonding, bunge-jumping etc.) ale ne na bezbrannych detech - ale je to chyba v legislative, ze se mohou takove kurzy uskutecnovat

bibione
2. čer 2010

paveljanik: ja som neslusna*?? mi je novinka,ale ako chces,mozme sa o tom hadat aj do rana...chod tieto svoje dovednosti o homeopatikach vyjadrit do konkretnych tem a uvidis tu reakciu 😉

paveljanik
2. čer 2010

@beruska2x Já nejsem takzcela proti! Něco na tom být může, ale nesnáším blázny, co se striktně drží homeo a medicíne je pro ně jed! Vždy jsem zastával názor, že medicína a homeo a podobně by měly spolupracovat, ale to je jako když chci aby Vojtovci spolupracovali s Bobathovci☹ Dva směry v rehabilitaci, jen pro ujasnění🙂)))

mywiel
2. čer 2010

paveljanik len k tym homeopatikam my nimi liecime doma kone a macky a tie o placebe nic neviedia... 😉 ale nic v zlom to bolo len na okraj je to aj tak mimo tejto témy. Moja mama je vystudovana Magistra farmacie a séfka lekarna a ma diplom na homeopatiu placebo to nie je ked to studujes do hlbky. 😉 Pekny vecer vsetkym a dufam, ze takéto kurzy uz sa k nam nikdy nedostanu. 🙄

beruska2x
2. čer 2010

@bibione Vojtovka je lekarska diagnoza a cvici ji s detmi napred skoleny personal ne samozvana sektarka!!! srovnavas jabka a hrusky dokopy 😖

bibione
2. čer 2010

beruska to mi chces tvrdit,ze ked si chora,nedavas si napr kamilovy caj,nekloktas si zapalene hrdlo solou?? pretoze neviem co myslis pod homeopatikami

beruska2x
2. čer 2010

@mywiel nechci te desit ale na Sk prave asi presouvaji pusobiste 😒 je to jeji " srdecni zalezitost" 🤐

paveljanik
2. čer 2010

@mywiel budu se opakovat, ale prostě já nejsem naladěn na stejnou vlnu. Nikomu neberu víru v homeopatika, jen prostě pro mně to má spojitost s placebo ... ale opakuji, je to jen můj názor a můj vnitřní pocit, prostě je to jen má možná špatná zkušenost. nebo neochota věřit léčitelům a podobným, protože jejich schopnosti se nedají empiricky prozkoumat ... omlouvám se za odběhnutí od tématu!

beruska2x
2. čer 2010

@bibione caj piju porad stejny a soli opravdu nekloktam

mywiel
2. čer 2010

No kym nejaké dieta naozaj nedostane krvacanie do mozgu alebo iné poskodenie tak sa asi nezobudia niektori... 🙄 😲

talinka
2. čer 2010

ahojte,
vcera som to videla a tiez mam na to negativny nazor, co to je slabe slovo, ten kto to robi svojmu dietatu musi byt chory!!!!! a nikto ma nijakymi kecmai neoplyvni, na toto nezmenim nazor, je to tyranie a uplne nechutne...nebezpecne.... 😔

paveljanik
2. čer 2010

@bibione pokud mi napíšeš ať netrepu blbosti, tak já to beru jako urážku .... co se týká mého názoru na homeopatika.viz o pář řádek výše v odpovědi mywiel.

bambulka77
2. čer 2010

paveljanik : nerozculujte sa zbytocne....ked raz niekto nieco nechce pochopit, tak to nepochopi... 🙄 a porovnavat tuto sialenost s Vojtovou metodou moze naozaj len ten,kto nikdy nemusel Vojtovu metodu pouzit a nevidel ake uzasne vysledky prinasa...kdezto tato hroza....a to si zivo spominam ako mi po narodeni synka prizvukovali ake je nebezpecne si male babo co i len nadhadzovat do vzduchu a nie to s nim este nieco ine robit... a drahe mamicky co to prevadzkuju na svojich detoch by sa mali porozpravat s doktormi alebo zdrav.sestrami (moja teta jednou je) na detskej neurologii z akych aj malickych urazov ake nedozerne a hrozne nasledky mozu byt :(

paveljanik
2. čer 2010

@bibione já když mě škrábe v krku kloktám stopangin!

veronika81
2. čer 2010

bibione, ja iba jednu otázku.. dala by si sa na to so svojím malým? (keby nebol taký ťažký ako píšeš..). Je mi jedno čo napíšeš, ja nebudem na to reagovať, ani ťa chváliť ani odcudzovať, kľudne aj do IP, len som zvedavá 😉

cocoska
2. čer 2010

na Sk maji eurace 😎

beruska2x
2. čer 2010

@cocoska aaa vidis to me nenapadlo 😀 asi chce byt IN

mywiel
2. čer 2010

pavel tam nejde o vieru ale ked ti lieky nezaberaju a homeo ano preco to neskusit, ja tym liecim malu a vzdy jej to pomohlo a ona o placebe tiez nic nevie ale nepresviedcam ta ked treba antibiotika tak treba len nechapem preco sa toho homeo tak bojis nema vedlajsie ucinky. 😉 Nepresviedcam ta fakt ze nie treba odskusat na sebe, su urcité zasady podla ktorych sa to berie inac to nezaberie mne to pomohlo aby mi nemuseli prerazat nosné dutiny, pri zapale mocového mechura atd. a za to som vdacna. 😉

bibione
2. čer 2010

jo jo...ako povies,takze vy dvaja si zakadym ked vas nieco boli,date napr novalgin,paralen od bolesti...lebo inak sa to neda,a aj detom zrejme...radsej budete do seba pchat za kadu cenu chemiu,lebo len ta zaberie...pre mna za mna 😉
samozrejme,nejedna sa o akutne a vazny stavy...aby si zas niekto nemyslel,ze som uplne sprosta 😀

paveljanik
2. čer 2010

@mywiel Dobrá, napíšu to jinak. Tak jako mám averziu používat cizí jazyk, protože ho do mne hustili celou povinnou i nepovinnou školní docházku, tak mám jistou averzi vůči homeopatům a jím podobným. Prostě tomu nevěřím, ale nikoho za to neoduzuji, dokonce má dcera homeo bere a možná ji to pomáhá, ale jak jsem psal, mám vnitřní bloko a přes ten jsem se ještě nenaučil přejít, je mi líto! Ale ve srovnání s létáním se o blok nejdená, protože tam mám jasné indikace, že to je škodlivé!

cocoska
2. čer 2010

letajiciiii Cestmir, leta sem a tam....

paveljanik
2. čer 2010

@bibione a můžeš mi nastínit souvislost mezi názorem na létání miminek a tím, zda si beru proti bolesti ibalgin nebo drcený kořen mandragory? 😅

bibione
2. čer 2010

veronika: kludne odpoviem aj tu..nemam potrebu to snim nacvicovat,,,ani by ma to nenapadlo,len isti ludia su presvedceni,ze ja som za,pretoze sa tu tak nad nepohorsujem

cocoska
2. čer 2010

@paveljanik 😉

mywiel
2. čer 2010

Hmm tak si nenatrafil na dobrych, ja ano. Ale uz som fakt mimo témy, tak pa. 😉

domeenika
2. čer 2010

Osobne by som na to svoje dieta nikdy nedala. Uprimne, zastavuje sa mi rozum, ako si moze niekto mysliet, ze to tzv "lietanie" je na nieco dobre... Velmi rada by som videla nejaku statistiku zraneni, nebodaj inych horsich urazov - umrti co sa vdaka tejto novej "mode" stali. A uz vdaka tomu, by si mal clovek vstupit do svedojmia. A silne pochybujem, ze sa ziadno nestalo, prave naopak!!!

beruska2x
2. čer 2010

@bibione ja osobne nebyla nemocna nekolik let - krome bezne rymy ktera prejde sama a malej? ryma - na to mame morskou vodu na uvolneni nosu a asi 5x mel davku Panadolu - vetsinou po ockovani a je mu skoro 2 roky, takze nic tragicky chcemickyho...