Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

paveljanik
2. čer 2010

@veronika81 No to je proto, že se na to díváš v televizi a máš čas přemýšlet ... bohužel některé maminky asi ze strachu, že se nevěnují na 200% miminku, mají potřebu pro něj dělat vše možné i nemožné a proto možná chodí na tyto kurzy a jim podobné. Ve skupině stejných maminek, pod správným vedením by Ti to možná připadalo jiné, čímž to neschvaluji, jen vysvětluji z mého pohledu, proč to asi ty maminy dělají. Využití davové psychozy!
A co se týká včerejšího vyjádření o protiprdíkovském efektu mne dorazilo, že vlastně celý protiprdíkovský efekt spočívá dle slov mgr.Sudíkové v přitalčení nožičky na bříško ... pak tedy nechápu proč předtím musí dítě letěv vzduchem☹ Bohužel na tohle nám paní lektorka neodpoví, protože na dotazy neodpovídá☹

cocoska
2. čer 2010

😅

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cocoska
2. čer 2010

@paveljanik svata pravda, naprosty souhlas s tebou

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenkavano
2. čer 2010

bibione nezlob se le když to tady tak čtu tak bych asi brzy zamávala s tebou. 😝 podle mě člověk který jen zlomkem zauvažuje nad tím že je létání něčemu prospěšné,tak má stoprocentně chorý mozek.
cocoskat y jsi na to kápla,mám znám ou která jela v tramvaji zrovna když se Sudíkovou telefonoval její syn,stál vedle ní. jedinná věta co řekl.mami ale ty toho nemůžeš nechat už kvůli penězům.dobře to vynáší.podotýkám že to bylo těsně po tom humbuku jak se to provalilo.

paveljanik
2. čer 2010

@talinka například? V polsku by ji upálili na hranici jako čarodějnici a kdo ví, zda umí jiné řeči než češtinu ... vzpomínáš na pohádku Šíleně smutná princezna? Na závěr se maršálkové dohodnou, že budou dělat tlumočníky, byť v obou královstvích se mluví stejně,ale lidé to naštěstí nevědí ... třeba to je ten důvod proč expanduje na Slovensko🙂))

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
paveljanik
2. čer 2010

@lenkavano Promiň, ale tohle sem trochu nepatří ... myslím tím útočení proti jinému názoru ... právě za tohle odsuzují sympatizanti létání tento server ... pro tahle útoky proti těm, kteří nejsou proti a tohle tady přeci nechceme .... chápu sice Tvé rozhořčení, ale nebuďme stejní jako oni!

veronika81
2. čer 2010

@paveljanik tak ja sa asi na ten kurz prihlásim 😝 Veľmi som zvedavá, čo tam tlačí mamičkám do hlavy, ako ich dokáže presvedčiť! Mne sa nechce veriť, že by ma bol schopný niekto na to nahovoriť. To by ma museli asi nadrogovať, zalepiť oči a uši 😒
Proste ma strašne zaujíma názor a pocit mamičky, teda jej presvedčenie, z akého dôvodu toto s dieťatkom robí..

veronika81
2. čer 2010

a ešte opravujem, zle som sa vyjadrila.. nie nechce sa mi veriť, ale som presvedčená, že by ma nikto na to nenahovoril!!

paveljanik
2. čer 2010

@veronika81 Přeji hodně štěstí při zjišťování, proč to dělají. Až se to dozvíš, prosím Tě pošli mi to IP, taky mě to zajímá, ale neměl jsem zatím štěstí 😝
Já bych byl opatrný kam lezu, protože se znám a občas sám sebe přistihnu jak se nechávám strhnout davem, takže asi bych nebyl tak odvážný tam jít! Navíc by hrozilo úblížení na zdraví, protože pokud by mne nezfanatizovala, tak bych ji ublížil 😀

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
paveljanik
2. čer 2010

@miskag125 Já asi v reálu taky, ale chtěl jsem vypadat lepší nežli ve skutečnosti jsem 😀

lenkavano
2. čer 2010

ok tak už nic psát nebudu tak se tu dohadujte mezi sebou .tohle je stejně diskuze pro silně odolné jedince,takže půjdu raději někam kde lidé děti milují a neubližují jim.tak se tu mějte všichni vespolek.

andykca
2. čer 2010

@veronika81 mozno to je nieco podobne ako napr. kurz plavania kde sa babatka ponaraju do vody a tiez to mozno niektore mamky odsudzuju.....ja tiez chodim na ten kurz plavania so synom, ale ziadny dav ma o tom nepresvedcil - presvedcil ma o tom, ze tam vobec pojdem len moj syn tym, ze zboznuje kupanie a vodu (tesi sa ked je vo vode a to velmi)....neviem si ja osobne predstavit co matku presvedci o tom, ze dieta chytia za nohy a krutia s nim 😒

dobru noc....

paveljanik
2. čer 2010

@lenkavano Takhle jsem to nemyslel, tak se hned nečerti! Jen je zbytečné útočit! ☹

elephant
2. čer 2010

Panebože! 84 strán diskusie nadávok na lietanie! Ešte to tu niekoho baví? Musím povedať, že jediná rozumná a pomerne korektná diskusia na túto tému bola na BC, kde písali i tí, ktorí tam chodia/chodili a prečo. (Metódu neobhajujem, rovnako ako neobhajujem nadávky cez internet.)

veronika81
2. čer 2010

@elephant prosím ťa, kde presne to bolo? tá diskusia, kde sa vyjadrovali aj tí, čo tam chodia?

lenkavano
2. čer 2010

Pavle když mě to tak krucinál štve,mě je tak líto těch dětí....

paveljanik
2. čer 2010

@elephant Nezlob se na mně, ale na BC jsem přispíval několikrát a rozhodně bych nemohl mluvit zcela o její korektnosti. Souhlasím, že názory některých jsou kruté, ale jsou to názory lidí, kteří se nebojí napsat co cítí. Mimoto za svůj nesouhlas s metodou jsem byl na BC několikrát urážen i já, takže korektnost je věc názoru!

lenkavano
2. čer 2010

navíc tam pořád tvrdili jednu a tu samou věc na polopatickou otázku nedokázali polopaticky odpovědět a nebo se odpovědím vyhýbali.

paveljanik
2. čer 2010

@lenkavano Mě je jich taky líto, ale jak právě píše elephant, tím že tady začneme útočit proti každému, kdo řekne svůj názor, ikdyž přiznávám že přísvěvky byly úmyslně provokující, snížime hodnotu této diskuze. Samozřejmě, že právio vyjádřit svůj názor, ať je sebedrsnější mají všichni, ale je zbytečné osočovat někoho kdo pšipívá do diskuse!

paveljanik
2. čer 2010

@lenkavano Ano! Zase s Tebou souhlasím (a opět budeme ozančeni, že se tlapkáme po lecách) 😝 oni neumějí odpovědět, protože odpověď není! Vše je jen na pocitech! A proto nejsou schopni vysvětlit pozitiva toho celého!

elephant
2. čer 2010

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

Písala som "pomerne korektná". (Nič nie je dokonalé, ani diskusie na BC 🙂 ) Akurát mi prišlo, ža práve tam sa mal človek možnosť najviac dozvedieť o lietaní z oboch strán, nielen ten "hysterickej, médiovej".

Mmch, tie videá, ktoré sú v médiách často prezentované ako oné "lietanie", sú často trochu mimo...

paveljanik
2. čer 2010

@elephant A ještě něco! Na BC nebyl za celých 64stran schopen nikdo popsat pozitiva létání a na přímou odpověď vyhýbavě utíkali, takže opět korektnost kdesi nahraně!

veronika81
2. čer 2010

ďakujem. už som chcela reklamovať, že som bola prehliadnutá 🙂
Tak zajtra mám čo čítať..

elephant
2. čer 2010

@paveljanik Hneď na prvej strane píše Vanda: Prospěšné to je v mnoha ohledech - dítě si trénuje svalstvo, nebojí se, je ohebnější a lépe zvládá později různé pády, otuží se (létá vždy nahé), utvrzuje to vazbu a důvěru mězi dítětem a rodičem, pomáhá proti kojenecké strnulosti, dítě při některých cvicích krásně prdí a rozhýbe si střeva a asi i další věci, které si teď z hlavy nevybavím. Naopak nevím o jediném důvodu, proč by to vadit mělo, ale já taky nevím vše, že jo..

Paveljanik, ja som fakt úplne celú diskusiu nečítala, do toho problému sa nevkladám.... Len som tu prosila o slušnosť a pokus nahliadnuť na problematiku z oboch strán. 🙂

paveljanik
2. čer 2010

@elephant Která videa přesně myslíš? V posledním mediálním výstupu na TV Markíza jsou přímá video s mgr.Sudíkovou, kromě několika článků na okrajových servrech v jejichž textu se objevila videa bláznivého tatíka, který si léčil komplexy, byla většina videí autentických. Takže nevidím nic hysterického na midializaci této metody.

andykca
2. čer 2010

mne to nedalo a kukla som toto: http://www.emimino.cz/diskuse/kurz-letani-mimin... (prispevok zdenkak - mozno potvrdila nieco co som si myslelal ja - ze sa to dietatu paci tak sa clovek na to da a ked sa ten kurz kona tak rodicia zistia, ze to tomu dietatu az tak nevyhovuje v tomto pripade)...