Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

shaula
23. únor 2010

Haniani - úplně dole na stránce je text: "Vyjádření Blanky Kolářové Sudíkové ke Stanovisku České pediatrické společnosti a Odborné společnosti praktických dětských lékařů k problematice Létání kojenců a batolat si můžete přečíst TADY". A tam to je 😉

paveljanik
23. únor 2010

lexxa24 ... zkoušel jsem najít videa na čt24, vypadá to, že je někde nějaká závada, možná to bude lepší zkusit zítra 😝

berenika39
23. únor 2010

a nejsou ta videa na FB? zkusím to najít...

paveljanik
23. únor 2010

zkoušel jsem to přes fb,ale bohužel to momentalně nejede☹

berenika39
23. únor 2010

aha, tak pardon, ušetřil jsi mi práci 😉

paveljanik
23. únor 2010

ale objevil jsem http://zpravy.idnes.cz/letani-miminek-ma-pomoci... není tam sice video z ČT, ale záběry na létání pod vedením mrg☹

haniani
24. únor 2010

Tady jsem našla ukázku - "nezmanipulovanou". Nevím co na to říct 😢

https://www.youtube.com/watch?v=u0wH9FLlJqA
kveluse
24. únor 2010

ahoj, pořád se mi chce brečet ,když to vidím ☹ . Ten klučina se tváři minimálně tak, že nechápe, co se to s ním děje. A maminka je zdá se dost hrdá na to, že to umí (ona).....

arietiska
24. únor 2010

haniani: na to video musím říct, že je jedno z mála, kde mně nepřijde dítě v tranzu. Nebrečí, asi je fakt zvyklé na tu manipulaci. Ale věty typu: on už se odráží sám jsou fakt legrační. Jestli už spíš nezdrhá.
No studovala jsem opět nějaké pohyby, některé asi tragické nejsou, ale některé naprosto a nic mě nepřesvěčí o prospěšnosti. Navíc, mě celkem děsilo jak s ním točí kolem hlavy, chodí kolem nich lidi, běhají děti ... ne, že bych to někomu přála, ale úraz dle mého bude brzo. Navíc tihle rodiče jsou na sebe opravdu hrdí. Takový ti odpůrci všech jiných. Odpovědi na babičin dotaz proč starší syn nemá alespoň ponožky: je tu teplo! Až je najdu, tak mu je dám ... 😅 😕

arietiska
24. únor 2010

Nemyslím úraz zrovna těchto rodičů, ale nevěřím, že se něco nestalo či nestane. Předpokládám, že kdyby nějaká maminka upustila dítě na zem při lítání, určitě se s tím nebude chlubit v nemocnici . . spadlo z "přebalováku". Jsem si tím na 100% jistá, jelikož ví moc dobře, že by měli na krku polcii.

roniee
24. únor 2010

ta maminka na tom videu vůbec netuší jak blízko má dítě hlavu té skříně, stačí když jí ujede ruka a rozmáchne se trochu víc, je to děsný, sousředí se na kameru a fakt netuší, málem sem se poblinkala 😝

haniani
24. únor 2010

roniee: Tady k tomu píše tatínek - autor videa. Dávám odkaz pro zajímavost. Komentářů se raději už zdržím.
http://paral.blog.respekt.cz/c/124680/Nase-leta...

roniee
24. únor 2010

hani, jojo toho to tatínka sem na FB stihla🙂) Mě nepřekvapují tatínci, ale maminky...tatínky chápu, že se jim to líbí, nemají většinou takovou tu stopku-kdy se ti sevře žaludek a bereš dítě do náruče a konec zábavy...Mě se takhle svírá žaludek i když vidím manžela jak děti jen normálně zdvihá nad hlavu, se bojim, že se někde třísknou(manžel je vysokej🙂)

mataharyy
24. únor 2010

Ahojte,
nečetla jsem celou diskusi, je toho hrozně moc a navíc myslím že se od ostatních nějak moc nerozlišuje 😉
Jen jsem chtěla říct, že ač mit o příjde šílený, tak jsem nechtěla odsuzovat rodiče létajících miminek bez informací (jiných než byla čt). Takže když jsem to po pár dnech vzteku a skoro až pláče prodejchala, začala jsem hledat nějaké užitečné info, moc se toho najít nedá, diskuse kde jsou i zastánci se většinou zvrhnou da boj 😅 takže se tam člověk moc nedoví...
Rozhodla jsem se že se zeptám naší lékařky (žiju na slovensku), ta o ničem takovém, chvála bohu, nikdy neslyšela, když jsem jí ukazovala a popisovala v čem toto cvičení je, tak jen valila oči a řekla že by na to potvrzení nikdy nedala, tak jsem říkala že na to není třeba a zkonstatovala že se nediví, protože nikdy by se pod tohle nepodepsal. Taky říkala že si nemyslí že by to i z psychologického hlediska mělo nějakej užitek (když pomineme možné, ne určité..., následky na pohybovém aparátu a mozku), protože když člověka něco trápí/bolí, tak se schoulí do klubka, protože je to ta pro něj nejpřirozenější poloha, navozující u nás (lidí) dojem bezpečí 😉
Myslím že i kdybych byla zastánce tohoto cvičení, tak po konzultaci s lékařem bych tam prostě nešla! Je možné že za pár let se začne tvrdit že je to pro děti báječné (...), ale ač nejsem nějak kámoš s dokrorama, tak když jich tolik říká je to škodlivé, tak bych to vzala na zřetel a zbytečně bych nehazardovala s dítkem. Brala bych to jinak kdyby šlo o dospělého, nebo dítě které je schopné samo si řict co chce, ale takto mi to příjde jako naprosto šílené 😖

lantana
24. únor 2010

Roniee - stejný dojem, ale je to jen video, podle něj přece nelze nic hodnotit, že!, možná bychom to musely vidět na živo.... 😠

Arietiska - také si myslím, že by se rodiče při nějakém případném zranění (nikomu nepřeji, aby se něco stalo!) "nepochlubili", tím méně "bílému plášti" při čem se to stalo, protože by to samozřejmě "nepochopil".

Každopádně myslím, že naše zděšení, či kritiky, sebejisté "napojené" rodiče velmi baví. Co dodat, mne opravdu nemrzí, že mám zdravé děti (klepu na dřevo) a ruský způsob "zocelování" je "úlet navoněný kecama o hlubším smyslu", na které určítý druh lidí prostě slyší (kdyby se stejně zaprezentovalo, že se mají s dítětem dělat dřepy, přirozeně nazí, potření močí yaků z Lhasy a poté se vykoupat ve studené lázni s himalayskou solí, jistě by si tato metoda své příznivce také našla a propojení by se rovněž dostavilo...).

Vlastně obavami paradoxně podporujeme ega "nepochopených vědoucích", jejich cesta je správná a příkoří, která jim "ovce" činí jsou důkazem, že jsou "výš" - protože "ovce" nikdy nepochopí ta propojení co cítí. 😒

mataharyy
24. únor 2010

lantana: Poslední odstavec je moc pěknej 😉

kubaka
24. únor 2010

jo lantana - dobrý postřeh.

ten komentář taťky je celý úplně špatně a o hodně vypovídá. Děti mají jako záminky aby se sami "čehosi" zbavili. Říká "o děti nejde" jo, jde o jejich vlastní nemohoucnost, neschopnosti, prázdnotě, kterou si tímto "adrenalinem" vyplňují. Je to cvíčení pro ně - adrenalinová zábava - pak jsou schopni něco cítit. Své dítě v ruce atd.
Já tenhle adrenalin nepotřebuju, abych vnímala souznění se svým dítětem. Většina normálních lidí.
A ty cviky jsou úplně o ničem. Blbost. Ten taťka papouškuje nesmysly o miminkovské ztuhlosti, která je úplně normální a sama pomine, přesně jak to tvrdí Sudíková - pak kdo má vymytý mozek.

mataharyy
24. únor 2010

No ten článek není až tak špatně napsanej 😅
Jen kubaka máš pravdu, taky mi příjde že je to spíš o tom že něco potřebují rodiče a děti jsou až někde v závěsu... 😔
Když do toho ty rodiče šli, myslíte že si zjišťovali nějaké možné komplikace?? Já nevím myslím že nikdo by přece vědomě nešel do něčeho co by mohlo těm dítkům škodit, tak pokud jim někdo s diplomem tvrdí jak je to prospěšné atd... tak se moc není čemu divit (já bych to nezkoušela, příjde mi to drsný a jsem na to asi srab 😅 ), ale zas pokud to někdo dělá pro dobro dítěte, tak mu třeba ani nedochází že to není dobré, ne? Jen je otázkou kolik z těch rodičů, kteří teď už vedí že to není nějak moc OK pro ty děti, v tom pokračuje, pač to jsou pak fakt cvoci 😖

kubaka
24. únor 2010

matahary - on je dobře napsaný, tak, že z něho vyplývají mezi řádky ty důležité informace, ale jiné, než chtěl říct. Jak píšeš, vypovídá to o potřebách těch rodičů. Jak jsem nad tím teď přemýšlela, tak mi fakt přijde, že oni potřebují adrenalinový zážitek. Pak "cítí" že je to to "pravé". Proto nad tím někdo kroutí hlavou, děsí se a někdo je nadšený. Je to o prožitku, prožitek je hladina adrenalinu - někomu se vyplaví při pohledu do rokle, někdo musí skočit z útesu na laně, aby něco zažil. Oni to aplukují na spojení s dítětem - nebojí se ho dotknout. Nevím, když jde o takovéhle pocitové argumentace, tak tomu nevěřím. O pocity jde hlavně v umění a tvorbě. Veřejná práce s dětmi musí mít zázemí ve faktech a raciu.

lexxa24
24. únor 2010

tak jsem se na to podivala na youtube a uprimne jsem byla zdesena 😲

mataharyy
24. únor 2010

lexxa: no to bych řekla že kde kdo... 😉
kubaka: tak to ale potom není o spojení s dítětem a na jeho pomoc, ale na to aby si rodič dokázal kam až může zajít, v tomto případě to tedy podle mého nějak ztrácí na efektu (myslím tím v tom propojení)... Já nevím když jsem to viděla prvně tak jsem byla v šoku, ořvala jsemto a nadávala jsem jak běsná, po pár dnech jsem vychladla a začla jsem to hledat na netu, jsem si právě říkala že ty rodiče přece musí mít nějakej DOBREJ důvod proč to provozovat, ale pokud si tim rodič léčí svůj komplex, nebo něco podobného, tak nějak nevidím důvod proč do toho tahat ty děti 😕 a příjde mi to zavržení až trestu hodný 😅
Zkoušela jsem zjistit v čem je to dobré pro ty děti, ale každá diskuse je spíš bojové pole a nedivěděla jsem se vůbec nic, nechci soudit bez důkazů, ale nikdo mi zatím nebyl schopnej říct nic o dobré stránce věci, tak teď nějak nevím co si o tom myslet 🙄

kubaka
24. únor 2010

mataharyy - jen dedukuju a přemýšlím - přijde mi to tak, ale taky to může být jen spekulace. Nicméně mě to napadlo po přečtení příspěvku létající tatínka.
Prostě ty motivace k této činnosti jsou od začátku zcestné, zastřené, druhoplánové. Taky mi to přišlo jako skrytý ventilující se sadismus. Je to prostě celé od shora až dolů prostě nesmyslné, sektářské a je dobře, že to prošetřuje policie.

mataharyy
24. únor 2010

Mě jen překvapuje, že když si za tím někdo tak strašně stojí a říká že je to výborné, tak proč se kolem toho tak mlží, přece kdyby si ta paní lektorka stoupla a řekla podívejte se tady a tady mám vyjádření tohohle a tohohle že je to neškodné a dokonce to dítěti svědčí ( 😅 ), tak by nemusel vzniknout takovejhle boom... Nechci je odsuzovat (ty rodiče, lektorka mi příjde krapet mimo), ale nějak nikde není dostatek informací k tomu abych si na to udělala jiný názor než ted mám a to že je to nebezpečné a ztreštěné, mírně řečeno. Myslím že nikdo z těch rodičů přeci těm dětem nechce ublížit, ale asi prostě mají jen zkreslené jednostrané informace, které jim tak nějak ovlivnili myšlení... Jsem dospělá a kdyby tohle teda někdo chtěl zkoušet semnou, tak bych raději volila cetu neporozumění... na pouti je pro mě největší odvaha vlézt na horskou dráhu a volnej pád a vubec si nechi ani představit co musí v porovnání s tím zažívat ty děti. Jen ať se to prošetří a paní lektorce dá někdo stopku, pač jak jsem o ní četla není to první "príma kurz" kterej vyšel z její mysli... ☹

paveljanik
24. únor 2010

mataharyy ... já se snažil pochopit a zjistit v čem je to výhodné až tak moc, že jsem akorát propadl beznaději a na stránkách příznivců jsem za totálního blba🙂 A stejně sem se nic nedozvěděl☹ jsem hold bílej plášť☹

winielka
24. únor 2010

ja kdyz jsem se o tomhle dovedela nemohla jsem verit co jsou dnes lide vseho schopni....(neni toho nasili uz kolem nas dost?musime jeste regulerne v kurzech neco takoveho delat)
ale jak si myslim tak jak to u nas v cr chodi bude vse zameteno pod koberec.....nikdo se k tomu nepostavi celem a rozhodne zda je nebo neni tyrani....
nejvic me mrzi ze maminy ktery tento kurz porodelali se neptali zda k teto cinosti ma tamni pani povoleni a opravneni,vzdyt plavani kojencu musi provadet jen skolena osoba...
na jine diskuzi jsem cetla ze miminka ktera takto letaji se nemohou nadechnout....a zmodraji,placou,na otazku jedne pritomne maminky co se s ditetem deje odpovedela ze proziva svuj porod znovu...pry se s tim musi vyrovnat...nevim uz tato odpoved...chteli by jste Vy osobne prodelat vas porod znovu??

ja jsem se musela v sesti nedeli prestehovat do ciziny,nasi obvodni doktorku jsme informovali a na prav.prohlidky jsme jezdily do cech...po case jsme si nasli doktorku v cizine...volala jsem doktorce do Cech ze se na ockovani nedostavime ze nasi holcicku nechame osetrit v cizine a jestli chce od nas potvrzeni ze je mala osetrena a dostavuje se na prohlidky v cizine...to co me prekvapilo je ze Doktorka v cechach nepotrebovala potvrzeni od doktorky z ciziny ze ja mala OK.....takze kdyby jsme ted odjeli nekam pryc s nasi tehdy 4.mesicini dcerou do ciziny nikdo se nezajima co s ni vlastne je...i kdyby jsme ji tyrali nikdo by se o tom nedozvedel....
a tak to je vlastne zacatek....dnes si muze kde kdo s detmi delat co chce... a to by se melo zmenit...

stejne tak jako tyrani deti tehdy s Kurimi.... nikdo se nezajimal proc deti nechodi do skolky nebo do skoly a co vlastne s nimi je...

Mam obavy ze jsetli to tak pujde dal bude moderni otuzovat deti tak ze je budeme v 6.tydnech zavirat do mrazaku... S timto se musi zacit neco delat---okamzi te...

mataharyy
24. únor 2010

Tak to mě "těší" že nejsem za vola sama 😀 Když jsem někam napsala tak buď bez reakce, nebo mě "seřvali" případně mi oznámili že mám vžitý strach tak to nepochopím... Tak nějk nevím jak to mám pochopit, když mi to nikdo neobjasnil a ani neměl snahu... A to jsem psala i mail na plaváčka, tuším přímo paní Sudíkové áá ... A nic 🙄 Já sice nejsem plášť, ale je to něco co mě zajímá, bavila jsem se s několika doktorama a ti mají jasno NE, tak mě zajímal i důvod proč JO, ale nepochodila jsem... Tak třeba příště 😎 já mám času dost 😀

mataharyy
24. únor 2010

A to už jsem byla tak nažhavená na info, že jsem uvažovala že až budu v praze tak vezmu plyšáka a půjdu se juknout přímo na ten kurz, abych věděla co ty rodiče přesvědčí aby to zkusili... Ale dítě nechám raději doma babičce, neb jsem na to klikaři a určitě by padl za oběť jako pokusnej králík a to si na svědomí nevezmu 😝

shaula
24. únor 2010

Mataharyy - jo, podobné stavy jsem taky mívala, zajít si tam a zjistit, čím je tam ukecávají... Ale nepřežila bych to asi buď já nebo paní lektorka... 😀

mataharyy
24. únor 2010

shaula, no manžel právě říkal ať krotím vášně, nebo že mě zavřou 😀 Já pojedu v pondělí do prahy, neuděláme si odpoledne v A centru? 😀 Jenže já bych jim asi ty děti sebrala a vzala si je domu, jak by mi jich bylo líto 😅 Nebo bych dostala záchvat... Těžko říct, u videa jsem brečela, vidět to naživo tak nevím, nevím... 😝

paveljanik
24. únor 2010

mataharyy ... pokud jsem si někde správně přečetl, tak na kurzy už se nesmí s plyšáky, asi se bojí další skryté kamery ... mě paní Sudíkova nabídla abychom spolupracovali, ale veřejně mi taky nevysvětlila přínos této tzv.metody:-(