Letní miminko. Jaké jsou výhody/nevýhody?

alca22
12. led 2011

Moje druhé dítě se má narodit v létě. Respektive začátkem srpna. Jaká je výhoda nebo nevýhoda u narozeného miminka létě. První dítě je narozené v únoru, tak vůbec nevím jaké to bude v létě. Díky za odpovědi 😉

shaula
12. led 2011

Že ho nemusíš navlékat do zimních věcí, můžeš trajdat po venku, jak dlouho chceš a nemusíš mít strach, že ti nastydne 😉

janulka21
12. led 2011

Přesně jak píše shaula, nemusíš ho oblékat do zimních věcí, ale dáš třeba jen body a přikryješ plínou, když bude třeba spinkat přes den. My máme červencovou holčičku a jsem ráda, že jsem tak maličké mimi nemusela oblíkat do zimních bundiček, kalhot, případně kombinéz, ale určitě ti výhody a nevýhody poradí i holky, které mají zimní mimi.

boruuvka
13. led 2011

..ano nemusíš ho navlíkat a bát se, že ti nastidne, ale zase nemůžeš ven ve velkých vedrech, aby se nepřehřálo. Mě se malá narodila koncem května a v létě byly hrozný pařáky, tak jsme vůbec nevycházeli ven z baráku. Takže každé roční období má své 😉

shaula
13. led 2011

@boruuvka Ono taky záleží na tom, kam s ním v těch pařácích jdeš. Po rozpáleném sídlišti to určitě není dobré, ale když jdeš do parku, tak tam je i v pařácích stokrát lépe než ve vyhřátém bytě 😉 My máme nedaleko domu lesopark, takže jsme chodili ven skoro pořád, v horku jen v bodíčku a ponožtičkách, samozřejmě chránit před sluncem a pohybovat se ve stínu 😉

misi.21
13. led 2011

Ahoj,nám se to narodí koncem července a já se docela obávám jak to zvládnu v těch hicech... Asi to bude obrovský záhul na tělo. ale jak říkáte,jsem ráda že mimi budu rvát do bundiček až bu de trošku větší a ´´pevnější´´ 🙂 Nebudu muset kupovat tak velkou výbavu do začátků...

boruuvka
13. led 2011

@shaula já mám hned za barákem stromovou alej a ani v těch vedrech jsem tam nemohla. Samozřejmě záleží, jestli tazatelka bydlí v bytě nebo baráku, ve velkém městě nebo na vesnici. Nám prostě bylo ve vedrech líp doma 😉 a vycházeli jsme ven jen po ránu. Ale snad těch hodně parných dnů nebude tolik a pak budou převládat jen klady oproti zimním novorozencům.

kami1984
13. led 2011

Ja cekam mimi v pulce cervence a splnilo se mi letni mimi, vzdycky jsem to tak chtela🙂) nastesti mame domek se zahradou, tak budeme asi pod pergolou, kde je slunicko az navecer🙂 a taky kolem nas je plno fajn mist na prochazky... ja se uz tesim..uz aby to bylo...
ale zase si rikam, ze pak budu mit pulrocni dite, ktere bude zvidave a bude tezke ho doma v mrazech udrzet...
proste kazda doba mam sve..my si mimi poridili na vyroci svatby, ktere mame v den TP🙂

lidiab
13. led 2011

Nas syn se narodil 21.8, takze je take pomerne letni mimi 🙂 Pridavam jednu "nevyhodu" - je dosti velky a i kdyz mame pomerne velkou hlubokou korbu, tak se mi uz tam s fusakem a v kombinezes skoro nevejde. Pocitam ze do 3 tydnu pujde do sportaku, ktery lze nastesti nastavit do lehu. Kdyby ted bylo leto tak by v korbe jeste vydrzel 🙂

ja.na81
13. led 2011

Nas maly se narodil 17. 8. a ano, vyhodu to melo, ze jsem ho nemusela hned tak moc oblikat, jinam me nenapada nic, co by bylo lepsi oproti zimnimu mimi (s tim ale nemam osobni zkusenost).. v kocarku ho mam v tasce i s fusakem a zatim v pohode..

eloana
13. led 2011

@alca22 ahoj nevyhoda spis pro tebe -prezit vedra s brichem....
vyhody holky zminovaly-muzes temer hned ven pohoda strojeni🙂
ja mam jedno ditko v breznu druhe v cervnu - musim uznat, ze idealnejsi byl ten konec brezna.))
syn spatne jako malicky snasel ty vedra

skuba
13. led 2011

já bych možná to neoblíkání brala i jako nevýhodu, protože obě moje děti byly strašně rády v zavinovačce, napevno, potřebovaly mít kolem sebe hodně "nastláno", což v tom vedru opravdu nejde, protože by se uvařily 🙂 Takže v teplech v kočárku hodně špatně spaly a v šátku jsme byli zpocení všichni.
Mám květňátko a červencátko.

pehaka
13. led 2011

mám letní mimi...😀 teda te´d už pořádnýho raracha a neměnila bych 😉 jediné co je ,,otrava,, je mázání krémíkem proti sluníčku i když jsme byli věčně v lese, kde sluníčka moc nebylo raději jsem mu nožky mázla přeci jen mají jí jak papír 😅 výhoda v oblíkání rozhodně zima mě zabíjí to věčný nabalování 😒 stačilo jen body a i tak byl potníkatej zavinovačku nesnášel takže pohoda 😀
@kami1984 první zimu fakt zvídavá nejsou to se neboj to až te rok potom stojí za to... 😀 náš malej se měl taky narodit na naše výročí, ale nějak se mu u mě líbililo a vydržel u mě o 6 dnů dýl..mimochodem hrůůza přeenášet v těch teplech 😝

zolik
14. led 2011

ahojky,
mám to stejně jako ty - jedno mimčo únorové - druhé - začátko srpnové 🙂 ? a srovnání - bylo to tu psané - malého jsem nemusela strojit, ve stínu se dala i vedra ustát krásně a 6tinedělí jsme prožili ještě v relativním teplíčku - přechod na chladné počasí byl postupný. To navlíkání je vážně šílené.
Nevýhoda - větší mimi se opravdu nevejdou do korby - malý má teď 5 měsíců - skoro 8 kg a už je tam hodně natěsno, počítám, že dojedeme leden a musíme jít do sporťáku. U navlíkání se vzteká, nelíbí se mu to ale to asi každému prckovi, ať je letní nebo zimní.
U malé - únorové to bylo celkem fajn - už nemrzlo, takže se dala do kombinézy a fusaku a jelo se ven. A pak hned přišlo jaro a bylo to taky prima. Opravdu záleží jaký bude rok a počasí.
Nevýhoda je ještě to oblečení - tím, že je letňátko a zimňátko se nemůžou sejít. Takže až na pár triček a neutroš oblečení se muselo kupovat všechno znova, ale s tím se musí počítat, přírodě se poručit nedá, že 🙂