Likvidace starých elektrických spotřebičů. Jak to je?

danae
19. led 2009

Nevíte někdo, jak to je? Když si kupuju nový spotřebič, platím tam poplatek za likvidaci. Kam můžu odnést starý spotřebič, aby byl ekologicky zlikvidován? V Datartu mi řekli, že to nevezmou... 😠

kacka.va
19. led 2009

danae: měli by ti to vzít ve sběrném dvoře. Ale ty poplatky za likvidaci mě přijdou divný, zkus kontaktovat ČOI, protože pokud kupuješ nový spotřebič, ten kdo ti ho prodává má podle mě povinnost odebrat si od tebe starý. Mně třeba zajímalo, když jsem nikdy spotřebič neměla a pak jsem si ho kupovala, jestli kdybych pak nekupovala teoreticky jiný, tak jestli by mě to taky zlikvidovali ☹

danae
autor
19. led 2009

Je to divný. Zkusím zavolat na tu linku pro spotřebitele, i když tam mi už taky jednou dali hodně mylné informace. ČOI je asi jistější. Normálně už mám nutkání to hodit do popelnice 😒 Předpokládám, že to tak dělá většina lidí, když se nijak nemůžu dopátrat, kdo by si to ode mne vzal - krom teda sběrného dvora, ale to netuším, kde ho tu máme. Navíc, já tu nemám trvalé bydliště (pořád jsem se nepřehlásila...) a myslím, že buď by v tom sběrném dvoře ode mne odpad neodebrali, nebo za poplatek, což se mi teda upřímně řečeno platit nechce. Myslela jsem, že to je nějak v rámci ekologické likvidace odpadu mnohem snažší! Navíc, co se spotřebičem, když se rozbije a nový si kupovat nechci... Přeci každý nejezdí do sběrného dvora.

elektroodpadar
Odpověď byla odstraněná
Zobraz