Low cost letenky po Evropě. Máte tip?

aponchie
26. črc 2009

Prosim ,mate nekdo tip na levne letenky po Evrope?Nejlepe smer Londyn..chteli bychom se kuknout do Anglie a shanime levne letenky +ubytovani..prosim uprednostnim osobni zkusenost🙂
dik

herminka
26. črc 2009

My jsme letěli s Ryanairem (do Londýna letí jen z Brna, nevím, odkud jsi), za jednu cestu platil jeden 1500 Kč, což říkal kamarád, který v UK rok žije, že je dobrá cena (nejlevněji letěl za 1200,-). V Londýně jsme bydleli na předměstí, dojížděli jsme do centra vlakem, na který nám platila jízdenka na ostatní londýnskou MHD, za dvojlůžkový pokoj jsme dali 55 liber. http://oakwoodbedandbreakfast-heathrow.com/

peppapig
26. črc 2009

Ryanair jsou vydridusi!!! Dneska nam propadla letenka pres 200liber (jednosmerna) a zadna nahrada, nikam se clovek nedovola a to jsem platila pojisteni. Uz nikdy!! Nehlede na to, ze mi nejednou znicili zavazadlo.

aponchie
autor
26. črc 2009

herminko dikes projedu to po obede a kuknu..ja bych nejradeji letela na heathrow ne luton..to je celkem z ruky,ale mam obavu,ze ty low cost letaji jen tam co?a to ubytovani sem chtela camden town nebo nekde okoli proste centrum a videla jsem tam i levne ubytko v domech,ale nepamatuju si link 😝

lennis
26. črc 2009

zkus easy jet, máme letenky na konec srpna, vyšly nás na 5500 zpáteční pro 3 osoby, 4měs dopředu jsou prý nejlevnější, ceny se odvíjí od dne, ve který chceš letět, my jsme potřebovali letět na gatwick

dididi30
26. črc 2009

ryanair mi nevadi,az na to,ze mi znicili kocik 😠 ideme s nim zas, uz kocik neberiem 😎

eho
26. črc 2009

Já jsem letěla do Londýna se SkyEurope v dubnu za 700 zpáteční, ale te´d už bych to neriskla, asi už se z té jejich krize nedostanou. Koukni na wizz air, dokonce te´d mívají ještě víkendové slevy. Moc mile mě překvapili, měla jsme od nich letenky do Řecka, přesunuli odlet o 90 minut - tzn. letěli bychom v noci, řekla jsem že s tím nesouhlasím a oni zcela bez problémů vrátili peníze. Ale létají taky na Luton, tím busem se to ale dá. No a nebo na Heathrow přes click4sky.

aponchie
autor
26. črc 2009

no chceme letet o prazdninach..to jsem mela rezervovat asi driv co?a 2dospelaci jedno dite 4roky a M kojenec s kocarem..sakra z toho kocaru mam strach teda..mam drahej kocar ,ale nemam od nej doklad kdyby nejaka poskozeni nastala 😝

peppapig
26. črc 2009

skyeurope je pred krachem, to bych uz neriskovala, jinak s nimi bylo vzdy fajn

aponchie
autor
26. črc 2009

eho jak je to daleko z Lutonu do centra?ja litala prave pokazd ena Heathrow a Luton mi prijde desne daleko s miminkem 😝

lennis
26. črc 2009

já si kočár vezmu až k letadlu, je to prý nejlepší, tam si ho odeberou a dají do zavazadlového prostoru a hned pak po příletu ho mají zase vydat. Jako zavazadlo pro odbavení mi to nebylo doporučeno. Jinak to má každá společnost v podmínkách na svých webovkách, tam se to dočteš.

aponchie
autor
26. črc 2009

ja mam prave hlubokej a mam obavu,ze i u toho odebrani hned u letadla s nim muzou svihnout tak,ze to nespravim potom..

lennis
26. črc 2009

ale stejně budeš mít prcka v autosedačce ne?
http://easyjet-cz.custhelp.com/cgi-bin/easyjet_...
včera jsem to zrovna hledala
záleží, jaký hluboký máš, tady píšou, že hluboký, co se nedají složit, nepřepravují, nebo se jedině domluvit přímo přes tu společnost

janah.
26. črc 2009

My lítáme s Easy jetem a vždy spokojenost (až na občasné zpoždění). Kočárek vždy k letadlu, při výstupu pak v Londýně nikdy. Letiště myslím že mají dobrý, určitě mají Stansted a Gatwick. Heathrow si nejsem jistá. Luton ještě loni neměli. S pěkným kočárkem bych to všeobecně neriskovala, šíleně s tím zacházej (asi jako s jiným zavazadlem, i když je to snad v jiném kufru) 😖
Cenově nás Easy vychází dobře, letenka samozřejmě levnější než pak taxy.... 😎

editah222
26. črc 2009

Já většinou lítám za Ryanairem z Brna na Stansted (ze Stanstedu se dá v pohodě dostat autobusem na Victoria station nebo Stansed expresem - ten je rychlejší, ale dražší). Občas se mi podaří koupit dobrou letenku na click4sky.cz - to jsou normálně ĆSA a lítají na Heathrow, ale letenka se musí kupovat hodně dopředu.

Co se hotelu týče tak nejčastěji spíme v okolí Victoria station - hotely se tam pohybují od 50GBP za dvojlůžkáč. Vyhovuje mi, že tam jezdí hodně autobusů a já se dostanu kam potřebuju autobusem. Ale sehnat ubytování není problém, stačí mrknout na net a pohledat 😉

aponchie
autor
26. črc 2009

lennis mam inglesinu vittorii to mi nevemou co 😝

editah problem to urcite neni,ale ja hledala osobni zkusenost 😉

herminka
26. črc 2009

Api, Ryanair létá na Stansted, jak psala Editah. Ten je ale dost z ruky, zvlášť když se autobus dostane do zácpy 😒 (vlastní zkušenost).
Holky tady z MK bydlely tu (obojí v centru - to první mělo na náš pobyt už plno, o druhém jsem nevěděla):
http://www.hydeparkrooms.com/
http://www.travelstay.com/pages/RomanosHotel.ht...

aponchie
autor
26. črc 2009

dik moc

babatko88
26. črc 2009

ryanair, rozhodne, je najlacnejší, my sme tak pred dvomi rokmi chytili lety za 100sk, z ba do paríža, z paríža do brna, z brna do madridu, z madridu do londína a odtiaľ domov, každá letenka nás stálo od 100sk do 550sk 🙂 oplatí sa, treba čakať na minutky, vždy tam je niečo, ubytko sme si síce platili, ale tak (skoro) zadarmo let... bolo super 😀 odporúčam ryanair

bielanevesta
27. črc 2009

Holky vedeli by ste mi poradiť či je spoločnosť Click4sky spoĺahlivá. Je možné že tak za mesiac poletím do UK do Manchestru a tam mi to našlo letenku spiatočnú s poplatkami za 1390,-Kč pri objednaní on-line! Brala by som to všetkými 20-timi, ale nejak sa mi to nezdá..nemože tam byť nejaký chyták?...

maznacik007
27. črc 2009

aponchie.. my lietame so Sky a Ryan.. Sky europe by som uz neriskovala.. a co sa tyka kocika.. tak pokial viem je lepsie zobrat autosedacku a nejaky ten golfkovy spodok.. co sa naklikava.. klasicky hlboky nechceli zobrat .. teda len ako batozinu ale to by som neriskovala..

cena zavisi od toho kolko dopredu si objednas letenku.. len pozor ak beries dieta v autosedacke do lietadla.. tak platis normalne miesto.. za neho aspon u ryan.. to tak bolo..

kristi
27. črc 2009

ja letela se Sky, se Smartama ...vse v pohode

jabber
27. črc 2009

bielanevesta - Click4sky je dceřinná společnost ČSA, takže já bych jim věřila a možná i víc než některým jiným nízkonákladovým dopravcům 🙂

bielanevesta
27. črc 2009

fakt? 🙂 je tak to by bolo prima keby to slo s nimi 😵

editah222
27. črc 2009

O letenkách jsem už psala a co se hotelu týče tak jsem vždycky spokojená v tomhle hotelu (byla jse tam za poslední 2 roky asi 12x takže mi majitel dává i lepší cenu na ubytování 😉 ):
www.stgeorgeshotel.net

Je to klasika, malé pokoje, ale čisté a hlavně kousek na 2 zastávky metra (na Pimlico je to blíž) a minutu chuze na zastávku autobusu č.24 - který jezdí nonstop.

Pak jsem byla 2x tady:
www.melita.co.uk
kvalita je dost podobná tomu prvnímu, ale je dražší a je blíž Victoria station a autobus č.24 zastavuje skoro před vchodem

No a když se chci co nevíc vidět s kámoškama, které bydlí v okolí Golders Green nebo Crickelwood tak jezdím sem:
www.palmhoteluk.com
Nejbližší metro je Golders Green a nejezdí tam noční autobu, coč mi až tak nevadí, protože z Golders Green vždycky dojdu. Před hotelm zastavuje bus myslím č. 113 - jezdí přímo na Oxford street.

Moje zkušenosti s hotelama v Londýně jsou různé a tyhle 3 jsou jediné kde jsem byla docela spokojená a byla jsem ve všech několikrát.

Záleží kolik chceš za ubytování dát, protože nejlepší místo kde jsem v londýně bydlela bylo tohle:
www.londonrussellhotel.co.uk
ale to je cenově někde úplně jinde a spala jsem tam jen jeden víkend (romantika s manželem 😀 😀 )

Tak třeba ti moje rady trochu pomohou. Pokud by jsi se rozhodla pro některý z hotelů blízko Victoria station nebo Pimlico tak je nejlepší vzít si ze Stanstedu express jen do stanice tottenham hale a dál jet metrem, je to trochu rychlejší a hlavně pohodlnější než dorazit na Liverpool street a co pak.
Jo na Golders Green jezdí ze Stanstadu autobus - přímo.

emogeon
28. črc 2009

baby mate skusenosti s wizzair ?

aponchie
autor
28. črc 2009

na t emelite nemuzu najit cenu

eho
28. črc 2009

Aponchie: Luton je asi 60 mil od Londýna, bus jel asi hodinu a čtvrt jestli si to správně pamatuju. Jezdí každých 15 minut, zavazadla nakládají opatrně, busy jsou nové, klimatizované, vysednout můžeš po cestě a konečná je na Victoria Station. Autobusy jezdí poloprázdné, takže není problém. Cena byla za zpáteční 15 liber, dá se i za míň když koupíš přes net. http://www.easybus.co.uk/gb/routesGB_luton - ce...
S ubytováním neporadím, kamarádka bydlí v Chelsea a spali jsme u ní 🙂

len
28. črc 2009

My létáme většinou s Easyjetem, nikdy nebyly problémy.

Taky Clic4sky je fajn, protože prodávají let přímo do ČSA, takže je to servis včetně jídla a pití, mnohem větší limity na zavazadla (na rozdíl od nízkonákladovek se nemusí jednotlivá zavazadla připlácet), odbavení po internetu, výběr místa k sezení... Akorát do některých destinací se s nimi v maximální sezóně prostě nedostanete.

No a teď mám za sebou čerstvou zkušenost s Wizzair (let do Malmo), vše OK, let na čas, žádné komplikace, jenom nemají zprovozněné odbavení po internetu.

emogeon
28. črc 2009

len a kolko sa plati za batozinu ?
aj za prirucnu sa nieco plati ?

len
28. črc 2009

Emogeon, měli jsme jen příruční zavazadla, ta jsou v ceně letenky. Nejsou omezena váhově, jen rozměry 55*40*20 cm. Jinak za každé odbavované zavazadlo se platí, tuším, 10 Eur za jeden let, pokud si to objednáš už při koupi letenky.