Lukáš nebo Jonáš? Vybíráme jméno

libuska29
29. únor 2012

Ahojky holky, vybíráme jméno pro chlapečka a nemůžeme se pořád rozhodnout mezi těmito dvěma jmény 😒 Můžete mi prosím napsat Vaše názory? Díky moc

ajina17
29. únor 2012

Tak záleží jaké máte příjmení 🙂

jajina.c
29. únor 2012

Ahoj, my máme Lukáše 🙂. Je mu 2,5 roku a dali jsme ho, protože jsme se na něm shodli s přítelem oba. Jonáše znám ve svém okolí jen jednoho, takže tady jde o vzácnost. Doporučuji si x krát napsat celé jméno - Lukáš xxxxxxxx nebo Jonáš xxxxxxx a co se bude více hodit nebo líbit, volila bych to, tak ať se dobře rozhodnete 😉 .

neu.sona
29. únor 2012

Lukášů je hrozně moc :(((. Dala bych Jonáše. To je hezké a ne tak obvyklé...

libuska29
autor
29. únor 2012

No ono to vlastně zní s příjmením podobně, protože to jsou podobná křestní jména. Takže se podle toho nemůžeme moc řídit. Nejprve jsme měli vybraného Lukáše, ale teď jsme se chytli Jonáše. Babičky brblají, že se jim Jonáš nelíbí a že si u zvykly na Lukáše. Vím, že se člověk nemá řídit okolím, ale i tak to ve mě hlodá. Podle mě je Jonáš o zvyku, jinak to zní stejně jako Tomáš, Lukáš... díky moc za názory 😉

mmlenka
29. únor 2012

Mně se taky Jonáš moc líbí, Lukáše bych nedala, protože jich je moc. Ale manžel mi bohužel Jonáše zatrhl, protože se tak jmenoval jejich pes ☹

jaja01k
29. únor 2012

Mně se líbí obě, ale Lukášů je hodně, takže hlasuju pro Jonáše 🙂

neu.sona
29. únor 2012

@libuska29 Babičky brblají vždycky :D, to tak holt je. Jonášek je moc hezké jméno. Lukášek samozřejmě taky, ale já ve svém okolí třeba znám asi 4. Asi se teď dává docela dost.
My třeba máme Mathiase. Nejdřív jsme chtěli Matyáše. V té době to nebyl takový boom. Teď je Matyáš a Matěj na každém kroku. Manželova maminka si taky nemohla zvyknout říkat mu svým jménem. Pořád mu říkala Matyášku. Hrozně mě to štvalo. Teď si po třech letech skoro zvykla 🙂.
Hodně štěstí při výběru a nenechte se zlákat rodinou 🙂

kocicinka
29. únor 2012

@libuska29 přesně tak,jsou to podobná jména, tak i s příjmením to zní podobně. My máme Jonáše. Lukášů je hodně a my chtěli jméno, které není tolik frekventované, což bylo naše hlavní kriterium výběru. Rozhodně nedejte na babičky. Naše babičky taky protesovaly, ale měly smůlu- jejich dítě to není. 😉 Jsme za Jonáška moc rádi, je to krásné jméno a bude s ním vždycky originál.

beruskanula
29. únor 2012

Lukáš je krásný jméno, ale Jonáš hezčí 😵 🙂

nenechat si do toho kecat 🙂 😉

libuska29
autor
29. únor 2012

@kocicinka díky za názor, jak mu říkáte? Mě se hodně líbí Jonáš, Jonášek, Jonýsek. Jen jak bude dospělý tak mám strach, aby nám nevynadal 🙂 Ale myslím, že je to fakt o zvyku, že je to vlastně stejné jako Tomáš, Lukáš ... jen to jméno ještě u nás není tak zažité

kocicinka
29. únor 2012

@libuska29
Přesně jak jsi psala, tak mu říkáme. Ještě na něj volám Joni. Jeden chlapeček mu říká Jondo, ale to se mi nelíbí.
Až bude dospělý tak vám určitě nevynadá, naopak bude rád, že se nejmenuje jako ostatní, si myslím.

libuska29
autor
29. únor 2012

@neu.sona díky, máš pravdu, vždycky bude někdo brblat 😉 Máte moc pěkné jméno, Matyáš se mi taky líbí, ale je jich teď fakt hrozně moc

libuska29
autor
29. únor 2012

@kocicinka díky, snad máš pravdu 😉 Mě se i Jonda docela líbí...

anta
29. únor 2012

Ahoj, ztotožňuji se s holkama, Lukáš je super jméno, ale mně se víc líbí Honza 😀 😀 😀 😀 Ba ne, jsem taky pro Jonáška a babky, ať si kecají, co chtějí, je to tvoje dítě a ne jejich 😀 😀 😀 😀 . Jen nevím, jak bych Jonáškovi říkala? 😕 😕 Jóňa anebo jen Náš 😀 😀 😀 To si taky musíte rozmyslet, přeji dobrý výběr a ať jste spokojení ; a hlavně zdraví-)

saaralota
29. únor 2012

Jonáš je pěkný jméno, sama jsem o něm přemýšlela... jen jsem měla strach, že bych ho nepoužívala celý, ale zkracovala z "Jonáši" na "Jóno" a to už se mi teda nelíbí 🙂. Tak hledáme dál... 🙂.

petrakm
29. únor 2012

ahoj, mame jonase-ale uz dospelaka..a kdyz jsme mu porizovali sourozence Matyase,tak mi rekl,ze bude taky peknej chudak jako on s tim prihlouplym jmenem☹Proc prynemuzeme dat normalni jmeno 🙂 je fakt ze byl naprosty original, je to uz 22let 😉 😉

jasekd
29. únor 2012

Mne osobne se vic libi Lukas. Na babky bych se vykaslala, Jonas neni zadna blbost typu Jose Armando Novak, takze s chuti do toho, kdyz se vam libi 🙂

slundo
1. bře 2012

Jonáš je nádherný jméno , taky jsme ho měli ve výběru 🙂 Je neobvyklý, ale rozhodně ne nějak divný 🙂 Na okolí fakt nedej, je to vaše mimi a vybrali jste mu pěkný jména 🙂

veruska007
1. bře 2012

Hele, ja jmeno vybiram podle toho, jak se hodi k prijmeni... ale i podle patrona. Treba Jana Krtitele jsem nechtela, protoze prisel o hlavu kvuli zenske. A o Jonasovi si pamatuju akorat to, ze byl posera a sezrala ho velryba 😀

sonulkaaaa
1. bře 2012

100% Jonáš, krásné jméno 😉 .

michaela2310
1. bře 2012

Dala bych Jonáška 🙂

akzeret1
1. bře 2012

osobně jsem pro Lukáše, Jonáš je sice moderní,ale to skloňování by mě dost odradilo,ale vaše volba 😉

medi_ivca
1. bře 2012

Me se libi obe jmena 🙂 i presto bych dala spis Jonas 😉 je to nevsedni a kazdej to jmeno neda.

kockacz
1. bře 2012

@libuska29 Moji znami taky cekaji Jonase. Chteli Hanuše, ale okoli to nejak neschroustalo 😀, tak to bude Jonáš. Navíc vtipně jako složenina jejich jmen - Johana+Lukáš 😉

akita
1. bře 2012

Moje sestřenka dala JOnáše, když jsem to slyšela prve, tak mi to taky moc neznělo, ale jak jsem ho viděla prve, podruhé atd, tak mi na tom nepřišlo nic zvláštního. Líbí se mi jak mu říkají Jony, takže za mně klidně Jonáše 😎

mamkamarketa
1. bře 2012

ja jsem pro lukase. tedka je desny boom matyasu,tobiasu,jakubu a vojtu. osobne v okoli lukase neznam.
kamaradka ma jonase a rika mu jony coz je jak johhny 🙄

lojzina
1. bře 2012

Me osobne se libi Jonas,ale zalezi i jak to zni s prijmenim 🙂 ...pokud nezacina na š-aby se vam nezamotal jazyk 🙂 -treba Jonas Stastny

evaje
1. bře 2012

Áši jsou teď v kurzu. 😉 My dali Matyáše a to byl v našem okolí jediný. Teď jsou v celé školce 3. Ale ´to Honzíci a Jiříci taky. 🙂 🙂 🙂 Takže pokud vám nejde o naprostou originalitu, tak se množství nebojte. Jako druhý přišel Mikoláš. Je s O a všichni mu říkají Mikuláš. Statečně je opravujeme. 😀 A oni statečně brblou. Taky mu říkají Nikolko a podobně.Ale to jsou ti neponaučitělní. My máme Mikyho a Matyho a to pro nás bylo hlavní. Věděla jsem jak na ně chci volat a pak už je mě jedno, jak si to kdo komolí. Až budou chodit do skauta, začnou jim říkat třeba Jestřáb a taky na to budou slyšet 😀 😀 😀
Ale Lukáš se mě líbí víc než Jonáš

cadeau
1. bře 2012

jednoznačně Jonáš 🙂 , pokud teda nemáte příjmení jako nějaký předmět nebo zvíře - třeba Holub, aby to pak neznělo jako "jóó, náš holub" 😀

kalo
1. bře 2012

@cadeau 😀 😀 😀 Dobrý...to mě nenapadlo 😀