Lze ovlivnit počet ovulovaných vajíček? Chceme dvojčata

lori23
4. led 2010

Milé snažilky, mám poněkud zvláštní dotaz ,ale čistě ze zajímavosti- Lze ovlivnit počet ovulovaných vajíček jinak než jen spoléhat na náhodu? Doma máme už jedno mimi a toužíme po velké rodině,takže kdyby teď přišly dvočátka,bylo by to ideální. Lze zakoupit nějaký preparát v lékarně na podporu ovulace bez lékařského předpisu?

gambrinuska
4. led 2010

slyšela jsem, že to občas způsobují vitamínky centrum, ale spíš je to asi náhoda, nám nejde mimi normálně natož dvojčátka, tak moc radit nemohu ☹

len
4. led 2010

Naštěstí ne.
A ono ani ty léky od doktora (které pevně doufám žádné zdravé a normálně ovulující ženské nepředepíšou) zvyšují šanci jen lehce, dejme tomu 20 % na to, že ženská vůbec otěhotní, a 4 % že budou dvojčata.
Dokonce i při IVF, kdy se rovnou zavedou dvě embrya, je šance 40 % na jednočetné těhotenství, 10 % na dvojčetné a celých 50 % (a více!), že k otěhotnění vůbec nedojde.
Můžeš zkusit nějaké byliny, ale tělu je přirozené, že v jednom cyklu dozrají 1-2 vajíčka a ženské tělo je stavěné na jedno dítě, dvě jsou vždy brána jako komplikace.

fiallinka
4. led 2010

Lori, já vím, že je pěkná představa mít dvojčátka, ale radši to nech na přírodě...s těma dvojčatama je tolik komplikací (myslím v těhu), že si to ani neumíš představit...ale možná to víš a já to píšu zbytečně - zdaleka nejde jen o to, že hrozí riziko předčasného porodu.

milmic
4. led 2010

Já bych to asi netlačila na pilu.
Nechala bych to na přírodě, ona většinou ví, co je dobré a co už ne. 😉

zuzka.o
4. led 2010

LORI: tak moje rada je, že ani nevím, jak k tomu došlo. Prostě čekáme dvě.... manža má teda "teorii" .... nechal si pár dní před početím vytrhnout stoličku, měl pod ní zánět.... a tak se všude chlubí, že kdo chce dvojčata, musí si nechat vytrhnout zub. (doufám, že to bereš s rezervou... to je jen vtípek). Zkus bylinkové čajíky na podporu ovulace, třeba to zabere. 😉
Přeju úspěšné snažení 🙂

lori23
autor
4. led 2010

No já jsem nemyslela hormony nebo tak,jen mě zajímaly nějaké bylinky nebo vitamíny.Holky ale bylo to spíš ze zvědavosti. Vím že si s tím příroda poradí sama a nechám to na ní. 🙂

fiallinka
4. led 2010

Lori: jinak jsem ještě někde slyšela, že větší šance na dvojčata je hned první měsíc po vysazení HA, tělo někdy zareaguje bouřlivě... 😉

lori23
autor
4. led 2010

zuzka.o : Tak to zkusím doma navrhnou manželovi 😀 A když jsme u toho před půl rokem byl v nemocnici trhat zub moudrosti pod celkovou narkozou,to kdybys mi napsala dřív tak to by bylo tak na trojčata (ps: Ber to taky s rezervou-ftípek) 😉

len
4. led 2010

Ono kdyby byly ty bylinky tak zázračné, tak se na agresivní hormony každý vykašle 😉 Takže jo, zkusit můžeš ledasco, možná pár promile šance navíc přidáš, ale popravdě, ač se sama léčím s neplodností x let, kdybych si mohla vybrat, radši bych děti odrodila postupně 😖

lori23
autor
4. led 2010

Kamarádka má totiž dvočata a je ráda že to má "jedním šmahem". tak mě to jen tak napadlo.Syn má dva roky a manžel moc touží po druhém akorát já pořád váhám tak mě jen hlavou bleskly slova kámošky "jedním šmahem".
Ale ne,určitě nebudem nic hrotit,ještě počkáme a na jaro možná zkusíme

len
4. led 2010

Nojo, jenomže ne každej má tak pohodový těhotenství, aby to vzal jedním šmahem... Jak píše Fialinka, není to jen o předčasných porodech, ale bohužel taky o dost pozdních potratech, možných vadách, to riziko je tam výrazně vyšší než při jednočetném. Takže asi takhle - pokud už se dvojčátka podaří, tak třikrát hurá a pak se snažit to zvládnout. Ale záměrně o ně usilovat... Takhle - při prvním IVF mi zaváděli dvě embrya a když se pak na utz ukázalo jednočetné těhotenství, mně i doktorce spadnul kámen ze srdce.